Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-09-09, 00:26
Το avatar του χρήστη Bimmermeister
Bimmermeister Ο χρήστης Bimmermeister δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-07-2008
Μηνύματα: 70
Bimmermeister is on a distinguished road
Question Αγορα Ζ4

Γεια σας!!!

Τις επομενες μερες, προκειται να αγορασω καινουργιο αυτοκινητο,(bmw φυσικα!)...
ειμαι αναμεσα στην καινουργια Ζ4(sdrive23i) και στην 320 e93...
για να πω την αληθεια, η Ζ4 μου αρεσει περισσοτερο αλλα σκεφτομαι τα εξοδα που συνεπαγεται η συντηρηση της(2500cc)...
Γι αυτο, θα ηθελα να μου πειτε τι εξοδα θα εχει η συντηρηση του αυτοκινητου, τελη κυκλοφοριας, ασφαλεια, τεκμηρια κτλ...

Ευχαριστω
__________________
Αν ηταν το πουλι βιολι, θα τη βαρουσανε πολλοι...[SIGPIC]
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-09-09, 03:21
konstantinosz4s23i Ο χρήστης konstantinosz4s23i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 146
konstantinosz4s23i is an unknown quantity at this point
φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-09-09, 10:33
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i Εμφάνιση μηνυμάτων
τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω.
Πώς σου ήρθε αυτό πάλι......?
Πού το άκουσες?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-09-09, 11:26
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..
ειναι παρα πολα τα ασφαλιστρα σου ψαξτο λιγο...
ΕΙδικα για εσενα που δεν θεωρειται cabrio και δεν πρεπει να ασφαλισεις οροφη..!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-09-09, 13:25
Το avatar του χρήστη Bimmermeister
Bimmermeister Ο χρήστης Bimmermeister δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-07-2008
Μηνύματα: 70
Bimmermeister is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konstantinosz4s23i Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε εγω πληρωνω για την ζ4 580ευρο τελη κυκλοφοριας, 2000ευρο το χρονο μικτη ασφαλεια και "καιει" κατι παραπανω..τεκμηρια νομιζω θα βαλουν σαν φορο σε cabrio αυτοκινητα σαν φορο πολυτελειας και κατι ακουγεται οτι θα βαλουν τεκμηρια απο 1900 κυβικα και πανω..αν εχεις εταιρεια δηλωσε το εκει και εισαι κομπλε..σιγουρα η 320 "καιει" πολυ λιγοτερο(το εχει ενας φιλος)..τωρα απο service δεν ξερω ακομη γιατι 2000χιλ. εχω μεχρι τωρα..θα αλλαξω λαδια στα 1000χιλ και οχι να συμπληρωσω 1λιτρο που λεει η bmw..ειναι εντελως διαφορετικα αυτοκινητα..
μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?
__________________
Αν ηταν το πουλι βιολι, θα τη βαρουσανε πολλοι...[SIGPIC]
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-09-09, 14:46
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bimmermeister Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?
Θα μπορείς να περνάς όλα τα έξοδα του αυτοκινήτου στα έξοδα της εταιρίας.Όσο για μία πλήρη ασφάλεια σε αξία αυτοκινήτου 49000,00 είναι με έκπτωση 2000,00-2150,00.
Πλήρη ασφάλεια σημαίνει,κλοπή-φωτιά-μικτή.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-09-09, 15:12
konstantinosz4s23i Ο χρήστης konstantinosz4s23i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Μηνύματα: 146
konstantinosz4s23i is an unknown quantity at this point
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bimmermeister Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορω να το δηλωσω σαν αυτοκινητο εταιριας, αν το κανω αυτο, ολα τα εξοδα της καθε χρονο, θα ειναι 580 + ασφαλεια μονο?
μπορεις να περνας μεχρι και τα service(με τιμολογια) στα εξοδα της εταιρειας..τα παντα ολα!μεχρι και Tuning..απλα θα παρεις τμολογιο για service και οχι για προγραμμα!!η ασφαλεια (μικτη) τοσο παιζει..εδω αδερφη μου σε 207 plhrvnei 540euro μικτη το εξαμηνο..και φυσικα ολα αυτα στην εταιρεια..απλα στην μικτη υπαρχει η δυνατοτητα να διαλεξεις σε τι ποσοστο θα ειναι μικτη..μπορεις να φτασεις μεχρι το 1τοις εκατο της αξιας του αυτοκινητου και πανω θα πληρωνει η μικτη την οποιαδηποτε ζημια..απο 1τοις εκατο και κατω αν ειναι η ζημια πληρωνει ς εσυ..μπορεις να διαλεξεις μικτη απο 30 τοις εκατο της τιμης του αυτοκινητου..η μικτη δεν ειναι φιξ για ολα τα κυβικα..ειναι τι διαλεγει ο καθενας για το αυτοκινητο του..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.