Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-09-09, 16:40
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Cool Dyno...........!

Μιας και ολιγον τι gadgetakias.......αγορασα το παρακατω μπλιμπλικι.....

http://www.plxkiwi.com/kiwiwifi/hardware.html

...εχει την δυνατοτητα να συνδεεται με iphone αλλα και με laptop....Κατοπιν περιγραφης της εταιρειας.....στο προγραμμα που διδεται για laptop μπορει να κανει και εξιδεικευμενες αναγνωσεις μεσω της OBD II θυρας των αυτοκινητων μας......λεει ακομη και για δυναμομετρηση....αφου γνωριζουμε ομως μεχρι και το βαρος του αυτοκινητου!

http://www.palmerperformance.com/pro...scan/index.php

το software διδεται δωρεαν απο το site του μπλιμπλικιου......

http://www.plxdevices.com/support/so...logger3_0.html

Λογω του οτι δεν προκειται να κανω τις προχωρημενες μετρησεις στο αυτοκινητο μου μεσω laptop (και ελλεψη χρονου)......σας τα παραθετω.......οποιος ενδιαφερομενος ασχοληθει με το προγραμμα...κατανοησει και φτιαξει το προφιλ του αυτοκινητου του.....ευχαριστως σε καποια συναντηση και αφου εχει μαζι του το laptop του με περασμενα τα στοιχεια που χρειαζονται......να δανεισω το μπλιμπλικι μου για να δουμε και τι ψαρια πιανει.......!

Στο iphone Που το συνεδεσα παντως.....δινει οτι πληροφοριες μπορουμε να παρουμε μεσω OBD θυρας....μπορειτε να βρειτε πολλα βιντεακια και στο σαιτ του αλλα και στο youtube....!

Καλη συνεχεια.....!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-09-09, 16:48
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Αθεραπευτος!!!!!!!! χεχε!!! Που πας και τα βρισκεις ρε παλιοπαιδο!??
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-09-09, 17:11
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Καλορίζικο φίλε Βασίλη.Θα ρίξω μια ματιά στο πρόγραμμα να δω τι λέει...

Γνωρίζουμε αν το μπιμπλικι συνεργάζεται με το πασίγνωστο CarSoft 6.5?


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-09-09, 17:24
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
ωραιο! το θέλω!
θα φερω ενα μινι λαπτοπ στην επομενη συναντηση να παιξουμε!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-09-09, 18:01
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Βασίλη ενδιαφέρομαι για αυτό το gadget που κάθε άλλο, είναι πάρα πολύ χρήσιμο. Μπορείς να μας δώσεις κόστος αγοράς μαζί με αποστολή και τρελωνείο? Έστω και με πμ.....

Το θέλω και εγώ....
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-09-09, 18:21
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αθεραπευτος!!!!!!!! χεχε!!! Που πας και τα βρισκεις ρε παλιοπαιδο!??

χαχαχαχα...τι να κανω ρε φιλε.....δεν κοβεται το μπαξιμο....με τον ενα ή τον αλλο τροπο....ολα χρειαζονται.....!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλορίζικο φίλε Βασίλη.Θα ρίξω μια ματιά στο πρόγραμμα να δω τι λέει...

Γνωρίζουμε αν το μπιμπλικι συνεργάζεται με το πασίγνωστο CarSoft 6.5?



μπιλυ...οτι πληροφοριες εχω...τις εχω απο τα σαιτ που ποσταρα....δεν γνωριζω γι αυτο που λες......


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sm6 Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραιο! το θέλω!
θα φερω ενα μινι λαπτοπ στην επομενη συναντηση να παιξουμε!
στην διαθεση και την δικη σου και των λοιπων συμφορουμιτων σταθη....!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη ενδιαφέρομαι για αυτό το gadget που κάθε άλλο, είναι πάρα πολύ χρήσιμο. Μπορείς να μας δώσεις κόστος αγοράς μαζί με αποστολή και τρελωνείο? Έστω και με πμ.....

Το θέλω και εγώ....

Τρελωνειο.....0......μεσω USPS και μονο.....(3ευρω μονο στο ταχυδρομειο..)....συνολικα με εξοδα αποστολης 170$ δλδ περιπου 120ευρα......!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-09-09, 18:35
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
μπιλυ...οτι πληροφοριες εχω...τις εχω απο τα σαιτ που ποσταρα....δεν γνωριζω γι αυτο που λες......

Το carsoft είναι το απόλυτο εργαλείο για διάγνωση σε ΒΜW
Αν θες να δεις αν συνεργάζεται με το μπιμπλίκι που πήρες,δεν έχεις παρά να το κατεβάσεις απο εδώ και να το δοκιμάσεις Aμα συνεργάζεται το έχω αγοράσει τώρα κιόλας...

Υ.Γ είδα το interface του προγράμματος.Πολύ ωραίο και φιλικό προς το χρήστη.Δεν χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη γνώση για παραμέτρους(π.x dyno κτλπ)...ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ USER FRIENDLY!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-09-09, 18:37
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Βασίλη σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση (το τρελωνείο μου ξέφυγε χαχαχα). Είναι μια ενδιαφέρουσα λύση και αντί να τρέχο για μπαρόμετρο τώρα θα έχω το i-phone.

Τι ρυθμό ανανέωσης έχει? Είναι αρκετά γρήγορο ώστε να σου δίνει άμεσα πληροφορίες εκείνη την στιγμή? Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να ρωτήσω...

Υ.Γ. Η δυναμομέτρηση πιθανών να είναι σωστή μόνο χρησιμοποιώντας το επιταχυνσιόμετρο του iphone και δίνωντας σωστές παραμέτρους για το βάρος και τις διαστάσεις ελαστικών. Σίγουρα αδρανειακό δυναμόμετρο δεν είναι...
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-09-09, 18:40
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση (το τρελωνείο μου ξέφυγε χαχαχα). Είναι μια ενδιαφέρουσα λύση και αντί να τρέχο για μπαρόμετρο τώρα θα έχω το i-phone.

Τι ρυθμό ανανέωσης έχει? Είναι αρκετά γρήγορο ώστε να σου δίνει άμεσα πληροφορίες εκείνη την στιγμή? Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να ρωτήσω...

Υ.Γ. Η δυναμομέτρηση πιθανών να είναι σωστή μόνο χρησιμοποιώντας το επιταχυνσιόμετρο του iphone και δίνωντας σωστές παραμέτρους για το βάρος και τις διαστάσεις ελαστικών. Σίγουρα αδρανειακό δυναμόμετρο δεν είναι...
η αναμεταδοση ειναι αμμεσοτατη....τωρα για δυναμομετρηση απο το λιγο που το τσεκαρα λογω ελλειψης χρονου,....νομιζω οτι γινεται μονο με το λαπτοπ και οχι με το iphone.....αν το μελετησεις και βρεις κατι αλλο .... ενημερωσε κ μενα.....!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-09-09, 18:47
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Μπράβο Βασίλη, ωραία συσκευή.

Δείτε πάντως και αυτό που έχει βάλει ο AlexK http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=20754
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.