Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #311  
Παλιά 26-05-13, 11:18
GAN E90 Ο χρήστης GAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 56
GAN E90 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα σε όλους.Σίγουρα η αξιοπιστία της BMW τελευταία χρόνια φθίνει και δεν δέχομαι αντίθετη άποψη από ΚΑΝΕΝΑΝ γιατί λόγω τρελού bmwδάκια πατέρα έχω ζήσει όλες τις γενιές bmw από το ε30 και μετά.
Συγκεκριμένα ο πατέρας μου έχει bmw από το 1989 και πάντα αγορασμένα καινούρια.Στην αρχή ένα μαύρο ε30 is,μετέπειτα ένα ε36,ε46 και εδώ και 4 χρόνια ένα ε60 m pack με idrive.
Πριν λίγο καιρό που συζητούσαμε λοιπόν,μου είπε το εξής;''ξέρεις κάτι???Μου φαίνεται πολύ φτωχό το εσωτερικό του καινούριου,πολύ ψεύτικο.''
Και ρωτώ εγώ τώρα.Λέτε να μην ξέρει ο άνθρωπος τι λέει μετά από τόσα χρόνια συμβίωσης με αυτοκίνητα της φίρμας?
Το τι φαινεται με το τι ειναι εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου
Απάντηση με παράθεση
  #312  
Παλιά 26-05-13, 11:37
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ φίλε δεν σύγκρινες τη c180 με την 316?
Μετά το ποστ μου που ανέφερα τις τιμές των 2 αυτοκινήτων (χώρια όλα τα υπόλοιπα) δεν είδα να σχολιάζεις κάτι.
Πες μας λοιπόν για την άκυρη σύγκριση που έκανες πρώτα και μετά βγάζεις και τα συμπεράσματα των τόπικ.
Φιλε μου στα ειπαν και αλλοι τα επιχειρηματα αλλα εσυ το χαβα σου.

Δεν εχει κανενα νοημα να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, μπορεις να συνεχεισεις να ζεις το ονειρο ανετα
Απάντηση με παράθεση
  #313  
Παλιά 26-05-13, 12:34
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Θα νομίζουν ότι τον έβαλα να ποστάρει

Η άποψη μου, δεν θα αλλάξει.

Καλά τα BMW. Προσφέρουν ευχαρίστηση στην οδήγηση. Είναι η αγαπημένη μου εταιρεία. Είναι η μόνη εταιρεία που μέχρι που έβγαλε το 5GT, μπορούσα να λέω ότι μου αρέσουν ΟΛΑ τα μοντέλα της.

Όμως. Κάποιοι ενώ έχουν το όνειρο να πάρουν BMW, αντί για ''κάτι άλλο'' (το λέω έτσι για να μην φρικάρει κανείς), δεν υπολογίζουν ότι:

1) Τα παραπάνω χρήματα (μιλάμε εώς και 30% ή και περισσότερο) που θα δώσουν δεν σημαίνουν τίποτα στο βάθος 5ετίας. Ούτε θα τα πάρουν πίσω στη μεταπώληση, ούτε τους εξασφαλίζουν έστω και 1% επιπλέον ποιότητας ή αξιοπιστίας.

2) Αν στα ίδια χρήματα πάρουν μεταχειρισμένο αντί για καινούριο ''κάτι άλλο'', πιθανότατα θα βρεθούν προ εκπλήξεων αφού δεν θα υπάρχει και κάποια εγγύηση.

3) Το δικό μου BMW, ηταν σε πολύ καλή κατάσταση. Αυτό δεν συνέβη επειδή άντεχε το αμάξι. Αλλά επειδή το πρόσεχα πολύ περισσότερο. Αν του φερόμουν όπως φέρομαι στο ''κουβαδάκι ρημαδάκι'' (όπως πολλοί πιστεύουν για τα ευτελούς καταγωγής αυτοκίνητα)....θα είχε λιώσει (το BMW)....Παρόλα αυτά ναι ήταν πολύ καλύτερο οδηγικά.

Για δίσκους και κρεμαγιέρες που αναφέρθηκαν, ο καθένας μπορεί να βρεί κάποιο παράδειγμα από κάποιο άτυχο αμάξι που δεν είναι το στάνταρ.....

Έχουμε δόξα τη BMW εδώ μέσα παραδείγματα από κρεμαγιέρες, μονάδες ABS, μπεκ, πολλαπλασιαστές, ψυγεία και κύκλωμα ψύξης, κλιματιστικά, σασμάν, διαφορικά, άξονες, μουαγιέ, δίσκους που δε σταματάνε να τρέμουν, ζυγοσταθμίσεις που δεν πετυχαίνουν ποτέ και άλλα πολλά χαριτωμένα που αν τα δούν άλλοι θα φρίξουν.

Οι BMW είναι ωραία αμάξια. Αρκεί να μην αγοράζεις με την προϋπόθεση ότι ''έχω τόσα χρήματα και μου φτάνουν με το ζόρι για αμάξι'' και θα πάρεις το όνειρο που θα είναι άθραυστο όπως ένα Ε28...
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #314  
Παλιά 26-05-13, 12:54
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Έρχεται σεντόνι...σόρι!

Ξέρετε τι σημαίνει ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ αυτοκίνητο?

Αυτό που τουλάχιστον 7/10 φορές θα βγάλει σοβαρό πρόβλημα.

Δηλαδή από τα 100 Ε90 (επειδή μιλάμε για συγκεκριμένα παραδείγματα) που υπάρχουν στο φόρουμ να έχουν βγάλει ΣΟΒΑΡΗ βλάβη (πχ να έχουν τινάξει διαφορικό, συμπλέκτη, μοτέρ κλπ)...τα 70!

Έχει γίνει κάτι τέτοιο?

Πάμε τώρα παρακάτω γιατί κάποιοι έχετε μπερδευτεί...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά δεν πρέπει να συζητάμε.

Πρέπει μόνο να λέμε ότι:

Οι BMW είναι τέλειες. Οι BMW είναι πανέμορφες. Οι BMW στρίβουν τέλεια. Οι BMW είναι γρήγορες.
Οι BMW είναι πολύ ποιοτικές και γερές. Οι BMW είναι απροβλημάτιστες.
Μπερδεύεσαι.

Από το ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΣ μέχρι ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΕΣ υπάρχει ένα τεράστιο χάσμα.

Μη δημιουργείς εντυπώσεις πιάνοντας μόνο ένα ποστ μου...έγραψα συγκεκριμένα πράγματα:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και προσωπικά θα προτιμούσα να μετακινούμαι με το μετρό από το ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου οδηγώντας ΤΟΥΟΤΑ, επειδή οι BMW είναι λιγότερο αξιόπιστες.

Μια ζωή την έχουμε...

Δηλαδή οι BMW βγάζουν περισσότερες βλάβες από τα ΤΟΥΤΟΤΑ. Το έγραψα, ξεκάθαρα.

Τι σημαίνει αυτό τώρα?

Βλάβες βγάζουν ΟΛΑ τα αυτοκίνητα. ΟΛΑ μα ΟΛΑ!

Το θέμα λοιπόν είναι η αντιμετώπιση και γράφω ξεκάθαρα ότι σε αυτό φταίει ΚΑΙ ο αντιπρόσωπος. Δηλαδή για να το εξηγήσω περισσότερο (θεωρώ ότι αναφέρομαι σε έξυπνους ανθρώπους):

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις πάει σε service εξουσιοδοτημένου ΤΟΥΟΤΑ να δεις συμπεριφορά? Μέρα με τη νύχτα. Οπότε το θέμα είναι η αντιμετώπιση και το after sales κάτι που εξαρτάται και από τον αντιπρόσωπο. Προσωπικά όσα χρόνια έχω BMW δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα και μάλιστα είχα εξαιρετική συμπεριφορά από τους τεχνικούς. Μέχρι και goodwill μου έχουν περάσει.
Τι λέω εδώ τώρα. Ότι συγκεκριμένος αντιπρόσωπος της ΤΟΥΟΤΑ είχε (σε συγγενή) χειρότερη συμπεριφορά από αυτόν της BMW. Ήμουν εκεί το είδα με τα μάτια μου και στις δυο περιπτώσεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Όλα αυτά μέχρι να συμβεί σε μάς:
Σε εμένα με δυο αυτοκίνητα δεν έχει συμβεί τίποτα. Ούτε πολλαπλασιαστή δεν έχω αλλάξει στο si, ούτε κολώνα. Τι έχεις να πεις για αυτό?

Τα προβλήματά σου, στα έφτιαξαν? Σου τα έλυσαν ή το πέταξες?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και μέσα σε όλα αυτά, ασταμάτητα θρεντ με απορίες για :

Βελτίωση ανάρτησης (δεν είπαμε ότι στρίβουν τέλεια?)
Βελτίωση φρένων (ε?)
Βελτίωση μοτέρ αλύπητα (καλά δεν τα πήραμε γιατί είναι καλά και ομοιογενη? και δε μιλάμε μόνο για 316, εδώ ακόμα και με 3 λιτρα ψάχνονται όλοι, γιατί φυσικά υπάρχουν και άλλα αμάξια στο δρόμο ...και πάνε καλύτερα).
Βελτίωση εσωτερικού και επιδιορθώσεις προβλημάτων (μα....δεν είναι άφθαρτα Γερμανικά μηχανήματα?)

Απειρα παράπονα κάθε είδους για αντιμετώπιση από τις αντιπροσωπείες και ''κλάσιμο'' από τη μαμά BMW.
Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά είναι τουλάχιστον αστεία αυτά τα επιχειρήματα που παραθέτεις με στόχο να βγάλεις τις BMW αναξιόπιστες.

Βρισκόμαστε σε ΦΟΡΟΥΜ όπου θα διαβάσουμε απορίες για ένα κάρο τρόπους βελτιώσεων, προβλήματα κλπ.

Έχουν πουληθεί εκκατομύρια BMW. Θα πρέπει δηλαδή για να σε πείσουν ότι δεν υπάρχει θέμα αξιοπιστίας αν μπούνε αυτά τα εκκατομύρια να γράψουν ότι δεν έχουν ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα? Ή κοιτάμε μόνο τα τόπικ με τα προβλήματα και βγάζουμε συμπέρασμα ότι τα BMW χαλάνε?

Έχεις πάει σε άλλα φόρουμ να δεις τι γίνεται? Ή μήπως δεν μπορείς να αποδεχθείς τη συνεχή ανάγκη του ανθρώπου για βελτίωση?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα επίσης ότι στο BMW μας βγαίνει πιο φτηνό το σέρβις από άλλα αμάξια γιατί αγοράζουμε τα αναλώσιμα από το ίντερνετ (ή παίρνουμε β' διαλογής ανταλλακτικά φτηνά χωρίς να το ξέρουμε όμως) και μας βγαίνει φτηνά. Ενώ σε άλλο αμάξι το πάμε στην αντιπροσωπεία και είναι πιο ακριβό.
Μα τι είναι αυτά που λες τώρα...

Δηλαδή σε άλλες μάρκες πάνε στις αντιπροσωπείες όλοι και λένε κι ευχαριστώ που τους τον πιάνουν?

Στα πλαίσια μείωσης κόστους αυτό γίνεται και στη τελική....BMW πήρες, δε πήρες ΚΙΑ.

Live with it...ή πούλα το!

Και μιλάω γενικά, όχι προσωπικά....μη παρεξηγηθούμε.

Αν και η BMW έχει φθηνότερα σέρβις από το VAG, ακόμα κι από Smart. Τρεις συνάδελφοι έχουν Smart και τους τον πιάνουν κανονικότατα!

Για premium εταιρία λοιπόν, μια χαρά είναι οι χρεώσεις τους.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε γενικές γραμμές και επειδή έχω δεί ΠΑΡΑ πολλά BMW και πάρα πολλά Toyota, δυστυχώς από ποιότητα.....καλή έχουν για τα πρώτα 5 χρόνια (οι BMW).

Υ.Γ. Όχι Νίκο....ΔΕΝ κατάλαβες.....η Toyota είναι ποιοτική, όχι η Fiat.
Κατέβασα την Toyota στο επίπεδο που εννοούσες εσύ....
Πιο ενδιαφέρουσα οδηγικά, είναι μια Ε90 από ένα Avensis. Πιο ποιοτική όχι.

Υ.Γ.2. Είμαι σίγουρος ότι, ότι και αν πεί ή γράψει ο οποιοσδηποτε, στο τέλος, μετά κάποιος θα ξαναγράψει ''ότι η BMW έχει ποιότητα και τα Γιαπωνέζικα θα κρεμάσουν, χαλάσουν, διαλυθούν κλπ....'' και θα αλλαλάζει το πλήθος από κάτω που θέλει να ακούσει κάτι σαν το ''λεφτά υπάρχουν'' και ας ξέρει από μέσα του....

Υ.Γ.3 Εντάξει (είναι η λέξη χωρίς ειρωνεία που εσύ δεν επιδυκνείεις όταν δεν σου αρέσουν τα γραφόμενα του άλλου) δεν υπάρχει ελπίδα προφανώς.

Υ.Γ.4. Η ειρωνεία είναι ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ όταν προκαταβάλλεις ότι ο άλλος (εγώ στην προκειμένη) λέει βλακείες με την πρόταση
Μιλάς με τέτοια σιγουριά στη σύγκριση ποιότητας Ε90 με ΤΟΥΟΤΑ Avensis ενώ δεν είσαι κάτοχος Ε90.

Αυτό μόνο, λυπάμαι που στο λέω, σε θέτει αναξιόπιστο για να φτάσεις σε τέτοιο συμπέρασμα. Δεν το δέχομαι. Και στο λένε όλοι οι κάτοχοι...εσύ επιμένεις.

Η ΤΟΥΟΤΑ γενικώς βγάζει ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ βλάβες ενδεχομένως από τις BMW.

Αυτό το δέχομαι.

Θα αγόραζα όμως ΤΟΥΟΤΑ για αυτό το λόγο? ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Εσύ μπορεί να το έκανες (ή το έχεις κάνει ήδη, δε καταλαβαίνω)...εδώ δε θέλω να βαριέμαι στο τιμόνι κι ας υπάρχει πιθανότητα να το πάω ενδεχομένως 2-3 (?) περισσότερες φορές το χρόνο στο συνεργείο...που μέχρι τώρα το πάω μια φορά το χρόνο μόνο για σέρβις.

(πρόσεξε τις υπογραμμισμένες λέξεις στη παραπάνω πρόταση για να δεις σε τι γενικότητες αναφερόμαστε).
Απάντηση με παράθεση
  #315  
Παλιά 26-05-13, 12:58
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχουμε δόξα τη BMW εδώ μέσα παραδείγματα από κρεμαγιέρες, μονάδες ABS, μπεκ, πολλαπλασιαστές, ψυγεία και κύκλωμα ψύξης, κλιματιστικά, σασμάν, διαφορικά, άξονες, μουαγιέ, δίσκους που δε σταματάνε να τρέμουν, ζυγοσταθμίσεις που δεν πετυχαίνουν ποτέ και άλλα πολλά χαριτωμένα που αν τα δούν άλλοι θα φρίξουν.
ΠΑΝΤΟΥ, σε ΟΛΑ τα φόρουμ θα διαβάσεις τέτοια προβλήματα...αυτό δε μπορείς να καταλάβεις.

Αυτό το νόημα έχουν τα φόρουμ, amongst other things.

Να λύνονται προβλήματα που αντιμετωπίζουν χρήστες.

Πόσοι λοιπόν είναι αυτοί? Να πούμε 100? Να πούμε 200?

Υπάρχουν έξω εκατοντάδες χιλιάδες ακόμα BMW...

Πιστεύεις ότι είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα? Ούτε καν στατιστικά δεν θα μπορούσε να σταθεί σαν επιχείρημα αυτό που αναφέρεις...
Απάντηση με παράθεση
  #316  
Παλιά 26-05-13, 12:59
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GAN E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το τι φαινεται με το τι ειναι εχει μεγαλη διαφορα φιλε μου
ίσως φίλε μου αλλά επειδή έγραψα ένα μίνι ιστορικό και ο πατέρας μου τυγχάνει να μην είναι άσχετος και να ξέρει τι αγόρασε πολύ φοβάμαι ότι έχει δίκιο...
Απάντηση με παράθεση
  #317  
Παλιά 26-05-13, 13:33
GAN E90 Ο χρήστης GAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 56
GAN E90 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MarinosE46 Εμφάνιση μηνυμάτων
ίσως φίλε μου αλλά επειδή έγραψα ένα μίνι ιστορικό και ο πατέρας μου τυγχάνει να μην είναι άσχετος και να ξέρει τι αγόρασε πολύ φοβάμαι ότι έχει δίκιο...
Σεβαστη η αποψη του πατερα σου αλλα και εμεις επειδη δεν ειμαστε ασχετοι διαφωνω εκτος αν το αυτοκινητο του πατερα σου εχει καποιο προβλημα γιατι τυχαινουν και αστοχιες
Απάντηση με παράθεση
  #318  
Παλιά 26-05-13, 13:53
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου στα ειπαν και αλλοι τα επιχειρηματα αλλα εσυ το χαβα σου.

Δεν εχει κανενα νοημα να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, μπορεις να συνεχεισεις να ζεις το ονειρο ανετα
Mετά το ποστ που παρέθεσα με τιμές του autotriti δεν μου είπε ΚΑΝΕΙΣ κανένα επιχείρημα που να ενισχύει το ότι η c180 συγκρίνεται με την 316 και όχι την 320.
Οπότε, αν όντως είσαι κάτοχος bmw και δεν είσαι άσχετος με την εταιρεία που ήρθες εδώ να υπερασπιστείς τη merc πουλώντας ειρωνεία ("ζεις το όνειρο" και λοιπες ανευ ουσίας μπούρδες) γράφοντας εκτός τόπου και χρόνου πράγματα, τότε σε καλώ να μου πεις από που κι ως που συγκρίνεται η 316 με τη c180.

Αν δεν το κάνεις, τουλάχιστον παραδέξου ότι είπες κάτι εντελώς άκυρο, αλλιώς αν είναι τα μόνα που γράφεις να είναι περι ονείρων, πήγαινε στο φόρουμ της merc να ζήσεις εσύ το όνειρό σου και να λες πόσο καλύτερη είναι η c class απ'την Ε90, ή σε καναν ονειροκρίτη.
Εδώ πάντως για κάθε άκυρο που λες θα ακούς και τον αντίλογο, είτε σου αρέσει είτε όχι.


Φίλε Μαρίνο Ε46, λες εσύ και πολλοί ακόμα ότι η αξιοπιστία των bmw συνεχώς μειώνεται.
Δεν ξέρω για τα καινούρια τουρμπάτα τι παίζει, είναι πολύ νωρίς ακόμα, επίσης τα e.d. όντως έβγαλαν θέματα.
Αλλά μια προφλ Ε90 με τον Ν46 πχ από που κι ως που είναι λιγότερο αναξιόπιστη απο μια Ε46 με αντίστοιχο κινητήρα? Μια κολώνα έβγαλε όλη κι όλη ως συχνή ζημιά, ούτε πάτωμα έκοψε ούτε τίποτα.
Το ίδιο ισχύει και με τα 6κυλινδρα.
Δεν θεωρώ ότι η Ε9Χ είναι πιο αναξιόπιστη απ'την Ε46, με την εξαίρεση (και μόνο) των e.d. κινητήρων.

Τέλος, λες ότι το εσωτερικό φαίνεται του πατέρα σου πολύ φτωχό και ψεύτικο.
Ναι, λιτό είναι, ψεύτικο σε καμια περίπτωση. Εσύ βέβαια μιλάς για Ε60 που για 5αρας το εσωτερικό δεν είχε και την τρελή ποιότητα, αλλά σε διαβεβαιώνω ότι στα Ε9Χ το εσωτερικό είναι ανώτερο και από Ε60 και απ'τον τότε ανταγωνισμό και απ'ολες τις προηγούμενες 3αρες.
Ε, τι παραπάνω να ζητήσει κανείς, εσωτερικό aston martin?
Δεν ισχύει λοιπόν αυτό που λες περι ψεύτικου εσωτερικού, ακόμα και για την Ε60 που ομολογουμένως θα μπορούσε να είναι ανώτερο ποιοτικά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #319  
Παλιά 26-05-13, 15:44
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Mετά το ποστ που παρέθεσα με τιμές του autotriti δεν μου είπε ΚΑΝΕΙΣ κανένα επιχείρημα που να ενισχύει το ότι η c180 συγκρίνεται με την 316 και όχι την 320.
Οπότε, αν όντως είσαι κάτοχος bmw και δεν είσαι άσχετος με την εταιρεία που ήρθες εδώ να υπερασπιστείς τη merc πουλώντας ειρωνεία ("ζεις το όνειρο" και λοιπες ανευ ουσίας μπούρδες) γράφοντας εκτός τόπου και χρόνου πράγματα, τότε σε καλώ να μου πεις από που κι ως που συγκρίνεται η 316 με τη c180.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Οτι πεις φιλε μου

Eισαι ο καλυτερος εχεις το καλυτεροτερο αμαξι κτλ κτλ σλουρπ
Οκ φίλε, δείχνεις ότι τελικά ισχύουν όσα έχω με bold.
Να χαίρεσαι τη c class το εργαλείο που πατάει ανελέητα ό,τι 316 βρει μπροστά του.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #320  
Παλιά 26-05-13, 16:17
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Φίλε μην πάρεις Ε92 316, δεν πάει!Πάρε κάτι σε τούρμπο με λίγα κυβικά (Α3 σπορτμπακ, C) ή αν μπορείς Α5 (εγώ αυτό θα έπαιρνα).
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.