Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-02-05, 22:15
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
320 + 27 = 347

Ας προσεγγίσουμε λοιπόν τον αριθμό 347 και ας προσπαθήσουμε να τον αναλύσουμε. 347 - Τριακόσια σαράντα επτά.Three hundred and fourty seven. Drei hundert sieben und fuerzig. Να σκεφτείτε, πως και το 47 από μόνο του εκπροσωπεί ακόμα σήμερα τη δύναμη - την ισχύ - την ποσότητα - το μέγεθος .... ναι το μέγεθος. Πως λέμε .... Boing 7-47 ? Το μεγαλύτερο, δυνατότερο, καλύτερο πετούμενο για 40 χρόνια περίπου.
Τριακόσια σαράντα επτά. Αν ήταν χιλιάδες από € θα ήταν πολλά χρήματα. Αν ήταν μέρες, θα ήταν σχεδόν ένας χρόνος. Αν ήταν άλογα θα φτάνανε για να περνάει κανείς τον Strax μισό αυτοκίνητο στα γεμίσματα με τρίτη. Σκεφτείτε λοιπόν, σε αυτή τη περίπτωση, πόσο γεμιζει το στόμα σου να λες Τριακόσια Σαράντα Επτά άλογα. Και αν, λέω τώρα, βαρεθήκατε να ακούτε τον αριθμό αυτό σήμερα, έχω να σας προτείνω ένα άλλο αριθμό για να συνεχίσουμε. Τον αριθμό 27. Είκοσι Επτά. Είμαστε ας πούμε σε μια παρέα. Λέει΄κάποιος....΄και πόσα βγάζει ρε μεγάλε "το" Μ3 ? Δεν υπάρχει μια απάντηση σε αυτή την ερώτηση λοιπόν. Γιατι Κύριέ μου, ανάμεσα σε 2 απολύτως μαμακίσια Μ3 θα μπορούσε να υπάρχει διαφορά 27 αλόγων. Ετσι λοιπόν, ο αριθμός 27 αποκτά ιδιαζόντως μεγάλη αξία. Διότι , ας πούμε ο Strax θα πρέπει να απαντήσει,,,,, κοίτα.... η Μ3 βγάζει κανονικά 343 άλογα. Όμως η δική μου βγάζει 320 άλογα (με τη δεύτερη γιατί με την πρώτη βγάζει 319).Εγώ από την άλλη πάλι θα πω..... 343 μεγάλε μου, αλλά η δικιά μου βγάζει 347 και τη πρώτη και τη δεύτερη. Λέγοντας αυτά, θα κοιτάξω βεβαίως το φίλο μου το Strax με ένα βλέμα συμπόνιας και κατανόησης.

Η συνέχεια αργότερα. Θα επανέλθω..........
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DoctorAbo : 09-06-05 στις 18:01
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-02-05, 22:19
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-02-05, 22:31
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
ΓΙΑΤΡΕ ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΧΑΒΑΛΟΣ!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ! ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ! ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-02-05, 22:34
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3
ΓΙΑΤΡΕ ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΧΑΒΑΛΟΣ!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ! ΕΣΕΙΣ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΕΡΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ! ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΕΤΣΙ!
347 - 320 = 27 !!!!!! Yohooooooooooo και να σκεφτείς πως δεν ήθελα να μετρήσω το παπάκι μου
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DoctorAbo : 09-06-05 στις 18:03
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-02-05, 22:34
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Μπορεί να χάσαμε την μάχη των αριθμών, αλλά ο πόλεμος συνεχίζεται. Η αρχική πίκρα έδωσε θέση σε αναμέτρηση στο δρόμο! Ούτε εκεί τα πράγματα ήταν όπως περίμενα! Τα 27 άλογα διαφοράς (ΝΑΙ τόσα ήταν), μεταφράστηκαν σε διαφορές πάρα πολύ μικρές υπέρ του γιατρού...Ουσιαστικά κέρδιζε όποιος πατούσε πρώτος. Τι συμπέρασμα βγάζουμε??? Μα τι άλλο, είμαι χεράς!!!! Σε πιο σοβαρό επίπεδο αυτή τη διαφορά (του δρόμου) την καταλαβαίνω και μπορεί να εξηγηθεί από τα 3500 μόνο χιλιόμετρα που έχω κάνει με το καινούριο μοτέρ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-02-05, 22:38
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax
Μπορεί να χάσαμε την μάχη των αριθμών, αλλά ο πόλεμος συνεχίζεται. Η αρχική πίκρα έδωσε θέση σε αναμέτρηση στο δρόμο! Ούτε εκεί τα πράγματα ήταν όπως περίμενα! Τα 27 άλογα διαφοράς (ΝΑΙ τόσα ήταν), μεταφράστηκαν σε διαφορές πάρα πολύ μικρές υπέρ του γιατρού...Ουσιαστικά κέρδιζε όποιος πατούσε πρώτος. Τι συμπέρασμα βγάζουμε??? Μα τι άλλο, είμαι χεράς!!!! Σε πιο σοβαρό επίπεδο αυτή τη διαφορά (του δρόμου) την καταλαβαίνω και μπορεί να εξηγηθεί από τα 3500 μόνο χιλιόμετρα που έχω κάνει με το καινούριο μοτέρ.
Αγαπητέ Strax, προκειμένου να μην απαντήσω στις αντεγκλίσεις σου προτιμώ να γίνω ομάδα μαζί σου και να στρέψω την προσοχή και των 2 μας σε εξωτερικούς κινδύνους. TAZ - TAZ - TAZ - TAZ

Scripta mannent - Verba volent
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-02-05, 22:44
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
ΓΙΑΤΡΕ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΑΜΑΤΟ ΧΡΩΜΑ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΟΝΤΡΑ; ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΕΥΓΑ; ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-02-05, 22:50
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3
ΓΙΑΤΡΕ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΑΜΑΤΟ ΧΡΩΜΑ! ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΟΝΤΡΑ; ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΦΕΥΓΑ; ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΤΕ;
Εγω παιδάκι μου, σπίτι μου πήγαινα. κάποια στιγμή κάποιος μου έκανε νοήματα αλλά δε καταλάβαινα. Βράδι, Εθνική οδός, δε καταλάβαινα τι γινότανε. Μετά είδα που έλεγε ο Strax ότι και καλά αργούσε να πατήσει το γκάζι και ότι όταν γράψει χιλιόμετρα θα ξεχειλώσει και κάτι τέτοια. Μάλλον του τα είπαν αυτά οι φίλοι του (ότι και καλά κάναμε κόντρα με τα 2 Μ3) για να μη πάει και το πεταξει πουθενά το παπάκι του. Εκτός πάλι και αν πρόκειται για κάποιο τρομόδες παραλήρημα που έπαθε ο Strax μετά από το σοκ της μέρας. Ειχε τρομερό κρύο είναι η αλήθεια. Φαντάζομαι πως το κρύο σε συνδιασμό με 3 αριθμούς (320 + 27 = 347) θα επέδρασαν στον ψυχισμό του.

__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DoctorAbo : 05-02-05 στις 22:54
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-02-05, 22:50
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
OK, doc! Επειδή είμαι άνθρωπος των αριθμών μου ήρθε κάπως απότομα. Απλά δεν είδα τη διαφορά των 30 αλόγων στο δρόμο. Για καμμιά 10αρια-12αρια ναι, δεν μου φάνηκε όμως για 30! Με 30 περιμένα ότι θα μου φεύγεις άνετα χωρίς δυσκολία.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 05-02-05, 22:56
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΓΛΙΣΤΡΑΓΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΑΠΛΩΣΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ! ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΩΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.