Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 16-02-12, 03:02
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Γιατί ταλαιπωριέστε βρε παλικάρια μου.....

Αφού όσοι πάνε να περάσουν ΚΤΕΟ έχουν στο χέρι μια πάστα "παρφέ σοκολά" που λύνει τα προβλήματα....
Πόσες φορές δικαιώνεται ο πατέρας μου που λέει: "ρε και φερράρι με 0χλμ να τους πας άμα έχουν στραβογ..... θα σε κόψουν γιατί δεν έχεις λασπωτήρες!"
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-02-12, 07:56
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω παντως που κ απο αυτοκινητα ξερω, κ ειμαι ψειρας με το δικο μου, οταν πηγα σε ιδιωτικο κτεο μου βρηκαν κατι που

α) δεν ειναι προβλημα αλλα θεωρησαν καλο να το αναφερουν
β) εγω δεν θα υπηρχε περιπτωση να το βρω/καταλαβω/ανακαλυψω
γ) κατα πασα πιθανοτητα ουτε οι MAZDAιοι μηχανικοι
δ) μου ειπαν κ για την αψογη κατασταση του αυτοκινητου, πραγμα που εγω το ηξερα μεν αλλα ο ξενος πρεπει να το κοιταξει για να το ανακαλυψει. Ενδεικτικα αναφερω οτι μου ειπαν για κατασταση σινεμπλοκ κλπ απο κατω.
Έτσι και εγώ. Σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ έχεις την πραγματική λειτουργία του συστήματος.
Το ΚΤΕΟ δεν είναι κακό. Το δημόσιο ΚΤΕΟ δεν λειτουργούσε σωστά.

Σε αρκετές χώρες της Ευρώπης και το ξέρω (από τη μια που έζησα για μερικά χρόνια) αν πάρεις BMW, Mercedes, Mazerati, Ferrari, ή πρέπει να βάλεις λασπωτήρες, αλλιώς πληρώνεις πρόστιμο.
Είχα αναρωτηθεί, μα και σε σπορ αυτοκίνητα? Ναι...σε όλα.

Σε δημόσιο ΚΤΕΟ πάντως τα αυτοκίνητα του πατέρα μου δεν κόπηκαν ποτέ γιατί δεν ήταν χρέπια. Εγώ έπεσα στα ιδιωτικά όπου και έχω άψογη εμπειρία (χμ, όχι έχω πάει μια φορά πριν χρόνια δεν υπήρχε πρόβλημα πλην των άπειρων χρεπιών που μάρσαραν επί ώρες απέξω για να βγάλουν κάρτα χωρίς να μπορούν).
Απλά μερικοί θέλουν να περάσουν το αυτοκίνητο τους που κανονικά σε άλλη χώρα της Ευρώπης θα κόβονταν επιτόπου, το περνάνε στο δημόσιο ΚΤΕΟ με τις γνωστές-άγνωστες μεθόδους.

Μια χαρά είναι το ΚΤΕΟ. Επίσης, δεν είναι ακριβώς η δουλειά τους να ψάχνουν τις αιτίες που δεν περνάει καυσαέρια το αυτοκίνητο του καθενός.

Όπως είπε και ο ράπιντ. Ότι και να γίνει στο ΚΤΕΟ, θα γκρινιάζουμε.

Φυσικά η ιστορία του Μικε21 έχει πλάκα. Γιατί το έφτιαξε μόνος του σε 10 λεπτά και τους τρέλανε.

Απλά η μόνη λειτουργία του ΚΤΕΟ που δεν γίνεται (και είναι η πιο αναγκαία), είναι το πραγματικό κόψιμο αυτών των οχημάτων που είναι επικίνδυνα και παράνομα. Αν τα κόβανε χωρίς άλλη ελπίδα (λαδώματος), δεν θα υπήρχε πρόβλημα με το ΚΤΕΟ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 16-02-12 στις 08:03
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.