Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 30-08-07, 14:17
Το avatar του χρήστη veliopou
veliopou Ο χρήστης veliopou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-04-2005
Μηνύματα: 243
veliopou is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ekztage Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναί,και γώ το πιστέυω ότι σε μία άλλη εταιρεία παραγωγής αυτοκινήτων θα ήταν προφανώς πιο δύσκολη η αντικατάσταση του αυτοκινήτου..Οπότε σου έυχομαι ότι κακό σου έφερε το παλιό να στο φέρει στο 3πλάσιο καλό το καινούργιο σου..

Εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο..Όταν πατάω τον συμπλέκτη,στήν μέση περιπού αισθάνομαι ενα κλάκ σαν δηλαδή κάπου να βρίσκει απο μέσα ο μηχανισμός..Μπορεί να είναι κ η ιδέα μου λόγω το ότι βλέπω στα μάτια πέρι του συγκεκριμένου μοντέλου..Παρακαλώ διαφωτίστε με .
σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου. μακάρι να πάνε όλα καλά.
εγώ παρόλο το πρόβλημα με τον συμπλέχτη που είχα δεν ένιωθα κάποιο σκάλωμα στη διαδρομή του. επειδή όμως πάσχουν απο συμπλέχτη τα συγκεκριμένα καλό είναι να πας αύριο κιόλας στην αντιπροσωπεία
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 30-08-07, 14:52
Το avatar του χρήστη bmwlover
bmwlover Ο χρήστης bmwlover δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 215
bmwlover is on a distinguished road
Τι να πω ρε παιδια εχω κατσει εδω και μια ωρα σχεδον και διαβαζω κε προσοχη το thread
και εχω μεινει
Απογοητευτικα παντα πιστευα και παινευομουν οτι τα bmw ειναι σκυλια και δεν βγαζουν κανενα προβλημα και δεν το ελεγα αυθαιρετα αφου και τα δυο μου bmw δεν μου παρουσιασαν κανενα προβλημα παρα μονο τα φυσιολογικα.

Και για του λογο το αληθες (με οδηγηση πιες του το αιμα)

1η bmw ε30 318 του 86 με 280000 χλμ
μονο μια αλλαγη στο ρελε βενζινης
Κατα τα αλλα τα service του τις αλλαγες σε φυσιολογικες φθορες και αλλαγη δισκου στα 175000 χλμ.

2η bmw e36 316i του 98 με 160000 χλμ
Μονο τα service και τις φυσιολογικες φθορες.

Ακομα εχω και τα δυο και δεν εχω κανενα παραπονο αυτο που χρησιμοποιω ειναι το ε36 αλλα και τη γρια αν τυχει και την παρω παρολλο που ειναι ψιλοπαρατημενη δεν με απογοητευει.

sorry αν βγηκα off topick απλα μενω εκπληκτος και θελω να πιστευω οτι αυτο που ελεγα (και θα συνεχισω να λεω) και ακουγα απο τους αλλους κατοχους bmw οτι ειναι τα καλυτερα και απροβληματιστα αυτοκινητα οτι θα συνεχισει να ισχυει.

Υ.Γ. Καλη τυχη στους φιλους bmwηδες με τη σειρα 1 και ελπιζω - ευχομαι αυτα τα προβληματα που σας παρουσιαστηκαν να ειναι τα τελευταια.

Υ.Γ. και μια ερωτηση ρε παιδια και οι υπολοιπες (πιο καινουργιες απο τις δικες μου) σειρες εχουν τα ιδια προβληματα;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 30-08-07, 14:57
Το avatar του χρήστη bmwlover
bmwlover Ο χρήστης bmwlover δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μηνύματα: 215
bmwlover is on a distinguished road
φιλε veliopou σου ευχομαι με το καλο και απροβληματιστο το καινουργιο σου αυτοκινητο.
Τουλαχιστον απο την ολη ιστορια βγηκες καπου κερδισμενος γιατι δεν πιστευω οτι αλλη μαρκα θα σου εκανε ευκολα αντικατασταση.
Και παλι με το καλο.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 30-08-07, 20:00
Το avatar του χρήστη strof
strof Ο χρήστης strof δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-08-2007
Μηνύματα: 309
strof will become famous soon enough
Το θέμα είναι το ποιός θα το φορτωθεί αυτό το αυτοκίνητο..... Γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ μετά από λίγο καιρό θα μοσχοπουληθεί σαν "ελαφρώς μεταχειρισμένο" σε τιμή ευκαιρίας.....
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 06-09-07, 12:56
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
Παιδιά γεια σας.

Κάποιος φίλος με ενημέρωσε για τι συγκεκριμένο site και άμεσα βρήκα σε κάποιον να τα πω.
Θα σας πω και εγώ τη δική μου ιστορία.
Καταρχάς τη στιγμή που σας γράφω το αυτοκίνητο μου είναι για μια ακόμη φορά στον ΚΟΥΛΟΥΡΗ στη Λαυρίου.
Έχω μια 116 dynamic 07/2005 με σχεδόν 60000 κμ.
Η ιστορία έχει ως εξής.
Μου ανάβει λαμπάκι μηχανής πριν από ένα περίπου χρόνο το πάω στο συνεργείο μου κάνουν reset στον εγκέφαλο και μου το δίνουν πάλι πίσω.
Όλα πήγαιναν κάλα εώς και τον 06/2007 ένα μήνα πριν βγει από εγγύηση το αμάξι.
Μου ανάβει πάλι λαμπάκι και το πηγαίνω ξανά ,οπότε μου αλλάζουν αισθητήρα λ και μου λένε ότι είναι από καύσιμο και όλα Οκ.
Μετά όμως άρχισαν τα χειρότερα.
Κάθε πρωι που το έβαζα μπροστά με το που έπαιρνε ακουγα έναν εκνευριστικό θόρυβο από τη μηχανή για μισό δευτερόλεπτο αφού έπαιρνε μπρος.
Εν συνεχεία αν το έσβηνα και το ξανάβαζα μπρος δεν έκανε αυτό το θόρυβο.
Αυτό συμβαίνει μέχρι και σήμερα!!! και δεν το κάνει μόνο το πρωι αλλά και κατά τη διάρκεια της μέρας αν είναι ακινητοποιημένο για πολλή ώρα και ιδιαίτερα αν το χτυπάει ο ήλιος.
Η πλάκα είναι ότι το πήγα στον Κουλούρη με αυτά τα προβλήματα λίγο πριν βγει από εγγύηση και όταν το σβήναμε και το βάζαμε μπρος ποτέ δεν μας έκανε αυτό το θόρυβο γιατί το αυτοκίνητο είχε ήδη δουλέψει και ήταν ζεστό.Έτσι δεν μπορούσαν να ακούσουν το θόρυβο.
Αποτέλεσμα όλων αυτών?
Μου αλλάζουν αντλία υδραυλικού τιμονιού, στο πλαισιο της εγγύησης ,το βάζουν και στο διαγνωστικό reset στον εγκέφαλο και όλα ΟΚ!!!!
Σύμφωνα με αυτούς βέβαια γιατί το πρόβλημα συνέχισε να υφίσταται.
Φεύγω εγώ από Αττική για διακοπές το πρόβλημα παραμένει και σαν να μην έφταναν όλα αυτά την εβδομάδα που διανύουμε η μηχανή παράγει συνεχώς ενα θόρυβο σαν θρόισμα-σφύριγμα.Έναν εκνευριστικό ήχο και εγώ να λέω από μέσα μου πότε και πού θα μου μείνει.
Παίρνω τηλ έναν τεχνικό του Κουλούρη του λέω ότι το προβλημα το οποίο υποτίθεται ότι είχαν λύσει τον Ιούνιο πότε δεν λύθηκε και απεναντίας το αυτοκίνητο σφυρίζει και χτυπάει συνεχώς πειράκια.
Και μου λέει το εξης.Βγάζει ένδειξη στο καντράν??Αν δεν βγάζει δεν θα δείξει βλάβη στο διαγνωστικό.
Ε δεν συγκράτησα τα νευρα μου και του λέω είσαι μηχανικός αυτοκινήτων ή ηλεκτρονικών υπολογιστών?? το αμάξι δεν είναι laptop.
Στήσε αυτί να το ακούσεις να δουλεύει και θα το καταλάβεις μέχρι και η μάνα μου το ακούει!!
Και η φάση είναι ότι είμαι εκτός εγγύησης πλέον.
Τώρα το έχω αφήσει μέσα και περιμένω από στιγμή σε στιγμή τηλ.
Είμαι πραγματικά εξοργισμένος και ειδικά με την ασχετοσύνη αυτών που λέγονται μηχανικοί στο συγκεκριμένο εξουσιοδοτημένο.
Τελευταία φορά που τους το πάω.Τωρα το θέμα μου είναι πως θα λυθεί το πρόβημα που με ταλαιπωρεί ήδη τρεις μήνες και τι μπορώ να διεκδικήσω καθώς έχω βγει από εγγύηση.
Κρίμα για την BMW.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 06-09-07, 13:26
Το avatar του χρήστη M3Convertible
M3Convertible Ο χρήστης M3Convertible δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 09-08-2006
Μηνύματα: 1.087
M3Convertible is on a distinguished road
Πρώτα από όλα σου εύχομαι καλό κουράγιο και καλά ξεμπερδέματα.
Κατανοώ την οργή και την απογοήτευση σου αλλά προσπάθησε αυτό το γεγονός να μην σε επηρεάζει γενικότερα στη ζωή σου.
Δεν βρίσκω το λόγο γιατί δεν πας σε ένα άλλο συνεργείο να ζητήσεις μια δεύτερη γνώμη για το πρόβλημά σου και κατά τη γνώμη μου έπρεπε να το είχες κάνει από καιρό.
Για το σφύριγμα που λες το πρώτο πράγμα που θα κοιτούσα με προσοχή είναι οι ιμάντες, τροχαλίες και τα ρουλεμάν του μοτέρ, αυτά φυσικά δεν φαίνονται στο διαγνωστικό και με εκπλήσσει το γεγονός που σου είπε ο μηχανικός ότι αν δεν ανάβει λαμπάκι δεν μπορεί να κάνει τίποτα και κατά την γνώμη μου είναι αδαής ή προσπάθησε να σε αποφύγει λόγο εγγύησης.
Με την ίδια λογική αν σου έφευγε το πίσω μέρος της εξάτμισης και έκανε θόρυβο το αμάξι πάλι δεν θα μπορούσε να σου το φτιάξει…..χαχαχαχαχαχα…τι να πω δεν ξέρω το μόνο που σου λέω είναι ότι πολύ καλά του απάντησες ότι το αμάξι δεν είναι laptop.
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 06-09-07, 15:34
Το avatar του χρήστη kyriakos33
kyriakos33 Ο χρήστης kyriakos33 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 64
kyriakos33 is on a distinguished road
Φίλε sdrala καλησπέρα και εύχομαι γρήγορα να βρεις λύση με τα προβλήματα σου.

Η αλήθεια είναι ότι έθεσες αρκετά θέματα και νομίζω ότι αν ψάξεις θα βρεις κάποιες απαντήσεις στα θέματα σου.

Αυτό που με παραξένεψε όμως περισσότερο από όλα έιναι ότι για τον αρχικό θόρυβο που άκουγες στην εκκίνηση του αυτοκινήτου, σου αλλάξανε την αντλία των υδραυλικών αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενα σου.
Αν ο ήχος είναι ένας μεταλλικός θόρυβος ο οποίος γίνεται μερικές φορές στην εκκίνηση και κρατάει πολύ λίγο και συνήθως συμβαίνει μετά από κάποιες ώρες ή μέρες ακινησίας του αυτοκινήτου, είναι φυσιολογικός θόρυβος.
Νομίζω ότι το θέμα αυτό έχει συζητηθεί και εδώ αλλά δεν βρίσκω το αντίστοιχο post. Οπότε σου παραθέτω το "πρόβλημα" αυτό από ένα ξένο forum :

http://www.babybmw.net/forum/viewtop...=engine+rattle

Το θέμα είναι αν κατάλαβα καλά (επιμένω γιατί δεν είμαι σίγουρος αν έχω παρερμηνέυσει τα λεγόμενα σου) σου αντικαταστήσανε την αντλία εξαιτίας του θορύβου και από την άλλη σου λένε στην άλλη περίπτωση του σφυρίγματος του κινητήρα ότι αν δεν βγάλει λαμπάκι δεν θα δείξει το διαγνωστικό τίποτα, τότε υπάρχει ένα θεματάκι με την αξιοπιστία των μηχανικών.

Επίσης νομίζω ότι το ένα σου θέμα με την εκκίνηση (που είναι φυσιολογικό με αυτά που έχω διαβάσει) και το άλλο με το σφύριγμα δεν έχουν σχέση το ένα με το άλλο.

Φυσικά επειδή μπορεί να έχω παρερμηνεύσει τα λεγομενά σου για το συμβάν καλύτερα να αξιολογήσεις εσύ όπως νομίζεις την απάντηση μου.

Σαν επόμενες κινήσεις πάντως νομίζω ότι θα πρέπει να κάνεις μια συζήτηση μαζί τους γιατί μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα από την αρχή (ενώ βρισκόσουν δηλαδή σε εγγύηση) και επειδή δεν έγινε σωστή δουλειά να ταλαιπωρήσε τώρα.
Περίμενε να δεις το αποτέλεσμα και πριν φτιάξεις οτιδήποτε πάρε και άλλες γνώμες από άλλους μηχανικούς.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 06-09-07, 15:45
Το avatar του χρήστη sotirisl
sotirisl Ο χρήστης sotirisl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-03-2007
Μηνύματα: 171
sotirisl is on a distinguished road
τι να πω βρε παιδιά και μένα στο ίδιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο τα ίδια μου λέγανε 'αν δεν ανάβει το λαμπάκι δεν έχει πρόβλημα το αυτοκίνητο (κινητήρας)'. Βλέπανε τις βλάβες, τις σβήνανε και όσο ήμουν μέσα στην εγγύηση μου λέγανε κιόλας ότι 'ιδιοτροπος' ή 'παράξενος' και ότι το αμάξι δεν έχει τίποτα, αλλά εγώ το ταλαιπωρώ.

με μοναδική (φωτεινή) εξαίρεση τον κ. Δήμα, οι πιο πολλοί είναι μηχανικοί της πλάκας εκεί μέσα. περιμένουν να ανάψει το λαμπάκι. Ενας άλλος που είναι και καλά 25 χρόνια χρόνια μηχανικός δεν μπορούσε να καταλάβει γιατί είναι ένα λάστιχο μονόπατα φαγωμένο... (προφανώς ήθελε ευθυγράμμιση - άλλη πονεμένη ιστορία)

τώρα σχετικά με το θέμα, και το δικό μου 116i κάνει ακριβώς τον ίδιο ήχο με αυτόν που περιγράφεις (σαν τρίξιμο ένα πράμα) και προέρχεται από μπρος αριστερά. Όσοι το άκουσαν μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό και ότι το παρουσιάζουν σχεδόν όλα τα 116 και ορισμένα 316.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 07-09-07, 08:28
sdrala Ο χρήστης sdrala δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-12-2006
Μηνύματα: 57
sdrala is on a distinguished road
Καλημέρα παιδιά και σας ευχαριστώ για την κατανόηση στο πρόβλημά μου.
Kyriakos33 τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λες. Την αντλία μου την άλλαξαν λόγω του θορύβου στην εκκίνηση. Το πρόβλημα βέβαια δεν λύθηκε ποτέ.
Θεωρείς φυσιολογικό να έχεις δώσει 28000 και να ακούς αυτό το θόρυβο? Εγώ όχι.
Θεωρείς φυσιολογικό να έχεις δώσει 28000 και να ακούς τα τακάκια να σφυρίζουν? Εγώ όχι.
Θεωρείς φυσιολογικό να έχεις δώσει 28000 και να ακούς συνεχώς πειράκια? Εγώ όχι.
Και να έχεις και το Τεχνικό να σου λέει δεν έχει τίποτα το διαγνωστικό δεν έδειξε τίποτα.
Δεν αγόρασα bmw όπως και οι περισσότεροι γνώστες ,για να βγαίνω σαββατόβραδα και να κυνηγάω πιπίνια αλλά είναι εργαλείο της δουλειάς μου. Είμαι Πολιτικός Μηχανικός και συνεχώς ταξιδεύω. Εγώ σήμερα πρέπει να πάω Πάτρα για δουλειά και δεν ξέρω αν θα φτάσω!!
Το θέατρο του παραλόγου δυστυχώς συνεχίζεται.
Με παίρνει τηλέφωνο ο τεχνικός χθες κατά το μεσημέρι και μου λέει ότι το αυτοκίνητο δεν έχει τίποτα και να πάω να το πάρω.
Εξοργίζομαι παρατάω τη δουλειά και φεύγω για το συνεργείο.
Τυχαία εκείνη τη στιγμή βρισκόταν στο συνεργείο ένα άλλο 116 και τα βάζω δίπλα και του λέω να τα βάλει μπρος να δει αν κάνουν τον ίδιο θόρυβο.
Το δικό μου ακουγόταν λες και είχες βάλει μια ηλεκτρική σκούπα στη μηχανή.
Του λέω ότι μου κάνει πλάκα και ότι και ο πλέον άσχετος καταλαβαίνει ότι το αμάξι δεν πάει καλά.
Και τι μου λέει??
Έχετε δίκιο αλλά για να δούμε τι έχει πρέπει να μείνει μέσα να λυθεί και δεν έχω χρόνο φέρτο από την Τετάρτη!!
Ίσως κάποιος τεντωτήρας μου είπε αλλά το αμάξι κατά τα άλλα είναι εντάξει και δεν έχει φόβο να με αφήσει ,εγγυημένα.
Τσαντίζομαι και εγώ και του λέω άλλο πράγμα να λες ότι το αμάξι δεν έχει τίποτα και άλλο το ίσως και θα δούμε και θα το λύσουμε κτλ.
Γνωρίζεις επίσης του λέω ότι οι άσσοι βγάζουν προβλήματα αλλά κρατάς κλειστό το στόμα σου γιατί τέτοια γραμμή τραβάς από την εταιρεία.
Και μου λέει άντε πούλα το και πάρε μια 130!!! Φοβερό εργαλείο καμία σχέση.
Τα συμπεράσματα δικά σας.
Εγώ πλέον έχω απογοητευτεί γιατί δεν ξέρω αν το πρόβλημα αυτό σχετίζεται με το θόρυβο στην εκκίνηση που δεν μου έλυσαν όταν ήμουν σε εγγύηση.
Επομένως τώρα θα με γδάρουν κανονικά και πως θα βρω το δίκιο μου?
Ήδη έχω αρχίσει να ψάχνω για μηχανικό στα BMW ΕΚΤΟΣ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟΥ.
Μπορείτε να με βοηθήσετε, ειδάλλως το πουλάω και παίρνω ΚΙΑ!!!
Και έχω και το κεφάλι μου ήσυχο.
Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας και την κατανόηση και συγνώμη για τον τόνο αλλά πιστεύω ότι καταλαβαίνεται την οργή μου.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 07-09-07, 09:07
Το avatar του χρήστη kyriakos33
kyriakos33 Ο χρήστης kyriakos33 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 64
kyriakos33 is on a distinguished road
Φίλε sdrala καλημέρα και πάλι.

Δεν θεωρώ τίποτα φυσιολογικό σε αμάξι τόσων ευρώ. Θα έπρεπε να έχεις τουλάχιστον καλύτερη αντιμετώπιση από τους μηχανικούς. Να σου πω την αλήθεια και εγώ είχα κάποια θεματάκια (έχουμε το ίδιο αμάξι) αλλά τα έλυσα με τους μηχανικούς μου. Πιστεύω λοιπόν ότι το θέμα είναι ότι πλέον έχεις ένα αίσθημα ανασφάλειας με το αυτοκίνητο σου και έχει γίνει από ένα συνδυασμό των προβλημάτων που βγάζει το αυτοκίνητο και της αντιμετώπισης από εκεί που το πήρες όταν το πας να το κοιτάξουν.
Οπότε θα σου πρότεινα μιας και δεν σε δεσμέυει πλεόν τίποτα απέναντι τους να κοιτάξεις κάποιον άλλο μηχανικό. Επίσης θα μπορούσες να απευθυνθείς και στην BMW Helllas για το πρόβλημα σου μήπως και μπορείς να βγάλεις άκρη γιατί η αλλαγή της αντλίας θεωρώ ότι ήταν τελείως άσχετη αλλαγή με το αρχικό "πρόβλημα".

Για να μην παραξηγηθώ αυτός ο θόρυβος είπα ότι είναι φυσιολογικός γιατί όπως έχω διαβάσει έχει να κάνει με τα λάδια σε cold start του αυτοκινήτου και εμφανίζεται σε πολλά μοντέλα bmw και μη. Το θέμα όμως του σφυρίγματος είναι άλλη ιστορία και θέλει ψάξιμο. Όπως επίσης τα τακάκια και τα πυράκια.

Τον εκνευρισμό και την απογοητευσή σου την καταλαβαίνω και την έχω περάσει και εγώ και πολλά άλλα παιδιά εδω μέσα.
Τέλος όσον αφορά την πρόταση για συνεργεία αν ψάξεις σε παλιότερα threads θα δεις ότι είναι κάτι πολύ υποκειμενικό και ο καθένας κρίνει με βάση την δουλεια που έγινε σε αυτόν. Δηλαδή ο ένας μπορεί να έφτιαξε το αμάξι του και να πει souper συνεργείο και ο άλλος που ταλαιπωρήθηκε να πει κομπογιαννίτες.

Και πάλι πάντως εύχομαι γρήγορα να βρεις σύντομα λύση στα προβλήματα σου και να ξανανοιώσεις -αν είναι δυνατόν πλέον- ασφάλεια και ευχαρίστηση με το αυτοκίνητο σου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.