Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 13-04-14, 19:19
Dimitrisbar Ο χρήστης Dimitrisbar δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-04-2007
Μηνύματα: 6
Dimitrisbar is on a distinguished road
LEO μπορείς ρε φίλε να μου στείλεις τα στοιχεία του μάστορα στους αγίους Αναργύρους... Ευχαριστώ
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 19-04-14, 12:42
Το avatar του χρήστη paris_m3
paris_m3 Ο χρήστης paris_m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-07-2009
Μηνύματα: 49
paris_m3 is on a distinguished road
Μπράβο ωραία δουλειά. Μια ερώτηση, το μεταλλικό πλαίσιο στο οποίο μπαίνει η πλαφονιέρα πως το έκανες ? Εγώ προσπάθησα να αφαιρέσω το δικό μου αλλά είναι πολύ λεπτό και καταστρέφεται κατά την εξαγωγή από την παλιά ταπετσαρία.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 12-11-14, 16:59
mixflood Ο χρήστης mixflood δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 12-11-2014
Μηνύματα: 1
mixflood is on a distinguished road
Ειναι ευκολο να μαθουμε το μαγαζι στους Αγ. Αναργυρους?
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 28-03-15, 19:26
alexandros82 Ο χρήστης alexandros82 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 28-03-2015
Μηνύματα: 1
alexandros82 is on a distinguished road
καλησπερα και απο μενα. νεος στο φορουμ εδω και εχω λιγες ερωτησεις για το θεμα.
εχω το e36 τετραπορτο και ειμαι στο να φτιαξω τον ουρανο τα κολονακια και τις ταπετσαριες στις πορτες. ουρανος και πορτες εχουν προβλημα ενω τα κολονακια ειναι μια χαρα αλλα αφου ειναι ευκολο και για να γινουν ιδια με τον ουρανο θα τα φτιαξω και αυτα.
1ον) ειδα παραπανω για δερματινη και καποιος συνφορουμιτης δυσανασχετησε λιγο με την επιλογη αυτη... μονο το βαρος πιστευετε ειναι το προβλημα? πιστευετε οτι θα υπαρχει προβλημα με το extra βαρος? ποια η αποψη σας για δερματινη σε οροφη, κολονακια και πορτες απο αυσθητικης αποψης?
2ον) το υφασμα στις πορτες μου ειναι διαφορετικης υφης και χρωματος (στον ουρανο ειναι γκρι ανοιχτο και στις πορτες σχεδον μαυρο) το να βαλω το ιδιο υφασμα (ή δερματινη) θα ειναι ασχημο αισθητικα? το υφασμα ειναι ιδιο? στον ουρανο ηταν μαλακο οταν το πιεζε καποιος (λογω αφρολεξ απο τη μεσα μερια) ενω στις πορτες οχι. μηπως στις πορτες δεν ειχε αφρολεξ?
3) επειδη μαλλον προοριζομαι για δερματινη παντου, μηπως ουρανος, κολονακια και πανελ στις πορτες δεν κουμπονουν ξανα τελεια λογω παχυτερου υλικου? οσο να'ναι η δερματινη ειναι λιγο πιο παχυα απο το υφασμα.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 06-05-17, 13:53
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Για προσωρινή επισκευή ταπετσαρίας ουρανού που έχει κρεμάσει, μέχρι να φτιαχτεί κανονικά, τί προτείνετε; Σύριγγα με κόλλα πχ; Τί είδους κόλλα;
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 06-05-17, 15:19
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alexandros82 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα και απο μενα. νεος στο φορουμ εδω και εχω λιγες ερωτησεις για το θεμα.
εχω το e36 τετραπορτο και ειμαι στο να φτιαξω τον ουρανο τα κολονακια και τις ταπετσαριες στις πορτες. ουρανος και πορτες εχουν προβλημα ενω τα κολονακια ειναι μια χαρα αλλα αφου ειναι ευκολο και για να γινουν ιδια με τον ουρανο θα τα φτιαξω και αυτα.
1ον) ειδα παραπανω για δερματινη και καποιος συνφορουμιτης δυσανασχετησε λιγο με την επιλογη αυτη... μονο το βαρος πιστευετε ειναι το προβλημα? πιστευετε οτι θα υπαρχει προβλημα με το extra βαρος? ποια η αποψη σας για δερματινη σε οροφη, κολονακια και πορτες απο αυσθητικης αποψης?
2ον) το υφασμα στις πορτες μου ειναι διαφορετικης υφης και χρωματος (στον ουρανο ειναι γκρι ανοιχτο και στις πορτες σχεδον μαυρο) το να βαλω το ιδιο υφασμα (ή δερματινη) θα ειναι ασχημο αισθητικα? το υφασμα ειναι ιδιο? στον ουρανο ηταν μαλακο οταν το πιεζε καποιος (λογω αφρολεξ απο τη μεσα μερια) ενω στις πορτες οχι. μηπως στις πορτες δεν ειχε αφρολεξ?
3) επειδη μαλλον προοριζομαι για δερματινη παντου, μηπως ουρανος, κολονακια και πανελ στις πορτες δεν κουμπονουν ξανα τελεια λογω παχυτερου υλικου? οσο να'ναι η δερματινη ειναι λιγο πιο παχυα απο το υφασμα.
Όλα τα υλικά μπαίνουν αρκεί να γίνει σωστη δουλειά. Από και πέρα το αισθητικό κομμάτι είναι καθαρά δικό σου ζήτημα αφού σου αρέσει η δερματίνη προχωράς και δε ρωτάς κανέναν. Καλό θα ήταν να ήταν παντού το ίδιο υλικό για ομοιογένεια. Απ' όσο γνωρίζω δεν μπαίνει αφρολεξ στα πάνελ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6ylinder Εμφάνιση μηνυμάτων
Για προσωρινή επισκευή ταπετσαρίας ουρανού που έχει κρεμάσει, μέχρι να φτιαχτεί κανονικά, τί προτείνετε; Σύριγγα με κόλλα πχ; Τί είδους κόλλα;
Μία σοβαρή βενζινόκολλα θέλει Μήτσο αλλά δε θα πιάσει καλά πάνω στην παλιά ξεραμένη κόλλα που έχει τώρα το ύφασμα και το υπόστρωμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 06-05-17, 16:05
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Ευχαριστω Γιανναρε
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 08-05-17, 09:34
Το avatar του χρήστη stauros772000
stauros772000 Ο χρήστης stauros772000 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-08-2006
Μηνύματα: 801
stauros772000 has a spectacular aura aboutstauros772000 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων


Μία σοβαρή βενζινόκολλα θέλει Μήτσο αλλά δε θα πιάσει καλά πάνω στην παλιά ξεραμένη κόλλα που έχει τώρα το ύφασμα και το υπόστρωμα.
μια χαρα μπαινει η βενζινοκολλα πανω στην ξεραμενη παλια.το προβλημα ειναι το αφρολεξ που ειναι κολλημενο πανω στην παλια κολλα,διοτι το αφρολεξ ειναι που ξεκολαει-ξηραινεται απο το υφασμα,και οχι απο τον ουρανο.
για να περασει μεσα απο την συριγγα,πρεπει να αραιωθει αρκετα με βενζινη,αλλα μετα θα μυριζει οποτε ζεσταινεται.ασε που θα φανουν δαχτυλιες οταν θα λιωσει τον αφρο.βγαλτο και αλλαξε το ολακερο.δεν ειναι τπτ.ολο το ζορι ειναι στο βγαλε -βαλε
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 08-05-17, 13:58
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Κοστος 37 ευρω.
Χρονος 24 ωρες για να στεγνωσουν καλα.
1η φωτο το κουφαρι ,2η το ιδιο καθαρισμενο απο το παλιο αφρολεξ μαζι και τα κολωνακια,3η ντυμενο με το καινουριο υφασμα.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg 20160709_123004.jpg (284,4 KB, 46 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20160709_130507.jpg (282,8 KB, 50 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg 20160709_170727.jpg (269,6 KB, 49 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 10-05-17, 00:20
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Μάλλον θα πάω για κανονική επισκευή, όταν βρω χρόνο...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.