Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 29-11-09, 19:31
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αυτη την περιπτωση τι γινεται, θα γινει καποια ειδικη κατεργασια-περιποιηση στο πλαστικο ωστε να γινει λειο; Με την εφαρμογη του αυτοκολλητου φιλμ τι γινεται σε τετοιες ταλαιπωρημενες επιφανειες;..
Κοίτα όταν έχεις μία τόσο ταλαιπωρημένη επιφάνεια, το σωστό είναι να επισκευάσουμε πρώτα το 'άρρωστο' κομμάτι και να το βάψουμε, πριν τη τοποθέτηση της μεμβράνης. Με αυτό το τρόπο, έχεις μία εντελώς λεία επιφάνεια και η εφαρμογή θα είναι τέλεια (όπως στον ουρανό του Μ3). Τώρα αν δε θες να μπεις στο έξοδο, μπορεί να μπει και από πάνω όπως είναι, απλά αν η επιφάνεια είναι πολύ ανώμαλη η εφαρμογή δεν θα είναι 100%.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 29-11-09, 21:02
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Σαν δουλεια απο τις φωτο φαινεται τελεια και ΜΠΡΑΒΟ γιαυτο!!!

Απλα πιστευω οτι το ματ παει περισσοτερο στο μαυρο χρωμα.. (βεβαια απο κοντα μπορει να ειναι αλλιως..)

Αν και δεν μου πολυαρεσουν τα carbon σε ασημι χρωμα (αμαξωματος), νομιζω οτι το γυαλιστερο θα του πηγαινε καλυτερα.. (Γνωμη μου..)

(αναφερομαι στο ασημι Μ3 της φωτο)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 29-11-09, 21:20
Το avatar του χρήστη aektzhs18
aektzhs18 Ο χρήστης aektzhs18 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-04-2009
Μηνύματα: 140
aektzhs18 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σαν δουλεια απο τις φωτο φαινεται τελεια και ΜΠΡΑΒΟ γιαυτο!!!

Απλα πιστευω οτι το ματ παει περισσοτερο στο μαυρο χρωμα.. (βεβαια απο κοντα μπορει να ειναι αλλιως..)

Αν και δεν μου πολυαρεσουν τα carbon σε ασημι χρωμα (αμαξωματος), νομιζω οτι το γυαλιστερο θα του πηγαινε καλυτερα.. (Γνωμη μου..)

(αναφερομαι στο ασημι Μ3 της φωτο)
και εγω συνφωνω Ζαχαρια ,το μαυρο θα πιγεναι καλητερα.Και εγω σκευτομαι να βαλω στο δικο μου μαυρο.Μπωρεις να μου πεις περιπου ποσο θα κοστισει?
?
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 29-11-09, 22:55
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S38B38 Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα όταν έχεις μία τόσο ταλαιπωρημένη επιφάνεια, το σωστό είναι να επισκευάσουμε πρώτα το 'άρρωστο' κομμάτι και να το βάψουμε, πριν τη τοποθέτηση της μεμβράνης. Με αυτό το τρόπο, έχεις μία εντελώς λεία επιφάνεια και η εφαρμογή θα είναι τέλεια (όπως στον ουρανό του Μ3). Τώρα αν δε θες να μπεις στο έξοδο, μπορεί να μπει και από πάνω όπως είναι, απλά αν η επιφάνεια είναι πολύ ανώμαλη η εφαρμογή δεν θα είναι 100%.
Θα το κουβεντιασουμε σιγουρα απο βδομαδα απο κοντα οπως και καποια αλλα θεματα για την περιποιηση του αυτοκινητου. Σ' ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 30-11-09, 00:19
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
για μενα αν ειναι να κανεις κατι κανε κατι που θα ειναι original
oχι αυτοκολητα αλλα real carbon αν δεν υπαρχουν euro τοτε μη κανεις τιποτα!
παντα τη γνωμη μου λεω!
__________________
Tα παντα ολα και σε καλες τιμες λεμε
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 30-11-09, 07:33
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αν και δεν μου πολυαρεσουν τα carbon σε ασημι χρωμα
να επισημάνω πως κάρμπον με ασημί - πορτοκαλί κτλ χρωματισμοί δεν υπάρχουν...
αυτά είναι απλά αλουμινόνημα και έχει την ίδια επεξεργασία με το κάρμπον...
ξέρω απο πρώτο χέρι μιας και έχω πανιά και απο αυθεντικό κάρμπον και πολά δείγματα απο χρωματιστά...
η διαφορά τιμής είναι επίσεις τραγικά μιάς και το κάρμπον κοστίζει 3 φορές επάνω σε σχέση με αλουμινόνημα...
μη τρώτε παραμύθια για χρωματιστά κάρμπον...
η μοναδική διαφορά απο κάρμπον σε κάρμπον έχει να κάνει με την πλέξη και το πάχος τυ πανιού...
υγ. δε μπορείτε να φανταστείτε πόσες διαφορετικές πλέξεις υπάρχουν υπάρχει μέχρι και πλέξη η οποία δεν είναι σταυρωτή και όλες οι ίνες τρέχουν προς μία κατευθηνση...
επίσεις κάτι ακόμα το καλοδουλεμένο κάρμπον δε χρειάζεται ούτε βερνίκια ούτε τπτ... η ριτίνη απο μόνη της όταν δουλευτεί σωστά δημιουργεί τέλεια επιφάνεια και μάλιστα καλύτερη απο τα ακρυλικά βερνίκια που συνιθήζουν να ρίχνουν για να καλύπτουν ατέλειες(παράδειγμα αυτού είναι αν ρίξεις ασετόν και βάλεις φωτιά σε ένα που δεν έχει βερνίκη και σε ένα που έχει τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά).
τες πα σορυ για το το οφ... απλά να ξέρετε πως χρωματιστά κάρμπον δεν υπάρχουν και αν σκέφτεστε να αγοράσετε κάτι τέτοιο η τιμή του πρέπει να είναι 3 φορέσ κάτω σε σ΄χεση με του πραγματικού κάρμπον...
αυτά που έχω στα χέρια μου είναι απο γερμανικό εργοστάσιο και οι άνθρωποι μου εξήγησαν πολύ αναλυτικά το τι συμβαίνει...
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 30-11-09, 08:55
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
να επισημάνω πως κάρμπον με ασημί - πορτοκαλί κτλ χρωματισμοί δεν υπάρχουν...
αυτά είναι απλά αλουμινόνημα και έχει την ίδια επεξεργασία με το κάρμπον...
ξέρω απο πρώτο χέρι μιας και έχω πανιά και απο αυθεντικό κάρμπον και πολά δείγματα απο χρωματιστά...
η διαφορά τιμής είναι επίσεις τραγικά μιάς και το κάρμπον κοστίζει 3 φορές επάνω σε σχέση με αλουμινόνημα...
μη τρώτε παραμύθια για χρωματιστά κάρμπον...
η μοναδική διαφορά απο κάρμπον σε κάρμπον έχει να κάνει με την πλέξη και το πάχος τυ πανιού...
υγ. δε μπορείτε να φανταστείτε πόσες διαφορετικές πλέξεις υπάρχουν υπάρχει μέχρι και πλέξη η οποία δεν είναι σταυρωτή και όλες οι ίνες τρέχουν προς μία κατευθηνση...
επίσεις κάτι ακόμα το καλοδουλεμένο κάρμπον δε χρειάζεται ούτε βερνίκια ούτε τπτ... η ριτίνη απο μόνη της όταν δουλευτεί σωστά δημιουργεί τέλεια επιφάνεια και μάλιστα καλύτερη απο τα ακρυλικά βερνίκια που συνιθήζουν να ρίχνουν για να καλύπτουν ατέλειες(παράδειγμα αυτού είναι αν ρίξεις ασετόν και βάλεις φωτιά σε ένα που δεν έχει βερνίκη και σε ένα που έχει τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά).
τες πα σορυ για το το οφ... απλά να ξέρετε πως χρωματιστά κάρμπον δεν υπάρχουν και αν σκέφτεστε να αγοράσετε κάτι τέτοιο η τιμή του πρέπει να είναι 3 φορέσ κάτω σε σ΄χεση με του πραγματικού κάρμπον...
αυτά που έχω στα χέρια μου είναι απο γερμανικό εργοστάσιο και οι άνθρωποι μου εξήγησαν πολύ αναλυτικά το τι συμβαίνει...
Μαλλον ενοουσε το χρωμα του αυτοκινητου...Παντως ησουν πολυ ενημερωτικος.
+1
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 30-11-09, 08:59
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον ενοουσε το χρωμα του αυτοκινητου...Παντως ησουν πολυ ενημερωτικος.
+1
ναι το κατάλαβα αφού έγραψα το ποστ μου...
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 30-11-09, 11:58
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Ενα αυτοκινητο ντυμενο ολο με γυαλιστερη μεμβρανη, ξεχωριζει ας πουμε απο ενα ιδιο, αλλα βαμμενο στο ιδιο χρωμα? Δηλαδη αμα δεις ενα αυτοκινητο θα μπορουσες να πεις "αυτος φοραει μεμβρανη απο πανω?" Καταλαβαινεις οτι ειναι αυτοκολλητο?
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 30-11-09, 12:03
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Οχι δε φαινεται!
Μονο αν κοιταξεις λεπτομερειες θα το καταλαβεις που δε μπορουν να κρυφτουν!
Σχετικα με το καρμπον γενικοτερα αποψη μου ειναι οταν μπαινει κατι να μπαινει και να δειχνει οπως το οριτζιναλ δηλαδη γυαλιστερο και ΟΧΙ ματ.Το οριτζιναλ καρμπον ειναι βερνοκωμενο και γυαλιστερο, το ματ...δεν υπαρχει...Σε εσωτερικα φιλετα βεβαια ισως να ταιριαζει καλυτερα αλλα σε εξωτερικο χρωμα με τιποτα κατα τη γνωμη μου!
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.