Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-11-09, 13:07
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Talking Τελικα ποσο να δωσω για kit xenon ???

Λοιπον παιδες θα χρειαστω τις αποψεις σας με αφορμη την συζητηση που ειχα με 2-3 φιλους πανω στο θεμα της τιμης των Kit Xenon. Εκανα μια ερευνα αγορας και πηρα τιμες για οχι μονο πορειας αλλα και για μεγαλα απο 250ε μεχρι 500ε μιλαμε για το κιτ κομπλε με περαστικα (6000k). Τωρα απο μαρκες οχι σε φαση philips,depo αλλα τα κλασσικα που δουλευουν ολοι λιγο πολυ. Ρωταω τωρα το εξης,ποσο θα δινατε εσεις για κιτ xenon στην bmw σας αν απλα θελατε να παρετε ενα καλο οπτικο αποτελεσμα στον δρομο,και ποσο περιπου τα εχετε περασει. Ωστωσω να ρωτησω και το αλλο ωραια το βαζω επανω ολα ωραια...πες οτι σε μια βροχη μου σβηνουν ξαφνικα εκει τι κανεις με το κινεζικο που εβαλα..ρωραω δηλαδη ειχατε ποτε προβληματα με τα kit xenon που βαλατε??Δηλαδη καψιμο λαμπας ή κατι αλλο?Κατι τελευταιο ....ειδα και για angel eyes και μου ειπαν επισης 200ε..επειδη εχει διαδικασια με ανοιγμα φαναριου..αληθεια εμπιστευτηκατε να σας ανοιξουν το φαναρι?? (εκτος απο την ετοιμη λυση)

Υ.Γ εχω κανει search και εχω διαβασει σχεδον ολα τα θρεντς με τα xenon αλλα μου δημιουργηθηκαν οι αποριες παλι για αυτο ζηταω και τις αποψεις σας!
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zoikarios : 17-11-09 στις 13:18
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-11-09, 13:14
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
φιλαρι,εγω εβαλα ενα σετ xenon που τα πληρωσα 110 ευρω πριν δυο!!!χρονια.(1,5 χρονια μαλλον,να ειμαι σωστος)ειναι 8000Κ και το αυτοκινητο το χρησιμοποιω παρα πολυ(ειδικα το βραδυ μιας και ειμαι μουσικος και παω και ερχομαι απο τη δουλεια βραδυ)
δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.σημειωτεον οτι οταν τα τοποθετησα πηγ να ρυθμισω και τη δεσμη.δε χρειαζεται να τυφλωθει το συμπαν(αν και στη πλειοψηφια των ασυνειδητων οδηγων χρειαζεται)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 17-11-09, 13:28
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Αποψη μου για τα xenon, ειναι οτι πρεπει να μπαινουν τα μαμα, γιατι εγω ας πουμε που εχω aftermarket xenon στο compact, εχω μονο την καλωδιωση, τους μηχανισμους και τις λαμπες, ενω κανονικα χρειαζεται και projectors και προφιλακτηρα με πληστρακια. Το φαναρι θα στο ανοιξουν μαλον για να σου βαλουν προτζεκτορες, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα το εκανα. Καλο θα ηταν να μην ανοιγει το φαναρι, γιατι εστω και μια τρυπιτσα να μεινει μετα, μπορει να μπαζει υγρασια.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 17-11-09, 13:31
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagakiss Εμφάνιση μηνυμάτων
Αποψη μου για τα xenon, ειναι οτι πρεπει να μπαινουν τα μαμα, γιατι εγω ας πουμε που εχω aftermarket xenon στο compact, εχω μονο την καλωδιωση, τους μηχανισμους και τις λαμπες, ενω κανονικα χρειαζεται και projectors και προφιλακτηρα με πληστρακια. Το φαναρι θα στο ανοιξουν μαλον για να σου βαλουν προτζεκτορες, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα το εκανα. Καλο θα ηταν να μην ανοιγει το φαναρι, γιατι εστω και μια τρυπιτσα να μεινει μετα, μπορει να μπαζει υγρασια.


Τιμη που τα περασες και εταιρια αν επιτρεπεται...προβλημα να βγαλουν???
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 17-11-09, 13:52
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
αν το φαναρι σου δεν εχει projector μαπα το αποτελεσμα.
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-11-09, 13:59
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Τιμη που τα περασες και εταιρια αν επιτρεπεται...προβλημα να βγαλουν???
Δεν τα περασα εγω.. τα περασε ο προηγουμενος που το ειχε οποτε δεν ξερω να σου πω. Εναμιση χρονο που τα χω παντως, δε μου εχουν βγαλει κατι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν το φαναρι σου δεν εχει projector μαπα το αποτελεσμα.
Μαπα δεν ειναι, απλα δεν στελνει ολο το φως σαν μια δεσμη, και ειναι πιο απλωμενο. Καποια στιγμη θα παρω το μαμα φαναρι με τον προτζεκτορα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-11-09, 14:17
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Ξένον εννοείται αυτά που θαμπώνουν τους απέναντι ερχόμενους?
Σόρρυ παιδιά αλλά αν εννοείται αυτά τα "ξένον" είναι επικίνδυνα και θαμπώνουν όλο τον κόσμο.Έχει γεμίσει όλος ο κόσμος,και η τροχαία τα ξύνει....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-11-09, 14:22
Το avatar του χρήστη zoikarios
zoikarios Ο χρήστης zoikarios δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 65
zoikarios is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL VUZAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξένον εννοείται αυτά που θαμπώνουν τους απέναντι ερχόμενους?
Σόρρυ παιδιά αλλά αν εννοείται αυτά τα "ξένον" είναι επικίνδυνα και θαμπώνουν όλο τον κόσμο.Έχει γεμίσει όλος ο κόσμος,και η τροχαία τα ξύνει....

Η λογικη του ερωτηματος δεν ηταν αυτη (αν και εν μερη οντως ειναι ενα μεγαλο ποσοστο που ειναι κακοφορεμενα) . Αλλα κατα ποσο οι τιμες ειναι κοντα σε αυτες που ανεφερα.
__________________
Πάμε με i7 και μνημες OCZ Ram 6GB DDR3-2133 τελος ....Asus 5870 1GB power pc...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-11-09, 14:33
Το avatar του χρήστη Dathanaso
Dathanaso Ο χρήστης Dathanaso δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-10-2008
Μηνύματα: 381
Dathanaso will become famous soon enough
E46

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zoikarios Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον παιδες θα χρειαστω τις αποψεις σας με αφορμη την συζητηση που ειχα με 2-3 φιλους πανω στο θεμα της τιμης των Kit Xenon. Εκανα μια ερευνα αγορας και πηρα τιμες για οχι μονο πορειας αλλα και για μεγαλα απο 250ε μεχρι 500ε μιλαμε για το κιτ κομπλε με περαστικα (6000k). Τωρα απο μαρκες οχι σε φαση philips,depo αλλα τα κλασσικα που δουλευουν ολοι λιγο πολυ. Ρωταω τωρα το εξης,ποσο θα δινατε εσεις για κιτ xenon στην bmw σας αν απλα θελατε να παρετε ενα καλο οπτικο αποτελεσμα στον δρομο,και ποσο περιπου τα εχετε περασει. Ωστωσω να ρωτησω και το αλλο ωραια το βαζω επανω ολα ωραια...πες οτι σε μια βροχη μου σβηνουν ξαφνικα εκει τι κανεις με το κινεζικο που εβαλα..ρωραω δηλαδη ειχατε ποτε προβληματα με τα kit xenon που βαλατε??Δηλαδη καψιμο λαμπας ή κατι αλλο?Κατι τελευταιο ....ειδα και για angel eyes και μου ειπαν επισης 200ε..επειδη εχει διαδικασια με ανοιγμα φαναριου..αληθεια εμπιστευτηκατε να σας ανοιξουν το φαναρι?? (εκτος απο την ετοιμη λυση)

Υ.Γ εχω κανει search και εχω διαβασει σχεδον ολα τα θρεντς με τα xenon αλλα μου δημιουργηθηκαν οι αποριες παλι για αυτο ζηταω και τις αποψεις σας!
Καλημέρα,εχω την εντύπωση πως στη μεγάλη σκάλα μπορεις να βάλεις αλλα...το σινιάλο ξέχνα το γιατι τα xenon θέλουν κάποια δευτερόλεπτα για να αναψουν..Ήμουν και εγώ στη φάση να βάλω αλλα κάπου διάβασα οτι ΚΤΕΟ γιοκ και το άφησα.Επίσης ο καθρέφτης των φωτών απο xenon εχει άλλη επίστρωση απο τις πυρακτώσεως με αποτέλεσμα μελλοντικά να υπάρχουν φθορές.Όσο αφορά τα angel τα αγόρασα 120 ευρω απο επωνυμο μαγαζί στην Αθήνα.Για την τοποθέτηση προυπόθεση είναι το φανάρι να είναι με κλίπ,εγώ έχω το facelift στο οποιο το φανάρι ειναι κουμπωτο τζάμι με σώμα.Κατα τα άλλα υγρασία μηδέν.Επειδή εχω δεί compact με angel δεν μου άρεσε γιατί λόγω του σχήματος του φαναριου που κρύβεται απο το καπό δεν φαινόταν τόσο οσο σε sedan ή coupe αλλα όλα είναι θέμα γούστου. Όσο αφορά το κάψιμο της λάμπας καλό είναι να έχεις πάντα ενα ζευγάρι ανταλακτικές.Αφού εγκατέλειψα την ιδέα των xenon έβαλα λευκές λάμπες της philips αντικαθιστώντας τις απλές.Το αμάξι έδειξε και σαν ομορφιά αλλά και καλύτερο φώς έχει.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-11-09, 14:55
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν το φαναρι σου δεν εχει projector μαπα το αποτελεσμα.
εγω που δεν εχω projectors δηλαδη το αποτελεσμα ειναι μαπα?
μισο λεπτο για να καταλαβω μηπως και δεν εχω καταλαβει εγω.
θελει ο φιλος να βαλει aftermarket xenon φωτα στο αυτοκινητο του.ετσι?
λοιπον μια λυση ειναι να παει στη bmw και να του βαλει αλλα φαναρια ,τα οποια εχουν projectors,πλυστικο για τα κρυσταλλα και μετασχημαστιστες (ballast),αλλες λαμπες.ε τοτε ξεπερνας το χιλιαρικο.
η αλλη λυση ειναι να παρεις ενα σετ xenon που αποτελειτε απο ballast και λαμπες.
και ρωταει τωρα ο φιλος....ποσα να δωσω ρε παιδια γιατι εγω δεν εχω ιδεα..
λοιποοοον,εγω λεω.....
εχω αγορασει απο ελληνικη εταιρια μεσω διαδικτυου σετ xenon που οταν το φθηνοτερο που κυκλοφορουσε στην αφορα κοστιζε 350 ευρω,εγω το πηρα 110.
το φοραω 1,5 χρονο πανω.οδηγω πολυ νυχτα και σε ερημικους επαρχιακους δρομους,ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,δε μου εχει καει καμμια λαμπα,δεν εχω τυφλωσει κανενα γιατι πηγα αμεσως μετα τη τοποθετηση και ρυθμισα τη δεσμη και δεν υπαχει καν συγκριση αναμεσα στα δικα μου φαναρια και σε αυτα με projectors γιατι πολυ απλα τα δικα μου διαχχεουν το φως και δε το συγκεντρωνουν μονο μπροστα στο οδοστρωμα.
τι μαπα θα ειναι χωρις projectors?δε μπορω να το καταλαβω.
οσο για το κτεο.περναει κανονικοτατα και με το νομο.ποτε μα ποτε δε με εχει σταματησει κανενας για τα xenon.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.