Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 17-05-11, 10:19
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
πως γίνεται? αν το παω σε εξουσιοδοτημένο θα ξέρουν φαντάζομαι τον τρόπο.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 17-05-11, 11:53
BILL VUZAS Ο χρήστης BILL VUZAS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2009
Μηνύματα: 371
BILL VUZAS will become famous soon enoughBILL VUZAS will become famous soon enough
Πάντως φίλε μου χαρά στο κουράγιο σου να θες να αποκτήσεις "μαιμού" αυτοκίνητο.Ο τύπος που το πουλάει δεν πιστεύει στην τύχη του.
Διαβάζεις τι σε προτείνουν οι συνάδελφοι,και συ εκεί!!
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 17-05-11, 12:26
Το avatar του χρήστη fz21
fz21 Ο χρήστης fz21 δεν είναι συνδεδεμένος
turbo sucks....! ! !
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 751
fz21 will become famous soon enoughfz21 will become famous soon enough
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
ziaba μαλλον έκανα λαθος. γιατί το ψάχνω και δεν το βρίσκω.

στεφ δεν ξέρω τι πουλάει και τι όχι και τι θεωρείται σωστό και τι όχι για αυτό ρωτάο. σιγουρα γυναίκα πάντως θέλω να ξέρω απλά γιατί μου φάνηκε καλό σαν ευκαιρία. πολύ πιο φτηνό Μ από ένα κανονικό. έτσι το σκεφτηκά...

fz μια που μιλας για τιμές σε μετατροπές , ποιά θα ήταν δίκαιη και πια σκοτωμένη τιμή για να το παρεις ένα τέτοιο αμάξι? και τι μεταπωλητική πιστευεις μπορεί να έχει?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια μετατροπή για να είναι ελκυστική πρέπει να έχει σημαντική διαφορά από το γνήσιο. Τα 28 για το συγκεκριμένο τα θεωρώ πάρα πολλά.

Για τα άλλα ζητήματα που τέθηκαν:

Το S54 του Μ3 μπαίνει κανονικότατα στο Ζ4 και γνωρίζω 2 αυτοκίνητα που το έχουν κάνει πριν παρουσιαστεί το Ζ4Μ.

Οι τιμές των εμπόρων στο car (με την προϋπόθεση ότι είναι δικό τους το αυτοκίνητο και όχι πελάτη, στημένο) είναι πλέων ενδεικτικές. Ειδικά στην περίπτωση των μετρητών.

Το Ζ4Μ είναι το top of the range αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι η καλύτερη αγορά γιατί πρέπει να συνυπολογίσεις και άλλα θέματα όπως η χρήση, το κόστος συντήρησης, μεταπώληση κλπ.

Για εμένα το καλύτερο είναι το 3.0si το οποίο πάει μια χαρά και το κόστος συντήρησης είναι πολύ χαμηλό για αυτά που προσφέρει. Για αυτό και το πήρα άλλωστε

Τέλος επειδή το Ζ4 που έβαλε ο stef είναι δικό μου, δεν μπορώ να μιλήσω για αυτό.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FD3S Εμφάνιση μηνυμάτων
ADMIν πένα το εργαλεεείου! χαχα.

επειδή ψάχνω αρκετό καιρό γύρω στους 4-5 μήνες για αμάξι σε δίαφορες μάρκες πολύ συγκεκριμένα μοντέλα αυτό που λές ισχύει. Ότι ο αγοραστής ΄με μετρητό κόβει αβέρτα.
Τρανή εξαίρεση είναι τα Ζ4Μ που λόγω ότι υπάρχουν 15 αύροκίνητα πάνω κάτω και οι ιδιοκτήτες τους δεν ΄δυσκολέυνται κρατάνε πολύ υψηλή τιμή σε σχέση με τα υπόλοιπα. Θα μου πεις πως δεν έχεις πάρει ακόμα αμάξι?
Επειδή είμαι λίγο ανωμαλάρας και λόγω μηχανής σαν μεταφορικό αλλά και λόγω ύπαρξης μετρητών δεν καίγομαι να παρω αμάξι παρα μόνό άμα βρω ευκαιρία στα συγκεκριμένα που κοιτάω.
Στα Μ έχω βρεί δίαφορες τιμές τα έχω δει τα περισσότερα από κοντά και το πιο φτηνό δυστηχώς δεν είναι σοι.

Ένα πολύ καλό που είδα και σε πολύ καλή τιμή και τρελός τυπάκος ο ιδιοκτήτης ήταν δυστηχώς coupe και το ξανασκέφτηκα.



Τεσπα επειδή το τοπικ έχει άλλο τίτλο μην ξεφεύγω με τα δικά μου.
ποια πιστευέται ότι είναι καλή τιμή και πια πολύ καλή για αυτό το αμάξι? και από μεταπωλητική μετατροπές πως πάνε? η δεν πάνε και πάνε για παντρειά? προβλήματα παρουσιάζουν? επίσης υπάρχει τρόπος από νούμερο μηχανής να δεις σε τι αυτοκίνητο ήταν δηλωμένη προηγουμένως?

οπως ειπε και ο bmw power θα πρεπει να ειναι πολυ πιο κατω απο τα γνησια για να ασχοληθεις.τα 28 ειναι παααρα πολλα...

εγω αν κοιτουσα για τετοιο δεν θα ξεπερναγα με τπτ τα 18-19.ισως να ειμαι και υπερβολικος αλλα παραπανω και να ειχα για τετοια μετατροπη δεν θα τα εδινα....!
σκεψου ποσο εχουν χασει ηδη τα αυτοκινητα απο την αξια τους και ποσο εχουν να πεσουν ακομα ειδικα αυτα που ειναι πανω απο 2.0 , αρα με ολα αυτα αλλαζει κατα πολυ η εννοια της ευκαιριας...................................
__________________
Πωλούνται Πίσω φρένα απο Ε46 330...! :http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27897
avatar:production and design originally by E36Rules!! ..........! ! !
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 17-05-11, 14:21
pacman Ο χρήστης pacman δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2010
Μηνύματα: 230
pacman will become famous soon enough
φίλε για να σε γλυτώσω από τον κόπο, ζήτα τον αριθμό πλαισίου και του κινητήρα από τον πωλητη, ψάχτα σε μία BMW και μετά από αυτά που θα ακούσεις...είμαι σίγουρος ότι θα πάς για original ....
Υ.Γ. Η κρήτη κάτι μου θυμίζει....δεν είμαι σίγουρος...κάτι κακό πάντως...
__________________
When the lights go off, the bullshit stops...
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 17-05-11, 15:50
Το avatar του χρήστη georgepap
georgepap Ο χρήστης georgepap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 405
georgepap is on a distinguished road
Κοιτα δεν ειναι σωστο να μιλας απαξιωτικα για μια τοποθεσια χωρις να θετεις επιχειρηματα
λογικα παντα!
To εν λογω αυτοκινητο φιλε μου το εχω δει να κυκλοφορει στους δρομους του ηρακλειου
πολλες φορες και αυτο που εισπρατω ειναι πως ειναι ενα πολυ προσεγμενο αυτοκινητο.
Αν σε ενδιαφερει πραγματικα μπορω να ρωτησω και να μαθω.
Παντως γνωμη μου ειναι να παρεις ενα γνησιο αυτοκινητο για να εχει και αξια μεταπωλησης.
Επισης για εμενα στo z4 ταιριαζει περισσοτερο ενας 3.0 κινητηρας και οχι Μ.
Αυτα βεβαια ειναι γνωμες προσωπικες..!!!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 18-05-11, 00:03
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL VUZAS Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως φίλε μου χαρά στο κουράγιο σου να θες να αποκτήσεις "μαιμού" αυτοκίνητο.Ο τύπος που το πουλάει δεν πιστεύει στην τύχη του.
Διαβάζεις τι σε προτείνουν οι συνάδελφοι,και συ εκεί!!
ναι εισαι καλα Bill. ωραιος γελασα πολύ.

το αμάξι αυτό πέρα από την ακαδημαϊκή συζήτηση , σαν υποψήφιο αγοράς θα ξεκινήσει να με ενδιαφέρει σε μια εντελώς διαφορετική τιμή. Η λογική του φζ1 είναι αυτή που συμβαδίζει με την δική μου. Όταν τα τέλη θα ανέβουν και αλλό ίσως και υπεβολικά και άλλο, όταν η βενζίνη στο θεό όταν τεκμήριο θες κάμποσο τότε πέφρουν οι τιμές και πρέπει να το κάνεις price in στην αγορά που θες να κάνεις.
Κάπου εκεί 3-4Κ το τοποθετούσα και εγώ σαν τιμή για αγορά. Αλλιώς θαήταν παράλογο όταν μπορείς να βρεις κουπε γνήσιο με 5.000 παραπάνω να προτιμήσω αυτό. το θέμα μαιμού δεν με απασχολεί καθόλου γιατί είτε βάλεις σε ενα διλιτρο κομπρεσορα και μπλοκε είτε γδύσεις ένα Μ και το κουμπώσεις το ίδιο μαιμούδεμα μου κάνουν και τα δύο. Και το θέμα πουλ μουρ εχω γνήσιο ποτέ δεν με απασχόλησε.

pacman εχεις δίκιο είναι καλό να ρωτήσω αυτό και να μην πονοκεφαλιάζουμε.


george se ευχαριστώ φίλος πραγματικά απλά είναι κρίμα να υποχρεωθείς. άμα ακούσεις καμία φήμη για τα αμάξι απλά πες μου. όλα τα άλλα αν πλησιάσουμε σε τιμή θα κατέβω κάτω θα το πάω στο servin κρήτης και βλέπουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 27-06-11, 23:14
MZ4M Ο χρήστης MZ4M δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 16-04-2010
Μηνύματα: 1
MZ4M is on a distinguished road
για την ιστορια δηλ και μονο μιας και το συγκεκριμενο αυτοκινητο ειναι δικο μου.....
θα συμφωνησω οτι δεν αξιζει να κανεις την συγκεκριμενη μετατροπη αφου μου κοστισε πολυ παραπανω απ οτι κοστιζει ενα γνησιο σημερα.
επισης να πω οτι οντως το μοτερ ειναι ο s54 αλλα με νεας γενιας εγκεφαλο και ενα σορο αλλες αλλαγες ..λογισμικο και περιφερειακα..λαμδα κλπ.
το σασι αλλαζει σαν κωδικος διοτι αν και ιδιο αλλαζει ενα κοματι στο πισω μερος για να μπουν οι εξατμισεις το οποιο το δινει ανταλακτικο η bmw και μπαινει χωρις κοψε ραψε.
επισης συμφωνω το si τα κανει ολα και συμφερει βεβαια δεν τρελαινεται ,δεν στριβει το ιδιο,δεν ακουγεται το ιδιο,δεν περπαταει το ιδιο,δε φρεναρει το ιδιο,αλλα δε βαριεσαι οικονομικη κριση εχουμε...
στους καλοπροαιρετους να πω οτι για να φτιαξεις αυτη τη μαιμου χρειαζεται κατι παραπανω απο λεφτα,........
αγαπη για το αντικειμενο και ορεξη.επισης η μαιμου φοραει ολα τα πραγματα απο z4m 2006μοντ. με 23 χιλαδες πραγματικα χιλομετρα!!για αυτο και στους περιεργους με si που με περνανε τηλ ελεγα δεκτος οποιοσδηποτε ελεγχος.
και στο φιλο bill vuza να πω οτι σαν γνησιος bmwdakias ξερω το αυτοκινητο που καβαλαει μεχρι την τελευταια βιδα απο επιλογη μου βεβαια...σε ευχαριστω
οσο για την τιμη το ζητουσα 10 χιλ πανω απο ενα απλο 2.5 και εδω γελαω ρε μαγκες γιατι η μετατροπη κοστισε πανω απο 25 grands για να ειναι το αυτοκινητο ΜΖ4
τελος παντων για την ωρα θα συνεχισει να ξεσηκωνει το ηρακλειο καθως δεν το εδινα για οικονομικους λογους...αν κατεβει κανεις φιλος με το οχημα του κρητη διαθεσιμος για βολτιτσες.ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 01-07-11, 19:30
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
έχω υποχρέωση να πω καθότι εγώ άνοιξα το συγκεκριμένο τόπικ ότι τελικά κατέβηκα κρήτη και το είδα το αμάξι. δεν είμαι έμπειρος αλλά το αμάξι έμοιαζε ακουγόταν και πήγαινε σαν γνήσιο. Αυτό που με εξέπληξε πέρα από την συμπεριφορά του Μιχάλη η οποία ήταν υπόδειγμα φιλοξενίας, με εξέπληξε ότι μου δήλωσε κατ΄εξακολούθηση ότι αν είναι να το πάρεις πηγαινέ το σε όποιο συνεργείο θες και αν σου βρεί κατι διαφορετικό από το γνήσιο εγώ ή χαλασμένο εγώ θα στο αφαιρέσω από την τιμή.... Πράγμα που δείχνει ξεκάθαρα πόσο μεράκι έχει το αμάξι και το πώς το έχει φτιάξει.... Αυτά.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 02-07-11, 10:43
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
τι έγινε τλκ?
το πήρες?
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 09-09-15, 11:43
FD3S Ο χρήστης FD3S δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-11-2010
Μηνύματα: 105
FD3S is on a distinguished road
Λίγο καθυστερημένα απαντώ, μόνο κατά 4 χρόνια.
Όχι δεν το πήρα το συγκεκριμένο. Μόλις κατάφερα να πάρω ένα Ζ4 Μ γνήσιο μετά τις συμβουλές σας, και πλεον ξυπνάω και κοιμάμαι με ένα τεράστιο χαμόγελο κάθε μέρα!
Έχω διάφορες απορίες και θα τις γράψω σε καινούργιο topic.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.