Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 16-08-10, 11:24
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο μαλλον δε σημαινει οτι τελικα το Ε60 ειναι ομορφο αλλα το επομενο ειναι ακομα ασχημοτερο...
OK γούστα είναι αυτά...

Πάντως μιας και λέμε για 5άρες εμένα το νέο μοντέλο μου αρέσει πάρα πολύ αλλά είναι παραπάνω συμβατικό σχεδιαστικά απο ότι θα ήθελα
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 17-08-10, 12:51
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο μαλλον δε σημαινει οτι τελικα το Ε60 ειναι ομορφο αλλα το επομενο ειναι ακομα ασχημοτερο...
ακριβώς!

νομίζω ότι σχεδιαστικά (πέραν της νέας Ζ4 που μου αρέσει πολύ, και θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο με υφασμάτινη οροφή) οι bmw πέθαναν με την λήξη της παραγωγής της Ε46 και της Ε39. είχαν και όμορφα, αρμονικά αμαξώματα με αλλά και οδηγοκεντρικό σαλόνι. τώρα με το παπούτσι σειρά 1, την κωμικοτραγική 1κουπέ/κάμπριο, την αδιάφορη 3άρα και 5άρα (άσχημα δεν τα λέω αλλά θα μπορούσαν να είναι και hyndai,άνετα) και την αηδιαστική Χ6 δεν ξέρω που πάνε τα πράγματα. το έχω ξαναδηλώσει, μου αρέσουν οι μεγάλες bmw γι'αυτά που κάνουν αλλά πραγματικά η ασχήμια των νέων bimmer με κάνει να βλέπω σαν πιθανή (απίθανη δηαλδή..) εναλλακτική της alfa το audi Α5 coupe.....
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stallion3.2 : 17-08-10 στις 12:59
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 17-08-10, 13:20
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Νίκο προφανώς και δεν έχεις οδηγήσει κανένα από τα παραπάνω.

Alfa? Ποια Alfa? Η Giulietta αν και όμορφη δεν φτάνει σε καμία περίπτωση τα δυναμικά χαρακτηριστικά της 1 και η 159 φτάνοντας στο τέλος της ζωής της, πέρα από το εξαιρετικό μοτέρ το οποίο βεβαίως κρατάει για μόνο 3.000 στροφές (λες και είναι diesel) δεν υπάρχει αντικαταστάτης και αυτή δεν έφτασε ποτέ τη ποιότητα, συναρμολόγηση (ωραία η βίδα στο ταμπλό ε?), χώρους και δυναμικά χαρακτηριστικά της 3άρας.

Ξέρεις πολύ καλά ότι έρχονται στην Άλφα ή οι Αμερικανοί κάνοντας την επόμενη 159 (Giulia) ένα Dodge Avenger πρακτικά ή οι Γερμανοί (VAG) αγοράζοντας τελικά την Alfa. Οπότε μπρος γκρεμός, πίσω ρέμα και αριστερά/δεξιά λουκέτο.

Άρα...ποιες Alfa?

Έχει δρόμο η Alfa να φτάσει την οποιαδήποτε BMW σε δυναμικά χαρακτηριστικά...μάλλον δε θα τη φτάσει ποτέ αν γίνει οποιοδήποτε από τα παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 17-08-10, 13:29
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
τώρα πρωνιάτικα γιατί με πριζώνεις για off topic κουβέντα? έλεος....... παρακούς τον Γιάννη νομίζω... τεσπα, αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου αναφέρομαι στα περι σχεδισμού και εκεί δυστυχώς (για την bmw) απλά η alfa romeo δεν επιδέχεται σύγκριση σχεδόν με κανένα κατασκευαστή γενικό η ειδικό παγκοσμίως. για τα δυναμικά χαρακτηριστικά της 159 και έχοντας οδηγήσει ΚΑΙ Ε90 αλλά και 325 Ε92...άσε, καλύτερα που έχεις την Si (που δεν έχω οδηγήσει ποτέ μου και άρα δεν ξέρω τι να πώ) και .... άντε και δεν έχω όρεξη για άλλη ανευ λόγου αντιπαράθεση alfa-bmw απο τη στιγμή που προσπαθώ να είμαι και -όσω μπορώ- αντικειμενικός.
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 17-08-10, 13:41
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
κι ομως κυριοι, το γνωριζετε οτι ζουν αναμεσα μας αρκετοι που πιστεουν οτι τα Ε 28,34,36,38 κτλ. ειναι καρα με αλογα μπροστα στην Ε60 που ειναι η πεμπτουσια της δημιουργιας?..!!!!!!
ε, γι αυτους η μπεμβε(και οχι μονο) φτιαχνει πλεον αυτοκινητα...οχι για τους υπολοιπους...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 17-08-10, 13:50
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
τώρα πρωνιάτικα γιατί με πριζώνεις για off topic κουβέντα? έλεος....... παρακούς τον Γιάννη νομίζω... τεσπα, αν ξαναδιαβάσεις το ποστ μου αναφέρομαι στα περι σχεδισμού και εκεί δυστυχώς (για την bmw) απλά η alfa romeo δεν επιδέχεται σύγκριση σχεδόν με κανένα κατασκευαστή γενικό η ειδικό παγκοσμίως. για τα δυναμικά χαρακτηριστικά της 159 και έχοντας οδηγήσει ΚΑΙ Ε90 αλλά και 325 Ε92...άσε, καλύτερα που έχεις την Si (που δεν έχω οδηγήσει ποτέ μου και άρα δεν ξέρω τι να πώ) και .... άντε και δεν έχω όρεξη για άλλη ανευ λόγου αντιπαράθεση alfa-bmw απο τη στιγμή που προσπαθώ να είμαι και -όσω μπορώ- αντικειμενικός.
Για να λεμε και του στραβου το δικιο... το σχεδιο της Αλφα ειναι μεν ωραιο, αδελφιστικο δε! Σαν να απευθυνεται σε γυναικες. Κανενα μπρουταλ στοιχειο. Και της μπεμβε ειναι εκτρωματα σχεδον ολα τα νεα (θεωρω το σχεδιο της νεας Ζ4 επισης αδελφιστικο) αλλα εχουν εστω ενα μυωδες στοιχειο καποια απο αυτα.
Βασικα στα τετοια μου το σχεδιο ενος αυτοκινητου αλλα δεν πειραζει, να γινεται
υ/γ: τι να πει κανεις για το ΜιΤο που εχει κατι σαν στρασακια στο λεβιε; απευθυνεται σε αντρες;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosm3 : 17-08-10 στις 13:54
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 17-08-10, 14:01
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
-πάμε το off topic- και εμένα η Mito μου κάθεται κάπως, μ'αρέσει μόνο σε κάποια συγκεκριμένα χρώματα και με 18άρες, δείγμα ότι το σχέδιο δεν είναι 100% πετυχημένο. βέβαια σε αυτές τις διαστάσεις δεν μπορείς να κάνει και πολλά οπότε είμαι σχετικά ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα. η giulietta είναι υπεράνω κριτικής για τα δικά μου γούστα και για την κατηγορία της, και οι 159/brera/spider δεν είναι μπρουτάλ? άμα έρχεται μια ορμώμενη απο πίσω νομίζεις ότι θα σε καταπιεί, ακόμα και η -μαλακία- 1.8 να είναι. τέσπα, για τον σχεδιασμό της 3άρας τώρα και για να επανέλθουμε ον τοπικ, δυστυχώς τα μπρουτάλ μπροστινά μέρη πρέπει να τα ξεχάσουμε γιατί με τις νόρμες για την ασφάλεια των πεζών πρέπει το ρύγχος να είναι στρογγυλεμένο και χωρίς ακμές
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 17-08-10, 14:08
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
-πάμε το off topic- και εμένα η Mito μου κάθεται κάπως, μ'αρέσει μόνο σε κάποια συγκεκριμένα χρώματα και με 18άρες, δείγμα ότι το σχέδιο δεν είναι 100% πετυχημένο. βέβαια σε αυτές τις διαστάσεις δεν μπορείς να κάνει και πολλά οπότε είμαι σχετικά ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα. η giulietta είναι υπεράνω κριτικής για τα δικά μου γούστα και για την κατηγορία της, και οι 159/brera/spider δεν είναι μπρουτάλ? άμα έρχεται μια ορμώμενη απο πίσω νομίζεις ότι θα σε καταπιεί, ακόμα και η -μαλακία- 1.8 να είναι. τέσπα, για τον σχεδιασμό της 3άρας τώρα και για να επανέλθουμε ον τοπικ, δυστυχώς τα μπρουτάλ μπροστινά μέρη πρέπει να τα ξεχάσουμε γιατί με τις νόρμες για την ασφάλεια των πεζών πρέπει το ρύγχος να είναι στρογγυλεμένο και χωρίς ακμές
Οχι, ειναι κατεξοχην αυτοκινητα γυναικειου σχεδιασμου. Το Μιτο με το σπορτ πακ 2 νομιζω (4ποτ φρενα κ 18αρες) εχει ενας φιλος μου και δεν παυει να ειναι "αδελφιστικο".
Κι επειδη παντα μιλαμε με στοιχεια voila: http://www.globalmotors.net/alfa-rom...009-in-europe/
"Last year’s winner was Fiat 500, in 2007 the winner was Alfa Romeo Spider and in 2006 Aston Martin DB9 Volante."
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 17-08-10, 14:08
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Την off-topic κουβέντα εσύ τη ξεκίνησες Νικ

Δηλαδή αν δεις ένα τέτοιο στο καθρέπτη σου με αναμμένα τα δακτυλίδια ή τα xenon (που είναι στάνταρ) δεν νομίζεις ότι θα σε καταπιεί?

Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 17-08-10, 14:16
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Την off-topic κουβέντα εσύ τη ξεκίνησες Νικ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
ακριβώς!

νομίζω ότι σχεδιαστικά (πέραν της νέας Ζ4 που μου αρέσει πολύ, και θα μου άρεσε ακόμα περισσότερο με υφασμάτινη οροφή) οι bmw πέθαναν με την λήξη της παραγωγής της Ε46 και της Ε39. είχαν και όμορφα, αρμονικά αμαξώματα με αλλά και οδηγοκεντρικό σαλόνι. τώρα με το παπούτσι σειρά 1, την κωμικοτραγική 1κουπέ/κάμπριο, την αδιάφορη 3άρα και 5άρα (άσχημα δεν τα λέω αλλά θα μπορούσαν να είναι και hyndai,άνετα) και την αηδιαστική Χ6 δεν ξέρω που πάνε τα πράγματα. το έχω ξαναδηλώσει, μου αρέσουν οι μεγάλες bmw γι'αυτά που κάνουν αλλά πραγματικά η ασχήμια των νέων bimmer με κάνει να βλέπω σαν πιθανή (απίθανη δηαλδή..) εναλλακτική της alfa το audi Α5 coupe.....
Νικ το πολύ πολύ να έκανα σύγκριση bmw με audi αν διάβασες καλά...την alfa την έχω οπότε ΑΝ θελήσω αυτή θα πρέπει να αντικαταστήσω.... για τα θέματα ποιότητας (βίδα στο ταμπλό? πού) εγώ δεν τα ανέφερα καν και ούτε έκανα άμεση σύγκριση σε μούτρο alfa romeo με bmw....
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.