Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 13-10-08, 18:33
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Z4ever Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν καταλαβαινω για πιο λογο αυτο το thread εχει παει 4 σελιδες ενω απ την πρωτη κιολας απαντηση επρεπε να τελειωσει...
Φίλε μου μην απαξιώνεις την άποψη μου, μοιραζόμαστε ιδέες εδω μέσα, αν δε σε εδιαφέρει μην απαντήσεις!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 13-10-08, 18:42
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
το θέμα δεν είναι αμα βελτιώνετε ή οχι ενα 16αρι...αλλό ήθελε να πει το παλικαρι που άνοιξε το threat...και τέλος θα ήθελα να πω...πως δεν νομίζω κάποιος να μπορει να ορίζει το πως νιώθει...το πως νιώθει κάποιος δεν έχει να κάνει με το πως θέλει να νιώθει...και εγώ καταλάβα τι ήθελε να πει ο φίλος μας...και είπα ότι και εγώ νιώθω το ίδιο...τπτ παραπάνω
Χαίρομαι που με πιάνεις!! Και φυσικά θέλω να ποντάρω σε αυτή την άτυπη περιφρόνηση που πολλοί εκφράζουν εναντίον του άσσού-έστω και αν δε το παραδέχονται- όχι με τάση κριτικής αλλά με σκοπό συζήτησης, από πλευράς μου μιλάω. Εξ άλλου ξεκίνησε με τις παιδικές βλάβες της 1άρας οι οποίες ναι μεν υφίστανται και ήταν σημαντικές αλλά στην πρώτη ευκαιρία όλοι πέφτουν με τα μούτρα να κατηγορήσουν το αμάξι. Καταλαβαίνω ότι δεν ήταν αναμενόμενες οι βλάβες από αυτοκίνητο 30000 ευρώ, αλλά τι να πει κανείς που στην Μ3 Ε46 είχαμε βλάβες σε δομικά εξαρτήματα του κινητήρα, πολύ πιο ουσιώδη από αυτά του άσσου. Και εκεί υπήρξαν παράπονα αλλά επειδή είναι Μ3 ο σεβασμός περρισεύει. Ουσιαστικά θα έπρεπε να είμαστε λίγο πιο αντικειμενικοί όλοι σαν σύνολο και να μη στιγματίζουμε γεγονότα και επιλογές ειδικά όταν αφορά ενδοεταιρικά θέματα.

Αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 13-10-08, 19:04
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Μαλιστα...Να το αναλυσουμε λιγο το θεμα αν θες.
Μηπως θες να αναφερεις σε παρακαλω,τις παιδικες ασθενειες του ασσου (μαζι και της 3αρας αν ξερεις) καθως και τις οποιες βλαβες σε ΜΗ δομικα εξαρτηματα του κινητηρα που ειχαν τα Μ3 οπως λες και δεν εχουν οι ασσοι/3αρες???

Οσο για καποια άλλα ποστ.....οι κολλημενοι με την μπαλα που ελεγα????
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 13-10-08, 19:14
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Φυσικά όχι με απότομο τόνο...

Μ3: κουζινέτα στροφάλου από αστοχία της αντλίας λαδιού για την περίοδο Οκτωβρίου 2001 έως Φεβρουάριο 2002

116i: πολλαπλασιαστές, πρόβλημα με την έκδοση του λογισμικού, σε ορισμένα μοντέλα του 2005 ελλατωματικός συμπλέκτης, το ίδιο ισχύει και σε λάθος ρύθμιση της γωνίας Camber

3άρα sedan: προβληματικές αντλίες υδραυλικής υποβοήθησης, ανάκληση για τα αλλαγή των πίσω αμορτισέρ για συγκεκριμένη περίοδο(συγγνώμη που μου διαφεύγει)

Κοινά προβληματάκια: αστοχία αντλίας, τριξίματα στα παράθυρα
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 13-10-08, 19:21
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Τεσπά...όλα τα "άκωλα" bmwδακια μαμάνε!!
Από e36 compact-e46 compact μέχρι σειρά 1...
Εγώ έχω πολλές και καλές εμπειρίες απο Ε46 άκωλη και λιγότερες από Ε36..
Όδηγικά πιστεύω ότι οι "άκωλες" είναι μακράν πιο πορωτικές οδηγικα.
Υπόψην έχω ζήσει και "κανονικές"bmw(e36 coupe-e30-e39)...
Η επόμενη επιλογή μου θα είναι πάλι δυνατό ατμοσφαιρικό "άκωλο" bmwδακι...όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 13-10-08, 19:23
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Τεσπά...όλα τα "άκωλα" bmwδακια μαμάνε!!
Από e36 compact-e46 compact μέχρι σειρά 1...
Εγώ έχω πολλές και καλές εμπειρίες απο Ε46 άκωλη και λιγότερες από Ε36..
Όδηγικά πιστεύω ότι οι "άκωλες" είναι μακράν πιο πορωτικές οδηγικα.
Υπόψην έχω ζήσει και "κανονικές"bmw(e36 coupe-e30-e39)...
Η επόμενη επιλογή μου θα είναι πάλι δυνατό ατμοσφαιρικό "άκωλο" bmwδακι...όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ.
Δηλαδή δε σ'αρέσουν οι χαμηλοκώλες???? χαχχαχαχχαχα
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 13-10-08, 19:36
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Χαιρομαι που εισαι μερικως ενημερωμενος,λυπαμαι που εισαι αρκετα ανενημερωτος

Και εξηγουμαι...Για σειρα 1 και 3

1.Κολωνα τιμονιου
2.Καλωδιωση κινητηρα
3.Μπεκ
4.Αισθητηρας οξειδιου του αζωτου

Αυτα δηλαδη δεν τα ηξερες ή κανεις πως δεν τα ξερεις??
Και να φανταστεις οτι καποτε μου εγραψε καποιος με σειρα 1,θελοντας να δειξει την ανωτεροτητα της σειρας 1 σε σχεση με την compact,πως αφου η compact ηταν τοσο καλο αμαξι,γιατι το κατηργησε???.....Αφενως το λιγοτερο ως αστεια η λογικη αυτη,αφετερου τι να του πεις τωρα με αυτα τα θεματα????
Μαλλον του λες,"καθε περσι και καλυτερα"!!!!

Και καλα οταν εισαι στην εγγυηση και δεν θα πληρωσεις τπτ....Οταν ομως τελειωσει η εγγυηση και εχεις κανα 700αρι ευρω για το καθενα απτα παραπανω,τοτε δεν θα ειναι τοσο ροδινα τα πραγματα ε???

Και για να τελειωσω εδω μιας και ειμαστε offtopic...
1.Ενημερωσου καλυτερα πριν πεταξεις μια κατηγορια
2.Δεν εχω σκοπο να μειωσω τον ασσο ή την 3αρα.Ισα ισα που εχω δηλωσει δημοσιως οτι ο ασσος μου αρεσει και ηταν και μια απτις επιλογες μου.Το δικο μου το "κατηγορω" αν θες να το πεις ετσι,ειναι στην BMW που για μενα ειναι απαραδεκτο να εχει τετοια θεματα σε αυτοκινητα της.Τουλαχιστον στο Μ3 υπαρχει η δικαιολογια οτι ειναι ενα πολυ ειδικο μοτερ που καμια απολυτως σχεση δεν εχει με την υπολοιπη γκαμα μοτερ της BMW ή και σε σχεση με μοτερ αλλης εταιριας.Στα μικροτερα τι δικαιολογια υπαρχει????

Και αν υπαρχει καποια αμφιβολια στα λεγομενα μου,προκαλω τον οποιοδηποτε κατοχο σειρας 1 ή 3 (Ε9χ) να μας πει αν τα εχουν συναντησει αυτα τα θεματα που εγραψα
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 13-10-08, 20:19
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Προσπάθησα να σου αναφέρω τα βασικά και φυσικά δε κάνουμε διαγωνισμό μηχανολογικής γνώσης. Δεν εκτιμώ καθόλου το χαρακτηρισμό ανενημέρωτος καθώς και οι δυο μας ξέρουμε τα παραπάνω μερικώς διότι δεν έχουμε ειδικότητα στη μηχανολογία, άρα κρίνουμε με τις λίγες και απλές γνώσεις που έχουμε. Αυτό που συζητάς το είπε ο christosroma αν δε κάνω λάθος, τελείως άκυρο το παραβλέπω.. Ηθελα όμως να πω ότι είτε πρόκειται για ειδικό είτε για απλό μοτέρ αυτό δεν είναι άλλοθι για τις βλάβες. Ακόμα χειρότερα αν πρόκειται για ειδικό μοτέρ καθώς εκεί είναι που χρειάζεται η λεπτομέρεια.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 13-10-08, 20:29
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Φίλε geo_3d, ας μη συνεχιστεί άλλο η αντίρρηση. Αν κάποιος θέλει να προσθέσει κάτι σχετικό ας το πεί. Αλλωστε διατυπώνουμε ελευθερα απόψεις χωρις κοντρες εννοείται. Αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 13-10-08, 21:07
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Παιδες, η ζωη μας ΔΕΝ ειναι τα bmw που οδηγουμε.Μια τρελλα ειναι.Ενα παιχνιδι για μεγαλα παιδια.Αν εισαι συνηδειτοποιημενος γιατί πηρες ενα τετοιο αυτοκινητο, δεν σ' ενδιαφερει τι λενε οι αλλοι.Εγω οταν παιρνω το σταρλετακι μου και κανω τις δουλειες μου, πολλοι διπλα μου με ακριβα, ακομη και bmw οδηγουν και πιστευουν οτι ειναι θεοι.Κι αν πανε να κανουν καμμια λαλακια, και δεν τους αφησεις, ακους το κλασικο" αντε ρε με τον κουβα σου".
Ετσι, αν τον 116 το παιρνεις"για να παρεις ΒΜW", γιατι bmw κι οτι ναναι, νομιζω ειναι λαθος.Αν το πηρες για τα χαρισματα του γιατι σου αρεσει, καλα εκανες.Στην πρωτη ομως περιπτωση, αφου πηρες αμαξι για να πεις τον αλλο "παρε τον κουβα σου", θα υποστεις τα αναλογα απο τον μεγαλυτερο και θα κανεις τουμπεκι.Αν εισαι απο τους δευτερους, απλως δεν δινεις σημασια,ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΙΠΟΤΕ, γιατι εχεις το οχημα που βγαζεις τα γουστα σου.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.