Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-03-14, 23:28
koumis Ο χρήστης koumis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Μηνύματα: 7
koumis is on a distinguished road
Το 116ed σκοπευω να παρω.
Δηλαδη η τοποθετηση- προγραμματισμος του hartge δεν γινεται απο τον ιδιοκτητη οπως στο recechip, αλλα πρεπει να επισκεφτεις τον επισημο αντιπροσωπο;
Και αν ειναι πιο "μονιμη" παρεμβαση τι γινεται με τα service, κτεο κτλ;
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-03-14, 10:01
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Δεν γνωρίζω αν η hartge στέλνει το κουτάκι και το βάζεις μόνος σου.Αν τσιπαρεις εδώ στην Γερμανία πρέπει να το δηλώσεις στην ασφάλεια γιατί σε περίπτωση τρακαρισματος φταις δεν φταις αν πάρουν χαμπάρι ότι έχεις πρόγραμμα αδηλωτω δεν σε καλύπτει η ασφάλεια. Για κτεο δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.
Γνώμη μου αν μπορείς οικονομικά πάρε την 118d. 143 άλογα είναι μια χαρά. Είναι όμως και το άλλο ότι αν κάνεις επέμβαση στο μοτέρ θα βγεις εκτός εγγύησης. Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορώ γιατί και εγώ κοιτούσα ώρες για τσιπάκια. Κάποια παιδιά ίσως γνωρίζουν άτομα που ασχολούνται με σωστό πείραγμα εκεί στην Ελλάδα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 17-03-14, 10:57
koumis Ο χρήστης koumis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Μηνύματα: 7
koumis is on a distinguished road
Ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Θα το ψαξω και αν βρω κατι αξιολογο θα ενημερωσω
Ps:μου κανει εντυπωση πως δεν εχει βγαλει κατι η schnitzer. Ισως λογω του οικολογικου προφιλ της ed.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 17-03-14, 13:52
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koumis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω για τις πληροφοριες.
Θα το ψαξω και αν βρω κατι αξιολογο θα ενημερωσω
Ps:μου κανει εντυπωση πως δεν εχει βγαλει κατι η schnitzer. Ισως λογω του οικολογικου προφιλ της ed.
Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είχα βρει και την Schnitzer. Έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για τις εταιρείες: wintertuning (50 χιλ από μένα και έχω οδηγήσει φτιαγμένο αμάξι από αυτόν 335d) hartge, ds Motorsport ειδικά στα bmw.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-10-14, 12:57
eru657 Ο χρήστης eru657 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-10-2014
Μηνύματα: 9
eru657 is on a distinguished road
Παίδες καλώς σας βρήκα ! 1ο πόστ στο forum....

Παρέλαβα και γω τη περασμένη εβδομάδα την 116d ed. περιμένω να δω τα επόμενα βήμα στον άσσο σου να πάρω μια ιδέα !!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-10-14, 15:34
koumis Ο χρήστης koumis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 15-10-2012
Μηνύματα: 7
koumis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eru657 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παίδες καλώς σας βρήκα ! 1ο πόστ στο forum....

Παρέλαβα και γω τη περασμένη εβδομάδα την 116d ed. περιμένω να δω τα επόμενα βήμα στον άσσο σου να πάρω μια ιδέα !!
Αν θες γράψε μας 2 λογια από την συμβίωση σου μέχρι τώρα με το αμάξι, να προσανατολιζόμαστε και οι μελλοντικοί κάτοχοι...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-10-14, 16:40
eru657 Ο χρήστης eru657 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 21-10-2014
Μηνύματα: 9
eru657 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από koumis Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θες γράψε μας 2 λογια από την συμβίωση σου μέχρι τώρα με το αμάξι, να προσανατολιζόμαστε και οι μελλοντικοί κάτοχοι...
Επειδή εδώ το thread είναι για άλλο λόγο θα ανοίξω ένα στο "Σειρά 1 - γενικά θέματα" σχετικά με τα περί συμβίωσης
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-10-14, 17:17
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν γνωρίζω αν η hartge στέλνει το κουτάκι και το βάζεις μόνος σου.Αν τσιπαρεις εδώ στην Γερμανία πρέπει να το δηλώσεις στην ασφάλεια γιατί σε περίπτωση τρακαρισματος φταις δεν φταις αν πάρουν χαμπάρι ότι έχεις πρόγραμμα αδηλωτω δεν σε καλύπτει η ασφάλεια. Για κτεο δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα.
Γνώμη μου αν μπορείς οικονομικά πάρε την 118d. 143 άλογα είναι μια χαρά. Είναι όμως και το άλλο ότι αν κάνεις επέμβαση στο μοτέρ θα βγεις εκτός εγγύησης. Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορώ γιατί και εγώ κοιτούσα ώρες για τσιπάκια. Κάποια παιδιά ίσως γνωρίζουν άτομα που ασχολούνται με σωστό πείραγμα εκεί στην Ελλάδα
δεν ισχυουν αυτα στην Ελλαδα φιλε μου.
στην Ελλαδα, οτι δηλωσεις εισαι.........
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-10-14, 17:44
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Να σας πω ότι όσοι θεωρείτε την Hartge, την Schnitzer ή την Ess αξιόπιστες, ενώ πχ την racechip όχι, να ξέρετε ότι αυτές οι εταιρείες με το βαρύ και αξιόπιστο όνομα σε πολλά μοντέλα χρησιμοποιούν τα modules της racechip και βάζουν απλά το όνομά τους και τα πουλάνε σε πολλαπλάσιες τιμές...

Δείτε εδώ στην Μ4 πχ...
http://s1.cdn.autoevolution.com/imag...ls-87812_1.jpg
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-10-14, 18:30
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σας πω ότι όσοι θεωρείτε την Hartge, την Schnitzer ή την Ess αξιόπιστες, ενώ πχ την racechip όχι, να ξέρετε ότι αυτές οι εταιρείες με το βαρύ και αξιόπιστο όνομα σε πολλά μοντέλα χρησιμοποιούν τα modules της racechip και βάζουν απλά το όνομά τους και τα πουλάνε σε πολλαπλάσιες τιμές...

Δείτε εδώ στην Μ4 πχ...
http://s1.cdn.autoevolution.com/imag...ls-87812_1.jpg
Σωστος..... ΟΛΟΙ απο την racechip ψωνιζουν......
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:19.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.