Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 04-07-11, 12:01
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Καλημερα Κωστα

Ενδιαφερεσαι για ηλεκτροστατικη η κανονικα χρωματα με βερνικια;
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-07-11, 12:07
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Επειδή είμαι και λίγο άσχετος με αυτά.... Τι διαφορές έχουν??? Διότι δεν γνωρίζω τι διαφορά! ήξερα ότι τις ζάντες τις βάφουν με ηλεκτροστατική αλλά αυτο λογικά δεν απαιτεί πάνω από 3 ώρες στο φούρνο αν δεν κάνω λάθος!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-07-11, 12:34
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Υποτιθεται οτι η ηλεκτροστατικη εχει μεγαλυτερη αντοχη! Δεν ξερω τι αντοχη εχει αλλα εγω που εβαψα τις δικες μου με βερνικια δεν εχουν παθει τπτ απολυτως ενα χρονο τωρα!

Και αν βαφτουν ετσι εχεις απειρες επιλογες στο χρωμα.Κατι το οποιο δεν ισχυει στην ηλεκτροστατικη.

Κοιταξε να δεις, οπως και να τις βαψεις θα μεινεις χωρις αυτοκινητο για καποιες μερες/μερα.
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-07-11, 12:44
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Αυτό είναι το πρόβλημα εκτός και βρώ από τον λαστιχά μου κανένα σετ μεταχειρισμένες με λάστιχα επάνω να βάλω γιατί χρειάζομαι αυτοκίνητο σε καθημερινή βάση!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-07-11, 16:41
gfoto Ο χρήστης gfoto δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 11-10-2007
Μηνύματα: 43
gfoto is on a distinguished road
Απλα να σημειωσω οτι ενω και εγω για τον Πετα ακουω μονο τα καλυτερα σε εμενα ειχε κανει απαραδεκτη δουλεια στο φινιρισμα (σχεδον δεν επισκευασε την γρατζουνια και εβαψε απο πανω και το βερνικι θολωνε σε αρκετα σημεια - δεν παρελαβα εγω την ζαντα) ενω σαν να μην εφτανε αυτο η ζαντα ειχε ραγισει στον αφαλο και ουτε που ειπε τιποτα. Το ανακαλυψα μετα οταν την εβγαλα καποια (μετα απο ελαχιστα χιλιομετρα) γιατι εχασε αερα το λαστιχο και εβαλα ρεζερβα για να παω μεχρι το βουλκανιζατερ. Ισως απλα ετυχε να ειμαι η περιπτωση ομως.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-07-11, 17:09
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Εγώ πάλι για τον Πέτα έχω ακούσει πάρα μα πάρα πολλούς δυσαρεστημένους πελάτες, ιδίως τα τελευταία χρόνια, ενώ για τον Στέργιο σχεδόν κανένα.
Δεν έχω προσωπική εμπειρία, αλλά επειδή κι εγώ σκέφτομαι να βάψω τις ζάντες κάποια στιγμή (με ηλεκτροστατική σε gunmetal grey) μάλλον στον Στέργιο θα πάω.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-07-11, 17:18
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Από Πάτρα κανένας.... Γιατί και να μείνω χωρίς αυτοκίνητο και να ανέβω Αθήνα πολύ χλωμό το κόβω!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-07-11, 18:14
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Ο Πετας εχω την εντυπωση την ψωνισε απο καποια δοση και μετα και τα εφραψε στα τετοια του.

Κωστα αποφασισε τι θελεις. Ηλεκτροστατικη η βερνικια;

Προσωπικα θα συστηνα το 2ο ανω πολλοι μα παρα πολλοι θα ελεγαν για ηλεκτροστατικη. Εγω εκανα τις δικες μου λευκο περλε και 1 χρονο τωρα δεν μπορω να καταλαβω πως η ηλεκτροστατικη θα ηταν πιο καλη. Και παλι αν τις εβαφα το βερνικι θα προτιμουσα.
Αν απο φασισεις και συ για βερνικια τοτε μπορω να σου συστησω καποιον.
Για ηλεκτροστατικη ξερω ποιος κανει στη Πατρα αλλα δεν μπορω να συστησω.
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-07-11, 18:38
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petrand Εμφάνιση μηνυμάτων
και εδω θεσ/νικη εχει σωτηρη στην γιαννιτσων
και γαμω τιν δουλεια ο τυπος
Για δωσε πληροφοριες...εχω μια μικρη γρατζουνια στ στεφανι της ζαντας το οποιο ειναι νικελ και θελω να το φτιαξω...μου ειπαν και για εναν απεναντι απο το στρατοπεδο του παυλου μελα
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 05-07-11, 10:34
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από e60///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο Πετας εχω την εντυπωση την ψωνισε απο καποια δοση και μετα και τα εφραψε στα τετοια του.

Κωστα αποφασισε τι θελεις. Ηλεκτροστατικη η βερνικια;

Προσωπικα θα συστηνα το 2ο ανω πολλοι μα παρα πολλοι θα ελεγαν για ηλεκτροστατικη. Εγω εκανα τις δικες μου λευκο περλε και 1 χρονο τωρα δεν μπορω να καταλαβω πως η ηλεκτροστατικη θα ηταν πιο καλη. Και παλι αν τις εβαφα το βερνικι θα προτιμουσα.
Αν απο φασισεις και συ για βερνικια τοτε μπορω να σου συστησω καποιον.
Για ηλεκτροστατικη ξερω ποιος κανει στη Πατρα αλλα δεν μπορω να συστησω.

e60///M δεν ξέρω και το όνομα σου. Στείλε μου αν θές σε pm για να μην θεωρηθεί διαφίμιση και τους δύο για να τους έχω υπόψιν και σίγουρα θα δώσω βάρος σε αυτόν με τα βερνίκα που ξέρεις και καλύτερα!
Αρκεί να βρώ για λίγο μια τετράδα ζαντολάστιχα μέχρι να γίνει η βαφή!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.