Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Μονομαχίες, Διπλομαχίες, Τριπλομαχίες!! > Εξωκλαμπικές

Εξωκλαμπικές Οι "μονομαχίες" με αυτοκίνητα που δεν είναι μέλη του BMW-Motorsport.gr Το παρόν φόρουμ βρίσκεται υπό επιτήρηση! Αν το κλίμα δεν είναι απόλυτα ήρεμο και φιλικό, δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-09-11, 12:22
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Ωραίο πάτημα... Αυτό υποτίθεται ότι βγάζει 355 μοτέρ σε μαμά κατάσταση;

Μου είπε ο Νίκος ο Κάλαντας προχθές να σου πω το εξής: κανονιστε να πιουμε κανα καφεδάκι kai 8a ferw to mcbookair mou na setarw to m3 tou vaggou gia stasi 600m katiforas OX....
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-09-11, 12:56
Το avatar του χρήστη Cayman S
Cayman S Ο χρήστης Cayman S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-07-2007
Μηνύματα: 122
Cayman S is on a distinguished road


Aπο τα 50 ειναι πολυ καλο του Βαγγελη...μεχρι 250+ δεν μαζευε το 997S!
__________________
http://img36.imageshack.us/img36/2026/09042011236.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-09-11, 17:44
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
καμμενο παιδι...εγω θα το πω και εδω....εχω διαθεσιμο C2S tuned..να δεις το εργο πως πανε..και θα εχω και συνοδηγο τον Νικολαι...αιντε που μου βρηκες κανα χρεπι με εξαμιση που κανει γγγγγγγγγρρρρρρ και μου το εβγαλες και tuned ...χχχχααααχααα
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-09-11, 17:52
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Τι φτιαξιμο ειναι αυτο που κανει 997 S να βγαζει 330 ροδα? Ποσα αλογα υποτιθεται οτι βγαζουν αυτα κ τι απωλειες μπορει να εχει ενα τετοιο?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-09-11, 00:10
Το avatar του χρήστη Cayman S
Cayman S Ο χρήστης Cayman S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-07-2007
Μηνύματα: 122
Cayman S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι φτιαξιμο ειναι αυτο που κανει 997 S να βγαζει 330 ροδα? Ποσα αλογα υποτιθεται οτι βγαζουν αυτα κ τι απωλειες μπορει να εχει ενα τετοιο?
Φίλε μου 330 καραφλέικα δήλωσε ... 330 καραφλεικά είπε ο Βαγγέλης ... το πόσα άλογα απώλειες έχει όποιος έχει αμφιβολίες να το πάρουμε τηλ το παιδι να το δούμε στο δρόμο ...

αν υπάρχει ενδιαφερόμενος ... Αλλιώς η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική ....
__________________
http://img36.imageshack.us/img36/2026/09042011236.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-09-11, 07:19
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Cayman S Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου 330 καραφλέικα δήλωσε ... 330 καραφλεικά είπε ο Βαγγέλης ... το πόσα άλογα απώλειες έχει όποιος έχει αμφιβολίες να το πάρουμε τηλ το παιδι να το δούμε στο δρόμο ...

αν υπάρχει ενδιαφερόμενος ... Αλλιώς η κουβέντα είναι καθαρά θεωρητική ....
ελα ρε george...ναι τα καραφλεικα τα αλογα τα ξερω απο 1996 οταν εφτιαχνα εκει το lancia που ειχα τοτε ,..........

Nαι η κουβεντα ειναι θεωρετικη οντως...συζητηση να γινεται
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-09-11, 11:10
Το avatar του χρήστη The Judge
The Judge Ο χρήστης The Judge δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-09-2011
Μηνύματα: 4
The Judge is on a distinguished road
Το 997 S ήταν στάνταρ διαλυμένο παρά "φτιαγμένο"!!!!!!!!! Καλά του'κανε το 46άρι για να μάθει να μην βάζει ηλιθιότητες ο ιδιοκτήτης του 997 στο αυτοκίνητο...
Επειδή είμαι κάτοχος 997 S, προσωπικά δεν έχω δει διαφορά κάτω από 2 κολώνες υπέρ του 997 ακόμη και με "φτιαγμένα στα 380-390" όπως δήλωσαν οι ιδιοκτήτες οι οποίοι είναι γνωστοί μου... πραγματικά μου κάνει φοβερή εντύπωση το συγκεκριμένο αποτέλεσμα. Μάλλον αυτό το Ε46 είναι κάτι ξεχωριστό και προφανώς μοναδικό, δεδομένου ότι τα Ε46 Μ3 δεν τα υπολογίζω καθόλου στον δρόμο. Να που μάθαμε και κάτι που δεν περιμέναμε ποτέ, σήμερα. Για να είμαι ειλικρινής, τα μαμά Ε46 Μ3 μου φάνηκαν αστεία ως προς τις επιδόσεις, σε σημείο που να αμφισβητώ έντονα τα 343 δηλωμένα από το εργοστάσιο. Πάντως μπράβο αν το συγκεκριμένο Μ3 πάει έτσι ΜΕ ΟΛΑ τα 997 S...!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-09-11, 11:59
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Μαλλον οι γνωστοι σου απ την στιγμη που δηλωσαν 380-390 αλογα για Μ3 Ε46 δεν εχουν ιδέα για Μ3 46αρια. Καλυτερα να αλλαξουν ενδιαφέροντα.

Εγω με το Μ3 που ειχα πατησα με 997 4S απο πρωτες ρολλ μεχρι 250 χιλιομετρα και εχασα 1 κενό.
Πατησα με το ιδιο 997 οταν αγορασα το CSL και του εριξα τον αμαζευτο.
Σιγουρα το 2S ειναι πιο γρηγορο αλλα πιστεω οτι ενα CSL η ενα Μ3 στα 360 άλογα περιπου και ψαγμενο οπως ειναι του Ευαγγελου ειναι μπροστα και απο 997 2S
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-09-11, 13:06
Το avatar του χρήστη The Judge
The Judge Ο χρήστης The Judge δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-09-2011
Μηνύματα: 4
The Judge is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chief Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον οι γνωστοι σου απ την στιγμη που δηλωσαν 380-390 αλογα για Μ3 Ε46 δεν εχουν ιδέα για Μ3 46αρια. Καλυτερα να αλλαξουν ενδιαφέροντα.

Εγω με το Μ3 που ειχα πατησα με 997 4S απο πρωτες ρολλ μεχρι 250 χιλιομετρα και εχασα 1 κενό.
Πατησα με το ιδιο 997 οταν αγορασα το CSL και του εριξα τον αμαζευτο.
Σιγουρα το 2S ειναι πιο γρηγορο αλλα πιστεω οτι ενα CSL η ενα Μ3 στα 360 άλογα περιπου και ψαγμενο οπως ειναι του Ευαγγελου ειναι μπροστα και απο 997 2S
Κοίτα, ποτέ δεν έχω καθίσει να ψάξω αν κάποιος θα έπρεπε να είχε αυτά τα ενδιαφέροντα ή κάποια άλλα. Δεν με απασχολεί. Αυτό που ξέρω είναι ότι πάτησα με 5 ή 6 Μ3 Ε46. Τα 3 από αυτά αυτά δήλωσαν φίλτρο, πρόγραμμα, εξάτμιση ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ, εκκεντροφόρους και κορωνοπήνιο. Δεν κάθομαι να ψάξω πως και τι. Πάτησα και είχα και την υποψία ότι θα μπορούσαν να ήταν μπροστά τα Μ3. Ε, δεν ήταν σε καμιά περίπτωση. Περιγράφω ό,τι είδα και ό,τι μου είπαν οι ιδιοκτήτες. Όπως εσύ λες ότι οι ιδιοκτήτες αυτών των Μ3 είναι άσχετοι και έπρεπε να αλλάξουν ενδιαφέροντα, λέω και εγώ για τον ιδιοκτήτη του 997 s.
Επίσης, "έριξα τον αμάζευτο" σημαίνει ότι τα 2 αυτοκίνητα είχαν χαοτική διαφορά... ελπίζω να κατανοείς τι γράφεις...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 11-09-11, 13:23
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
H πιο ορθη μετρηση ειναι στον στροφαλο γιατι ειναι και πρεπει να ειναι παντα σταθερη,ενω στους τροχους ποικιλει,ειτε λογω φθορων,αλλαγης τροχων,θερμοκρασια περιβαλλοντος,εισερχομενου αερα κτλ.... κτλ....επειδη λοιπον τα δυναμομετρα,εχει το καθενα το δικο του τροπο υπολογισμου και διορθωσης των απωλειων,το πιο σωστο ειναι να πας τ'αμαξι σου πριν και μετα στο ιδιο δυναμομετρο και να το συγκρινεις με αυτα που δηλωνει η εταιρεια.Αν πχ εχεις ενα Μ3 Ε46 με 343hp στροφαλο και συνηθως 280-300hp τροχο στα περισσοτερα δυναμομετρα και πας και τουρμπισεις και βγαλει 600hp τροχο,προφανως δεν γινεται να'χεις 750 στροφαλο!!Οι απωλειες ειναι σχεδον οι ιδιες εφοσον δεν αλλαξε κατι σε μεταδοση κτλ...Μετρα σε 2-3 αξιοπιστα δυναμομετρα λοιπον και παρε ενα μεσο ορο τιμων για να δεις που κυμαινεσαι..εγω προσωπικα δεν θ'ασχολουμουν καν αν ειχα 603 ή 595 τροχο.....Σιγα τη διαφορα...Τωρα αν πας σε 2 δυναμομετρα την ιδια μερα και το ενα σου βγαλει 600 και τ'αλλο 450 κατι λαθος εχει παιχτει...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.