Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-10-09, 19:10
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Κι εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για ΚW έναντι της PSS και είναι και κατά πολύ φθηνότερη.

Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, δεν μου χρειάζεται καμία από τις παραπάνω ...oi Boge/Sachs (Μsport) είναι απίθανες και με 1.5cm χαμήλωμα και ζαμφόρ από Μ5 είναι τέλειες χωρίς πολλά ψαξίματα και τρελές ρυθμίσεις ...για τα γούστα μου βέβαια...

...στη θέση σου όμως θα έκανα ένα service στις PSS9, θα γλυτώσεις ένα σωρό έξοδα ...δεν θα δεiς κάτι πολύ διαφορετικό με τις PSS10

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_E60_GR : 24-10-09 στις 19:15
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-10-09, 22:31
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση που δειχνετε.Μου προτεινανε επισης και τις Lowtec ? που κοστιζουν 950 ευρω και ειναι ακριβως σαν αυτες που φοραω τωρα.Ρυθμιση μονο στο υψος και οχι επιλογη στην σκληροτητα.Τις εχετε ακουστα?Γερμανικες με ενα χρονο εγγυηση.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-10-09, 22:50
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Κάνε ανακατασκευή αυτές που έχεις, εκεί που σου προτάθηκε, και δε θα μετανιώσεις στιγμή
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-10-09, 00:33
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Μαλλον εκει θα καταληξω τελικα,γιατι για να παρω καινουριες ειναι και λιγο ρισκο.Και το λεω αυτο γιατι για να φτασουμε στο συμπερασμα οτι τα αμορτισερ θελουν αλλαγη επρεπε να περασουμε ολο το αμαξι απο "κοσκινο" αφου ο θορυβος που ακουγα οταν πηγαινα σιγα - σιγα δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε απο που προερχονταν.Βαλαμε μπροστινα μανισια αμορτισερ και ο θορυβος σταματησε.Ναι,αλλα μην ξεχναμε οτι τα μανισια ειναι και πιο ψηλα απο αυτα που φοραω εγω.Και αν,λεω ΑΝ,δεν φταινε τα αμορτισερ και κοπαναει τιποτα αλλο λογω χαμηλωματος? τοτε τι γινεται?Να πανε τζαμπα τοσα λεφτα?Γι'αυτο,καλυτερα μια δοκιμη με επισκευη των παλιων με χαμηλοτερο κοστος.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-10-09, 15:25
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Βρηκα κι αυτες.Θα κανουνε δουλεια?http://atlasteam.gr/eshop/catalog/in...sort=4a&page=6
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-10-09, 11:42
pantsi Ο χρήστης pantsi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-11-2008
Μηνύματα: 13
pantsi is on a distinguished road
Έβαλα retrofit m-pack αμορτισέρ+ελατήρια στο ATHENS CAR περίπου 2000 με m-pack zamfor και M-pack τιμόνι (1600). Άλλο αυτοκίνητο. Χαίρεσαι να κάνεις πατιλικια. Με το DSC αναμμένο στρίβεις όλο το τιμόνι και το αμάξι πετάει κώλο και έρχεται ίσια μόνο του. Γλιστράει πιο δύσκολα και δεν είναι δυσάρεστο στις λακκούβες. Φρενάρει καλύτερα. Είναι πιο χαμηλό αλλά λόγο σκληρότητας βρίσκει πιο δύσκολα!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-10-09, 21:14
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Ναι,αλλα εδω λεμε να μη δωσω μια περιουσια για αμορτισερ.Ψαχνουμε κατι καλο και οικονομικο.Εχουμε και οικογενεια να θρεψουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-10-09, 23:42
Το avatar του χρήστη THANOS-520
THANOS-520 Ο χρήστης THANOS-520 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-01-2008
Μηνύματα: 9
THANOS-520 is on a distinguished road
m-pack τιμόνι ?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantsi Εμφάνιση μηνυμάτων
Έβαλα retrofit m-pack αμορτισέρ+ελατήρια στο ATHENS CAR περίπου 2000 με m-pack zamfor και M-pack τιμόνι (1600). Άλλο αυτοκίνητο. Χαίρεσαι να κάνεις πατιλικια. Με το DSC αναμμένο στρίβεις όλο το τιμόνι και το αμάξι πετάει κώλο και έρχεται ίσια μόνο του. Γλιστράει πιο δύσκολα και δεν είναι δυσάρεστο στις λακκούβες. Φρενάρει καλύτερα. Είναι πιο χαμηλό αλλά λόγο σκληρότητας βρίσκει πιο δύσκολα!
Φίλε όταν λες m-pack τιμόνι τι εννοείς ? Επίσης στην τιμή 2000€ περιλαμβάνεται και η ζαμφόρ;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-10-09, 00:51
Το avatar του χρήστη andreas_R
andreas_R Ο χρήστης andreas_R δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Μηνύματα: 686
andreas_R will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dafidack Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας παιδια.Εφτασε η ωρα να αλλαξω αμορτισερ και ακουω κατι τριφασικες τιμες που με κανουν να αναρωτιεμαι:Να αλλαξω αμορτισερ ή με τα ιδια λεφτα να παρω οικοπεδο εκτος σχεδιου?Αυτες που φοραω τωρα ειναι bilnstein s ρυθμιζομενες καθ'υψος.Τις βρηκα απο τον προηγουμενο κατοχο και αν δειτε τις φωτο ειναι οτι πρεπει για το αμαξι,τοσο σε ομορφια,οσο και σε οδηγικη συμπερηφορα.Μπορω να βρω τα ιδια ? και αν ναι που και σε τι τιμες ? και αν οχι τι να βαλω χωρις να μου βγει ο κουκος α'ι'δονι?Στο συνεργειο μου προτεινανε bilnstein pss 10 σημειων,αλλα μολις ακουσα τιμη εβγαλα πρασινα σπιρακια . 2000 και μετα απο ψαξιμο 1700 ευρω.

Υ.Γ.
Δεν ξερω που κυμενονται οι τιμες και γενικα ειμαι ασχετος σε θεματα αυτοκινητου.
Οσοι εχετε την καλη διαθεση και ξερετε κατι παραπανω βοηθειστε με...
Φιλε μου οι τιμη που σου εδωσαν ειναι αρκετα καλη για pss.

Μπορεις ομως να βαλεις και αυτα που εχεις ξανα οπου θα ειναι σαφως πιο οικονομικα υπολογισε στην μιση τιμη πανω κατω.

ριξε μια ματια εδω http://www1.carparts-cat.com/webkat....8018020&ROOT=1
__________________
Δυνατες αγαπες...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-10-09, 15:22
Το avatar του χρήστη dafidack
dafidack Ο χρήστης dafidack δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 86
dafidack is on a distinguished road
Αντρεα αυτο ειναι που ζηταω.Κατι καλο,σε γενικες γραμμες,και οικονομικο.Δυστυχως ομως το link που μου δινεις δεν το βρισκει και στην αρχικη σελιδα ζηταει κωδικο.Βοηθα λιγο την κατασταση γιατι τα παιδια στο συνεργειο μου ειπανε οτι δεν βρισκουν τα ιδια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.