Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-08-09, 11:14
Το avatar του χρήστη ankor
ankor Ο χρήστης ankor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Μηνύματα: 203
ankor is on a distinguished road
ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ?

Τα παρακατω που γραφω είναι για τον εξηs λογο.Ισωs από εκει που δεν το περιμενειs μπορει καποιοs να σου πεταξει μια ιδεα και να βρειs μια ακρη αν και πιστευω ότι ψαχνω ψυλλουs στα αχυρα.

Παρκαρισμενο κανονικοτατα ένα C1 που εχω για την μπουρδελοπολη την Κορινθο σε δρομο 2 κατευθυνσεων.Ακουω τον συναγερμο και από το ηχο του συναγερμου και από το μπρελοκ καταλαβαινω ότι το αυτοκινητο χτυπηθηκε.Κοιταζω από το μπαλκονι και βλεπω διπλοπαρκαρισμενο διπλα στο δικο μου ένα αγροτικο να προσπαθει να φυγει και ταυτοχρονα να ταρακουναει και το σιτροενακι.Μια κολογρια από την δεξια πλευρα του συνοδηγου να του λεει ελα ελα ελα.Του φωναζω του ********υ του κολοβλαχου δεν τρεχει τιποτα ανοιγει την πορτα του συνοδηγου φορτωνει την κολογρια αφου εχει ξεκολησει από το δικο μου και φευγουν ωραια και καλα.Τρεχω να τον κυνηγησω αφου εχω κατεβει και εχω δει τι ζημια εχει κανει στο αυτοκινητο και λογο συμφορησηs αυτοκινητων τον χανω.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
1) Πορτα οδηγου βουλιαγμενη.
2) Καθρεφτηs oδηγου κομματια
3)Φτερο οδηγου ξηλωμενο και στραπατσαρισμενο.
4)Προφυλακτηραs προβολακι ομιχληs σπασμενο.
5)Ζαντα οδηγου χιλιογδαρμενη.

Πηγαινω φυσικα στο τμημα τροχαιαs πιστευονταs ότι κατι θα γινει…….τι μαλακαs που ειμαι…..
(Για κακη μου τυχη δεν εχω τον αριθμο του αγροτικου γιατι οπωs περιγραφω πιο πανω βλεπω τι γινεται αλλα βλεπω από το πλαι.Βλεπω τον οδηγο και τι εχει κανει αλλα δεν βλεπω τον αριθμο.)
Προσπαθω να πω στον αξιωματικο τι εγινε και σε λιγοτερο από ένα λεπτο μου λεει:E αυτό είναι συνηθεs φαινομενο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα γεια σαs.
Πηγαινω και ρωταω στον φουρνο από οπου ειχε βγει η κολογρια με τα ψωνια μηπωs την ηξεραν η μηπωs ετυχε να παρουν τον αριθμο του αγροτικου.ΤΙΠΟΤΑ.Ρωταω διπλα σε ένα φαρμακειο μηπωs….κατι….ΤΙΠΟΤΑ.
Εχω παει πρωι πρωι σε 3-4 φανοποιια και τουs δινω και 500 ευρω δωρο αν παει εκει το συγκεκριμενο αγροτικο ΤΙΠΟΤΑ.

Και λεω εγω ενταξει δεν εχω αριθμο κυκλοφοριαs.OMΩΣ ξερω τα χαρακτηριστικα του οδηγου-ξερω μαρκα και χρωμα αυτοκινητου(ΤΟΥΟΤΑ σταχτι)ξερω ότι εχει φορτωμενο δεμενο ένα βαρελι από αυτά που ραντιζουν και ξερω προs τα που κατευθυνεται(Προs Boxα) συν ότι η πλευρα του συνοδηγου του αγροτικου θα είναι χτυπημενη και σιγουρα θα εχει και χρωμα του αυτοκινητου μου.Τοσο δυσκολο ηταν να δωσουν ένα σημα στα περιπολικα ?Εστω και με αυτά τα στοιχεια που εχω.ΤΟ ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΕΚΑΝΕ ΜΠΑΜ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΒΑΡΕΛΙΟΥ.Ουτε καν γραφτηκε σε καποιο βιβλιο συμβαντων.ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ.
Αυτά συμβαινουν κυριοι και φυσικα ισωs καποιοs εχει παθει κατι αναλογο.Και καλυτερα να μην εβλεπα ολο το σκηνικο αλλα αυτό που με τρελλαινει είναι ότι το ειδα και δεν μπορω να κανω ΤΙΠΟΤΑ.

Καμμια ιδεα πωs θα μπορουσα να εντοπισω το αυτοκινητο αμεσα?

Αντωνηs.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-08-09, 13:12
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τι λες ρε φιλε?! Μονο απ την περιγραφη σου, μ επιασε η ψυχη μου γτ οτι αμαξι κ αν ειναι, το πονας! Τι να σου πω, εδω γινονται ληστειες και εγκληματα και η αστυνομια τις περισσοτερες φορες τα ζωα μας αργα... Στησε καραουλι μηπως και ξαναπερασει απ το δρομο σου ή αλλιως τι να σου πω...Βγες στη γυρα στα κοντινα χωρια, καφενεια, ακομα και σε γεωπονους ή αποθηκες με εφοδια για αγροτες και ρωτα-ψαξε. Αλλιως δες αν κανενα μαγαζι εκει γυρω που περασε τ αγροτικο, ειχε καμερα ασφαλειας και ζητα μηπως και σου δειξουν βιντεο απ τη συγκεκριμενη ωρα και μερα.
Περαστικα για το αμαξι κ ευχομαι να το φτιαξεις γρηγορα και να βρεις τον τυφλο-μεθυσμενο και να τον αναγκασεις να σε αποζημιωσει πληρως.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-08-09, 13:26
Το avatar του χρήστη ptboul
ptboul Ο χρήστης ptboul δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-02-2008
Μηνύματα: 585
ptboul has a spectacular aura aboutptboul has a spectacular aura about
ΜΕΓΑΛΟ πακέτο, το έπαθα και εγώ με μικρότερης έκτασης ζημιάς στην Καλαμάτα, όπου μου πήραν το πίσω φτερό ενώ ήταν παρκαρισμένο, το έχω πάθει Τρίπολη όπου μου έσπασαν το φανάρι του οδηγού και οι παρευρισκόμενοι έκαναν τον κινεζο. Δυστηχώς στην Ελλάδα και δη στην επαρχία είμαστε απλά Ινδία και βάλε.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι το συντομότερο να πάρεις σβάρνα τη πόλη και τα περίχωρα. Μιας και είναι μικρή πόλη και μένεις εκεί, έχεις κάποιες ελπίδες.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!
__________________
«Επειδή, εγώ γνωρίζω τις βουλές που βουλεύομαι για σας, βουλές ειρήνης, και όχι κακού, για να σας δώσω το προσδοκώμενο τέλος» (Ιερεμίας 29:11).
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-08-09, 14:46
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
α ρε φιλε....εχουμε καει απο κορινθο!!!!!μακρια απο κορινθο.....
ατυχια που σου ετυχε και σαφως εγω θα ειχα παθει εγκεφαλικο απο τη συγχηση.ομως πιστευω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα.συνεχισε ομως να εχεις τα ματια σου ανοιχτα γυρω γυρω μπας και το πετυχεις.
θα σου προτεινα να κανεις μια μυνησα κατα αγνωστου και σε περιπτωση που θεαθει το αγροτικο να ειναι καλυμενος νομικα και αν θες και τη νομικη συμβουλη(απο τα νομικα που εχω διδαχθει)μπορεις να διεκδικησεις και μεγαλυτερη αποζημιωση απο τη προβλεπομενη λογω εγκαταλειψης)και αν εχεις και πολυ ορεξη μπορεις να κανεις μεγλυτερη ζημια.
καλη η ιδεα για τη καμερα ασφαλειας
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-08-09, 17:20
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Λογικά η καλόγρια θα ξαναπάει στον φούρνο. ΜΟΛΙΣ την δεις κάλεσε μπάτσους και κράτα τον εκεί. Νομίζω πως με τέτοια ζημιά και το χρώμα σου πάνω δύσκολα θα σου αρνηθούν να καταγράψουν το συμβάν. Εναλλακτικά μπορείς να μιλήσεις και στον ίδιο και αν είναι τόσο γίδι να του δώσεις και κάτι για την αύξηση του ασφάλιστρου και να πάει να κάνει δήλωση. Όπως και να'χει συνήθως δεν ψωνίζουμε ψωμί απ'όπου να'ναι σωστά? Οι πιθανότητες είναι να ξαναέρθει στον φούρνο οπότε θα πάρεις αριθμό και μετά παίζεις ανάλογα τη συμπεριφορά του..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-08-09, 20:49
Το avatar του χρήστη ankor
ankor Ο χρήστης ankor δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Μηνύματα: 203
ankor is on a distinguished road
Tι να πω βρε παιδια .Ενα ευχαριστω ειναι λιγο σε εσαs που μου απαντησατε.Ηδη μου δωσατε καποιεs ιδεεs .Το πρωτο που θα κανω θα παρακαλεσω ενα πολυκαταστημα που εχει καμερεs μηπωs και με βοηθησει.Το δευτερο αυριο πρωι πρωι με δικηγορο για μηνυση.Ελπιζω με τον δικηγορο οι κυριοι τηs τροχαιαs να αλλαξουν σταση.Εχτεs το βραδυ μεχρι τιs 3.30 το πρωι εψαχνα τα χωρια αφου ειδα προs τα που πηγαινε.Το χω σκοπο μεχρι να με παρατησουν οι δυναμειs μου καθε βραδυ να ψαχνω να ψαχνω να ψαχνω....θα δουμε.

Για αλλη μια φορα σαs ευχαριστω ολουs σαs μεσα απο την καρδια μου που μου προτεινατε αυτεs τιs ιδεεs-λυσειs.Nα στε καλα.

Αντωνηs.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-08-09, 01:26
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Αλλη μια ιδεα που μου ρθε τωρα φλασιά! Στηνε την εξω απο τραπεζες σε μερες πληρωμων. Εστιασε το ενδιαφερον σου κυριως σε Αγροτικη, αν κι οι περισσοτερες λογικα θα ναι μαζεμενες στο ιδιο σημειο. Ε, σε τετοιες μερες γινεται λαικο προσκυνημα απο νωρις πριν ανοιξουν οι τραπεζες καν, απο γερους, παιζει να τον πετυχεις εκει!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.