Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-11-09, 11:45
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Πλαίσιο παρμπρίζ ξεράθηκε και αποκολλάται...Σε Ε39

Σε Ε39 τo ελαστικό περίγραμμα/τσιμούχα/πλαίσιο ή όπως αλλιώς μπορεί να λέγεται γύρω από το παρμπρίζ με εγκαταλείπει σιγά σιγά... Δηλαδή έχει ξεραθεί, έχει ρωγμές και πολλά κομματάκια ξεκολλάνε και φεύγουν κάνοντας ορατό και εκτεθειμένο το όριο του τζαμιού κυρίως στα πλάγια.
Έχω πρόβλημα; Θα έχω πρόβλημα; Τι πρέπει να κάνω;
Τίποτα και να περιμένω είτε να βάλει νερά είτε να ξεκολλήσει το παρμπρίζ στην εθνική οδό(!) ή δεν έχω τέτοιο φόβο και απλά θα κάνει λίγο αεροδυναμική φασαρία.
Θέλει απλά κάποιο νέο πλαίσιο ή θέλει βγάλσιμο παρμπρίζ και επανατοποθέτηση κάτι που με ανησυχεί (είναι και με αισθητήριο για βροχή).
Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-11-09, 15:10
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
το αλαξα το καλοκαιρι φιλε μου κοστος με την εργασια ουτε 50 ευρω ...μιση ωρα δουλεια ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-11-09, 18:07
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από onyx Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε Ε39 τo ελαστικό περίγραμμα/τσιμούχα/πλαίσιο ή όπως αλλιώς μπορεί να λέγεται γύρω από το παρμπρίζ με εγκαταλείπει σιγά σιγά... Δηλαδή έχει ξεραθεί, έχει ρωγμές και πολλά κομματάκια ξεκολλάνε και φεύγουν κάνοντας ορατό και εκτεθειμένο το όριο του τζαμιού κυρίως στα πλάγια.
Έχω πρόβλημα; Θα έχω πρόβλημα; Τι πρέπει να κάνω;
Τίποτα και να περιμένω είτε να βάλει νερά είτε να ξεκολλήσει το παρμπρίζ στην εθνική οδό(!) ή δεν έχω τέτοιο φόβο και απλά θα κάνει λίγο αεροδυναμική φασαρία.
Θέλει απλά κάποιο νέο πλαίσιο ή θέλει βγάλσιμο παρμπρίζ και επανατοποθέτηση κάτι που με ανησυχεί (είναι και με αισθητήριο για βροχή).
Ευχαριστώ!

Το συγκεκριμένο λάστιχο δεν κρατάει το παρμπρίζ και φυσικά δεν πρόκειται να πάθεις απολύτως τίποτα από όλα αυτά που φοβάσαι.
Το κόστος αντικατάστασης όπως είπε και ο Γρηγόρης είναι περίπου 50 ευρώ και η εργασία δεν παίρνει πάνω από μισή ώρα.
Είναι φυσιολογική φθορά και το έχω δει σε όλα τα Ε39 (ή σχεδόν σε όλα)

Οπότε σου προτείνω κάποια στιγμή να πας να το φτιάξεις για να είναι το αυτοκίνητο έτσι όπως πρέπει να είναι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-11-09, 22:29
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
και μετα καθε καλοκαιρακι ενα περασματακι με σιλικονουχο διαλυμμα για προστασια
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-11-09, 10:09
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Ευχαριστώ, επιβεβαιώσατε τις υποψίες μου και ηρέμησα... κρίμα μόνο που δεν ρώτησα πιο πριν για να είχα προλάβει να το παραγγείλω... Δευτέρα πάω για συντήρηση ΙΙ και κάτι ψιλολοΐδια.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 17-11-09, 09:33
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Σε αρχικές ερωτήσεις που έκανα για αυτό άρχισαν να μου λένε ότι πρέπει να βγει το τζάμι κλπ.
Επειδή αυτό θέλω πολύ, μα πάρα πολύ να το αποφύγω, γίνεται να αλλαχτεί το πλαίσιο αυτο χωρίς να βγει το τζάμι;
Και αν θέλετε πείτε μου και ποιος το κάνει με 50€ (ανταλλακτικά, τοποθέτηση ή όλα μαζί) είτε εδώ είτε με πμ.
Ευχαριστώ.

(από ότι φαίνεται το πλαίσιο έχει αρχίσει να επαναστατεί και σήκωσε κεφάλι... πλέον πετάει σαν κεραία!!... οι μέρες του είναι λίγες!)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-11-09, 15:35
stefanos_cool Ο χρήστης stefanos_cool δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-08-2008
Μηνύματα: 1.491
stefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the roughstefanos_cool is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από onyx Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε αρχικές ερωτήσεις που έκανα για αυτό άρχισαν να μου λένε ότι πρέπει να βγει το τζάμι κλπ.
Επειδή αυτό θέλω πολύ, μα πάρα πολύ να το αποφύγω, γίνεται να αλλαχτεί το πλαίσιο αυτο χωρίς να βγει το τζάμι;
Και αν θέλετε πείτε μου και ποιος το κάνει με 50€ (ανταλλακτικά, τοποθέτηση ή όλα μαζί) είτε εδώ είτε με πμ.
Ευχαριστώ.

(από ότι φαίνεται το πλαίσιο έχει αρχίσει να επαναστατεί και σήκωσε κεφάλι... πλέον πετάει σαν κεραία!!... οι μέρες του είναι λίγες!)
Αυτός που στο είπε αυτό ήταν άσχετος.

Τα έχω αλλάξει και τα δύο (μπρος-πίσω) και σου ξαναλέω ότι δεν πρέπει να βγει το παρμπρίζ.

Απ ότι βλέπω δεν είσαι Αθήνα, οπότε δεν έχει νόημα να σου πω που το έφτιαξα εγώ εκτός αν κατεβαίνεις για δουλειές, οπότε στείλε πμ να σου πω λεπτομέρειες ή αν θες πάμε και μαζί.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-11-09, 22:32
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
πηγες σε bmw και σου ειπαν ετσι?ειναι καραασχετοι .τραβατο μονος σου με το χερι να δεις οτι βγαινει για πλακα σφηνωτο ειναι και δειχτο τους .σε παρμπριζα δοκιμασες .αποκλειεται να μην ξερει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-11-09, 22:43
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Μα αυτό ακριβώς, επειδή το είδα ότι βγαίνει εύκολα (έχει διαλυθεί αρκετά πλέον στη μία πλευρά) και μάλλον ξαναμπαίνει και λογικά εύκολα για αυτό μου φάνηκε περίεργο ότι μου είπαν ότι πρέπει να βγει το παρμπρίζ.
Ναι ήταν σε BMW και το επιβεβαίωσε και συνεργαζόμενος φαναρτζής που έτυχε να είναι παρών....
Άσχετοι δεν μοιάζει να είναι αλλά ίσως όχι για πάνω από τα βασικά, τυπικά σέρβις Ι, ΙΙ, λάδια τακάκια κλπ.
Θα περάσω μόλις μπορέσω από κάποιον που μου πρότεινε ο Στέφανος να δούμε.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-11-09, 13:56
Το avatar του χρήστη andreas11080
andreas11080 Ο χρήστης andreas11080 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 04-09-2008
Μηνύματα: 39
andreas11080 is an unknown quantity at this point
Φιλε μου ειναι 30 λεπτα δουλεια οπως ειπαν και πιο πριν τα παλικαρια. Και εγω νομισα οτι ειναι κατι δυσκολο αλλ τελειωνεις μπαμ μπαμ!
__________________
BMW... WHAT ELSE???? [SIGPIC][/SIGPIC] AND AT SEA "YAMAHA"!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.