Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-11, 18:13
Το avatar του χρήστη κμβ
κμβ Ο χρήστης κμβ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Μηνύματα: 136
κμβ is on a distinguished road
Λαστιχα απο δικο μας ανθρωπο (forum)

Χρονια πολλα καλλες γιορτες και καλη πρωτοχρονια για ολους τους φιλους.

Ετοιμαζομαι για αλλαγη στα λαστιχα μονο που θα ηθεκα να κανω και ενα ισιωμα ζαντας και ηλεκτροστατικη βαφη μαζι με την αλλαγη στα λαστιχα.

Καταρχην εχουμε φιλο απο το forum που εμπορευεται λαστιχα ή εχουμε καποιο μαγαζι που ειναι "δικο" μας απο θεμα τιμων ???
Για michellin exalto 215/45/17 (x4)
kai runflat michellin 195/55/16 (x4)
??
Οσο για την ηλεκτροστατικη εχει καποιος φιλος καλη εμπειρια (τιμες και ποιος κανει καλη δουλεια) ???

Προς το παρον κατοικος Αθηνας και λιγο απο Καλαματα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-11, 18:17
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αν καταλαβαίνω καλά έχεις Ε46.

Άρα πρέπει να βάλεις λάστιχα 225/45/17 που είναι και πιο φτηνά από τα 215/45
ή 205/55/16 που είναι και αυτά κατά 99% λίγο πιο φτηνά από τα 195/55/16
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 28-12-11, 15:11
Το avatar του χρήστη nekei
nekei Ο χρήστης nekei δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 30-09-2010
Μηνύματα: 95
nekei is on a distinguished road
καλησπερα και απο μενα οσο αφορα το ισιωμα εχει ενα φτηνο μαγαζι στην Λ,Νατο μετα το στρατοπεδο προς αθηνα κατευθηνση ειναι φτηνος και καλος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 28-12-11, 16:26
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Για μένα από την στιγμή που θέλεις να κάνεις επισκευή σε ζάντες, πας ΜΟΝΟ στο Πέττα (λεωφόρος Αθηνών πριν βγεις στον Κηφισό από Χαϊδάρι). Είναι ο μόνος που ΠΟΤΕ δεν έχω ακούσει παράπονο για την δουλειά του και έχει μηχανήματα πάντα καλορυθμισμένα και καινούργια. Οι περισσότεροι δεν είναι τυχαίο που έκλεισαν ή "ανοιγοκλείνουν"...

Ο Πέττας δεν εμπορεύεται ελαστικά αλλά μπορείς να του πας τα δικά σου και στα περνάει δωρεάν, το οποίο εγώ που αγοράζω λάστιχα από το εξωτερικό το βρήκα ιδιαίτερα βολικό. Ειδικά στις πιο "παράξενες διαστάσεις" θα έχεις σημαντική διαφορά τιμής αν τα πάρεις από Αγγλία και πάρεις Αγγλικά ή Ιαπωνικά λάστιχα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 28-12-11, 21:58
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
παντως σε continental και michellin που κοιταζα απο ebay ερχονταν πιο ακριβα με τα μεταφορικα.
δεν ξερω αν εχεις αλλη πηγη εσυ god.
δεν ξερω για λαστιχα αλλα αμα θες σωστη δουλεια τραβα στον πουπακη.εγω εκει βρηκα την υγεια μου.δινεις 30ε παραπανω αλλα το φτιαχνει σωστα το αμαξι.δεν κανω διαφημιση και ουτε προσωπικα τον ηξερα πριν παω.εκει μονο βρηκα ακρη στο θεμα ευθυγραμισης.
τωρα στο θεμα μας που λες μπορει να σου φερει λαστιχα να σου ισιωσει-βαψει ζαντες μεχρι και δαγκανες βαφει.μου βγαλε πολυ σκουρια......εγω τα κανα ολα εκει και εμεινα υπερευχαριστημενος.
τετοιοι επαγγελματιες πραγματικα αξιζουν προβολης.βρισκεται στην εξοδο 7 της αττικης οδου για οποιους βολευει....
επαναλαμβανω δεν κανω διαφημιση.μιλαω παντα απο την εμπειρια μου και μονο....παντως αμα βολευει ο πεττας τραβα εκει.ειναι χρονια στο κουρμπετι.
οσον αφορα τα λαστιχα μετα απο ερευνα αγορας που εκανα ο πιο φτηνος στην αθηνα ειναι ο αναστασιαδης στον πειραια.αλλα εμενα επειδη μου επεσαν μακρια και οι δυο για ζαντες-λαστιχα και βαριουμουν τα σουρτα φερτα πηγα στον πουπακη και τα κανα ολα.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 28-12-11, 22:24
Το avatar του χρήστη κμβ
κμβ Ο χρήστης κμβ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Μηνύματα: 136
κμβ is on a distinguished road
πραγματικα ευχαριστω για την βοηθεια.
Πηγα ρωτησα στον Πετα για αμμοβολη και βαψιμο μου ειπε 160 , και μιας και ειναι κοντα μαλλον θα παω
Λαστιχα μαλλον στον Φωκα, μου αρεσε ο τροπος αντιμετωπισης και μαλλον καλες τιμες εχει
αλλα θα ψαχτω λιγο ακομα για να καταληξω.
Εκτος απο ζυγοσταθμιση χρειαζομαι και ευθυγραμμιση????
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 28-12-11, 22:32
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μένα από την στιγμή που θέλεις να κάνεις επισκευή σε ζάντες, πας ΜΟΝΟ στο Πέττα (λεωφόρος Αθηνών πριν βγεις στον Κηφισό από Χαϊδάρι). Είναι ο μόνος που ΠΟΤΕ δεν έχω ακούσει παράπονο για την δουλειά του και έχει μηχανήματα πάντα καλορυθμισμένα και καινούργια. Οι περισσότεροι δεν είναι τυχαίο που έκλεισαν ή "ανοιγοκλείνουν"...

Ο Πέττας δεν εμπορεύεται ελαστικά αλλά μπορείς να του πας τα δικά σου και στα περνάει δωρεάν, το οποίο εγώ που αγοράζω λάστιχα από το εξωτερικό το βρήκα ιδιαίτερα βολικό. Ειδικά στις πιο "παράξενες διαστάσεις" θα έχεις σημαντική διαφορά τιμής αν τα πάρεις από Αγγλία και πάρεις Αγγλικά ή Ιαπωνικά λάστιχα.
Eγώ πάλι για τον Πέττα, αν και δεν έχω προσωπική εμπειρία, έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό μαζεμένες κακές εμπειρίες, με κυριότερη το αδυνάτισμα της ζάντας σε σημείο να χάνει αέρα το λάστιχο κάθε 3 και λίγο.
Και για τα χρώματα έχω ακούσει πως άλλα του λες και άλλα σου κάνει.

Καλά λόγια έχω ακούσει για Στέργιο και Μπιλίρη.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-12-11, 22:33
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
και ο φωκας ειναι καλος στην δουλεια του απο οτι εχω ακουσει (δεν εχω παει).δουλευε παλια γνωστος μου εκει και ξερω τι σου λεω.
ευθυγραμιση θα κανεις μονο αμα χανει το αμαξι!αν δεν τραβαει δεξια-αριστερα δεν χρειαζεται!
οχι γιατι καποιος υποτιθεται επαγγελματιας μου ελεγε οταν αλλαζεις λαστιχα κανεις και ευθυγραμιση!το πα στον πουπακη και γελαγε!φαντασου τι απατεωνες κυκλοφορουν για να παρουν 30ε νταβατζιλικι....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 28-12-11, 22:38
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μένα από την στιγμή που θέλεις να κάνεις επισκευή σε ζάντες, πας ΜΟΝΟ στο Πέττα (λεωφόρος Αθηνών πριν βγεις στον Κηφισό από Χαϊδάρι). Είναι ο μόνος που ΠΟΤΕ δεν έχω ακούσει παράπονο για την δουλειά του και έχει μηχανήματα πάντα καλορυθμισμένα και καινούργια. Οι περισσότεροι δεν είναι τυχαίο που έκλεισαν ή "ανοιγοκλείνουν"...

Ο Πέττας δεν εμπορεύεται ελαστικά αλλά μπορείς να του πας τα δικά σου και στα περνάει δωρεάν, το οποίο εγώ που αγοράζω λάστιχα από το εξωτερικό το βρήκα ιδιαίτερα βολικό. Ειδικά στις πιο "παράξενες διαστάσεις" θα έχεις σημαντική διαφορά τιμής αν τα πάρεις από Αγγλία και πάρεις Αγγλικά ή Ιαπωνικά λάστιχα.
Μάνο όταν σε ανάλογο θρέντ σύστησα τον πέτα Γιατι έπεσαν όλοι απάνω μου να με "φάνε" ? λέγοντας όλοι μακρυα απ αυτόν? δέν ξέρω, αλλα απο φωτογραφίες που έχω δεί στο κάρ κάνει πολύ καλή δουλειά ο άνθρωπος!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 28-12-11, 22:40
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Για μένα από την στιγμή που θέλεις να κάνεις επισκευή σε ζάντες, πας ΜΟΝΟ στο Πέττα (λεωφόρος Αθηνών πριν βγεις στον Κηφισό από Χαϊδάρι). Είναι ο μόνος που ΠΟΤΕ δεν έχω ακούσει παράπονο για την δουλειά του και έχει μηχανήματα πάντα καλορυθμισμένα και καινούργια. Οι περισσότεροι δεν είναι τυχαίο που έκλεισαν ή "ανοιγοκλείνουν"...

Ο Πέττας δεν εμπορεύεται ελαστικά αλλά μπορείς να του πας τα δικά σου και στα περνάει δωρεάν, το οποίο εγώ που αγοράζω λάστιχα από το εξωτερικό το βρήκα ιδιαίτερα βολικό. Ειδικά στις πιο "παράξενες διαστάσεις" θα έχεις σημαντική διαφορά τιμής αν τα πάρεις από Αγγλία και πάρεις Αγγλικά ή Ιαπωνικά λάστιχα.

Δυστυχώς πήγαν τα μεταφορικά 70-80 λίρες για μια τετράδα... και σε μικρές διαστάσεις δε συμφέρει πολύ πλεον..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.