Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-05-09, 02:40
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rear_Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιος ο valantis...
thanks for the tips.
Δεν κάνει τίποτα.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-05-09, 14:39
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Ένταση ηχοσυστήματος ανάλογα με την ταχύτητα, στα μοντέλα με Harman Kardon ηχοσύστημα.
(Δεν έχω Harman Kardon, οπότε ας μας διαφωτίσει κάποιος αν ισχύει αυτό)
Ισχύει για όλα τα ραδιοκασσετόφωνα / ραδιοCD που έχουν αυτή τη δυνατότητα. Δεν έχει σχέση με το Harman Kardon. Με το δικό π.χ. που είναι after market (Becker) γίνεται επίσης. Η λειτουργία αυτή ονομάζεται Speed Depended Volume (G.A.L. είναι η αντίστοιχη ακροστοιχίδα στα Γερμανικά) και προσφέρεται στο pin 10 του εργοστασιακού φις (radio connector), στο οποίο συνδέουμε την πηγή μας και, μέσω αυτού, μεταφέρεται σήμα από το ταχύμετρο του αυτοκινήτου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
2. Οι υαλοκαθαριστήρες αλλάζουν την λειτουργία τους ανάλογα με την ταχύτητα του οχήματος.
α) Το λεβιεδάκι επιλογής στην πρώτη θέση: Οι υαλοκαθαριστήρες δουλεύουν διακοπτόμενα όταν το όχημα κινείται με πάνω από 10 χ.α.ω. περίπου και σταματούν εντελώς όταν το όχημα ακινητοποιηθεί.
β) Το λεβιεδάκι επιλογής στην δεύτερη θέση: Οι υαλοκαθαριστήρες δουλεύουν συνεχόμενα με μέτρια ένταση όταν το όχημα κινείται με πάνω από 10 χ.α.ω. περίπου και περνούν στην διακοπτόμενη λειτουργία όταν το όχημα ακινητοποιηθεί.
γ) Το λεβιεδάκι επιλογής στην τρίτη θέση: Οι υαλοκαθαριστήρες δουλεύουν συνεχόμενα με maximum ένταση όταν το όχημα κινείται με πάνω από 10 χ.α.ω. περίπου και περνούν σε λειτουργία μέτριας συνεχόμενης έντασης όταν το όχημα ακινητοποιηθεί.
(Ισχύουν οι παραπάνω λειτουργίες ακριβώς έτσι)
Το (α) δεν είναι σωστό. Η διακοπτόμενη λειτουργία γίνεται με συχνότητα 8-10'' εν κινήσει, ενώ μεταβάλλεται αυτόματα στα 13-15'' εν στάσει. Το (β) ισχύει. Το (γ) επίσης δεν είναι σωστό. Στην τρίτη σκάλα (μέγιστη συχνότητα) η συχνότητα δεν μεταβάλλεται καθόλου, είτε εν κινήσει είτε εν στάσει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
3. Όταν κλειδώνουμε τις πόρτες με το κλειδί γυρίζοντας το προς τα δεξιά, αν το κρατήσουμε μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω γυρισμένο δεξιά, τα παράθυρα και η ηλιοροφή κλείνουν.
(Ισχύει για τα παράθυρα, ηλιοροφή δεν έχω για να το τσεκάρω. Μερικοί αναφέρουν και το αντίστροφο δηλαδή στο ξεκλείδωμα των θυρών κρατώντας το κλειδί αριστερά, τα παράθυρα ανοίγουν. Σε μένα μόνο το κλείσιμο δούλεψε.)
Το ανέβασμα των παραθύρων ισχύει. Το κατέβασμα με το κλειδί αριστερά όχι. Για ηλιοροφή δεν έχω και δεν ξέρω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
4. Τιμόνι ρυθμιζόμενο καθ' ύψος.
(Σε εμένα πάντως δεν βρήκα κάποιο λεβιεδάκι για ρύθμιση. Μάλλον δεν το έχουν όλα τα μοντέλα ή εγώ στραβώθηκα! Βοήθεια κανείς.)
Ισχύει. Τα μοντέλλα των πρώτων χρόνων δεν το είχαν. Το δικό μου που είναι 09/1995 το έχει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
6. Θερμαινόμενοι καθρέπτες.
(Ισχύει, αγγίζοντας το τζαμάκι τους το καταλαβαίνεις.)
Δεν το έχουν όλα τα μοντέλλα / εκδόσεις. Το δικό μου, π.χ., δεν έχει. Απ' όσο ξέρω (σε όσα έχουν), λειτουργεί ταυτόχρονα με την αντιθάμβωση του πίσω παρμπρίζ, με το πάτημα του σχετικού κουμπιού στην πρόσοψη της μονάδας ελέγχου του κλιματισμού.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
7. Όταν παρκάρουμε το όχημα και αφού έχουμε βγάλει το κλειδί από την μίζα, μπορούμε να ανάψουμε τα φώτα θέσεως από την μια μόνο πλευρά του οχήματος, δηλαδή το μπροστά αριστερό μαζί με το πίσω αριστερό, ή αντιστοίχως το μπροστά δεξιό με το πίσω δεξιό.
Παλιό και κλασσικό σε όλα τα Γερμανικά αυτοκίνητα! Πιθανόν να επιβάλλεται και από κάποια τοπική νομοθεσία ή κανονισμούς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
8. Τα παράθυρα ανεβαίνουν αυτόματα αν τα αφήσουμε ανοιχτά, κλειδώνοντας το αυτοκίνητο.
(Σε μένα πάντως δεν ισχύει. Αν τα έχω ανοιχτά και κλειδώσω, τότε παραμένουν ανοιχτά! Ίσως το κάνει ο εργοστασιακός συναγερμός σε όσους διαθέτουν (λέω εγώ τώρα), αναφέρεται σαν tip πάντως)
Δεν ισχύει. Αυτό που ισχύει είναι αυτό που γράφεις στην παράγραφο 3. Μπορεί βεβαίως να γίνεται αυτόματα με την όπλιση του αντικλεπτικού, αν βεβαίως έχουμε αντικλεπτικό, αν το αντικλεπτικό μας έχει αυτή τη δυνατότητα (συνήθως εγκαθίσταται ως πρόσθετη δυνατότητα, με την μορφή "πλακέτας παραθύρων" και χρεώνεται επιπλέον φυσικά) και εάν, βεβαίως, έχουμε κάνει την σχετική σύνδεση. Έχω ακούσει πως το εργοστασιακό αντικλεπτικό δεν έχει την δυνατότητα αυτή. Στο δικό μου έχω after market αντικλεπτικό και η δυνατότητα αυτή λειτουργεί μια χαρά.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
9. Στο κοντέρ κι ακριβώς κάτω από τον αριθμό της τελικής (260 π.χ.), έχει κάτι που μοιάζει με led. Τελικά αυτό είναι αισθητήρας μέτρησης φωτός και η δουλειά του είναι να προσαρμόζει την ένταση του φωτισμού του καντράν, ανάλογα με τις εξωτερικές συνθήκες φωτισμού (σούρουπο, νύχτα).
10. Υπάρχει κι άλλος ένας αισθητήρας μέτρησης φωτός και βρίσκεται πάνω στο panel του ψηφιακού clima. Δουλειά του είναι να προσαρμόζει την ένταση του φωτισμού των καντράν του clima και του OBC, ανάλογα με τις εξωτερικές συνθήκες φωτισμού (σούρουπο, νύχτα).
(Προφανώς ισχύει όμως εγώ δεν έχω φηφιακό clima, οπότε ας μας πει κάποιος από αυτούς που έχουν)
Valantis, αυτό δεν το ήξερα! Ισχύει - και το έμαθα σήμερα, χάρη σε 'σένα, μετά από 13.5 χρόνια! Για όσους αρέσκονται να "θέτουν το δάκτυλο επί των τύπων των ήλων", απλά ας ακουμπήσουν το δάκτυλό τους πάνω στους αισθητήρες και ας παρατηρήσουν την αυτόματη μείωση στη φωτεινότητα των οθονών. Το δοκίμασα μόνο στου κλιματισμού.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MrZ Εμφάνιση μηνυμάτων
...Αλλά κάτι που ίσχύει σε Ε36 γνωστού μου: εάν με κλειστές πόρτες(ενώ είσαι έξω από το αυτοκίνητο) τραβήξεις λίγο τις χειρολαβές(όχι τόσο ώστε να ανοίξει η πόρτα)ανάβει η πλαφονιέρα!Αυτό μπορείς να το επαναλάβεις 3 φορές,μετά σταματάει.Άν ανοίξεις την πόρτα και την ξανακλείσεις ισχύει για άλλες 3 κτλ.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το δοκίμασα αλλά δεν ισχύει σε μένα με τις χειρολαβές. Η πλαφονιέρα ανάβει όταν ανοίξεις την πόρτα (όχι μόλις ξεκλειδώσεις) και κλείνει μόλις κλειδώσεις, ή μόλις γυρίσεις τον διακόπτη της μίζας, ή μόνη της μετά από λίγη ώρα.
Valantis, το ίδιο και στο δικό μου. Επιπλέον, ούτε έχω δει, ούτε έχω ακούσει έστω και μία περίπτωση Ε36 με τέτοια λειτουργία...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 22-05-09 στις 17:24 Αιτία: συγχώνευση 2 post
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-05-09, 14:57
Το avatar του χρήστη yiorgosxania
yiorgosxania Ο χρήστης yiorgosxania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2007
Μηνύματα: 678
yiorgosxania is on a distinguished road
μπράβο βρε Βαλάντη για τις πληροφορίες.....άλλα τα γνωρίζαμε και άλλα όχι....
μπράβο για τον κόπο σου να τα συλλέξεις και να τα γράψεις...
Σ'ευχαριστούμε
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-05-09, 15:00
Nemerkon Ο χρήστης Nemerkon δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-06-2004
Μηνύματα: 95
Nemerkon is on a distinguished road
τι να πω!!!

εμενα παντως με ηλεκτρονικο κλιμα ( e36 316 1997 ) οοοοτι και να πατησα οοοοτι και να εκανα στην οθονη δεν εδειξε τπτ αλλο απο τα κλασσικα πραγματα!!!κανενα κρυφο μενου η κατι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-05-09, 15:33
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ισχύει για όλα τα ραδιοκασσετόφωνα / ραδιοCD που έχουν αυτή τη δυνατότητα. Δεν έχει σχέση με το Harman Kardon. Με το δικό π.χ. που είναι after market (Becker) γίνεται επίσης. Η λειτουργία αυτή ονομάζεται Speed Depended Volume (G.A.L. είναι η αντίστοιχη ακροστοιχίδα στα Γερμανικά) και προσφέρεται στο pin 10 του εργοστασιακού φις (radio connector), στο οποίο συνδέουμε την πηγή μας και, μέσω αυτού, μεταφέρεται σήμα από το ταχύμετρο του αυτοκινήτου.


Το (α) δεν είναι σωστό. Η διακοπτόμενη λειτουργία γίνεται με συχνότητα 8-10'' εν κινήσει, ενώ μεταβάλλεται αυτόματα στα 13-15'' εν στάσει. Το (β) ισχύει. Το (γ) επίσης δεν είναι σωστό. Στην τρίτη σκάλα (μέγιστη συχνότητα) η συχνότητα δεν μεταβάλλεται καθόλου, είτε εν κινήσει είτε εν στάσει.


Το ανέβασμα των παραθύρων ισχύει. Το κατέβασμα με το κλειδί αριστερά όχι. Για ηλιοροφή δεν έχω και δεν ξέρω.


Ισχύει. Τα μοντέλλα των πρώτων χρόνων δεν το είχαν. Το δικό μου που είναι 09/1995 το έχει.


Δεν το έχουν όλα τα μοντέλλα / εκδόσεις. Το δικό μου, π.χ., δεν έχει. Απ' όσο ξέρω (σε όσα έχουν), λειτουργεί ταυτόχρονα με την αντιθάμβωση του πίσω παρμπρίζ, με το πάτημα του σχετικού κουμπιού στην πρόσοψη της μονάδας ελέγχου του κλιματισμού.


Παλιό και κλασσικό σε όλα τα Γερμανικά αυτοκίνητα! Πιθανόν να επιβάλλεται και από κάποια τοπική νομοθεσία ή κανονισμούς.


Δεν ισχύει. Αυτό που ισχύει είναι αυτό που γράφεις στην παράγραφο 3. Μπορεί βεβαίως να γίνεται αυτόματα με την όπλιση του αντικλεπτικού, αν βεβαίως έχουμε αντικλεπτικό, αν το αντικλεπτικό μας έχει αυτή τη δυνατότητα (συνήθως εγκαθίσταται ως πρόσθετη δυνατότητα, με την μορφή "πλακέτας παραθύρων" και χρεώνεται επιπλέον φυσικά) και εάν, βεβαίως, έχουμε κάνει την σχετική σύνδεση. Έχω ακούσει πως το εργοστασιακό αντικλεπτικό δεν έχει την δυνατότητα αυτή. Στο δικό μου έχω after market αντικλεπτικό και η δυνατότητα αυτή λειτουργεί μια χαρά.


Valantis, αυτό δεν το ήξερα! Ισχύει - και το έμαθα σήμερα, χάρη σε 'σένα, μετά από 13.5 χρόνια! Για όσους αρέσκονται να "θέτουν το δάκτυλο επί των τύπων των ήλων", απλά ας ακουμπήσουν το δάκτυλό τους πάνω στους αισθητήρες και ας παρατηρήσουν την αυτόματη μείωση στη φωτεινότητα των οθονών. Το δοκίμασα μόνο στου κλιματισμού.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις διευκρινήσεις Αντώνη, ήσουν κατατοπιστικότατος. Για τους υαλοκαθαριστήρες έχω την εντύπωση πως ειδικά στην διακοπτόμενη σκάλα, όταν σταματούσε το αμάξι σταματούσαν και οι υαλοκαθαριστήρες και περίμενα αρκετή ώρα. Θα το τσεκάρω ξανά και θα αναφέρω αποτελέσματα. Όσο για τα φώτα πάρκινγκ, ήξερα πως γίνεται (και το έχω δεί με τα μάτια μου σε golf) βάζοντας απλώς το λεβιεδάκι στο αντίστοιχο φλας και όχι να κάνει κι ένα κλικ παραπάνω. Λες να το είχε και το Opel μου τόσα χρόνια και δεν το ήξερα;;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiorgosxania Εμφάνιση μηνυμάτων
μπράβο βρε Βαλάντη για τις πληροφορίες.....άλλα τα γνωρίζαμε και άλλα όχι....
μπράβο για τον κόπο σου να τα συλλέξεις και να τα γράψεις...
Σ'ευχαριστούμε
Παρακαλώ, αλλά ο κόπος μου δεν ήταν τίποτα μπροστά στις πληροφορίες που έχω πάρει από το παρόν forum. Τα περισσότερα τα βρήκα σε ένα site συγκεντρωμένα κι απλώς τα μετέφρασα, όμως τα διασταύρωσα κιόλας σε άλλα sites (αναφέρομαι στις λειτουργίες που δεν έχει το δικό μου Ε36 πάνω).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nemerkon Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα παντως με ηλεκτρονικο κλιμα ( e36 316 1997 ) οοοοτι και να πατησα οοοοτι και να εκανα στην οθονη δεν εδειξε τπτ αλλο απο τα κλασσικα πραγματα!!!κανενα κρυφο μενου η κατι!!!
Προσπάθησε το ξανά γιατί την συγκεκριμένη λειτουργία την έχω ξανακούσει και παλιότερα. Δυστηχώς εγώ δεν έχω το ψηφιακό για να κάνω δοκιμές. Ίσως πρέπει να πατηθούν διαφορετικά κουμπιά από αυτά που γράφω, ίσως να έχει διάφορες εκδόσεις ψηφιακών panel και λογισμικών, ή να υποστηρίζεται σε συγκεκριμένες χρονολογίες κατασκευής. Ποιός ξέρει. Αν το δοκιμάσουν κι άλλοι από εδώ μέσα, σίγουρα κάτι θα μάθουμε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xxxvagos Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν το κλειδωνω..με τον τηλεχειρισμο
Είναι εργοστασιακός ο τηλεχειρισμός;; Ίσως τότε να ισχύει στα τελευταία μοντέλα κατασκευής.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 22-05-09 στις 17:25 Αιτία: συγχώνευση 4 post
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-05-09, 17:46
manos e36 Ο χρήστης manos e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-09-2008
Μηνύματα: 40
manos e36 is on a distinguished road
στο δικο μου τα παραθυρα κλεινουν και με τον συναγερμο και με σκετο το κλειδι αν το κρατησω πατημενο δεξια....οσο για την πλαφονιερα ναι ισχυει.οταν το αμαξι ειναι κλειδωμενο και σηκωσω λιγο το χερουλι η πλαφονιερα αναβει!και μενα μου ειχε φανει πολυ περιεργο......
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-05-09, 17:53
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από valantis544 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσπάθησε το ξανά γιατί την συγκεκριμένη λειτουργία την έχω ξανακούσει και παλιότερα. Δυστηχώς εγώ δεν έχω το ψηφιακό για να κάνω δοκιμές. Ίσως πρέπει να πατηθούν διαφορετικά κουμπιά από αυτά που γράφω, ίσως να έχει διάφορες εκδόσεις ψηφιακών panel και λογισμικών, ή να υποστηρίζεται σε συγκεκριμένες χρονολογίες κατασκευής. Ποιός ξέρει. Αν το δοκιμάσουν κι άλλοι από εδώ μέσα, σίγουρα κάτι θα μάθουμε.
Επιβεβαιώνω ότι λειτουργεί ...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-05-09, 19:36
Το avatar του χρήστη valantis544
valantis544 Ο χρήστης valantis544 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-02-2009
Μηνύματα: 561
valantis544 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos e36 Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για την πλαφονιερα ναι ισχυει.οταν το αμαξι ειναι κλειδωμενο και σηκωσω λιγο το χερουλι η πλαφονιερα αναβει!και μενα μου ειχε φανει πολυ περιεργο......
Παιδιά δεν είναι καθόλου παράξενο να ισχύει κάτι σε πολύ λίγους ή στους μισούς και στους περισσότερους όχι. Οι διαφορές στις εκδόσεις ενός μοντέλου που μπορεί να υπάρχουν είναι πραγματικά αμέτρητες!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-05-09, 20:15
Το avatar του χρήστη MrZ
MrZ Ο χρήστης MrZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2005
Μηνύματα: 713
MrZ will become famous soon enough
Αυτό με τους υαλοκαθαριστήρες γίνεται να μην μειώνουν ταχύτητα όταν σταματάμε;Σταματάω σε φανάρι και δεν βλέπω τίποτα,αναγκάζομαι να το πηγαίνω κάτω κάτω και να το κουνάω manual ή να το βάζω στο γρήγορο για να μην σταματάει...μου τη δίνει!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-05-09, 20:32
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MrZ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό με τους υαλοκαθαριστήρες γίνεται να μην μειώνουν ταχύτητα όταν σταματάμε;Σταματάω σε φανάρι και δεν βλέπω τίποτα,αναγκάζομαι να το πηγαίνω κάτω κάτω και να το κουνάω manual ή να το βάζω στο γρήγορο για να μην σταματάει...μου τη δίνει!
Όχι φίλε μου, δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να το αλλάξεις. Πρόκειται για τυποποιημένη λειτουργία. Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι αυτό που κάνεις ήδη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.