Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-10-09, 19:13
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Για τις ανάγκες της οικογένειας και της μετακίνησης σου προτείνω Χ. Θα έχεις περισσότερες επιλογές σε ταξίδια. Η 5άρα έχει κι αυτή χώρους αλλά στο ύψος δε θα σε καλύψει....βρίσκει.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 19-10-09, 02:31
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να αποσυρθουν απο την αγορα?????
επειδη το 2010 θα παρουσιαστει η νεα χ3 αυτο δεν σημαινει οτι αποσυρεται τιποτα απλα θα υπαρχει η νεα χ3 οπως το 2006 βγηκε παλι η νεα χ3 με face lift σε σχεση με την χ3 του2004, οσο για την χ1 δεν ειναι μονο οτι ειναι πιο μικρη σε διαστασεις 11,5cm σε σχεση με την χ3,αλλα οι κινητηρες της ξεκινανε απο τα 3 λιτρα ο μοναδικος βενζινοκινητος εξακυλινδρος κινητηρας και τρεις εκδοσεις σε diesel οι οποιες δεν θα ειναι ολες αμεσα διαθεσιμες ..ο 23d (φυσαει) ο 20d και 18 d , και οχι ολοι με τετρακινηση αλλα και δικινητοι με την κινηση πισω αναμεσα στον 20d και στο18 d δεν θυμαμαι ποια απο αυτες τις εκδοσεις θα ειναι s drive δηλαδη δικινητη.
Απο οτι καταλαβαινουμε μιλαμε για αλλη κατηγορια και ο φιλος προφανως ενδιαφερεται για την διλιτρη κατηγορια και αν καταλαβα καλα με ατελεια (τριτεκνικο).

υγ.Σε αυτο που εχεις στα σιγουρα δικηο ειναι οτι θα επηρεασει τις τιμες των μεταχειρισμενων χ3 και ειναι λογικο.
Θα αποσυρθεί το τωρινό μοντέλο εννοώ, δεν είπα γενικά ότι θα πάψει να υπάρχει η σειρά Χ3, 5 κοκ. Αλλά το μοντέλο που θα αγοράσει ο φίλος τώρα, δηλαδή η τωρινή Χ3, το 2010 θα αποσυρθεί οπότε δεν αξίζει να αγοράσει κάτι καινούριο τη στιγμή που σε ένα χρόνο θα πάψει να κυκλοφορεί και η τιμή του θα πέσει κατά πολύ. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες τι είπα. Ή να αγοράσει κάτι καινούριο που θα υπάρχει για πολλά χρόνια (πχ Χ1 ή καινούρια Χ3 όταν βγει), ή να περιμένει κανά χρόνο που θα πέσει αρκετά η τωρινή Χ3. Επίσης, το 2006 έγινε facelift στο μοντέλο που είχε βγει το 2003, ενώ τώρα θα βγει εντελώς καινούριο μοντέλο, οπότε δεν είναι ίδια η απαξίωση.

ΥΓ αυτά που είπες για την Χ1 είναι αλήθεια, αλλά απ'ότι γράφεται μάλλον θα κυκλοφορήσει και με τον δίλιτρο των 170 ίππων, οπότε θα ήταν μια καλή επιλογή για τον φίλο. Επίσης, οι διαφορές στους χώρους δεν είναι μεγάλες (πχ χώρος αποσκευών Χ1 420λ.- Χ3 450λ.) ώστε να αποτελούν ουσιαστική διαφορά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 19-10-09, 04:40
Το avatar του χρήστη gp35
gp35 Ο χρήστης gp35 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-03-2006
Μηνύματα: 121
gp35 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σε ολους!εχω ενα Ε46 318 Ci /2001 και θελω να το πουλησω,γιατι μεγαλωνει η οικογενεια!!(απ΄το 1 παω στα τρια παιδια).ειμαι μεταξυ Χ3 και 520.τι προτεινετε?ποιο εχει μεγαλυτερους αποθηκευτικους χωρους.Ευχαριστω.
Καλημέρα …με το καλό και τα υπόλοιπα μέλη στην οικογένεια φιλεμου….
Ας το πάρουμε εξ αρχής το ερώτημα που έθεσες…
Λοιπόν και τρειλορ extra να έχεις εάν κουβαλάς ακόμη και την λεπτομέρεια μαζί σας…δεν θα σου φτάσει ο αποθηκευτικός χώρος
Δεν έχει σημασία 450 Lit η 540 lit αναφέρω παράδειγμα χωρητικότητας…
Και τα βασικά να παίρνεις πάλι δεν αρκεί ούτε με 3μελη οικογένεια…οπότε όλα είναι σχετικά…την απόλυτη απάντηση ούτε εσύ εκ των πραγμάτων θα μας την πεις….
Όσο αναφορά περί υποδυναμης αυτός είναι ένας άλλον παράγων που πέρα των οικονομικών είναι και του γούστου σου…
Συμφωνώ ένα να έχεις στην κατοχή σου ένα βάρη αμάξι με πολύ καλή υποδυναμη….αλλά!!! αλλά δεν είναι ένα μα πολλά….
Κατ εμε ….από θέμα χώρου δεν το συζητάω…..το παραμελώ…
Από θέμα υποδυναμη πλέον και σε συνδυασμό καταναλώσεις και συμπεριφορές….κοιτάω τα τεχνικά στοιχεία των αυτοκίνητων….μάλλον εκεί πρέπει να εστιάσεις την προσοχή σου παραπάνω.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 19-10-09, 09:29
Το avatar του χρήστη kostasxan
kostasxan Ο χρήστης kostasxan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 85
kostasxan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον φιλε μου για να αποφασισεις θα πρεπει να πας απο κοντα και να δεις και τα δυο αυτοκινητα,να τα οδηγησεις και το σημαντικοτερο να μετρησεις ποιο χωραει τρια καρεκλακια πισω...
Για την 520 δεν μπορω να εχω αποψη αλλα για την χ3 που την εχω και ειμαι και εγω τριτεκνος, μπορω να σου πω οτι πρωτη φορα που πηγαμε διακοπες και δεν ειχε μεσα στη καμπινα σακουλες σακιδια κλπ ολα τοποθετηθηκαν στο πορτ μπαγκαζ το οποιο ειναι τεραστιο, και φυσικα με roof racks και τα ποδηλατα πανω ,κατι που θα το "βρεις" μπροστα σου.
+1000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 19-10-09, 09:50
Το avatar του χρήστη kostasxan
kostasxan Ο χρήστης kostasxan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 85
kostasxan is on a distinguished road
Πάντως εγώ ήμουν ερωτευμένος με την 5αρα και συνεχίζω να είμαι αλλά είμαι υπέρ ευχαριστημένος με το Χ3 .
Πολύ καλό στον δρόμο αλλά και έχεις και την εκτός αβάντα .

Δεν το μετάνιωσα ούτε μια στο εκατομμύριο γιατί άλλαξα γνώμη σχεδόν τελευταία στιγμή .
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-10-09, 18:57
tasos78 Ο χρήστης tasos78 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-10-2009
Μηνύματα: 8
tasos78 is on a distinguished road
Παιδια,σας ευχαριστω ολους για το ενθερμο καλοσωρισμα και για το χρονο που διαθεσατε για να γραψετε την απαντηση σας!Απο τις απαντησεις σας κατεληξα και στην δικη μου αρχικη σκεψη......δηλαδη, παιρνω τρια καρεκλακια,παω σε μια εκθεση BMW και βλεπω αν χωρανε στα πισω καθισματα.Το Χ3 θα παρω απο γερμανια,Full extra(δεν πληρωνεις τελωνειο οταν εισαι τριτεκνος),θα παω να το φερω και εγω και για να μου ερθει φθηνοτερα και να κανω το ταξιδακι μου!Θα παω με ενα ξαδερφο(αδερφο) που ηταν χρονια στη γερμανια και ξερει τα κολπα και την γλωσσα και θα το φερουμε οδικως πισω μαζι.Προσανατολιζομαι σε ενα Χ3 '06 με body kit 2.0d που στη γερμανια εχει τωρα 20.000Ε το μαρτιο που γενναει η γυνιακα ακομα φθηνοτερα.κανουμε και οι δυο σκι-snowboard(εγω),οποτε θα μπουν και τα μωρα στο κολπο και το Χ3 θα βολεψει.Και παλι ευχαριστω πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-10-09, 19:21
Το avatar του χρήστη petros
petros Ο χρήστης petros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 108
petros is on a distinguished road
Ωραιος!! αντε με το καλο τα νεα μελη + το χ3
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-10-09, 08:25
Το avatar του χρήστη kostasxan
kostasxan Ο χρήστης kostasxan δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 29-07-2009
Μηνύματα: 85
kostasxan is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια,σας ευχαριστω ολους για το ενθερμο καλοσωρισμα και για το χρονο που διαθεσατε για να γραψετε την απαντηση σας!Απο τις απαντησεις σας κατεληξα και στην δικη μου αρχικη σκεψη......δηλαδη, παιρνω τρια καρεκλακια,παω σε μια εκθεση BMW και βλεπω αν χωρανε στα πισω καθισματα.Το Χ3 θα παρω απο γερμανια,Full extra(δεν πληρωνεις τελωνειο οταν εισαι τριτεκνος),θα παω να το φερω και εγω και για να μου ερθει φθηνοτερα και να κανω το ταξιδακι μου!Θα παω με ενα ξαδερφο(αδερφο) που ηταν χρονια στη γερμανια και ξερει τα κολπα και την γλωσσα και θα το φερουμε οδικως πισω μαζι.Προσανατολιζομαι σε ενα Χ3 '06 με body kit 2.0d που στη γερμανια εχει τωρα 20.000Ε το μαρτιο που γενναει η γυνιακα ακομα φθηνοτερα.κανουμε και οι δυο σκι-snowboard(εγω),οποτε θα μπουν και τα μωρα στο κολπο και το Χ3 θα βολεψει.Και παλι ευχαριστω πολυ!
Τάσο ακριβός το ίδιο έκανα και εγώ.
Το να το κατεβάσεις μονό σου είναι ωραία εμπειρία και όχι για οικονομικούς λογούς γιατί τα είχα βάλει κάτω και δεν υπήρχε μεγάλη διαφορά + ότι κανείς και το ταξιδάκι σου.
Άντε με το καλό και δεν θα το μετανιώσεις .
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.