Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Προληπτική συντήρηση.. Yes or no..??
Ναι 26 92,86%
Οχι 2 7,14%
Ψήφισαν: 28. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-10-11, 20:57
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
οσον αφορα τα κτεο,το εχω ξαναπει και σε αλλους.μην τα πολυ εμπιστευεσαι.μονο τον μηχανικο σου να εμπιστευσαι.εμενα μου βγαλανε μετρηση αμορτισερ καλυτερη απο οτι πριν 2 χρονια με τα ιδια αμορτισερ που τοτε ηταν καινουργια!σου λεει κατι?χαχαχα
Εμένα μου λέει.. Την πρώτη φορά πήγες με περισσότερη πίεση αέρα στα λάστιχα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 13-10-11, 22:44
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
...............
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σε κάνουν BAN ρε για να βάλεις μυαλό.. xaxaxaxaxaxaxaxa!!!
Στο Ε46..
Ολα τα λιπαντικά στο 1/3 απο αυτό που ορίζει το εργοστάσιο. Παντα στο χρονο ή στις 10.000χλμ (που δεν τα κανω ποτε xaxaxaxaxa)
Οταν δεν ορίζει, κάθε 100.000 χλμ.
Φίλτρα κάθε 25.000 (λαδιού βενζίνης αέρα και καμπίνας) Του λαδιου το αλλαζω σε ΚΑΘΕ αλλαγη, σιγα το κοστος.. Καμπινας ειναι ολοκαινουργιο του ριχνω πολυ τακτικα φυσιγμα και ετσι δεν προλαβαινει να βρωμισει.. βενζινης καθε 2 χρονια, ζητημα αν εχω κανει 20.000χλμ σε 2 χρονια xaxaxaxa
Καθαρισμός μπέκ κάθε 60.000 χλμ Τα καθαρισα οταν εβαλα το μοτερ, μετα απο 60.000χλμ μπορει να το εχω πουλησει κιολας.. xaxaxaxa
Τακάκια κοντά στο τέλος, (ποτέ δεν μου έχει τύχει να ανάψει το λαμπάκι 25 χρόνια τώρα..) Επισης..
Μπουζί κάθε 25.000 Καπου εκει..
Υγρά φρένων κάθε 2 χρόνια. Αυστηρα!!
Λάμπες, όλες τις όμοιες όποτε καεί η μία.. (πχ, αν καει δεξί φώς αλλάζω και το αριστερό.) Δεν μου εχει τυχει ακομα.. xaxaxaxa
Σινεμπλόκ, ζευγάρι μόλις εμφανιστεί τζόγος.. Σωστος, ετσι εκανα κι εγω..
Ψαλίδια το ίδιο. Σωστος, επισης..

(Έλεγχος κάθε 8.000 χλμ..)
Λάστιχα, μόλις μείνω με τις ζάντες... Εεεεετσι.. xaxaxaxaxa
Ζάντες, μόλις τις πουλήσει ο Ζαχαρίας...
Αμορτισέρ, κάθε 60.000 χιλιόμετρα.. Αν χρειαστει και νωριτερα.. Την ΟΕΜ την πεταξα μολις μου ειπαν οτι τα ειδαν στο 40% ενω το αμαξι πηγαινε μια χαρα στο δρομο.. αλλαγη..
Ναι στην προληπτική, αλλά απο όσα βλέπω έξω, όλοι χρέπια κυκλοφορούν, και
αλλάζουν λάδια κάθε 100.000 χλμ, και μιλάω σοβαρά..
Συμφωνω φιλε.. και γω αυτο εχω καταλαβει.. Σου λεει θα το παρω, μια φορα θα το πληρωσω και μετα συντηρηση ΤΙΠΟΤΑ!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-10-11, 22:45
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα μου λέει.. Την πρώτη φορά πήγες με περισσότερη πίεση αέρα στα λάστιχα..
ρε παναγιωτη οκ.δηλδ πες οτι πηγα με λιγο παραπανω πιεση την πρωτη φορα.(που δεν το ξερουμε αυτο χεχε).δικαιολογειται 20% παραπανω αποδοση στα αμορτισερ μετα απο 2 χρονια?δηλδ η πιεση κανει καλυτερα τα αμορτισερ?που ειναι η φθορα αποδοσης μετα απο 2 χρονια ρε φιλε?δεν ειναι παραλογο?
υ.γ. την πιεση την τσεκαρω 2 φορες το μηνα.επεσες σε ψειρα.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-10-11, 00:20
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
ΣΗΜΕΡΑ προληπτικη αλλαγη βαλβολινων σασμαν λαστιχο κεντρικου βασεις σασμαν(απο ε36)ιδιες ειναι, και μια τσιμουχα στο κ@βλιτζεκι που μπαινει στο κιβωτιο ταχυτητων... Κοστος 220ευρω. Πηρα και το συνεμπλοκ του διαφορικου, αλλα ο βλακας που πηγα δεν ηξερε οτι χρειαζεται ειδικο εξολκεα και μου το εδωσε στο χερι, και μου λλει τραβα στην μπε εμ βε να στο βαλουν γιατι δεν εχω μηχανημα...χαχαχαχα...οι Μ@λ@κες ρε....αχαχα
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.