Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Περιποίηση

Περιποίηση Όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την περιποίηση του αυτοκινήτου (πλύσιμο, γυάλισμα, κέρωμα, αλοιφές κλπ)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-08-10, 12:26
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντών///is Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξενίζει η γκρι απόχρωση της στεφάνης του τιμονιού, μπροστά σε ένα ολόμαυρο ταμπλώ;


Αντώνη φαίνεται έτσι γκρι περισσότερο απ ότι είναι ΛΌΓΩ ΤΟΥ ΦΛΑΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ και ΤΗΣ ΥΦΗΣ της alcantara (τα δέρματα έχουν αλλάξει και αυτά χρώμα - είναι πιο μπεζ στην πραγματικότητα)
Στην ουσία είναι μαύρο χρώμα με βελούδινη αίσθηση....Όταν το βλέπει κάποιος από κοντά, η αίσθηση που έχει είναι αυτή ενός σπορ εσωτερικού...
(δεν υπάρχει η "αποκρουστική" θα έλεγα γυαλάδα και σκληρή υφή του δέρματος.....)
Και το ταμπλώ δεν είναι ολόμαυρο (δεν το περνάω γυαλιστικό που μπορεί να το σκουραίνει). Πηγαίνουν πάρα πολύ......
-Θα βγάλω φωτογραφία και με φυσικό φως κάποια στιγμή για να το δεις και χωρίς φλας

Μιλάμε για πολύ σπορ αίσθηση που μετά από μια βόλτα δεν θέλεις να γυρίσεις πίσω....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 26-08-10 στις 12:40
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-08-10, 12:44
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Ποσα χρηματα θελει ενας ταπετσερης για να το φτιαξει??
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-08-10, 12:53
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
...(τα δέρματα έχουν αλλάξει και αυτά χρώμα - είναι πιο μπεζ στην πραγματικότητα)
Εντάξει, εγώ δεν αναφερόμουν στο χρώμα του δέρματος της ταπετσαρίας, αλλά μόνο στου ταμπλώ (μια και το τιμόνι το βλέπουμε διαρκώς με φόντο το ταμπλώ). Έπειτα έχουμε εξοικειωθεί με το μαύρο ως στάνταρ χρώμα στη στεφάνη του τιμονιού, ανεξαρτήτως υλικού (δερματίνη ή δέρμα) και μάλιστα ανεξαρτήτως του χρώματος στην υπόλοιπη ταπετσαρία. Στην BMW τουλάχιστον αυτό ήταν πάντα το καθεστώς. Στις Ε36 υπάρχουν και τα δίχρωμα ταμπλώ (μαύρο / γκρι και μαύρο / μπεζ), αλλά, σ' όλες τις περιπτώσεις, το σύνολο πίνακας οργάνων - κεντρική κονσόλα - τιμόνι και λαβές επιλογέα και χειρόφρενου με τις φούσκες τους είναι μαύρο (στην στάνταρ έκδοση πάντα).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
...Και το ταμπλώ δεν είναι ολόμαυρο
Ναι, η BMW το χρακτηρίζει anthracite νομίζω...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-08-10, 12:54
Το avatar του χρήστη stelioslf
stelioslf Ο χρήστης stelioslf δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Μηνύματα: 85
stelioslf is on a distinguished road
εγω πιστεύω οτι κάνει πολύ ωραία αντίθεση το γκρί με το μαύρο,δεν υπάρχει αυτή η μονοτονία του όλου μαύρου
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-08-10, 13:13
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσα χρηματα θελει ενας ταπετσερης για να το φτιαξει??

Πρέπει να κάνετε έρευνα αγοράς για να βρείτε την καλύτερη τιμή- αν μάλιστα δηλώσετε πως θέλετε να το κάνετε περισσότεροι από ένας (κάτι σαν group buy) πιστεύω πως μπορεί να σας έρθει και πιο οικονομικά.....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-08-10, 13:37
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
ενα νουμερο στο περιπου δεν μπορουμε να εχουμε,να παρουμε μια ιδεα..??
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 26-08-10, 13:43
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Wink

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα νουμερο στο περιπου δεν μπορουμε να εχουμε,να παρουμε μια ιδεα..??


αγαπητέ Στέλιο (?), προσωπικά παρήγγειλα το τιμόνι έτοιμο επενδεδυμένο με alcantara μέσω ebay από Γερμανία και το δικό μου το έδωσα σε μέλος από εδώ.
Κόστισε περίπου 250 ευρώ (αλλά πούλησα το δικό μου).
Αν το έκανα τώρα, θα πήγαινα σε ταπετσέρη στην ελλάδα...!


ρωτήστε κάποιους ταπετσέρηδες όσοι ενδιαφέρεστε και γράψτε εδώ τις τιμές που σας είπαν. στόχος του forum είναι να βοηθά ο ένας τον άλλο και τελικά να βγαίνουμε κερδισμένοι.


Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 26-08-10, 14:30
Το avatar του χρήστη asteris777
asteris777 Ο χρήστης asteris777 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Μηνύματα: 126
asteris777 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 316e36compact Εμφάνιση μηνυμάτων
αγαπητέ Στέλιο (?), προσωπικά παρήγγειλα το τιμόνι έτοιμο επενδεδυμένο με alcantara μέσω ebay από Γερμανία και το δικό μου το έδωσα σε μέλος από εδώ.
Κόστισε περίπου 250 ευρώ (αλλά πούλησα το δικό μου).
Αν το έκανα τώρα, θα πήγαινα σε ταπετσέρη στην ελλάδα...!


ρωτήστε κάποιους ταπετσέρηδες όσοι ενδιαφέρεστε και γράψτε εδώ τις τιμές που σας είπαν. στόχος του forum είναι να βοηθά ο ένας τον άλλο και τελικά να βγαίνουμε κερδισμένοι.




μια που ανεφερες το ebay το δικο μου τιμονι εχει φθαρει σε σημειο να αφηνει οποτε το πιανω αηδιαστικα κομματακια στο χερι μου και λεω να παρω αλλο απο το ebay.
αλλα δεν ξερω να βαλω το Μ αξιζει???
γιατι και το δικο μου μου αρεσει αρκετα ειναι το 3ακτινο με το ασημι φαινεται στο garage
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-08-10, 16:57
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από asteris777 Εμφάνιση μηνυμάτων
μια που ανεφερες το ebay το δικο μου τιμονι εχει φθαρει σε σημειο να αφηνει οποτε το πιανω αηδιαστικα κομματακια στο χερι μου και λεω να παρω αλλο απο το ebay.
αλλα δεν ξερω να βαλω το Μ αξιζει???
γιατι και το δικο μου μου αρεσει αρκετα ειναι το 3ακτινο με το ασημι φαινεται στο garage


γούστα είναι αυτά, μια χαρά είναι το τιμόνι σου ! (εμένα μου αρέσει!)
νομίζω αν το κάνεις επένδυση με alcantara, θα πάρει λίγο όγκο και δεν θα είναι τόσο λεπτό !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ihatch : 26-08-10 στις 17:01
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 26-08-10, 17:04
Το avatar του χρήστη asteris777
asteris777 Ο χρήστης asteris777 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Μηνύματα: 126
asteris777 is on a distinguished road
βρε και εμενα μου αρεσει απλα λεω μηπως εχει αλλη αισθηση το Μ

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BMW-E39-E4...es_CarParts_SM
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.