Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-02-13, 11:54
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
God, αφού μάζεψε τα μπόσικα ο μηχανικός απο το σινεμπλόκ, σημαίνει οτι το έσφιξε και
οτι θέλει ψαλίδια σινεμπλόκ και ζυγαριές για να στρώσει..
Ενα καλό χιλιαρικάκι...
Δεν έχεις άδικο. Αλλά δύσκολο να ξέρουμε τι όντως έκανε ο μηχανικός (εδώ πλέον υποπτεύομαι πρώτα ότι το άφησε λυτό επίτηδες και μετά συνεχίζω στα παρακάτω σενάρια...). Επίσης όχι δα και χιλιάρικο βρε συ, εκτός βέβαια και αν πας στον Χ επίσημο και του πεις "σκίσε με". Όλο το μπροστινό σύστημα της Ε34 ξεκινά από 150€ στο eBay! 250€ βρήκα εύκολα κάποιο που δείχνει αξιοπρεπές από Γερμανό.

http://www.ebay.co.uk/itm/1x-ALU-SER...item23276ba9b4

Και την μισή ζωή από τα γνήσια να έχουν, πάλι έχουν το 1/4 της τιμής τους.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-02-13, 12:30
andresalonika Ο χρήστης andresalonika δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Μηνύματα: 7
andresalonika is on a distinguished road
Πολύ χρήσιμες οι απόψεις σας παιδιά ευχαριστω. Μακάρι να είχα το χρονο και την οικονομική δυνατοτητα για ν ασχοληθω πιο σοβαρά. Σύντομα όμως πιστεύω θα γίνουν όλα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 21-02-13, 21:06
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
Φίλε καλησπέρα! να πώ και εγώ τι γνώμη μου..είχα στο παρελθόν το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεις με το Ε34 τελικά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι ήταν η ζάντες, τι θέλω να πω με αυτό, δές το κέντρο της ζάντας αν κουμπώνει καλά επάνω στα άκρα δηλαδή αν χρειάζεται κάποιο δαχτυλίδι για να κουμπώσει χωρίς κενά γιατί η ζάντες απο την 8αρα μπορεί να κουμπώσαν σαν καρέ αλλα μπορεί το κέντρο να έχει ενα μικρό κενό ως και 1 χιλιοστού και να σου κάνει το πρόβλημα με το που αρχίσει και γυρνάει η ρόδα στο πρώτο ζόρι να μετακινείται ελαφρώς και να σου δημιουργεί το πρόβλημα απο τα τόσα λίγα χιλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-02-13, 16:53
andresalonika Ο χρήστης andresalonika δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Μηνύματα: 7
andresalonika is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmwE34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε καλησπέρα! να πώ και εγώ τι γνώμη μου..είχα στο παρελθόν το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεις με το Ε34 τελικά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι ήταν η ζάντες, τι θέλω να πω με αυτό, δές το κέντρο της ζάντας αν κουμπώνει καλά επάνω στα άκρα δηλαδή αν χρειάζεται κάποιο δαχτυλίδι για να κουμπώσει χωρίς κενά γιατί η ζάντες απο την 8αρα μπορεί να κουμπώσαν σαν καρέ αλλα μπορεί το κέντρο να έχει ενα μικρό κενό ως και 1 χιλιοστού και να σου κάνει το πρόβλημα με το που αρχίσει και γυρνάει η ρόδα στο πρώτο ζόρι να μετακινείται ελαφρώς και να σου δημιουργεί το πρόβλημα απο τα τόσα λίγα χιλιόμετρα.
ευχαριστώ πολύ για τη πληροφορία φίλε μου θα το ψάξω!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-02-13, 17:56
andresalonika Ο χρήστης andresalonika δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-02-2013
Μηνύματα: 7
andresalonika is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmwE34 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε καλησπέρα! να πώ και εγώ τι γνώμη μου..είχα στο παρελθόν το ίδιο πρόβλημα που αναφέρεις με το Ε34 τελικά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι ήταν η ζάντες, τι θέλω να πω με αυτό, δές το κέντρο της ζάντας αν κουμπώνει καλά επάνω στα άκρα δηλαδή αν χρειάζεται κάποιο δαχτυλίδι για να κουμπώσει χωρίς κενά γιατί η ζάντες απο την 8αρα μπορεί να κουμπώσαν σαν καρέ αλλα μπορεί το κέντρο να έχει ενα μικρό κενό ως και 1 χιλιοστού και να σου κάνει το πρόβλημα με το που αρχίσει και γυρνάει η ρόδα στο πρώτο ζόρι να μετακινείται ελαφρώς και να σου δημιουργεί το πρόβλημα απο τα τόσα λίγα χιλιόμετρα.
Να προσθέσω όμως αυτό το πρόβλημα δεν το είχα από την αρχή κι ας φορούσα τις ίδιες ζάντες. Προέκυψε στη πορεία...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.