Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-09-04, 12:52
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
M3 E46.....problemo???

Διαβασα στο post του MPOWER για τα Μ3 Ε46 και για την νεα ανακληση τους απο την μαμα ΒΜW και επειδη μελλοντικα θα αντικαταστησω το Μ3 Ε36 μου με Μ3 Ε46 εχω αρχισει και ανησυχω και παρακολουθω απο κοντα το θεμα,για ενημερωστε για την νεα ανακληση.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-09-04, 14:41
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
Αγαπητε φιλε,

αναλυτικο thread θα βρεις εδω Μ3 Ε46 και μέταλλα μπιελών !

Αντε με τις υγειες σου !
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-09-04, 19:10
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις μέχρι να βγουν και τα τελευταία Ε46 Μ3 και στη συνέχεια να αγοράσεις το καλύτερο (μοντέλο 2004+) που θα βρεις.

Πάντως έχω και εγώ την ίδια ανησυχία και με προβληματίζει να αγοράσω ένα αυτοκίνητο με ήδη 3 ανακλήσεις στο μοτέρ του, αν και το Ε46 Μ3 είναι η αδυναμία μου.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-09-04, 23:49
Το avatar του χρήστη m_power_lunatic
m_power_lunatic Ο χρήστης m_power_lunatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-07-2004
Μηνύματα: 2.578
m_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to beholdm_power_lunatic is a splendid one to behold
Μ-problems?

Σωστα λες S38B38 οτι πρεπει να περιμενω για το LATE MODEL,αλλα οντως ειναι ανησυχητικο το προβλημα και φαντασου οτι ο NOWACK o γνωστος οικος βελτιωσεων ειχε επισημανει την αδυναμια αυτη του μοτερ οταν ξεκινησε να το βελτιωνει σχεδον οταν η BMW εκανε την πρωτη ανακληση!!!!!!Μια βελτιωση δευτερου σταδιου της ταξεως των 400 ιππων ειναι εφικτη κατα τον NOWACK και μην ξεχναμε οτι ο HANS NOWACK ηταν ενας απο τους πρωτοπορους του CHIP TUNING στην Γερνανια και ενας απο τους μηχανικους που συμβουλευτηκε η ΒΜW στο προβλημα της με το μοτερ της Μ3 Ε46 αν δεν κανω λαθος...Παντως με πιστονια με ''τσεπες'' οπως λεμε,τροποποιημενα χωνια,ECU,εκκεντροφορους 304 μοιρων αντι για 272 που ειναι οι νορμαλ και αλλες τροποποιησεις αυτο το ///Mοτερακι αποδιδει 400HP με συμπιεση 13.1 προς 1!!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-09-04, 00:13
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Δυστυχώς η μαμά εταιρία με στεναχώρησε πολύ με τις διαδοχικές ανακλήσεις του Μ3. Και είμαι και εγώ ένας από αυτούς που το 46 Μ3 είναι στα μελλοντικά σχέδιά μου. Από όσο ξέρω η τελευταία ανάκληση περιέχει και αλλαγή μετάλλων στροφάλου. Έλεος!!!!!!!

Το Μ3 Ε36 321 είχε πρόβλημα στο Vanos και το 46 ανακλήσεις ελπίζω να βελτιωθούν όλα αυτά και να σταματήσουν τα προβλήματα με τα Μ.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-09-04, 10:10
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Ας μην γινόμαστε υπερβολικοί! Αν εξαιρέσεις τις 6 εβδομάδες της συμφοράς εκεί στον 11/01 όπου μιλάμε για λάθη στη συναρμολόγηση, δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό θέμα με το μοτέρ. Έχουν σπάσει κάποιοι κινητήρες, αλλά το νούμερο είναι μικρό και θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και φυσιολογικό για έναν κινητήρα υψηλών επιδόσεων. Παρόλ' αυτά η BMW προχωράει σε νέα ανάκληση με πολύ μεγάλο κόστος για να εξαλείψει και τις τελευταίες αμφιβολίες. Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι καμμία ανησυχία!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-09-04, 10:49
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
Oi ΑΝhΣyΧΙΕΣ ΤΟΥ Strax

Θα συμφωνησω με τον Strax .....

Χθες στην βολτα μας τη βραδινη η ανησυχια του ηταν ..... θα μπω στο S στα Μελισσια καλα ?????? μηπως πρεπει να πατησω περισσοτερο γκαζι

Μπιελες και μαλ&^%$&κιες
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-09-04, 13:44
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Καλημέρα και από εμένα. Θα συμφωνήσω με το γεγονός ότι δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Το δικό μου Μ3 Ε46 έχει ήδη 47.000 υπεροχα χιλιόμετρα, έχει πιεστεί σε ψηλές στροφές για αρκετή ώρα, χωρίς ποτέ να παρουσιαστεί το παραμικρό πρόβλημα. Μη ξεχνάτε ότι τα περισσότερα προβλήματα εμφανίοστηκαν στην Αμερική. Τα τουτούλια που πάνε εκεί έχουν σημαντικές διαφορές από τα Ευρωπαϊκά. Άλλες εξατμήσεις, άλλα software, άλλα φρένα κλπ κλπ κλπ. Μη μασάτε. Αυτά.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-09-04, 21:25
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Γνωρίζω ότι έχουν ήδη σπάσει 4 μοτέρ χωρίς να είναι πειραγμένα (για να σας προλάβω) εδώ στην Ελλάδα. Ε οπότε έχω αρχίσει να φοβάμαι και να αναβάλω την αγορά που είχα κατά νου. :o
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-09-04, 21:29
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
κριμα ρε γμτ!!Και μονο με τον φοβο μην παθω τπτ αποφασησα να μην παρω Μ3 Ε46 και να κρατησω το Ε21..... .Παντως σοβαρα ειναι ενα θεμα οταν εχεισ να δωσεις 20+μυρια να εχεις και κατι τετοιο στο νου σου....bmw Power πως το βλεπεις δλδ θα πειραξεις το 30αρι???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.