Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-01-09, 19:36
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Νομίζω ότι οι Έλληνες "βελτιωτές" έχουν σπάσει κάθε ρεκόρ !
Τη στιγμή που δαγκάνες και τακάκια στοιχίζουν σε αντιπροσωπεία <700 ευρώ, ο Έλληνας τα πουλάει το ΚΙΤ... 1800 και 2000.
Μάλλον για θύματα ψάχνουν.

x2 Performance 6πίστονες Brembo δαγκάνες και Brembo τακάκια
x2 M3 CSL 345mm x 28mm δίσκους
x2 Goodridge σωληνάκια υψηλής
x2 βάσεις στήριξης αλουμινίου
960GBP = (σήμερα) 1064 ευρώ.

Όποιος ενδιαφέρεται, μου στέλνει pm να του στείλω τα στοιχεία του βελτιωτή (εξωτερικό είναι).
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-01-09, 19:43
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
To kit στην Ελλάδα είναι ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΙΤ ... οπότε σου τον πιάνει λίγο τον πωπό ...

p.s. Πως γίνετε με ΟΕΜ δίσκους να "κουμπώνουν" οι Brembo δαγκάνες ??? Για στείλε ρε κανά Link ... καλό ακούγετε ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 14-01-09 στις 19:48
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-01-09, 19:44
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι οι Έλληνες "βελτιωτές" έχουν σπάσει κάθε ρεκόρ !
Τη στιγμή που δαγκάνες και τακάκια στοιχίζουν σε αντιπροσωπεία <700 ευρώ, ο Έλληνας τα πουλάει το ΚΙΤ... 1800 και 2000.
Μάλλον για θύματα ψάχνουν.

x2 Performance 6πίστονες Brembo δαγκάνες και Brembo τακάκια
x2 M3 CSL 345mm x 28mm δίσκους
x2 Goodridge σωληνάκια υψηλής
x2 βάσεις στήριξης αλουμινίου
960GBP = (σήμερα) 1064 ευρώ.

Όποιος ενδιαφέρεται, μου στέλνει pm να του στείλω τα στοιχεία του βελτιωτή (εξωτερικό είναι).

alex αυτές οι δαγκάνες τι βάρος έχουν? γιατί είναι και αυτό ένα θέμα..
είναι αλουμινίου όπως οι AP Racing? ή Σιδερένιες?
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-01-09, 19:51
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Αφού είναι κιτ με ΟΕΜ δίσκους εμένα μου φαίνεται καλό !!! οι δαγκάνα και ίδιο βάρος με τη μαμά να είναι δε με χαλάει αφού είναι τσάμπα το πράμα ...

Το μόνο θέμα είναι ότι με το σύστημα εκτόνωσης πίεσης στα φρένα του Μ3 τα σωληνάκια υψηλής είναι μάλλον ΑΧΡΗΣΤΑ ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-01-09, 19:56
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
τι δαγκανες αυτες τις εχω δει απο κοντα. ειναι σαφως καλυτερες βεβαια απο τις στανταρ, αλλα δεν ειναι κορυφαιες. ειναι ας πουμε μια καλη λυση αλλα οχι η καλυτερη.
δεν ειναι μονομπλοκ (ειναι διαιρουμενες) και ειναι βαρυτερες απο τις μονομπλοκ πορσε ή μπρεμπο (γκραν τουρισμο).
αλλα στην τιμη αυτη που λεει παραπανω, δεν το συζηταμε, ειναι σουπερ.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-01-09, 19:57
santo Ο χρήστης santo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 1.691
santo has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura aboutsanto has a spectacular aura about
τελικά η 6πίστονη δαγκάνα ζυγίζει 5,9 κιλά και η CSL 3,76(Δαγκανα) + 1,84(βάση)
οπότε ίσως είναι 1-2 κιλά βαρύτερη αλλά σίγουρα καλύτερη!!
__________________
Ε39 Μ5
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-01-09, 20:02
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Οι δαγκάνες είναι κράμα αλουμινίου και σε βάρος είναι τα ίδια με τις εργοστασιακές μονοπίστονες δαγκάνες του Μ3 (και CSL). Οπότε ούτε κερδίζεις βάρος ούτε χάνεις.

Τώρα... οι γνώστες του εξωτερικού (δεν λέω για μένα, για τους πιστάκηδες) λένε ότι οι εργοστασιακοί δίσκοι (ειδικά του CSL που είναι πιο μεγάλοι σε διάμετρο, γιατί το υλικό είναι το ίδιο με της Μ3) είναι πολύ καλοί και μάλιστα ανώτεροι από τους AP Racing που συνεχώς σπάνε/ραγίζουν.
Από την άλλη, οι bmw-brembo είναι μονομπλόκ που ισοδυναμεί με όλα τα ευρώ.

Ναι οι AP racing είναι πιο ελαφρυοί, αλλά
- δεν είναι μονομπλόκ
- τετραπλάσια χρήμματα
- ακριβά τακάκια
- προβλήματα με δίσκους + υψηλό κόστος δίσκων

Ενώ με τη λύση bmw performance είσαι ΟΕΜ και δεν έχεις υψηλό κόστος σε δίσκους και τακάκια.
Αν δε έχεις ήδη CSL δίσκους (βλέπε CSL, CS ή Μ3 upgraded) το κόστος είναι μόνο 760 λίρες

ΥΓ : Ευάγγελε θα σου στείλω pm
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-01-09, 20:03
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
τι δαγκανες αυτες τις εχω δει απο κοντα. ειναι σαφως καλυτερες βεβαια απο τις στανταρ, αλλα δεν ειναι κορυφαιες. ειναι ας πουμε μια καλη λυση αλλα οχι η καλυτερη.
δεν ειναι μονομπλοκ (ειναι διαιρουμενες) και ειναι βαρυτερες απο τις μονομπλοκ πορσε ή μπρεμπο (γκραν τουρισμο).
αλλα στην τιμη αυτη που λεει παραπανω, δεν το συζηταμε, ειναι σουπερ.
Φυσικά και ΕΙΝΑΙ μονομπλοκ.
Όχι δεν είναι κορυφαίες, αλλα οι κορυφαίες κάνουν το ζευγάρι 5000 ευρώ.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-01-09, 20:09
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
thanx Αλέξη !
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-01-09, 20:18
Το avatar του χρήστη alexk
alexk Ο χρήστης alexk δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Μηνύματα: 2.065
alexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of lightalexk is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexk Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικά και ΕΙΝΑΙ μονομπλοκ.
Όχι δεν είναι κορυφαίες, αλλα οι κορυφαίες κάνουν το ζευγάρι 5000 ευρώ.
Όπως λέγαμε, είναι μονομπλόκ.
brakes_e82_135i_cool_willy_track_race_pads_135F_1.jpg

sm6 τις granturismo που ανέφερες τις έχω υπ'όψιν μου και είναι ότι καλύτερο. Αλλά πάρα πολύ ακριβές.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.