Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-03-08, 18:42
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
παρε ενα τροπετο Μ3 ριχτω πανω και ξεχνα τις τουρπινες ατμοσφαιρα και παλι ατμοσφαιρα φιλε μου!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-03-08, 18:54
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ntiospo Εμφάνιση μηνυμάτων
παρε ενα τροπετο Μ3 ριχτω πανω και ξεχνα τις τουρπινες ατμοσφαιρα και παλι ατμοσφαιρα φιλε μου!!
πολλα τα λευτα. επιμενω οτι μιας και εχει ολοκληρωμενο κιτακι για τουρμπο και μαλιστα δοκιμασμενο εξιζει καλυτερα να βαλει το is. χαμηλοτερη καταναλωση και γενικοτερα πολυ χαμηλοτερο κοστος απο καθε αποψη. Εκτος αν βρει να πουλησει το τουρμπακι του και να βαλει τα λευτα για 6κυλινδρο. και παλι ομωγς για Μ3 ειναι πολλα τα λευτα και θελει πολλες μετατροπες ακομα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-03-08, 19:19
Το avatar του χρήστη CSLM3
CSLM3 Ο χρήστης CSLM3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 14
CSLM3 is on a distinguished road
εχω ενα e36 coupe του 98 και πριν εξι μήνες εβαλα το 2,5 απο 1600 στον κουλούρη
το αμαξι αλλαξε εντελως .στο δικο μου είχα 17ρες φρενα μπροστα μ3 , αναρτηση . πήγε γυρω στα 5000 σαν μετατροπη και μαζι με κατι αλλα που ηθελε 6000. οσο για το μοτερ το δηλωσα 2000 και είναι 372 ευρω τα τέλη.
γνωμη μου είναι να βρεις ενα μ3 22000 - 25000 γνησιο γιατι και το δυομιση θα το βαρεθείς.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-03-08, 19:21
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι κατι εχουμε να προτεινουμε.....
μοτερ μ3...!
συμφωνω με αυτο που λεω....

is μοτερ 1500
μπιελες πιστονια στροφαλος 2000
εργατικα και αλλα παρελκομενα 1000-1500
παμε στα 5 χιλιαρικα με το σκεπτικο πως θα χρησιμοποιησεις και μερικα πραγματα που εχεις και χωρις να γινει στραβη
με 7000 εχεις περασμενο μ3

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agrotis328 : 24-03-08 στις 19:28
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-03-08, 22:11
Το avatar του χρήστη zmy5710
zmy5710 Ο χρήστης zmy5710 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 197
zmy5710 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petrakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω ενα e36 316i του 1992.Το αμαξι φοραει τουρμπινα 2αρα της garrett,intercooler,σασμαν απο το 318 και σινεμπλοκ,ακρα,κεντρικο αξονα,ψαλιδια,μπλοκε διαφορικο,φρενα μπρος-πισω απο το 2500 και την αλλη εβδομαδα παει για αλλαγη καταλυτη(μεταλικο)καταργηση του μικρου καζανιου(πνιχτης)και μεγαλωμα της σωληνας(σε διαμετρο).Οπως ειναι φυσικο οσα και να εχεις δεν σου φτανουν και γι'αυτο ρωταω.Αλλαγη μοτερ με ενα 2500αρι εξακυλινδρο η' πειραγμα του μοτερ που εχω με αλλαγη σε πιστονα,μπιελες,εκεντροφορους,φλατζες κλπ κλπ κλπ.Ποιο ειναι καλυτερο?Ποσο μπορει να μου κοστισει και ετσι και αλλιως?Εχετε να προτινετε κατι αλλο?
δεν ξερω πολλα αλλα θα πω την γνωμη μου,επηδη τα χιλιαρικα τα ακουω εδω μεσα σαν στραγαλια αντι να δινα εγω 5 και 6000 ευρω αυτω που θα εκανα θα ηταν να του εβαζα σφυρηλατα πιστονια ενα ψιλορεκτιφιε αν χρειαζοταν (μακαρι οχι) και ασε πανω τον 1600 και θα ειναι τζιτζι και αν θες λωγο πιστονιων ανεβασε και λιγο ακομα την πιεση εχω φιλο που εβαλε σφυρηλατα σε golf 1800T και δουλευη τζαμη με 1,6 πιεση αυτουνου τα πιστονια (σφυρηλατα)μαζι με ενα ψιλορεκτιφιε δεν ξεπερασε τα 1700 ευρωπουλα και εχει καινουργιο μοτερ που ηταν δικο του.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-03-08, 07:07
Το avatar του χρήστη teothekid
teothekid Ο χρήστης teothekid δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 701
teothekid is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω με αυτο που λεω....

is μοτερ 1500
μπιελες πιστονια στροφαλος 2000
εργατικα και αλλα παρελκομενα 1000-1500
παμε στα 5 χιλιαρικα με το σκεπτικο πως θα χρησιμοποιησεις και μερικα πραγματα που εχεις και χωρις να γινει στραβη
με 7000 εχεις περασμενο μ3
Που? με 7000? ποτε? ερχομαι......................
__________________
Εμεις οι Ελληνες εεεεεεεεεχουμε λεφτα.......¥€$
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-03-08, 10:00
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνω με αυτο που λεω....

is μοτερ 1500
μπιελες πιστονια στροφαλος 2000
εργατικα και αλλα παρελκομενα 1000-1500
παμε στα 5 χιλιαρικα με το σκεπτικο πως θα χρησιμοποιησεις και μερικα πραγματα που εχεις και χωρις να γινει στραβη
με 7000 εχεις περασμενο μ3
εχω την αισθηση οτι τα γραφεις λιγο χοντρικα τα ποσα.

το μοτερ 1500 οκ αλλα μπορει να βρει και με λιγοτερα αρκει να το ψαξει, τα τροπετα του 95 πωλουνται 2-3 χιλιαρικα

2000 για μπιελες πιστονια μου φαινονται παρα πολλα. Εχει ξαναειπωθει νομιζω απο καποιον που εχει τουρμπισει 316 Ε46 (αλλα και αλλους) οτι απλα αν πας σε μηχανικο η γνωστο και δηθεν κλπ απλα θα σου ζητησει οτι θελει. Ας παει ο φιλος στις επισημες αντιπροσωπειες να τα αγορασει απο εκει και να κοψει το 50% του κερδους του καθε επιτηδιου που θελει μερικες φορες να λεγεται και μηχανικος φιλος η οτι αλλο.

τα εργατικα παιζουν δε μπορω να πω κατι


τα 7000 για Μ3 μου φαινονται αρκετα λιγα. ενας φιλος στη σχολη εκανε 316 Μ3 και του πηγε χοντρικα 10000. Αλλα και παλι 70000 ειναι περισσοτερα για το Μ3 ακομα και με αυτα τα δεδομενα, και μην ξεχνας τα 500ευρω το χρονο για το σημα, την αυξημενη ασφαλεια και τα πιο ακριβα-δυσευρετα ανταλλακτικα. Βαζω ενα λειτουργικο κοστος 1000ευρω παραπανω στο Μ3 σε σχεση με το is. Απο θεμα αξιοπιστιας ηδη υπαρχουν στο κλαμπ πολλα Is που δεν ειναι ατμοσφαιρικα με τρανταχρο παραδειγμα του j muller. Το κολλημα των πολλων με bmw απ οτι εχω καταλαβει ειναι ο ηχος αλλα εγω μονο για τον ηχο δεν θα το κανα

καθενας βεβαια κανει τις επιλογες του. Αν παιζουν φραγκα πας και παιρνεις αμεσως Μ3 χωρις 2η σκεψη να μη μπλεκεις και με μετατροπες
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-03-08, 11:53
Το avatar του χρήστη agrotis328
agrotis328 Ο χρήστης agrotis328 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-12-2006
Μηνύματα: 840
agrotis328 will become famous soon enoughagrotis328 will become famous soon enough
συμφωνω πως αν υπαρχουν φραγκα πας και παιρνεις ενα μ3 και τελειωνεις αλλα δεν νομιζω πως το να τουρμπισεις ενα ατμοσφαιρικο ειναι οτι ποιο σιγουρο εκτος και αν πας για 50 αλογα
και ουτε νομιζω πως οσοι εχουν εδω τουρμπατα bmw δεν τα σπασανε ποτε,εδω σπανε τα audi και τα αλλα που ειναι ηδη τουρμπατα με ενα απλο προγραμμα

κα για τις τιμες εγω οταν το ειχα 1600 και ρωτουσα για τουρμπο κανενας δεν μου ειπε λιγοτερα απο 4500 ευρο για να παει κοντα στα 200 αλογα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agrotis328 : 25-03-08 στις 11:55
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-03-08, 15:57
petrakas Ο χρήστης petrakas δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-02-2008
Μηνύματα: 29
petrakas is on a distinguished road
Σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση.Το αμαξι με την τουρμπινα επανω ειναι τρελλα,απλα με φοβιζουν τα χρονια της μηχανης.Πηγα και ρωτησα αυτον που ειχε κανει την μετατροπη και η κοφτη απαντηση του ηταν<αφου σε τρωει η τσεπη σου φερε το μοτερ να του κανουμε εναν υπερκυβισμο να του βαλουμε αλλα πιστονια αλλες μπιελες πιο αγριους εκεντροφορους και κατι αλλα ψιλοπραγματακια.Ετσι θα εχεις ενα ολοκαινουριο σφυριλατο μοτερ το οποιο θα ειναι πιο αξιοπιστο απο οπιοδηποτε αλλο.Η αλλαγη μοτερ εαν δεν το ανοιξεις ειναι θεμα τυχης.Μετα θα μπορεσουμε να ανεβασουμε την πιεση στο 1.1 με 1.2>.Αυτα ειπε ο μαστορας και μαλλον αυτο θα κανω.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-03-08, 16:03
Το avatar του χρήστη zmy5710
zmy5710 Ο χρήστης zmy5710 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 197
zmy5710 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petrakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστω ολους για την ανταποκριση.Το αμαξι με την τουρμπινα επανω ειναι τρελλα,απλα με φοβιζουν τα χρονια της μηχανης.Πηγα και ρωτησα αυτον που ειχε κανει την μετατροπη και η κοφτη απαντηση του ηταν<αφου σε τρωει η τσεπη σου φερε το μοτερ να του κανουμε εναν υπερκυβισμο να του βαλουμε αλλα πιστονια αλλες μπιελες πιο αγριους εκεντροφορους και κατι αλλα ψιλοπραγματακια.Ετσι θα εχεις ενα ολοκαινουριο σφυριλατο μοτερ το οποιο θα ειναι πιο αξιοπιστο απο οπιοδηποτε αλλο.Η αλλαγη μοτερ εαν δεν το ανοιξεις ειναι θεμα τυχης.Μετα θα μπορεσουμε να ανεβασουμε την πιεση στο 1.1 με 1.2>.Αυτα ειπε ο μαστορας και μαλλον αυτο θα κανω.
συμφωνω και εγω με το μαστορα σου κατι τετοιο σου ειχα πει και εγω,απο τιμουλα δεν μας ειπες μονο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:15.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.