Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-06-12, 10:14
Stradale Ο χρήστης Stradale δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 26-02-2012
Μηνύματα: 85
Stradale is on a distinguished road
Καλημέρα γείτονα (είμαι μια χώρα πάνω απο αυτη που εισαι εσυ),το Μ6 πέρασε ένα φεγγάρι απο την οικογένεια και θα σου πω τι ξέρω εγω για το αμάξι.
Ο κινητηρας το μόνο πρόβλημα που εχει ειναι η αντλία του vanos (3500€ στα αυτιά) και κατι σα σωληνακια επισης του βανος που αν σπάσουν κάνουν εσωτερική διαρροή,για αυτο να προσεχείς το λαμπακι της μηχανής. Πέρα απο αυτα μην το φοβάσαι το μοτέρ.

Lunch control ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ! Τραβάει μεγάλο ζορισμα το αμάξι και ειναι κρίμα.

Η ανθρακονηματινη οροφή επισης ειναι ένα θέμα,μην το αφήνεις σε δυνατο ήλιο. Σε μερικά αυτοκίνητα λιωνει η ριτινη και μέσω των πίσω κολωνων τρέχει στα πισω καθίσματα και πάτωμα.για καλο και για κακο ελενξε το.

Η ανάρτηση γενικα ειναι πιο ανθεκτική απο αλλα μοντέλα της ΒMW,οπότε δεν υπάρχει λόγο άγχους εκει.

Τα υπόλοιπα ειναι γνωστά και ισχύουν για όλα τα γρήγορα.

Ελπίζω να βοηθησα,και εδω είμαστε για απορίες.

Φιλικά,Χρήστος.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-06-12, 10:36
pavlikos_m6 Ο χρήστης pavlikos_m6 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2012
Μηνύματα: 12
pavlikos_m6 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stradale Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα γείτονα (είμαι μια χώρα πάνω απο αυτη που εισαι εσυ),το Μ6 πέρασε ένα φεγγάρι απο την οικογένεια και θα σου πω τι ξέρω εγω για το αμάξι.
Ο κινητηρας το μόνο πρόβλημα που εχει ειναι η αντλία του vanos (3500€ στα αυτιά) και κατι σα σωληνακια επισης του βανος που αν σπάσουν κάνουν εσωτερική διαρροή,για αυτο να προσεχείς το λαμπακι της μηχανής. Πέρα απο αυτα μην το φοβάσαι το μοτέρ.

Lunch control ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ! Τραβάει μεγάλο ζορισμα το αμάξι και ειναι κρίμα.

Η ανθρακονηματινη οροφή επισης ειναι ένα θέμα,μην το αφήνεις σε δυνατο ήλιο. Σε μερικά αυτοκίνητα λιωνει η ριτινη και μέσω των πίσω κολωνων τρέχει στα πισω καθίσματα και πάτωμα.για καλο και για κακο ελενξε το.

Η ανάρτηση γενικα ειναι πιο ανθεκτική απο αλλα μοντέλα της ΒMW,οπότε δεν υπάρχει λόγο άγχους εκει.

Τα υπόλοιπα ειναι γνωστά και ισχύουν για όλα τα γρήγορα.

Ελπίζω να βοηθησα,και εδω είμαστε για απορίες.

Φιλικά,Χρήστος.
χρηστο καλη σου μερα και σε εσενα!!! Η αντλια ειναι αλαγμενη !!! επεισεισ ειχε προβλημα με το μοτερ και εγινε ολο επισκευη !!! το καλο ειναι οτι εχω 2 χρονια απο εγγυηση απο την βμw !!! να εισε καλα!!! ¨)
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-06-12, 10:39
pavlikos_m6 Ο χρήστης pavlikos_m6 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-05-2012
Μηνύματα: 12
pavlikos_m6 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
A, ok, δε το γνωριζα οτι εισαι Β. Ελλαδα. Ειμαι σιγουρος οτι και Θεσ/νικη θα υπαρχουν γνώστες. Επισης καλη σου μερα.

ΥΓ Τι μου θυμησες τωρα για Μ6 και Θεσ/νικη... Ψιλοακυρο με το θεμα σου αλλα κολλαει με Μ6. Ειχα πετυχει μια Μ6 πριν λιγα καλοκαιρια στην Αθηνα με πινακιδες Θεσ/νικης, κεραμμυδι χρωμα. Παρκαρισμενη πανω σε πεζοδρομο. Οπως περναγα διπλα της, σταθηκα να την χαζεψω και ειδα οτι μεσα, στη θεση του οδηγου ηταν ενας αντρας γυρω στα 50-60, σουρωμενος οσο δε παει! Βρωμαγε ουζα απ εξω απ τ αμαξι! Διπλα η γυναικα του προφανως, μια κυρια ιδιας ηλικιας περιπου να κλαιει και να τον παρακαλει να μην οδηγησει, να το παιρνε αυτη τ αμαξι! Οταν ειδα οτι ειχε κοσμο μεσα τ αμαξι, εκανα να συνεχισω το δρομο μου καθως δε μ πεφτε και λογος. Μολις με ειδε η κυρια βγηκε εξω και αρχισε να μου φωναζει να παω να τη βοηθησω να μεταπεισουμε τον αντρα της να μην οδηγησει! Αυτος δε καταλαβαινε απο λογια, τη χτυπησε κιολας, ειπε εκει κατι ακαταλαβιστικα 'Γαλλικα', εκτος απο βρισιδια ελεγε 'εγω το πηρα τ αμαξι, ειναι δικο μου, γαματο πανακριβο, ΜΟΝΟ εγω θα το οδηγαω κι αλλα τετοια ωραια... Εβαλε τη γυναικα παλι στη θεση του συνοδηγου, θρονιαστηκε κι αυτος στη θεση του οδηγου και παει να φυγει...Απ τη σουρα του δε βλεπει σωστα που επρεπε να κατεβει απ τον πεζοδρομο απο μια ραμπα που ειχε, καταβαινει απ το κρασπεδο και ο ηχος που εκανε το ανθρακονημα και τα πλαστικα που διαλυονταν απ το μπροστα κατω μερος του αυτοκινητου μου ραγισε την καρδια! Πιο πολυ ομως λυπηθηκα για την κακομοιρη γυναικα, με τον αρουγκανο κοπανο που ειχε μπλεξει, που μπορει παρακατω να πηγαινε να στουκαρε πουθενα και να τραυματιζοταν ή χειροτερα να χτυπαγε και καναν αλλο ατυχο στον δρομο ή και να υπηρχε και θανατος, μακρυα βεβαια ετσι!
Σορυ για το εκτος θεματος αλλα εφαγα 'φλασια' τωρα και θυμηθηκα αυτο το γεγονος με Μ6!
χεχεχ!!! τι να κανουμε υπαρχουν και τετοιοι ανευθηνοι οδηγοι!!
μακρυα απο εμας !!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.