Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-03-08, 11:20
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Οι λύσεις που ψάχνετε υπάρχουν. Είναι ένα κιτ σινεμπλόκ πίσω ημιυστερούντων βραχίονων, τα οποία έχουν μέσα έκκετρες βίδες, περιστρέφοντας σε συνδυασμό τις έκκεντρες χαμηλώνεις την μια μεριά και σηκώνεις την άλλη, αυτό αλλάζει την κάμπερ. Υπάρχει και άλλο κιτ, με διαφορετική λειτουργεία. Για αυτά που θέλετε θα κοιτάξετε Ireland Engineering, KMAC και BAVAUTO.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-03-08, 14:10
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Οι λύσεις που ψάχνετε υπάρχουν. Είναι ένα κιτ σινεμπλόκ πίσω ημιυστερούντων βραχίονων, τα οποία έχουν μέσα έκκετρες βίδες, περιστρέφοντας σε συνδυασμό τις έκκεντρες χαμηλώνεις την μια μεριά και σηκώνεις την άλλη, αυτό αλλάζει την κάμπερ. Υπάρχει και άλλο κιτ, με διαφορετική λειτουργεία. Για αυτά που θέλετε θα κοιτάξετε Ireland Engineering, KMAC και BAVAUTO.
Ο Ireland στο κιτ του λέει ότι χρειάζεται minor fabrication το οποίο εγώ καταλαβαίνω ως τρύπημα ξέρω γω.

Γιαυτό κολλούσα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-03-08, 15:54
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Θέλει συγκόληση στην γέφυρα για την ακρίβεια!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 21-03-08, 20:36
Το avatar του χρήστη E30_318is
E30_318is Ο χρήστης E30_318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 284
E30_318is is on a distinguished road
Τα έχω δει τα κιτ που πουλάνε στο internet και πήγα και ρώτησα γνωστό ευθυγραμμισά πόσο θα μου κοστίσει για να τα βάλει και να τα ρυθμίσει και μου ζήτησε 250 ευρώ, μου ψιλοφάνηκαν πολλά και δεν είχα να τα διαθέσω. Ρώτησα και ένα μάστορα γνωστό για τα αγωνιστικά που ήξερα ότι τα φτιάχνει μόνος του ρυθμιζόμενα και μου πρότεινε να μου βρει μεταχειρισμένα ψαλίδια και γέφυρα για να ασχολέιται όποτε μπορεί για να μην με χρεώσει πολλά αλλά πάλι για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από Ε30 με δισκόφρενα θες πάλι 250 ευρώ στην καλύτερη, οπότε no money no honey. Ξέρω ότι ο newbie χρήστης scaraveos έχει παραγγείλει ένα τέτοιο κιτ για το Ε30 του ας μας πει τις εντυπώσεις του.
__________________
www.dirt-e30.com
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-03-08, 21:15
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Nαι είδα οτι το περιμένει από Αμερική o scaraveos.
Scaraveo,περιμένουμε εντυπώσεις.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 21-03-08, 21:38
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
Sorry για το OFFTOPIC

τι κάμπερ έχεις πίσω; στο Ε30 που έχω και το έχω χαμηλώσει 3 πόντους , αντί για 2,5 μοιρες έχει 1,75 πως γίνεται αυτό, δεν θα έπρεπε να αυξάνει;
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 21-03-08, 23:27
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30_318is Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα έχω δει τα κιτ που πουλάνε στο internet και πήγα και ρώτησα γνωστό ευθυγραμμισά πόσο θα μου κοστίσει για να τα βάλει και να τα ρυθμίσει και μου ζήτησε 250 ευρώ, μου ψιλοφάνηκαν πολλά και δεν είχα να τα διαθέσω. Ρώτησα και ένα μάστορα γνωστό για τα αγωνιστικά που ήξερα ότι τα φτιάχνει μόνος του ρυθμιζόμενα και μου πρότεινε να μου βρει μεταχειρισμένα ψαλίδια και γέφυρα για να ασχολέιται όποτε μπορεί για να μην με χρεώσει πολλά αλλά πάλι για μεταχειρισμένα ανταλλακτικά από Ε30 με δισκόφρενα θες πάλι 250 ευρώ στην καλύτερη, οπότε no money no honey. Ξέρω ότι ο newbie χρήστης scaraveos έχει παραγγείλει ένα τέτοιο κιτ για το Ε30 του ας μας πει τις εντυπώσεις του.
Τα μεταχ. ψαλίδια και η γέφυρα τι σχέση έχουν με την ρύθμιση της κάμπερ;
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 22-03-08, 13:19
Το avatar του χρήστη E30_318is
E30_318is Ο χρήστης E30_318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 284
E30_318is is on a distinguished road
Βασικά ο συγκεκριμένος μπορεί να φτιάξει τα ψαλίδια ρυθμιζόμενα χωρις κιτ αλλά για να το κάνει χρειάζεται χρόνος και μου πρότεινε να το κάνει σε ένα μεταχειρισμένο σετ ψαλίδια-γέφυρα για να μην κάθεται το αυτοκίνητο μου σε αχρηστεία και να το κάνει όποτε έχει ελεύθερο χρόνο. Τώρα τι ακριβώς θα έφτιαχνε δεν ξέρω, πάντως έχει φτιάξει κάποια αγωνιστικά έτσι.
__________________
www.dirt-e30.com
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-03-08, 13:24
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Μην το κάνεις, πάρε αυτό το κιτ, και κότσαρε το πάνω στη γέφυρα σου :
http://store.nexternal.com/shared/St...t=products.asp
Ή αυτό στα ψαλίδια, και άσε καλύτερα τις πατέντες....
http://www.bavauto.com/shop.asp
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KMAC-...spagenameZWDVW
To Link στην bavauto δε λειτουργεί, μπες στη σελίδα, επέλεψε αμάξι , πήγαινε στα μέρη της ανάρτησης, και θα το δεις. Έχει κιτ με 150 δολάρια.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-03-08, 13:49
Το avatar του χρήστη E30_318is
E30_318is Ο χρήστης E30_318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-07-2004
Μηνύματα: 284
E30_318is is on a distinguished road
Τα έχω δει τα κιτ και ήμουν έτοιμος να αγοράσω ένα αλλά μου έκοψε τα φτερά ένας ευθυγραμμισάς που μου ζήτησε 250 ευρώ τοποθέτηση! Θα γίνει το μπάξιμο αργότερα
__________________
www.dirt-e30.com
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.