Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 22-05-09, 19:24
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
φιλαρακι-συμφωνω απόλυτα



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
άλλες συγκινίσεις προσφέρει το ένα αμάξι και άλλες το άλλο.
εγώ θα αναφερθω στο αυτοκίνητο που κολάει στο δικό μας forum και επειδή έχω και πιο τεκμηριωμένη άποψη επιτούτου.
///Μ3 : απίστευτη οδηγική εμπειρία με τον s54 να κροταλίζει σε απίστευτουσ ρυθμούς, σε όλα τα φάσματα των στροφών του, κάνοντας τον οδηγό να βρέχει τα παντελόνια του και τους συνεπιβάτες να ζηλέυουν που τα δικά τους είναι ημιβρεγμένα. κρατήματα που αντιγράφονται δύσκολα άπο άλλες εταιρείες πάνω σε ένα τόσο γρήγορο πισωκίνητο της κατηγορίας του κάνοντας τον οδηγό να καταλαβαίνει ότι πίσω άπο όλα αυτά τα δέρματα ,τα κουμπάκια και την πολυτέλεια, οδηγάει ένα καθαρόαιμο.
και να μή ξεχάσω το κυριότερο, το απίστευτο για την εποχή του smg ,όπου όταν πρωτοπαρουσιάστηκε τάπωσε όλα τα ήμιχειροκίνητα σαζμάν που υπήρχαν μέχρι τότε. με μοναδικό γνώμονα την οδηγική συγκίνηση, την αγωνιστική αίσθηση και τπτ μα τπτ άλλο, το smg κατορθώνει να κάνει αλαγές σε αστραπιαία ταχύτητα κάνοντας τον αδηγό να νομίζει ότι ένα ξωτικό πετάγεται μέσα άπο το κάθισμα και του δίνει μπουνιές στο σβέρκο.
όλα αυτά λοιπόν και το προσωπικό στύλ που δίνει, το οποίο έρχεται σε δέυτερη μοίρα, κάνουν το ///M3
να κατέχει το υψηλότερο βάθρο στη δική μου καρδιά.
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 22-05-09, 22:31
Το avatar του χρήστη mo328i
mo328i Ο χρήστης mo328i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 496
mo328i is on a distinguished road
τι εγινε ρε παιδες?εγινε η κοντρα???
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 23-05-09, 18:13
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
στην ερώτηση για το ποιό είναι πιο γρήγορο σίγουρα ενώ φιανομενικά η απάντηση είναι μία, στην π΄ραξη αυτό αλλάζει. όλα εξαρτώνται απο το που θα γίνει η σύγκριση και υπο ποιές συνθήκες. για μένα που δεν είμαι φαναράκιας αλλά και δεν διστάζω να τσιγκλάω άλλους σε ΑΟ και Εθνική η Μ3 θα ήταν ιδανική! σίγουρα σε άνοιγματα απο πολλά για ακόμα περισσότερα το 2.0 μοτεράκι θα υποβάλλει τα σέβη του στα κ.εκ. Απο την άλλη αν κινείσαι σε βρεγμένους δρόμους η αν παίζεις σε φανάρια ίσως ένα S3 να είναι γρηογορότερο απο μία Μ3. Για 'μένα όμως έχει πολύ μεγάλη σημασία και η 'ποιότητα' της ταχύτητας, θέλω και συγκίνηση και αδρεναλίνη αλλά και κοφτερό τιμόνι και φρενάρες... καλό το S3 αλλά η ψευτοτετρακίνηση του δεν με ικανοποιεί πλήρως ενώ τα μικρά τούρμπο αν έχεις συνηθήσει στα πολλά κυβικά είναι.....λίγα. Για τα δικά μου γούστα λοιπόν μία M3 είναι απο τα κορυφαία αυτοκίνητα και ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον αν η alfa δεν βγάλει κάτι αντίστοιχο σε λογική τιμή να περάσω το κατόφλι κάποιας αντιπροσωπείας για μία Μ....
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 23-05-09, 20:23
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Λοιπόν παίδες η κοντρίτσα μας έγινε! Δυστυχως δεν υπηρξε βιντεο να τη γραψει οποτε αρκεστείτε στην.. περιγραφή.
Ωρα 01:25 ξημερώματα Σαββάτου και ενώ επαιζα Gran Turismo 4 με τον κολλητο μου που εχει το S3, σκαει τηλεφωνημα (το οποίο περιμέναμε) από τον συμφορουμίτη του στο κλαμπ της audi του οποίου ενας γνωστός έχει μια Μ3 Ε46 μαμά.
02:10 είμαστε ΑΒ Αθηνων-Λαμίας κοντά Αγ Στέφανο παρέα με πολλά αμάξια για το.. «άνοιγμα». Εγω αν και οπαδός της Μ3 ημουν συνοδηγός του S3 όπως και το άλλο παιδί στον τυπα με το Μ3.
02:30 Μετά από τις συστάσεις κτλ ειμαστε στα αυτοκίνητα έτοιμοι για τη κόντρα. Η απόσταση; Από Αγ Στέφανο (εθνική) μεχρι τα πρώτα διόδια.
Η ΚΟΝΤΡΑ
02:35 Με το… χέρι μου να μετρά 1,2,3 ξεκινάμε με 0χλμ από την εθνική στο ύψος περίπου του Αγ Στεφάνου! Το S3 φεύγει καλύτερα λόγω 4κίνησης και μέχρι τα 80χλμ είναι μπροστά μισό αυτοκίνητο μέχρι που το SMG κάνει τη δουλειά του και μας περνάει στα 100 και ανεβαίνει στα 130-140 μας ρίχνει 1 αυτοκίνητο ενώ στα 200χλμ 2 αμάξια! Τον περάσαμε μόνο μετά τα 250 λόγω κόφτη όπου φτάσαμε τα 280χλμ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
Η Μ3 ήταν νικήτρια ενός S3 2λιτρου με 305 αλογα! Και μόνο ο ήχος που ακουγόταν από το διπλανό Μ με έκανε να κ…..ώσω τόσο πολύ που δεν μπορώ να περιμένω άλλο και θέλω και εγω την δικιά μου Μ3! Αμέσως μετά πήγαμε για κρέπες στη Πεντέλη στο γνωστο κρεπατζίδικο.
Περιμένω εντυπώσεις αν και την επόμενη φορά θα έχω στάνταρ υλικό βίντεο!
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pitbull : 23-05-09 στις 20:25
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 23-05-09, 22:08
eNeRGy Ο χρήστης eNeRGy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2009
Μηνύματα: 279
eNeRGy will become famous soon enougheNeRGy will become famous soon enough
Μαλιστα... απο το grand turismo στους δρομους για κοντρα και μετα κρεπα...
Οτι ονειρευεται να εχει στη ζωη της μια Μ3 απο τον κατοχο της...

Η καταντια ενος θρυλου...
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 23-05-09, 22:30
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλιστα... απο το grand turismo στους δρομους για κοντρα και μετα κρεπα...
Οτι ονειρευεται να εχει στη ζωη της μια Μ3 απο τον κατοχο της...

Η καταντια ενος θρυλου...
χαχαχαχα αψογος
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 23-05-09, 22:53
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
αναμενομενο το αποτελεσμα........αντε γιατι αυτα τα VAG μας εχουν ζαλησει
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 23-05-09, 23:11
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eNeRGy Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλιστα... απο το grand turismo στους δρομους για κοντρα και μετα κρεπα...
Οτι ονειρευεται να εχει στη ζωη της μια Μ3 απο τον κατοχο της...

Η καταντια ενος θρυλου...
Η Μ3 δηλαδή θέλει μπον φιλέ και σινιέ ρεστοράν φιλαράκο;
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 23-05-09, 23:17
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pitbull Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν παίδες η κοντρίτσα μας έγινε! Δυστυχως δεν υπηρξε βιντεο να τη γραψει οποτε αρκεστείτε στην.. περιγραφή.
.................................................. .................................................. ......
Περιμένω εντυπώσεις αν και την επόμενη φορά θα έχω στάνταρ υλικό βίντεο!
Η ενότητα με τις κόντρες παραμένει κλειστή και αυτός δεν είναι ο τρόπος να ξανανοίξει!
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 23-05-09, 23:38
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Είναι έγκλημα;
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.