Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #71  
Παλιά 03-11-07, 21:50
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από billparas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάλλον έκανα λάθος, αλλά εννούσα ότι κάνοντας πολύ απότομο το μπροστά δεν έχει αποτέλεσμα μούτρα, όπως αναφέρθηκε σε άλλο post;
Θα μπορούσε, ναι, αλλά έχει να κάνει άμεσα και με τα ελατήρια-αμορτισέρ που φοράς. Μεγάλος γρίφος το στήσιμο... Το πιο δύσκολο κομμάτι του αυτοκινήτου. Δεν έχω ακούσει κανέναν να παραπονιέται όταν έβαλε σετάκι με 28αρα εμπρός, ίσα ίσα που όλοι ενθουσιάζονται. Το ότι είναι πιο χοντρή από την εργοστασιακή δε συνεπάγεται αυτόματα οτί το αμάξι θα κάνει μούτρα!

ΒMWdakias, τα 316i M Pack E36 26mm φοράνε εμπρός από την μάνα τους. Το πάχος της αντιστρεπτικής από μόνο του δεν λέει τίποτα, όλος ο συνδυασμός φέρνει αποτελέσματα, και σίγουρα το βάρος είναι ένας σημαντικός παράγοντας!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_compact : 03-11-07 στις 21:55
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 05-11-07, 21:11
s42performance Ο χρήστης s42performance δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 20-10-2007
Μηνύματα: 73
s42performance is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιτρέψτε μου μια λίγο άσχετη ερώτηση: Γιατί το Ζ3Μ, μπροστά φοράει αντιστρεπτική 23mm, ενώ το Ζ3 3.0 φοράει 25mm?
Ετσι φαίνεται στο RealOEM.
Μήπως το οτι το Μ έχει αρκετά φαρδύτερο πίσω μετατρόχιο?
Εχω μπλέχτεί με αυτά που φοράω και αυτά που θέλω να κάνω.
Επιδη το Ζ3Μ πιανει πανω στην μπουκαλα και οχι στο ψαλιδι ειναι μακραν καλυτερο στησιμο αν στιριξεις τιν αντριστρεπτικι του μαμα Ζ3 23.5χιλιοστων με τα Links στην μπουκαλα εχεις πιο σφιχτο δεσιμο απο ενα Ζ3Μ που φοραει 23 χιλιοστα εγω φοραω 26 χιλιοστα απο Ε34 και σκευτομαι να δοκιμασω να την στηριξω στην μπουκαλα (φοραω αμορτισερ απο Μ3 Bilsteins Customs) να δω πος θα δουλεψει, πισω εχω το προβλημα σκευτομαι για 20 χιλιοστα απο Μ3 η κατι σε Aftermarket
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 12-03-08, 17:46
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Περίεργο...Η h&r δε δίνει αντιστρεπτικές για το e46 compact.Άραγε κάνουν απο τα υπόλοιπα μοντέλα?Η eibach δίνει ίδιες μπροστά αλλά ντίφερεντ κωδικό πίσω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 12-03-08, 17:54
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Nαι η Eibach δίνει ένα πιο "επιθετικό" σετάκι για τα Compact, με πιο παχιά πίσω. Κάνουν οι H&R και σε Compact, όπως και οι Eibach για τα sedan μπαίνουν στο δικό σου.
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 13-03-08, 08:43
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Μάλιστα...κ για να έχω μια εικόνα πως βγαίνει η πίσω αντιστρεπτική?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.