Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 30-07-09, 23:06
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
πολλοι ξεκινησαμε...λεγοντας οτι τα κυβικα δεν μας ενδιεφεραν....αρκει να μπορουσαμε να παρουμε μια ομορφη bmw......4 χρονια μετα......καταφερα και την εκανα 330......ισως αυτο σου λεει κατι!!!
βουρ για την 320.....μια προσπεραση σκεψου και τιποτε αλλο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 30-07-09, 23:31
beemve Ο χρήστης beemve δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-11-2006
Μηνύματα: 26
beemve is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
πολλοι ξεκινησαμε...λεγοντας οτι τα κυβικα δεν μας ενδιεφεραν....αρκει να μπορουσαμε να παρουμε μια ομορφη bmw......4 χρονια μετα......καταφερα και την εκανα 330......ισως αυτο σου λεει κατι!!!
βουρ για την 320.....μια προσπεραση σκεψου και τιποτε αλλο!!!
- Ετσι ξεκινησα κι εγω με μια Ε39 520 μεταχειρω, πριν 3 χρονια ,λογω μικρων παιδιων κτλ,κτλ ... αλλα τα κυβικα και οι ιπποι με ενδιεφεραν ... τι διαλο ελεγα 150 αλογα θα πηγαινει αερας .... το κουπι που τραβαγα στο προσπερασμα ,δεν το παλευα με τιποτα ,ασε που αμα εκοβα ,επρεπε να κατεβασω κανα δυο για να ξαναπαρει τα πανω του.
- Τωρα με Ε46 330 κουπε-auto και παλι .... λιγο μου φαινεται . Πωπω Παναγιτσα μου τι οδηγουσα τοσο καιροοο .
- Πηγαινε αβλεπει για 320 ... για να μην σου πω 335 μια και καλη .... για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο .

- Καλη επιλογη σου ευχομαι ..... αλλα ετσι οπως τα εκανε ο Σου--ιας .... θα πουμε τον αλλοιμονο με 10 λαμδα ... τον χειμωνα .
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 30-07-09, 23:38
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
απ' το να αγορασεις (αυτην) την 316, καλυτερα μην αγορασεις καθολου μπεμβε...προσωπικη αποψη...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 31-07-09, 09:45
Το avatar του χρήστη Chalyps
Chalyps Ο χρήστης Chalyps δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-02-2007
Μηνύματα: 903
Chalyps will become famous soon enoughChalyps will become famous soon enough
Aκόμα και αν αγοράσεις τελικά την 316 , και αρχικά αισθανθείς οτι καλά έκανες , οτι πηρες ώριμη απόφαση , είναι η φύση του ανθρώπου αχόρταγη.
Οχι μόνο στην δύναμη , πάρε παράδειγμα και τις τηλεοράσεις! πριν απο 10 χρόνια όποιος είχει 25¨ άρα ήταν άρχοντας.Τώρα οι 32¨ άρες θεωρούνται μικρές....Το μέγεθος της τηλεόρασης συνιθίζεται , έτσι όπως ακριβώς συνιθίζεται και η δύναμη στο αυτοκίνητο και μετά απο λίγο ξενοκοιτάς.
Ετσι λοιπόν -με την προυπόθεση οτι αντέχεις οικονομικά-καθώς επίσης αν δεν είσαι τύπος που αλλάζει ανα διετία αυτοκίνητο , κάνε το βήμα προς το δίλητρο.
Αν αλλάζεις συχνά πάρε το 1.6 γιατί σε 2-3 χρόνια το αργότερο αναμένονται νέοι κινητήρες....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 31-07-09, 09:57
Το avatar του χρήστη daglas
daglas Ο χρήστης daglas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-03-2007
Μηνύματα: 591
daglas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Giorgos70 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας,
Σαν υποψήφιος αγοραστής θα ήθελα τη γνώμη σας. Πηγα στις αντιπροσωπείες και η διαφορά τιμής των 316i με 122 ίππους και 320i με 170 ιππους είναι περίπου 4200€ ενώ δίνουν και 2000€ περίπου εξτρά και στις δύο. Σε σχέση με τις τιμές πριν εφαρμοστεί το μέτρο, η 316i είναι φθηνότερη κατά 4600€ και η 320i κατά 7000€. Επίσης υπολόγισα περίπου 35€ το μήνα επιπλέον κόστος χρήσης για 2000κυβικά (ασφάλεια πλήρης, τέλη κλπ).
Τι λέτε αξίζει να δώσει κανείς την διαφορά;
Είμαι νορμάλ οδηγός και ισως και η 316 είναι αρκετή. Είδα ότι η αναλογία βάρους ανά ίππο είναι ακριβώς η ίδια με την πανάρχαια(!) bmw 1600 που είχε ο πατέρας μου και πήγαινε ΟΚ και φορτωμένη και με τρέιλερ.
Test drive σκέπτομαι να κάνω και στα δύο. Το θέμα είναι με 4 άτομα και σε ανηφόρες τι γίνεται; Που δεν θα το δοκιμάσω. Εχει οδηγήσει κανείς και τα δύο;
Επίσης τι λέτε δεν θα δοθεί παράταση στο μέτρο; Του χρόνου θα έχουμε τετοιες τιμές;
ΥΓ. Κλείνω προς 320 αλλά η 316 λέει ειναι πιο οικονομική και στη βενζίνη
καλημεερα φιλε , πηγαινε κατευθειαν σε 320 θα την χαρεις περισσοτερο την μπεμπα σου & θα συμβιωσεις περισσοτερα χρονια μαζι της γιατι θα σε καλυπτει απολυτα αφου δεν εχεις μανια με το γκαζι . Πες μας τελικες τιμες για την 316-320 εαν μπορεις !
__________________

Ελεύθερος δεν είναι όποιος κάνει ότι θέλει, αλλά όποιος ξέρει τι θέλει.
Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του , ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 31-07-09, 10:05
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Nα πουμε οτι καμια σχεση τα παλια 316 με τα καινουργια...Αλλο αυτοκινητο!
Παντως και εγω θα συμφωνησω οτι η καλυτερη λυση ειναι το 320!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 31-07-09, 10:23
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
θα καταθεσω και εγω τη γνωμη μου.
ο πατερας μου ,χρονια οδηγος με πολλα χιλιομετρα στη πλατη του και πολυ μα πολυ συνετος,εχει ενα ιμπιζα 1000 cc.να προσθεσω οτι μεχρι τωρα ειχε corolla πισωκινητο,με τις ζαντες του κλπ....(ο νοων...)
σκεπτομενος την αγορα του ιμπιζα ελεγε..κατι φθηνο και οικονομικο...1000 κυβικα ειναι μια χαρα.ουτε θα καει πολυ ουτε τιποτα.ομολογουμενως τα ταξιδακια με τη μανα μου δεν ελειπαν.
νορμαλ οδηγος και ο πατερας μου.σημερα,οταν ειναι να παει στο χωριο (δηλαδη καθε εβδομαδα!!)πεταει μεταξυ σοβαρου και αστειου.αντε ρε τσογλανε δωσε το αμαξι σου να παω...μετανοιωσε για την αγορα τοσο μικρου κινητηρα γιατι παντα οι αναγκες ειναι αυξανομενες.και φαντασου οτι τοτε συνηθως πηγαινα και εγω μαζι τους(3 ατομα μεσα στο ιμπιζα)
αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν βαστανε τα οικονομικα σου (εννοειτε αυτο.εσυ το ξερεις)κανε ενα κλικ πανω επιλογη.το 320.περισσοτερα κυβικα,μεγαλυτερη αντοχη του κινητηρα.
γνωμη μου ετσι?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 31-07-09, 11:24
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
320. Μια και οι διαφορά τιμής δεν είναι τραγική...! Μη πάρεις 316 (αφού μπορείς να πάρεις 320). Φαντάσου οτι και το αμάξι θα πηγαίνει πιο ξεκούραστα, αλλά και η κατανάλωση σε κάποιες περιπτώσεις θα είναι ακόμα και μικρότερη απτο 316!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 31-07-09, 11:47
Giorgos70 Ο χρήστης Giorgos70 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 30
Giorgos70 is on a distinguished road
Καλημερα,
Ευχαριστω για τις απαντήσεις, και εγω προς 320 κλίνω. Απ'οτι ειδα κανενας δεν ειπε οτι η 316 ειναι οκ και στις προσπεράσεις ή φορτωμένη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από daglas Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες μας τελικες τιμες για την 316-320 εαν μπορεις !
Mε το κλειδί : 28300 περιπου η 316 και 32500 η 320i, συμπεριλαμβανομένων μειωση ΕΤΤ, εκτπωση από την αντιπροσωπεία και 2000 ευρώ extra.

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να πουλήσω το παλιο αυτοκίνητο σε καλη τιμή και πλησιάζει η 8 Αυγούστου. Ελπίζω να δοθει παραταση στο μετρο ή να καταργηθουν τα ΕΤΤ, νομιζω θα το επιβάλει η ΕΟΚ. Ξερει κανείς;
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 31-07-09, 11:53
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Βασικά και η 316 δεν είναι για "πέταμα". Και προσπεράσεις κάνει και φορτωμένη "πάει".
Απλά αφού μπορείς να πάρεις 320 είναι το ιδανικό για να πάς ταξίδι φορτωμένος και ξεκούραστα (το ΙΧ κι εσύ σε κάποιες προσπεράσεις)!
Με τη 316 πάντα θα λές..."μακάρι να είχα λγη δύναμη ακόμα...". (τουλάχιστον εγώ αυτό έλεγα!)...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.