Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 08-07-09, 20:53
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
θα δεις να γραφουν αρνητικα σχολια
Aυτά τα αρνητικά σχόλια τι έχουν ως θέμα?Αξιοπιστία?τι?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-07-09, 21:12
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Αλλος λεει οτι δεν δουλευει αλλος λεει για φασαρια, αλλος για αξιοπιστια.Κανε μια αναζητηση στο google να δεις.Τωρα να παμε σε απλες σκεψεις ειναι δυο πλακες με ελατηρια ενδιαμεσα που πιεζουν τους πλανητες.Ωραια εχουμε τριβη μεταλλο με μεταλλο, αρα φασαρια (στις στροφες, εκει που το διαφορικο δουλευει) αρα υψηλες θερμοκρασιες απο την τριβη (καταπονηση βαλβολινης) και απο την τριβη η οποια ειναι ειναι κατι σαν ομοκεντρη λειανση εχουμε τα εξης -> αναγκαστικα καποιο απο τα δυο γραναζι ή πλακακι θα ειναι πιο σκληρο, αρα θα τρωει το αλλο(βλεπε δισκο-τακακι.Εκει ομως ειναι ελεγχομενη η φθορα) και δευτερο ειναι οτι σε καθε τριβη-λειανση πρεπει να λαμβανουμε υποψιν το αποβλητο-ρινισματα.Τα οποια στην προκειμενη περιπτωση θα μενουν μεσα στο διαφορικο σου και θα κανουν παρτυ αναμεσα στα γραναζια σου ,με αποτελεσμα φασαρια και τζογους διχως προηγουμενο.
Εξηγουμαι , δεν το εχω δοκιμασει αλλα η λογικη-γνωσεις μου αυτο λενε
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-07-09, 21:30
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Οσο κι αν εψαξα μονο 2-3 μαρτυριες βρηκα με τα συμπτωματα που αναφερεις.Στην πλειονοτητα των περιπτωσεων ειναι θετικο το δειγμα.Οσον αφορα τις φθορες,οταν λυθηκε ενα διαφορικο με P.G. μετα απο 180.000 χλμ βρηκανε ελαχιστη φθορα στους δορυφορους.Και στο κατω κατω της γραφης τα δισκατα δεν χαλανε?Το κοστος επισκευης τους ειναι μικροτερο?Τα εργοστασιακα μπλοκε?Μην ξεχνας οτι εχω ενα τετοιο γραναζοσουπα στην αποθηκη μου...Μην περιμενουμε και θαυματα απο κατι τοσο απλο.Σιγουρα εχει φθορες,γρεζακια(Μπορεις ν'αλλαζεις βαλβολινες καθε χρονο αν θες,καλο κανει),σιγουρα θα μειωνεται καποια στιγμη το ποσοστο εμπλοκης του αλλα μην ξεχναμε οτι απευθυνεται στο μεσο χρηστη και οχι στον ορκισμενο ντριφτακια που εχει βαλει στοχο της ζωης του να μην ξαναδει τον δρομο απ'το μπροστινο παραθυρο!!Τα 550 ευρω σου υποσχονται ευχαριστηση,χαβαλε με τη λιγοτερη δυνατη καταπονηση στο διαφορικο σου.Και μην ξεχνας οτι υπαρχουν αυτοκινητα που για να βαλουν μπλοκε διαφορικο θελουν τουλαχιστον 1000+ ευρω.....οποτε?Μονοδρομος για μας τους φτωχους.
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-07-09, 21:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραιος ,καλοριζικος!!! Φασαρια κανει?
Κι εγω ετσι περιμενα...αλλα δεν πηρε κατι τ'αυτι μου συναδελφε...επιφυλασσομαι της συνεχειας...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-07-09, 21:38
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
Φιλε μου σε καμια των περιπτωσεων δεν θελω να βγαλω ''κακη'' την αγορα σου.Το ειπα και πιο πανω, μακαρι να με διαψευσεις.Οχι τιποτα αλλο αλλα αν ειναι ετσι θα παω να το βαλω και εγω.Αλλα ειμαι καχυποπτος...
Και παλι αλεξισφαιρο σου ευχομαι
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-07-09, 21:38
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
[QUOTE=m-power_01;302016]Αλλος λεει οτι δεν δουλευει αλλος λεει για φασαρια, αλλος για αξιοπιστια.Κανε μια αναζητηση στο google να δεις.Τωρα να παμε σε απλες σκεψεις ειναι δυο πλακες με ελατηρια ενδιαμεσα που πιεζουν τους πλανητες.Ωραια εχουμε τριβη μεταλλο με μεταλλο, αρα φασαρια (στις στροφες, εκει που το διαφορικο δουλευει) αρα υψηλες θερμοκρασιες απο την τριβη (καταπονηση βαλβολινης) και απο την τριβη η οποια ειναι ειναι κατι σαν ομοκεντρη λειανση εχουμε τα εξης -> αναγκαστικα καποιο απο τα δυο γραναζι ή πλακακι θα ειναι πιο σκληρο, αρα θα τρωει το αλλο(βλεπε δισκο-τακακι.Εκει ομως ειναι ελεγχομενη η φθορα) και δευτερο ειναι οτι σε καθε τριβη-λειανση πρεπει να λαμβανουμε υποψιν το αποβλητο-ρινισματα.....

Κι ομως λαθος....δεν τριβεται κανενα μεταλλο με μεταλλο....ειναι σταθερο πανω στους δορυφορους κατα την περιστροφη τους εξου και η προφορτιση του και οταν πλεον η φυγοκεντρος ειναι εξαιρετικα μεγαλη ''πλεει'' πανω στο φασμα βαλβολινης(το οποιο και συμπιεζει φυσικα)μειωνοντας το ποσοστο εμπλοκης του...οι δυναμεις της φυσικης κανουν το θαυμα τους παλι...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-07-09, 21:42
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Και πολυ καλα κανεις φιλε μου.Το να ερευνας δειχνει εξυπναδα.Σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογω την αγορα μου.Κι εγω πειραματα κανω....το μελλον θα δειξει.Απλως παραθετω την αποψη μου που δικαιολογησε την κινηση μου αυτη...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-07-09, 21:43
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
αυτα απο την επισημη σελιδα

Επιπλέον τεχνικές πληροφορίες

* Ελέγξτε το διάκενο μεταξύ του Phantom Grip και των δορυφόρων. 0,003 – 0,005 είναι το προτεινόμενο διάκενο με τις ασφάλειες συγκράτησης τοποθετημένες.

* Όσο καλύτερα εφάπτεται η επιφάνεια των δορυφόρων με το Phantom Grip τόσο καλύτερα αποτελέσματα θα έχετε.

* Ελέγξετε πάντα το κωδικό του Phantom Grip σε περίπτωση που αυτό δεν ταιριάζει.

* Θα διαπιστώσετε το καλύτερο δυνατό αποτελέσματα αφού έχετε διανύσει 400 – 600 χιλιόμετρα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 08-07-09, 21:46
m-power_01 Ο χρήστης m-power_01 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-12-2008
Μηνύματα: 873
m-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the roughm-power_01 is a jewel in the rough
αρα ακουμπανε... εφοσον ακουμπανε οταν ειναι εξω το γκρουπ δεν ειναι δυνατον να μην ακουμπανε μεσα...αρα το φιλμ βαλβολινης παει περιπατο
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 08-07-09, 22:04
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Αυτό το κιτάκι ξέρουμε αν η εταιρία το βγάζει σε Ε46 μικρότερο των 2000cc??? Γιατί έψαξα στο site τους και βρήκα μόνο αυτό... http://www.phantomgrip.com/catalog/index.php?cPath=26
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.