Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-01-11, 22:46
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάριε έχει κάνει μία καλή μοντίφα ο τύπος εδώ

Παρόλ' αυτά σου έχω εμπιστοσύνη..Αθάνατο Ελληνικό Πατεντιάρικο Μυαλό!
To μόνο που με προβληματίζει σε αυτο είναι οτι δεν πηγαινει αερας στα φρένα...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-01-11, 23:19
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
To μόνο που με προβληματίζει σε αυτο είναι οτι δεν πηγαινει αερας στα φρένα...
..κι εκτός των άλλων, τσέκαρα το μονομάτι αυτό στο δικό μου και εκεί πέρα έχω την κόρνα..αλλά και ο ρυθμιστής δέσμης φώτων εξέχει και εμποδίζει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-01-11, 00:38
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω το συγκεκριμένο CDA στο IS και πιστεύω ότι είναι πραγματικά ότι καλύτερο για after market φίλτρο τόσο απο θέμα απόδοσης (δίνει στο δυναμόμετρο αποδεδειγμένα 5 ίππους σε μικρά μοτέρ όπως το 100άρι Panda έως και 12 σε Ε36 Μ3). Μπορεί βέβαια οι δυναμομετρήσεις σε ξένα φόρουμ να μην είναι και τόσο αξιόπιστες αλλά σίγουρα δεν λένε όλες ψέμματα.

Από προσωπική εμπειρία αξίζει. Πολύ καλός ήχος, ωραία κατασκευή, και καλύτερη απόδοση στις μεσαίες-ψηλές. Το μόνο θέμα είναι ότι είναι σχετικά ακριβό. Εγώ το πήρα μεταχειρισμένο, το περιποιήθηκα και όλα καλά. Απλά για μένα πρέπει να φροντίσεις ο αέρας που ρουφάει να είναι όσο το δυνατόν πιο κρύος και η διαδρομή του αέρα σύντομη και χωρίς πολλές...στροφές!
αρα ειναι καλη η σκεψη μου να το βαλω ε??αυτο που μου ειπες να τραβαει κρυο αερα εχω σκεφτει να βαλω την ευκαμτη σωληνα που δινει πισω απο την σιτα του προφυλακτηρα.δλδ τι τιμη παιζει το ολο συνολο ξερεις να μου πεις??εχουμε καμια ακρη να το φερουμε απο εξω?που λογικα θα μου ερθει και πιο φθηνα..??
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-01-11, 07:56
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
φίλε μου ειλικρινά δέν ξέρω που θα χωρέσει το βαρελάκι εάν βάλεις την εισαγωγή που λές,χωρίς την εισαγωγή εντάξει αλλά με την εισαγωγή δέν το βλέπω

http://www.google.gr/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=524
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-01-11, 08:53
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spiros xania m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρα ειναι καλη η σκεψη μου να το βαλω ε??αυτο που μου ειπες να τραβαει κρυο αερα εχω σκεφτει να βαλω την ευκαμτη σωληνα που δινει πισω απο την σιτα του προφυλακτηρα.δλδ τι τιμη παιζει το ολο συνολο ξερεις να μου πεις??εχουμε καμια ακρη να το φερουμε απο εξω?που λογικα θα μου ερθει και πιο φθηνα..??
O Mike έχει δίκιο για την εισαγωγή που λές. Μαζί με το BMC δεν χωράνε με την καμία.
Το όλο φιλτροκούτι CDA θα υπολογίσεις ότι είναι 30-32 εκατοστά. Για το κόστος πιστεύω ότι αντί να το πάρεις καινούργιο και να δώσεις 350 ευρώ κάνε μία έρευνα και πάρτο μεταχειρισμένο: Θα το πλύνεις, Θα το καθαρίσεις και θα το λαδώσεις (εγώ δεν του έβαλα λάδι για να προστατεύσω το MAF). Από την άλλη..σκέψου να δώσεις 350 και στο τέλος να δεις ότι δεν μπαίνει..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-01-11, 22:02
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mike21 Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε μου ειλικρινά δέν ξέρω που θα χωρέσει το βαρελάκι εάν βάλεις την εισαγωγή που λές,χωρίς την εισαγωγή εντάξει αλλά με την εισαγωγή δέν το βλέπω

http://www.google.gr/imgres?imgurl=h...w=1024&bih=524
οντως αυτο που μου λες δεν το ειχα σκεφτει κατεβαινει πολυ η εισαγωγη και δεν μπαινει με την καμια!!!τι προτεινεις να αφησω την μαμα εισαγωγη και να βαλω το βαρελακι εκει που ηταν air flow και να κατεβασω την σωληνα στο duct των φρενων?Η να φτιαξω ενα plenum απο hercules ειναι και φτηνο και πολυ καλο απο οτι μου εχει πει και ενα φιλαρακι μου που του εχει φτιαξει..του στελνω το μαμα και με βαση το μαμα μου φτιαχνει ενα με βεντουρια αρα θα εχει και πιο γρηγορη ροη του αερα στο εξαπεταλουδο..πως σου φαινεται η σκεψη αυτη??
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-01-11, 22:18
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Yπάρχει και άλλη λύση βέβαια.. NACA duct στο καπώ να στελνει κατ'ευθειαν αερα στο φίλτρο..

Το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει να τρυπισεις καπω.. Αλλα κατα την γνωμη μου δεν φαινεται και τοσο ασχημο.. Και δουλεύει Και οσοι ξερουν απο αεροναυτική θα δινουν thumbs up



__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-01-11, 22:37
spiros xania m3 Ο χρήστης spiros xania m3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-05-2010
Μηνύματα: 90
spiros xania m3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Yπάρχει και άλλη λύση βέβαια.. NACA duct στο καπώ να στελνει κατ'ευθειαν αερα στο φίλτρο..

Το μονο θεμα ειναι οτι πρεπει να τρυπισεις καπω.. Αλλα κατα την γνωμη μου δεν φαινεται και τοσο ασχημο.. Και δουλεύει Και οσοι ξερουν απο αεροναυτική θα δινουν thumbs up



καλη ιδεα και αυτη φιλε μου αλλα πιστευω οτι ετσι οπως λεω να το κανω θα εχω αποτελεσμα η στοduct των φρενων η πισω απο την σιτα θα βαλω τον σωληνα που σου δινει με το βαραλακι ..
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-01-11, 13:21
Το avatar του χρήστη mike21
mike21 Ο χρήστης mike21 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-08-2009
Μηνύματα: 974
mike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the roughmike21 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spiros xania m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
οντως αυτο που μου λες δεν το ειχα σκεφτει κατεβαινει πολυ η εισαγωγη και δεν μπαινει με την καμια!!!τι προτεινεις να αφησω την μαμα εισαγωγη και να βαλω το βαρελακι εκει που ηταν air flow και να κατεβασω την σωληνα στο duct των φρενων?Η να φτιαξω ενα plenum απο hercules ειναι και φτηνο και πολυ καλο απο οτι μου εχει πει και ενα φιλαρακι μου που του εχει φτιαξει..του στελνω το μαμα και με βαση το μαμα μου φτιαχνει ενα με βεντουρια αρα θα εχει και πιο γρηγορη ροη του αερα στο εξαπεταλουδο..πως σου φαινεται η σκεψη αυτη??
για μένα η καλύτερη λύση είναι η εισαγωγή της hamman,βέβαια πρέπει να είναι πανάκριβη οπότε ανάλογα με τα λεφτά που διαθέτεις αντιστοίχως προχωράς,απο ότι είδα φοράς εγκέφαλο της link,απο ότι έχω μάθει ο μάστορας που τους προγραματίζει στα χανιά είναι άριστος στη δουλειά του και έχει φτιάξει πολλούς εξακύλινδρους s, συμβουλέψου τον,είναι αρκετά έμπειρος.
__________________
"Life is about passions. Thank you for sharing mine."
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-01-11, 13:56
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Έπειτα από request του Νίκου-Fairytale αλλά και το γεγονός ότι με μπρίζωσε με την
ιδέα του σωλήνα για το BMC (όχι άδικα) σας επισυνάπτω photos από την τοποθέτησή του.

Σήμερα έβαλα και το σωλήνα μπροστά ο οποίος βγήκε χαμηλά στο σπόιλερ πίσω από τον
προφυλακτήρα. Πιστεύω να δουλέψει καλυτερα. 2 πρώτες διαπιστώσεις: ρουφάει πράγματι αέρα ο σωλήνας και ας κάνει κάποιες στροφές αλλά και γενικά το όλο κιτ κάνει λιγότερο θόρυβο στις ψηλές απ' ότι πρίν. Είδωμεν..
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg bmc1.jpg (201,2 KB, 36 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg bmc2.jpg (192,6 KB, 33 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg bmc3.jpg (167,2 KB, 36 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg bmc4.jpg (191,9 KB, 33 εμφανίσεις)
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.