Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-05-05, 19:16
teomaz Ο χρήστης teomaz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2005
Μηνύματα: 9
teomaz is on a distinguished road
προβλημα με το m3 Ε46

γεια χαρα παιδια. χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη. εχω ενα προβλημα με τις στροφες του κινητηρα.εκει που πηγαινα κανονικα στο δρομο εξω απο την Λαμια, ανοιγω με 3η και ξαφνικα μου κοβει ο κινητηρας αποτομα. πανω σε προσπεραση! γονατισε το αμαξι...
κανονικα σε λειτουργα ο κινητηρας αλλα μεχρι 4000 στροφες . κανω στην ακρη σβηνω και ξανα βαζω μπροστα. ολα οκ. παω μιας και ηταν ο δρομος μου στην bmw στη λαμια. το βαζουν στο διαγνωστικο και μου λενε οτι το εκανε διοτι βρηκε το ρεζερβουαρ αδειο.το ειδα και εγω ,το εγραφε το μηχανημα. βενζινα ειχα ομως πανω απο την μεση. Φευγω και στον δρομο τα ιδια .πανω απο 6000 στροφες στοπ.
ξερει κανεις τιποτα ή υποψιαζεται κατι.
  #2  
Παλιά 03-05-05, 19:46
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
xwris na eimai mixanikos mallon ipopsiazomai to floter tou rezervouar mias kai se ena X5 4.6is pou iparxei stin oikogeneia mas eixe dimiourgisei provlimata...edeixne gemato kai to autokinito den epairne mpros...pige sinergeio kai ekei mou kopike i anasa otan eipan se mia fasi oti xtipise to moter....

afou to eidan kalitera evalan ligi venzini k ksanapire mprosta kanonika

de sou lew oti einai kati tetoio alla anefere to sto mixaniko sou!

sorry alla to pc pou eimai twra den exei ellinika!
  #3  
Παλιά 03-05-05, 19:47
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Ποιας χρονολογιας ειναι το Μ3 σου; εχεις κανει το recall που ειχαν ανακοινωσει για τις μπιελες;
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
  #4  
Παλιά 03-05-05, 23:20
Το avatar του χρήστη bmwfan
bmwfan Ο χρήστης bmwfan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2004
Μηνύματα: 121
bmwfan is on a distinguished road
Η βλαβη ελεγε οτι μπηκε σε προγραμμα αναγκης για προστασια του καταλυτη λογω αδειου ρεζερβουαρ;
  #5  
Παλιά 03-05-05, 23:54
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Αυτό που έγινε είναι ότι το αμάξι μπήκε σε safe mode. Μια πολύ πιθανή αιτία είναι να μην έχεις κλείσει καλά την τάπα του ρεζερβουάρ ή το πορτάκι. Για έλεγξέ το!
__________________
  #6  
Παλιά 04-05-05, 09:04
teomaz Ο χρήστης teomaz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2005
Μηνύματα: 9
teomaz is on a distinguished road
εχω αλλαξει μεταλλα.ολα οκ. δεν θυμαμαι να ελεγε κατι για προστασιατου καταλυτη.M STRAX τωρα που το λες πριν το παθω για πρωτη φορα ειχα βαλει βενζινη στον ΄΄ΛΕΒΕΝΤΗ ΄΄( 40 χιλιομετρα πριν μου παρουσιαστει το προβλημα) και μου λεει το παιδι εκει οτι ειναι η ταπα ανοικτη. την εκλεισα εγω φευγοντας. γιατι μου το κανει παλι´;
  #7  
Παλιά 04-05-05, 10:15
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Όταν είναι η τάπα ανοίγει συνήθως και το λαμπάκι του κινητήρα! Πάντως έχει συμβεί σε πολλούς το συγκεκριμένο και για αυτό πήγε εκεί το μυαλό μου. Εσένα σου έχει ανάψει το λαμπάκι? Η απλά το κατάλαβες επειδή μπήκε το αμάξι σε safe mode?
__________________
  #8  
Παλιά 04-05-05, 11:32
teomaz Ο χρήστης teomaz δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 06-04-2005
Μηνύματα: 9
teomaz is on a distinguished road
ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΦΙΛΕ , ΟΥΤΕ ΛΑΜΠΑΚΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ. ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ , ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...
ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΛΑΔΙΑ , ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.ΜΗΠΩΣ;
  #9  
Παλιά 04-05-05, 11:51
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Δεν νομίζω ότι έχει σχέση με τα λάδια. Κάποιος αισθητήρας διέγνωσε κάτι λάθος και μπήκε σε safe mode. Σου σβήσαν τις βλάβες στην BMW στη Λαμία? Αφού στο ξανακάνει, θα πρότεινα να πας να δεις μήπως δείξει κάτι παραπάνω το διαγνωστικό. Το πιο πιθανό είναι κάποιος αισθητήρας να τα έχει παίξει ή κάτι να μην είναι σωστό στο σύστημα παροχής καυσίμου γενικότερα.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Strax : 04-05-05 στις 11:56
  #10  
Παλιά 04-05-05, 11:51
PIT Ο χρήστης PIT δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 22-08-2004
Μηνύματα: 8
PIT is on a distinguished road
Εγω με ενα 320ci Ε46 ειχα το ιδιο προβλημα και τελικα υπηρχε προβλημα στην αντλια βενζινης που και αλαχθηκε , μετα ομως απο 6 μηνες περιπου το προβλημα εμφανιστικε ξανα και αλαξα παλι αντλια και τα ρελε και απο τοτε ολα ΟΚ (εχουν περασει 3,5 χρονια απο τοτε).
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.