Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 08-05-09, 21:13
Το avatar του χρήστη harrisdriver
harrisdriver Ο χρήστης harrisdriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-05-2008
Μηνύματα: 243
harrisdriver is on a distinguished road
Να προσθεσω και εγω μερικα πραγματακια.
1ον) πρεπει να εχει πορους ωστε να αναπνεει. Υπαρχει πιθανοτητα καταστροφης χρωματος αν δεν υπαρχουν ποροι
2ον) πρεπει να εχει μαλακη εσωτερικη επενδυση
και 3) πρεπει συχνα να την πλενετε εσωτερικα διοτι αν την βαζετε χωρις να την πλενετε μπορει τα σωματιδια που εχει μεσα να δημιουργησουν προβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 11-05-09, 19:48
Το avatar του χρήστη anemosgr
anemosgr Ο χρήστης anemosgr δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-12-2008
Μηνύματα: 65
anemosgr is on a distinguished road
Την κουκούλα πως την πλένετε οταν λερωθεί?
Θέλω να πω οτι αν την πλυνεις λερώνεται η εσωτερική επένδυση.Υπάρχει καποιος τρόπος?
Υπερβολική η ερώτηση αλλα την έκανα!
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 25-06-09, 12:21
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Cool Κουκουλα εσωτερικου χωρου...

Ασχετο με το παραπανω αλλα για να μην ανοιγω νεο thread θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει που μπορω να προμηθευτω κουκουλα εσωτερικου χωρου για το Μ3 Ε46 μου-κουπε-ρωτησα για την γνησια της BMW και μου ειπανε κατι λιγοτερο απο 300 ευρω τα οποια ειναι υπερβολικα οπως και να το δει κανεις.Επισης εαν ξερετε καποιο καταστημα που να φτιαχνει κατα παραγγελια.Ευχαριστω παντως προκαταβολικα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 25-06-09, 12:43
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Αν εννοείς για το garage, έχω πάρει 1 απο praktiker πάρα πολύ λεπτή. Που δε πιάνει χωρο. Ομως δε κάνει για έξω, γιατί είναι πολύ ελαφριά. Φυσικά έχει και κανονικές κουκούλες, για όλα τα ΙΧ. Κατα παραγγελία υπάρχουν καταστήματα που φτιάχνουν...
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 25-06-09, 12:51
Το avatar του χρήστη michaelp900
michaelp900 Ο χρήστης michaelp900 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2007
Μηνύματα: 534
michaelp900 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από anemosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
Την κουκούλα πως την πλένετε οταν λερωθεί?
Θέλω να πω οτι αν την πλυνεις λερώνεται η εσωτερική επένδυση.Υπάρχει καποιος τρόπος?
Υπερβολική η ερώτηση αλλα την έκανα!
Εγω την βαζω στο πλυντηριο στο σπιτι μ και γινεται καινουρια!
__________________
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 28-06-09, 09:44
Το avatar του χρήστη alexM
alexM Ο χρήστης alexM δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-01-2009
Μηνύματα: 72
alexM is on a distinguished road
Παιδες ελληνων προβληματισμενοι με τις γατες δωστε βαση στον για 15χρονια χρηστη κουκουλας. Η κουκουλα κανει αραχνιασμα στο βερνικι οτι και να κανουμε.Εαν πριν το κουκουλοσουμε το περασουμε με πανι η ξεσκονιστρα να φυγει η σκονη τοτε θα προκαλεσει αραχνιασμα η ξεσκονιστρα.Οσο πιο σκουρο ειναι το χρωμα του αυτοκινητου τοσο πιο εντονο εμφανισιακα ειναι το αραχνιασμα.Οσο για τις κουκουλες με βαμβακερη επενδυση στην εσωτερικη τους μερια αποτελουν ενα ειναι μυθο στην περιπτωση του αραχνιασματος.Η λυση για τις γατες ειναι μια.Παιρνουμε τρια κομματια στουπι και τα εμποτιζουμε με πετρελαιο,στιβουμε καλα και τοποθετουμε το καθε στουπι σε μια πλαστικη σακουλα.Οταν παρκαρουμε το αυτοκινητο μας τοποθετουμε μια σακουλα επανω στο καπο,ουρανο,πορτπαγκαζ.Οι γατες απεχθανονται τη μυρωδια του πετρελαιου.Σε τακτα διαστηματα βαζουμε λιγες σταγονες πετρελαιου επανω στο στουπι ωστε να παραμενει εντονη η μυρωδια.

Υ.Γ:Παρακαλω τα συγχαρητηρια σας εγραφως.ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 28-06-09, 10:40
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
ΝΑΦΘΑΛΙΝΗ.........εχω προβλημα με τις γατες στους κηπους......την ναφθαλινη την απεχθανονται.....νομιζω πιο καλη και αοσμη λυση απο το πετρελαιο!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 28-06-09, 11:55
SPYROS-MUSIC-CABRIO Ο χρήστης SPYROS-MUSIC-CABRIO δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-10-2006
Μηνύματα: 1.120
SPYROS-MUSIC-CABRIO is on a distinguished road
εγω το εχω σε κλειστο παρκιν αλλα με πολλαααα αμαξια μεσα οποτε με το μπες-βγες δημιουργειται σκονη κτλ...θελω μια απλη.ποσο λετε να παει εχετε ιδεα?
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 08-07-09, 18:50
Το avatar του χρήστη steliosx
steliosx Ο χρήστης steliosx δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 14-05-2005
Μηνύματα: 77
steliosx is on a distinguished road
ειμαι αναμεσα σε 2 κουκουλες, μια απο την tnf: http://www.tnf.gr/carproducts/index.php?cat=1&id=148

και μια απο το racing24.de: http://racing24.de/shop/images/softgarage.swf

για την tnf δεν εχω μαθει ακομα τιμη αλλα τη Racing 24 τη δινουν 95 ευρω (75+μεταφορικα για ελλαδα)

ποιά από τις 2 να προτιμήσω για το Ζ3;
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 08-07-09, 18:55
sciroccoR Ο χρήστης sciroccoR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 220
sciroccoR will become famous soon enough
η κουκουλα με το βαλε βγαλε εκτος απο αραχνιασμα θαμπωνει και το χρωμα εκει που τριβεται δηλαδη στα σημεια που ενωνεται το φτερο με το καπο και το πορτ μπαγκαζ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.