Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-06-15, 01:28
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Cool πολύ ακριβό πράγμα το detailing

Χαιρετίζω τους συμφορουμίτες,
Σήμερα επισκέφθηκα γνωστό detail μαγαζί στο περιστέρι (δν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω όνομα), για να πάρω μια γνώμη για την κόκκινη 116 μου η οποία έχει αρκετά ταλαιπωρημένο χρώμα (αραχνιασμα-swirl,επιφανειακές γρατζουνιές, και καθόλου λεία επιφάνεια) απο την προηγούμενη ιδιοκτήτρα. Τελικά έφυγα με ένα κουστουμάκι των 300 ευρών για τις εξής εργασίες :
- Αφαίρεση επικαθήσεων με πηλό (Detailing Clay)
- Μέτρηση πάχους χρώματος σε κάθε πάνελ.
- Διόρθωση χρώματος Τριών Σταδίων (Three Stage Correction) με αλοιφαδόρο και χρήση έως τριών λειαντικών αλοιφών.
- Καθάρισμα υπολειμμάτων της αλοιφής από τη διαδικασία του γυαλίσματος
- Επιθεώρηση χρώματος υπό σωστό φωτισμό
- Σφράγισμα του χρώματος με ποιοτικό σφραγιστικό (Premium Sealant), με Νανοπροστασία (Nano Sealant) ή με Φυσικό Κερί (Carnauba Wax*)
- Καθαρισμός εξωτερικών ελαστικών και πλαστικών επιφανειών και συντήρηση τους (Rubbers and Trims cleaned and conditioned)
- Καθαρισμός και προστασία των εξατμίσεων
- Καθαρισμός με ΑΙΟ (Al In One) προϊόν των τελάρων των πορτών, καθώς και σφράγιση τους με Sealant.
- Καθαρισμός των γυάλινων επιφανειών
- Σφράγιση των παρπρίζ με υλικά νανοπροστασίας, για απώθηση του νερού και καλύτερη ορατότητα σε οδήγηση υπό βροχή.
- Σφράγισμα ζαντών με συνθετικό σφραγιστικό (Sealant) για επιπλέον γυαλάδα και ευκολότερο μετέπειτα καθαρισμό τους.

+100 ευρώ αν ήθελα φινίρισμα με κάποιο coating σκληρυντικό νανοτεχνολογίας.
Και απορώ αν είναι εντάξει η τιμή αυτή σε σχέση με ότι κοστίζει σε εκείνον η αν προκειται για εκμετάλλευση της τρέλας των αρρώστων, ειδικά στις μέρες μας, καθώς προφανώς για να διατηρούνται εκεί οι τιμές, υπάρχουν κάποιοι που τα δίνουν.

Επίσης σκέφτομαι ότι μπορεί να μην έχω την τεχνογνωσία-εμπειρία των ειδικών ούτε τα κατάλληλα εργαλεία για να εξαφανίσω τελείως το αράχνιασμα ,ωστόσο θα μπορούσα με τα μισά λεφτά και αρκετό μεράκι και ενημέρωση, να έχω ένα ικανοποιητικό τελικό αποτέλεσμα ετσι ώστε να μην "φοβάται" πλέον να βγει στον ήλιο το αμάξι. Από την άλλη ίσως και να θέλω να εξαφανίσω το αράχνιασμα τελείως και να φέρω το χρώμα όσο πιο κοντά στο εργοστασιακό του γίνεται ώστε να το καμαρώνω όποτε το βλέπω έτσι αψεγάδιαστο. (μήπως είμαι κ εγω αρρωστος?! :P )

θα ήθελα τις γνώμες όσων μοιράζονται παρόμοιους προβληματισμούς και από όσους έχουν ψαχτεί στο θέμα και έχουν κάποια εμπειρία

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fourna7 : 26-06-15 στις 01:31
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-06-15, 01:50
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παροτι η δουλεια του συγκεκριμενου επαγγελματια ειναι καλη, 300 ευρω για detailing ειναι αστειο ποσο, ιδιως αυτη την εποχη.

Γενικα οι επαγγελματιες του χωρου υπερκοστολογουν τη δουλεια τους, χωρις αυτο να σημαινει οτι αυτη δεν ειναι καλη (οχι ολων βεβαια), επειδη απευθυνονται κυριως σε "λεφταδες" αλλα και "αρρωστους" που δινουν οσο οσο για ενα ωραιο αποτελεσμα (κι ας τσιγκουνευονται να βαλουν ελαστικα της προκοπης, κι ας σφυριζουν τα φρενα τους απ'τη φθορα).

Οποτε απλα και συνοπτικα, 300 ευρω για detailing ειναι τραγικα υψηλο ποσο, οσο καλο και να ειναι το αποτελεσμα.
Απο εκει και περα, ο καθενας με την τσεπη του κανει ο,τι γουσταρει.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-06-15, 02:02
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Στα λόγια μου έρχεσαι φίλε driver m...Πως θα φύγει αυτό το αράχνιασμα ρε γαμώτο όμως? (γνωρίζω για τα σχετικά thread είναι ρητορικό το ερώτημα )
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-06-15, 10:08
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετίζω τους συμφορουμίτες,
Σήμερα επισκέφθηκα γνωστό detail μαγαζί στο περιστέρι (δν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω όνομα), για να πάρω μια γνώμη για την κόκκινη 116 μου η οποία έχει αρκετά ταλαιπωρημένο χρώμα (αραχνιασμα-swirl,επιφανειακές γρατζουνιές, και καθόλου λεία επιφάνεια) απο την προηγούμενη ιδιοκτήτρα. Τελικά έφυγα με ένα κουστουμάκι των 300 ευρών για τις εξής εργασίες :
- Αφαίρεση επικαθήσεων με πηλό (Detailing Clay)
- Μέτρηση πάχους χρώματος σε κάθε πάνελ.
- Διόρθωση χρώματος Τριών Σταδίων (Three Stage Correction) με αλοιφαδόρο και χρήση έως τριών λειαντικών αλοιφών.
- Καθάρισμα υπολειμμάτων της αλοιφής από τη διαδικασία του γυαλίσματος
- Επιθεώρηση χρώματος υπό σωστό φωτισμό
- Σφράγισμα του χρώματος με ποιοτικό σφραγιστικό (Premium Sealant), με Νανοπροστασία (Nano Sealant) ή με Φυσικό Κερί (Carnauba Wax*)
- Καθαρισμός εξωτερικών ελαστικών και πλαστικών επιφανειών και συντήρηση τους (Rubbers and Trims cleaned and conditioned)
- Καθαρισμός και προστασία των εξατμίσεων
- Καθαρισμός με ΑΙΟ (Al In One) προϊόν των τελάρων των πορτών, καθώς και σφράγιση τους με Sealant.
- Καθαρισμός των γυάλινων επιφανειών
- Σφράγιση των παρπρίζ με υλικά νανοπροστασίας, για απώθηση του νερού και καλύτερη ορατότητα σε οδήγηση υπό βροχή.
- Σφράγισμα ζαντών με συνθετικό σφραγιστικό (Sealant) για επιπλέον γυαλάδα και ευκολότερο μετέπειτα καθαρισμό τους.

+100 ευρώ αν ήθελα φινίρισμα με κάποιο coating σκληρυντικό νανοτεχνολογίας.
Και απορώ αν είναι εντάξει η τιμή αυτή σε σχέση με ότι κοστίζει σε εκείνον η αν προκειται για εκμετάλλευση της τρέλας των αρρώστων, ειδικά στις μέρες μας, καθώς προφανώς για να διατηρούνται εκεί οι τιμές, υπάρχουν κάποιοι που τα δίνουν.

Επίσης σκέφτομαι ότι μπορεί να μην έχω την τεχνογνωσία-εμπειρία των ειδικών ούτε τα κατάλληλα εργαλεία για να εξαφανίσω τελείως το αράχνιασμα ,ωστόσο θα μπορούσα με τα μισά λεφτά και αρκετό μεράκι και ενημέρωση, να έχω ένα ικανοποιητικό τελικό αποτέλεσμα ετσι ώστε να μην "φοβάται" πλέον να βγει στον ήλιο το αμάξι. Από την άλλη ίσως και να θέλω να εξαφανίσω το αράχνιασμα τελείως και να φέρω το χρώμα όσο πιο κοντά στο εργοστασιακό του γίνεται ώστε να το καμαρώνω όποτε το βλέπω έτσι αψεγάδιαστο. (μήπως είμαι κ εγω αρρωστος?! :P )

θα ήθελα τις γνώμες όσων μοιράζονται παρόμοιους προβληματισμούς και από όσους έχουν ψαχτεί στο θέμα και έχουν κάποια εμπειρία
Αν μου επιτρεπεις,να πω την γνωμη μου στο θεμα αυτο.
Σαν μια γενικοτερη τοποθετηση θα πω οτι και εγω δυσκολα θα εδινα την 300αρα στις μερες που ζουμε.Τη δουλεια που κανει την εχω δει,και ειναι απο τους καλους του χωρου.Οι περισσοτεροι που κανουν αυτην την δουλεια σωστα,εχουν δουλεια,ασχολουνται και με σκαφη,μικρα αεροπλανα κτλ,οποτε δεν πεφτουν στην τιμη και σωστα για μενα εκτιμουν αυτα τα λεφτα ως επαγγελματιες,ειναι ελιτιστικο το ζητημα και οπως και σε πολλους αλλους τομεις που εχουν να κανουν με χομπυ,πχ ποδηλατα που γνωριζω ξοδευονται ποσα τρελα για την εποχη μας!

Στο δια ταυτα τωρα.Το αυτοκινητο σου πρεπει να ειναι χαλια,αν κρινω οτι χρειαζεται διορθωση τριων σταδιων,κοπτικη χοντρη,κοπτικη πιο φινα και φινιρισμα στο τελος.Τα υλικα απο οτι βλεπω δεν ειναι και λιγα,οποτε θα γινει αρκετη δουλιτσα πανω στο αμαξι σου.
Μιλαμε για ολοκληρωμενη προστασια,που με σωστη περιποιηση απο εσενα πλεον,μετα δεν θα χρειαστεις κατι δραστικο εκτος απο το να το περνας ενα καλο κερι καθε 6μηνο.ΝΑ πω εδω οτι καλυτερα να περασεις ενα sealant παρα ενα κερι carnauba,αν το αποφασισεις.Λιγοτερη λαμψη,καλυτερη προστασια μακροπροθεσμα.

Τι εκανα εγω ομως.Μπηκα στο χωρο για προσωπικη ευχαριστηση και μεχρι στιγμης εχω ξοδεψει το 300αρι για να αγορασω υλικα και αλοιφαδορο δεν εχω ακομα.Αλλα σκεφτηκα οτι με ενα 10αρικο ανα μηνα για πλυσιμο σε πλυντηρια που σου κανουν χαλια πλυσιμο,με αποτελεσμα να βλεπεις το αμαξι σου σε αυτα τα χαλια,σε ενα χρονο με κοπο και προσωπικη εργασια θα εχω βγαλει τα μισα,ασχετα αν συνεχιζω να δινω για μικροπραγματα.Και βεβαια κανω και αυτοκινητα της οικογενειας,φιλων κτλ
Αν εχεις χωρο,ορεξη,και πολλη υπομονη και σου αρεσει κιολας μπορεις να αγορασεις καποια πραγματα ωστε να βελτιωσεις την εικονα της BMW σου και αφου καταλαβεις τι παιζει,μπορεις να κανεις και μονος σου την διορθωση στο χρωμα και βεβαια θα καμαρωνεις το αστερι σου πολυ περισσοτερο!

Να πω οτι μπορεις να κανεις διορθωση και με το χερι αλλα ποτε δεν θα παρεις το αποτελεσμα που σου δινει ο αλοιφαδορος,και θα κανεις και μπρατσα,πολλα μπρατσα!

Σε καθε περιπτωση οτι και αν αποφασισεις,να εχεις καλη επιτυχια ευχομαι!

Δημητρης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-06-15, 16:50
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαιρετίζω τους συμφορουμίτες,
Σήμερα επισκέφθηκα γνωστό detail μαγαζί στο περιστέρι (δν ξέρω αν επιτρέπεται να αναφέρω όνομα), για να πάρω μια γνώμη για την κόκκινη 116 μου η οποία έχει αρκετά ταλαιπωρημένο χρώμα (αραχνιασμα-swirl,επιφανειακές γρατζουνιές, και καθόλου λεία επιφάνεια) απο την προηγούμενη ιδιοκτήτρα. Τελικά έφυγα με ένα κουστουμάκι των 300 ευρών για τις εξής εργασίες :
- Αφαίρεση επικαθήσεων με πηλό (Detailing Clay)
- Μέτρηση πάχους χρώματος σε κάθε πάνελ.
- Διόρθωση χρώματος Τριών Σταδίων (Three Stage Correction) με αλοιφαδόρο και χρήση έως τριών λειαντικών αλοιφών.
- Καθάρισμα υπολειμμάτων της αλοιφής από τη διαδικασία του γυαλίσματος
- Επιθεώρηση χρώματος υπό σωστό φωτισμό
- Σφράγισμα του χρώματος με ποιοτικό σφραγιστικό (Premium Sealant), με Νανοπροστασία (Nano Sealant) ή με Φυσικό Κερί (Carnauba Wax*)
- Καθαρισμός εξωτερικών ελαστικών και πλαστικών επιφανειών και συντήρηση τους (Rubbers and Trims cleaned and conditioned)
- Καθαρισμός και προστασία των εξατμίσεων
- Καθαρισμός με ΑΙΟ (Al In One) προϊόν των τελάρων των πορτών, καθώς και σφράγιση τους με Sealant.
- Καθαρισμός των γυάλινων επιφανειών
- Σφράγιση των παρπρίζ με υλικά νανοπροστασίας, για απώθηση του νερού και καλύτερη ορατότητα σε οδήγηση υπό βροχή.
- Σφράγισμα ζαντών με συνθετικό σφραγιστικό (Sealant) για επιπλέον γυαλάδα και ευκολότερο μετέπειτα καθαρισμό τους.

+100 ευρώ αν ήθελα φινίρισμα με κάποιο coating σκληρυντικό νανοτεχνολογίας.
Και απορώ αν είναι εντάξει η τιμή αυτή σε σχέση με ότι κοστίζει σε εκείνον η αν προκειται για εκμετάλλευση της τρέλας των αρρώστων, ειδικά στις μέρες μας, καθώς προφανώς για να διατηρούνται εκεί οι τιμές, υπάρχουν κάποιοι που τα δίνουν.

Επίσης σκέφτομαι ότι μπορεί να μην έχω την τεχνογνωσία-εμπειρία των ειδικών ούτε τα κατάλληλα εργαλεία για να εξαφανίσω τελείως το αράχνιασμα ,ωστόσο θα μπορούσα με τα μισά λεφτά και αρκετό μεράκι και ενημέρωση, να έχω ένα ικανοποιητικό τελικό αποτέλεσμα ετσι ώστε να μην "φοβάται" πλέον να βγει στον ήλιο το αμάξι. Από την άλλη ίσως και να θέλω να εξαφανίσω το αράχνιασμα τελείως και να φέρω το χρώμα όσο πιο κοντά στο εργοστασιακό του γίνεται ώστε να το καμαρώνω όποτε το βλέπω έτσι αψεγάδιαστο. (μήπως είμαι κ εγω αρρωστος?! :P )

θα ήθελα τις γνώμες όσων μοιράζονται παρόμοιους προβληματισμούς και από όσους έχουν ψαχτεί στο θέμα και έχουν κάποια εμπειρία

και εγώ φίλε μου είχα πάει σε ένα τέτοιο μαγαζί πριν 3 μήνες περίπου , πολύ γνωστό και μου κάνει ''φιλική '' τιμή 300ευρώ, τι να πεις έφυγα χωρίς πολλά πολλά και εννοείται ότι το αμάξι δεν ήταν σε άσχημη κατάσταση.
εγώ αυτό που απορώ ακόμα και σήμερα είναι πως δεν ντράπηκε να τα ζητήσει αλλά είναι ότι πατάνε πάνω στην ''τρέλα'' μας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-06-15, 19:06
Το avatar του χρήστη fourna7
fourna7 Ο χρήστης fourna7 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2014
Μηνύματα: 81
fourna7 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LuigiD Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε καθε περιπτωση οτι και αν αποφασισεις,να εχεις καλη επιτυχια ευχομαι!

Δημητρης
Σε ευχαριστώ φίλε Δημήτρη. Ήσουν κατατοπιστικότατος μπορώ να πώ.
Όπως με βλέπω, τα πρώτα 150 ευρω (πιστεύω είναι αρκετά για ένα αξιοπρεπή συνδυασμό πετσετών-claybar-sealant-γυαλιστικου και ότι αλλο χρειαστεί για αρχή) για χαλασμα που θαρθουν στα χέρια μου θα φύγουν στο autogeek.net :P και απο κει και πέρα βλέποντας-μαθαίνοντας και κάνοντας

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγώ φίλε μου είχα πάει σε ένα τέτοιο μαγαζί πριν 3 μήνες περίπου , πολύ γνωστό και μου κάνει ''φιλική '' τιμή 300ευρώ, τι να πεις έφυγα χωρίς πολλά πολλά και εννοείται ότι το αμάξι δεν ήταν σε άσχημη κατάσταση.
εγώ αυτό που απορώ ακόμα και σήμερα είναι πως δεν ντράπηκε να τα ζητήσει αλλά είναι ότι πατάνε πάνω στην ''τρέλα'' μας.
Φίλε αντρέα εμένα τουλάχιστον δεν μου μίλησε για φιλικές τιμές εκπτωσεις και ας του το δώσουμε αυτο, ήταν σταράτος...ούτε μου είπε φέρτο να το αρχίσουμε και θα το δούμε στην πορεία...όπως είπε κ ο δημήτρης από πάνω είναι επαγγελματίες σωστοί στη δουλειά τους και δουλεύουν κυρίως με τον κόσμο τους (το αποδεικνύει και το γεγονός ότι το μαγαζί ήταν σε ένα υπόγειο χώρο και στο δρόμο πάνω είχε μια ταμπέλα που δεν φαινόταν ούτε με κυάλι..περιτό να σου πώ ότι στη γύρω περιοχή 1 στους 15 που ρωτησα το ήξερε τυχαία επειδή είχε κ εκείνος μαγαζί με αξεσουάρ ακριβώς απέναντι).
Πάντως στους επομενους μήνες που σκοπεύω να γίνω expert στο detailing φέρε μου και το 46αρι σου να το κάνουμε πένα!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-06-15, 22:56
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fourna7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ φίλε Δημήτρη. Ήσουν κατατοπιστικότατος μπορώ να πώ.
Όπως με βλέπω, τα πρώτα 150 ευρω (πιστεύω είναι αρκετά για ένα αξιοπρεπή συνδυασμό πετσετών-claybar-sealant-γυαλιστικου και ότι αλλο χρειαστεί για αρχή) για χαλασμα που θαρθουν στα χέρια μου θα φύγουν στο autogeek.net :P και απο κει και πέρα βλέποντας-μαθαίνοντας και κάνοντας



Φίλε αντρέα εμένα τουλάχιστον δεν μου μίλησε για φιλικές τιμές εκπτωσεις και ας του το δώσουμε αυτο, ήταν σταράτος...ούτε μου είπε φέρτο να το αρχίσουμε και θα το δούμε στην πορεία...όπως είπε κ ο δημήτρης από πάνω είναι επαγγελματίες σωστοί στη δουλειά τους και δουλεύουν κυρίως με τον κόσμο τους (το αποδεικνύει και το γεγονός ότι το μαγαζί ήταν σε ένα υπόγειο χώρο και στο δρόμο πάνω είχε μια ταμπέλα που δεν φαινόταν ούτε με κυάλι..περιτό να σου πώ ότι στη γύρω περιοχή 1 στους 15 που ρωτησα το ήξερε τυχαία επειδή είχε κ εκείνος μαγαζί με αξεσουάρ ακριβώς απέναντι).
Πάντως στους επομενους μήνες που σκοπεύω να γίνω expert στο detailing φέρε μου και το 46αρι σου να το κάνουμε πένα!!
καλά ότι είναι επαγγελματίες εννοείτε συμφωνώ απόλυτα απλά εγώ το πάω διαφορετικά ότι τέτοιες εποχές είναι λίγο ντροπή( άποψή μου ) τόσα λεφτά να ζητάς.
τελικά έκανα αυτό που σκέφτεσαι και εσύ αγόρασα διάφορα προϊόντα και το παλεύω μόνος μου, το αποτέλεσμα εννοείται όχι επαγγελματικό αλλά από πολύ κοντά οπότε για μένα αυτή είναι η καλύτερη λύση για οικονομία αλλά και αν σου αρέσει να ασχολήσε μόνος σου
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-06-15, 13:54
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Ποσες μερες δουλευε πανω στο αμαξι σου? οι Χ μερες που θα μου απαντησεις, ηταν non-stop? Δηλαδη το επιασε και ασχολιοταν μονο με το δικο σου μεχρι να τελειωσει? Και ηταν ενα ατομο, δυο?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-06-15, 15:09
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
10-12 ωρες το πολυ ειναι (αν μιλαμε για την απολυτη λεπτομερεια) και τα υλικα το πολυ να κοστιζουν 30 ευρω (και λεω και πολλα).

Δηλαδη εχουμε 270 ευρω εργατικα για 12 ωρες το πολυ τουτεστιν 22.5 ευρω την ωρα.
Ε προσωπικα θεωρω το ποσο αυτο υπερβολικο ιδιως για την εποχη αυτη.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-06-15, 15:42
Το avatar του χρήστη andreas e46
andreas e46 Ο χρήστης andreas e46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2014
Μηνύματα: 241
andreas e46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσες μερες δουλευε πανω στο αμαξι σου? οι Χ μερες που θα μου απαντησεις, ηταν non-stop? Δηλαδη το επιασε και ασχολιοταν μονο με το δικο σου μεχρι να τελειωσει? Και ηταν ενα ατομο, δυο?
αν η ερώτηση πάει σε εμένα δεν του το άφησα ούτε εννοείτε αυτός με πίεσε ,πάντως 1 μέρα δουλεία μου είπε αλλά και παραπάνω να έλεγε ποιος μου λέει εμένα ότι δεν το λέει έτσι να δικαιολογήσει τα χρήματα που ζητάει
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.