Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-03-09, 12:42
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Απορίες Καθημερινής τρέλας...

Πλέον αυτό που έχω καταλάβει κάθε φορά που βγαίνω με το αυτοκίνητο βόλτα είναι πως ξεκινάει κάθε φορά ένας μαραθώνιος επιβίωσης.. Πραγματικά νιώθω ότι δεν απολαμβάνω την οδήγηση έτσι όπως θα έπρεπε.. Τα αντανακλαστικά μου είναι συνεχώς σε εγρύγωρση και φοβάμαι μήπως συμβεί σε μένα, αυτά που βλέπω εγώ κάθε μέρα...
  • Γιατί ρε φίλε οδηγέ θα πρέπει να ξέρω ότι εσύ θέλεις να μπεις στην λωρίδα στην οποία κινούμε; Πρέπει να μυρίσω τα νύχια μου δηλαδή;
  • Έϊ, σου'χω ένα μαγικό... Πίσω απ'το τιμόνι απ'την αριστερή μεριά ΌΛΑ τα αυτοκίνητα έχουν ένα μοχλό... Αν τον τραβίξεις προς τα κάτω, ανάβει ένα πορτοκαλί φωτάκι αριστερά, μπρος πίσω και στα πλάγια του αυτοκινήτου και αν το κάνεις προς τα πάνω, γίνεται εξίσου το ίδιο απ'τα αριστερά.. Cool eh ?
  • Αλήθεια, όταν αποφασίζεις να βγάλεις το φλας σου, γιατί το βγάζεις ενώ έχεις ήδη βάλει το αυτοκίνητό σου κατα 3/4 στην λωρίδα μου; Δεν το κατάλαβα;
  • Λύσε μου μια απορία. Όταν είμαστε σε κίνηση, γιατί έρχεσαι και χώνεσαι μπροστά μου (ναι ναι μπράβο !@$@#$ μόλις γλύτωσες 15'' απ'τον προορισμό σου) και μου μειώνεις την απόσταση ασφαλείας που κρατάω απ'τον μπροστινό μου; Δηλαδή άμα ο άλλος πλακωθεί στα φρένα, θα κάνουμε αγαπούλες - μελισάκια μεταξύ μας; Και δε φτάνει αυτό, θα με κατηγορείς και από πάνω ότι φταίω και όλας.
  • Πες μου κάτι. Όταν ήσουν μικρός, ήθελες να μπεις στην αστυνομία και δεν πέρασες; Αλήθεια γιατί μπαστακώνεσαι στην αριστερή λωρίδα με το υπάρχον όριο, και θεωρείς εμένα βλάκα που θέλω να περάσω με παραπάνω χιλιόμετρα;
  • Επίσης όταν με βλέπεις να έρχομαι με φόρα από πίσω σου και σου κάνω σινιάλο για να με αφήσεις να περάσω, αντι να μπεις στο κενό δεξιά, θα πρέπει να περιμένω να περάσεις άλλα 15 αυτοκίνητα, να περιμένουν άλλοι 5-6 από πίσω μου, και μετά να μπεις; Δεν το καταλαβαίνεις ότι έτσι δημιουργείς αυτό που απαιχθάνεσαι; Κίνηση λέγεται αν δεν το ξέρεις..
  • Ρε όργιο, έχει κίνηση, και περιμένεις υπομονετικά να προχωρήσεις. Ξάφνου γίνεσαι ο μαΝγκας και καθώς περνάς στο αντίθετο ρεύμα για να τους προσπεράσεις όλους και να φτάσεις πρώτος στο φανάρι, έρχομαι εγώ και σε κόβω.. Αντί να έχω εγώ νεύρα που παρανομείς, γιατί νευριάζεις όταν σε ρωτάω "Τι κάνεις ρε μεγάλε;" και με στολίζεις με χειρονομίες βρισίδια και δε ξέρω και γω τι; Ξέρεις ποιος είμαι; Αν είμαι ο ξάδερφος του Πάσαρη και βγω έξω να σε λιντζάρω, τότε θα συνεχίζεις να τα λες, ή θα με απειλείς "Άμα με ακουμπήσεις θα σε κάνω μήνυση?"
  • Ρε φίλε πραγματικά, πως μπορείς και εφαρμόζεις το φαινόμενο του να πατάς την κόρνα κλάσματα δευτερολέπτου αφού έχει ανάψει πράσινο το φανάρι;
  • Αλήθεια φίλοι με τα δίκυκλα.. Γιατί παραπονιέστε ότι οι οδηγοί δε σας προσέχουν από τη στιγμή που οι ίδιοι την είδατε ράλυ ακρόπολης και προσπαθείτε κάθε μέρα να σπάσετε τον χρόνο ρεκόρ που κάνατε χθες κάνοντας επικίνδυνες μανούβρες δεξιά αριστερά, ζιγκ ζαγκ μέσα απ'τα αυτοκίνητα; Αλήθεια νιώθω λες και βλέπω παράσταση του Coperfield "Θα σου κάνω ένα μαγικό. Θα κοιτάξεις τον καθρέφτη, και μόλις πάρεις πάρεις το βλέμα σου από εκεί, ΤΣΟΥΠ, εγώ θα σε'χω ήδη χωθεί μπροστά σου...
  • Γιατί ρε ζώον μπαίνεις στη λωρίδα έκτακτης ανάγκης για να φτάσεις πιο γρήγορα; Δεν καταλαβαίνεις πως αν γίνει κάτι, πχ ένα ασθενοφόρο δε θα μπορεί να φτάσει στο νοσοκομείο και κάποιος να πεθάνει στο δρόμο; Θα σ'άρεζε να ήσουν εσύ εκεί μέσα, ή κάποιος συγγενής σου;

Και τελευταίο πριν σταματήσω αλλά ΚΑΛΥΤΕΡΟ
  • Γιατί βρε τσομπάνη όταν γίνεται ατύχημα, ενώ έχει ΗΔΗ ελεύθερες λωρίδες για να κινηθείς, θα πρέπει όταν φτάσει στο ύψος του δυστυχήματος, να ελατώσεις την ταχύτητα σου στα 20-30χλμ για να δεις; Όχι πες μου, ΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ; Δε σε ενοχλέι που πριν από μισή ώρα είχες κολήσει στην κίνηση και καταριώσουν την ώρα και τη στιγμή που είχες μπλέξει εκεί; Γιατί συνεχίζεις να δημιουργείς και να αναπαράγεις το ίδιο πρόβλημα;
    Καλά για εσάς που κινήστε στο αντίθετο ρεύμα και σταματάτε για να βλέπεται τι έγινε απέναντι και υπάρχει το ίδιο φαινόμενο της κίνησης και απ'την άλλη μεριά .. καλύτερα ας μη μιλήσω...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-03-09, 12:56
Το avatar του χρήστη NICK BMW LOVER
NICK BMW LOVER Ο χρήστης NICK BMW LOVER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-01-2008
Μηνύματα: 767
NICK BMW LOVER will become famous soon enoughNICK BMW LOVER will become famous soon enough
Γιαννη εχεις σε ολα δικιο κατα την αποψη μου,αλλα πως σου ηρθε κ "ξεσπασες" ετσι?!
__________________
Οποιος ειναι αλαζονας
οδευει παντα κατα μονας...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-03-09, 12:58
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Άριστος σε όλα και συμφωνώ στο 100% ._

Μόνο σε αυτό εδώ η αλήθεια είναι ότι το κάνω καμιά φορά διότι είτε όλοι πάνε κολλητά και δεν έχω χώρο να μπώ είτε απελπιστικά αργα για μεσαία λωρίδα..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
  • Επίσης όταν με βλέπεις να έρχομαι με φόρα από πίσω σου και σου κάνω σινιάλο για να με αφήσεις να περάσω, αντι να μπεις στο κενό δεξιά, θα πρέπει να περιμένω να περάσεις άλλα 15 αυτοκίνητα, να περιμένουν άλλοι 5-6 από πίσω μου, και μετά να μπεις; Δεν το καταλαβαίνεις ότι έτσι δημιουργείς αυτό που απαιχθάνεσαι; Κίνηση λέγεται αν δεν το ξέρεις..
Να προσθέσω το παρκάρισμα, μπροστά στην είσοδο του γκαράζ σου με αλάρμ ή και χωρίς (άλλου αυτοκινήτου) και να βιάζεσαι να φύγεις ή να μπείς στο πάρκινγκ σου που έχεις πληρώσει 15.000 γιούρω.

Το διπλοπαρκάρισμα σε δρόμους με έντονη κίνηση ( το κάνω και εγώ καμιά φορά )

Το διπλοπαρκάρισμα επάνω σε στροφή (!) όπου αναγκάζεσαι να την πάρεις ανοιχτά για να μπεις στο στενό που θέλεις τη στιμή που βρίσκει ευκαιρία το μηχανάκι να σου χωθεί από δεξιά..

μμ.. τί άλλο;



Την κατάλυψη Λεωφορειοδρόμων
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-03-09, 13:00
Το avatar του χρήστη Sokrates E46
Sokrates E46 Ο χρήστης Sokrates E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Μηνύματα: 61
Sokrates E46 is on a distinguished road
Με μία λέξη... Ελλάδα.
__________________
"Η αλλαγή είναι νόμος της ζωής."
Τζων Κένεντυ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-03-09, 13:18
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.552
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sokrates E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Με μία λέξη... Ελλάδα.
Με πολλές λέξεις, έλλειψη παιδείας από τα χαμηλότερα κοινωνικά στρώματα μέχρι τον ουρανό. Αλλά τι να περιμένεις; Όταν το 70% των οδηγών χρωστάνε το αμάξι τους-σπίτι τους, και 1 δισεκατομύριο κάρτες για πράματα που δε χρειάζονται; Και στη συνέχεια τρέχουν να πουλήσουν το χρόνο τους (να δουλέψουν δλδ) για να μη τους τα πάρουν όλα πίσω;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-03-09, 13:58
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Ο χρήστης thanassis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 24-01-2006
Μηνύματα: 1.974
thanassis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
Να προσθέσω το παρκάρισμα, μπροστά στην είσοδο του γκαράζ σου με αλάρμ ή και χωρίς (άλλου αυτοκινήτου) και να βιάζεσαι να φύγεις ή να μπείς στο πάρκινγκ σου που έχεις πληρώσει 15.000 γιούρω.
και κάθεται απέναντι στην καφετέρια και αφού κορνάρεις, κουνήσεις χέρια-πόδια, ψάχνεις να βρεις που βρίσκεται ο κάτοχος και τελικά τον βρίσκεις και σου απαντάει: καλά, και που ήθελες να σε ακούσω?? ή να σε δω??
άσε ένα τηλέφωνο ρε τάγαρε να σου κάνω μια αναπάντητη να βγεις, άνθρωποι είμαστε, μπορεί να χρειαστεί να κλείσουμε κάποιον αλλά αφήνουμε και ένα νούμερο ή έχουμε το νου μας...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-03-09, 14:03
Το avatar του χρήστη YAziDis
YAziDis Ο χρήστης YAziDis δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 14-12-2007
Μηνύματα: 1.197
YAziDis has a spectacular aura aboutYAziDis has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NICK BMW LOVER Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαννη εχεις σε ολα δικιο κατα την αποψη μου,αλλα πως σου ηρθε κ "ξεσπασες" ετσι?!
Γενικα μου'σκασε σήμερα. Καιρό το σκέφτομαι να το γράψω, και απλά να κάνω κατάθεση ψυχής, γιατί το πράγμα είναι εκτός ελέγχου πλέον.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul
Άριστος σε όλα και συμφωνώ στο 100% ._

Μόνο σε αυτό εδώ η αλήθεια είναι ότι το κάνω καμιά φορά διότι είτε όλοι πάνε κολλητά και δεν έχω χώρο να μπώ είτε απελπιστικά αργα για μεσαία λωρίδα..
Καλά δεν εννοώ να μην έχει που να μπει, αλλά όταν έχει την ευκαιρία να μπει σαν άνθρωπος, να συνεχίζει να κάθεται αριστερά. Επιπλέον όταν βλέπεις να σου'ρχετε ο άλλος, δεν είναι κακό να επιταγχύνεις λιγάκι και να μπεις μέσα.

Όσον αφορά την έλειψη παιδείας, ναι θα συμφωνήσω. Και είναι έλειψη γιατί όλοι διαβάσαμε, και μάθαμε πως πρέπει να συμπεριφερόμαστε....

  • Επίσης, γιατί βλαμμένε φίλε μου ορίεσαι, πατάς κόρνες, κάνεις τον κλόουν χοροπιδόντας μέσα στο αμάξι σου όταν για να σταματήσω δεξιά βγάζω δεξί φλας και όχι alarm? ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ;
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-03-09, 14:05
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanassis Εμφάνιση μηνυμάτων
και κάθεται απέναντι στην καφετέρια και αφού κορνάρεις, κουνήσεις χέρια-πόδια, ψάχνεις να βρεις που βρίσκεται ο κάτοχος και τελικά τον βρίσκεις και σου απαντάει: καλά, και που ήθελες να σε ακούσω?? ή να σε δω??
άσε ένα τηλέφωνο ρε τάγαρε να σου κάνω μια αναπάντητη να βγεις, άνθρωποι είμαστε, μπορεί να χρειαστεί να κλείσουμε κάποιον αλλά αφήνουμε και ένα νούμερο ή έχουμε το νου μας...
γιατι για αυτους που κλεινουν το 1/3 της πορτας του γκαραζ και νομιζουν οτι χωραει το αμαξι να βγει?συνεχεια αυτο ειναι το προβλημα μου και μονιμα περναω στο οριο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-03-09, 14:12
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
  • Επίσης, γιατί βλαμμένε φίλε μου ορίεσαι, πατάς κόρνες, κάνεις τον κλόουν χοροπιδόντας μέσα στο αμάξι σου όταν για να σταματήσω δεξιά βγάζω δεξί φλας και όχι alarm? ΔΕΝ ΕΜΑΘΕΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΟΤΑΝ ΕΔΙΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ;
Aυτό όπως και το να σταματάω στις ζέβρες τα είχα υιοθετήσει από την Αγγλία.. γρήγορα τα εγκατέλειψα μετά από άφθονο βρισίδi και κορναρίσματα όταν επέστραψα Ελλάδα for good..


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι για αυτους που κλεινουν το 1/3 της πορτας του γκαραζ και νομιζουν οτι χωραει το αμαξι να βγει?συνεχεια αυτο ειναι το προβλημα μου και μονιμα περναω στο οριο.
Έτσι τη πάτησα και εγώ και χτύπησα τη πίσω πόρτα μιας γιαγιάς και την έβαλα όλη μέσα (τη πόρτα, όχι τη γιαγιά) και τη πλήρωνα μετά αν και είχε παρκάρει σε είσοδο-έξοδο γκαράζ.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-03-09, 14:35
Το avatar του χρήστη Sokrates E46
Sokrates E46 Ο χρήστης Sokrates E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Μηνύματα: 61
Sokrates E46 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό όπως και το να σταματάω στις ζέβρες τα είχα υιοθετήσει από την Αγγλία.. γρήγορα τα εγκατέλειψα μετά από άφθονο βρισίδi και κορναρίσματα όταν επέστραψα Ελλάδα for good..




Έτσι τη πάτησα και εγώ και χτύπησα τη πίσω πόρτα μιας γιαγιάς και την έβαλα όλη μέσα (τη πόρτα, όχι τη γιαγιά) και τη πλήρωνα μετά αν και είχε παρκάρει σε είσοδο-έξοδο γκαράζ.
Και αν φωνάξεις την τροχαία σου λέει αφού ΧΩΡΑΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ (Ή ΜΠΕΙΣ) ΚΑΝΟΝΤΑΣ 105 ΜΑΝΟΥΒΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΦΩΝΑΞΕΣ????? Κρίμα δεν είναι να χάσει ο άλλος το μεροκάματό του..
Και απάντησα: Πες ότι είναι ανάγκη και πρέπει να πάω στο νοσοκομείο, τι κάνω τότε?
Και ο μπάτσος απαντάει: "Πες...Δεν είναι όμως,,,,"
__________________
"Η αλλαγή είναι νόμος της ζωής."
Τζων Κένεντυ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.