Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 11-04-09, 21:05
kostasxv400 Ο χρήστης kostasxv400 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-04-2009
Μηνύματα: 16
kostasxv400 is on a distinguished road
Smile χ3 αξιολογηση

παιδια ενδιαφερομαο να μαθω τις γνωμες σας για το χ3 γιατι θελει να το αγορασει ο πατερας μου. μοντελο 2007 εχει βρει 2.0 λιτρα.ειναι καλο? η τι προτεινετε? εγω εχω μια ε36 καμπριο και οπως καταλαβενεται ειμαι BMW FOR EVER!!!!! τι λετε να τον κανουμε BMWδακια?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-04-09, 11:21
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasxv400 Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια ενδιαφερομαο να μαθω τις γνωμες σας για το χ3 γιατι θελει να το αγορασει ο πατερας μου. μοντελο 2007 εχει βρει 2.0 λιτρα.ειναι καλο? η τι προτεινετε? εγω εχω μια ε36 καμπριο και οπως καταλαβενεται ειμαι BMW FOR EVER!!!!! τι λετε να τον κανουμε BMWδακια?
τωρα με 20% εκπτωση απο bmw και 50% μειωση του τελους ταξινομησης + δωρακια απο αντιπροσωπο μηπως να σκεφτεις πολυ σοβαρα την αγορα καινουργιας χ3, βεβαια εξαρταται και απο την τιμη που δινει τη μεταχειρισμενη.
Γενικα ειναι πολυ καλο αυτοκινητο που προσφερει δυνατες συγκινησεις.ευκολοδηγητο και με καλη για την κατηγορια του ροπη. Μικροπροβληματακια και ειδικα στα παλια μοντελα εχουν παρουσιαστει ειδικα με το σασμαν.
Λαβε υποψην οτι τελος του 2009 θα παρουσιαστει επισημα και η νεα χ3 με eff.dynamicsκαι κυκλοφορια το αργοτερο αρχες του 2010,καθως και η χ1.
Η καταναλωση για τα 2000 cc και την κατηγορια του τετρακινητο sav κυμαινεται σε πολυ καλα επιπεδα. κυκλος πολης στο 12.5 - 13 και εκτος απο 8λιτ/100 χιλ- οτι "ποδι" εχεις.
Επιπεδα εξοπλισμου στη βασικη εκδοση περαν ολων των συστηματων και των ηλεκτρονικων γαι σταθεροποιηση αντιspin esp dtc dsc κλπ.πολλα δεν εχει.Απαραιτητα να προσθεσεις αν αγοραστει καινουργια servotronic γιατι αλλιως me to 235/55/17 λαστιχο που εχει θα το μετανιωσεις!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-04-09, 13:40
vangelbmwx Ο χρήστης vangelbmwx δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 1
vangelbmwx is on a distinguished road
φιλε πες του πατερα σου να μην ανησυχει,το αμακσι ειναι πολυ καλο!ειναι bmw! αλλοστε,αυτο τα λεει ολα,απλα να το παει σε ενα εξουσιοδοτημενο συνεργειο πριν το παρει για ενα καλο ελεγχο.εγω εχω ενα χ3 του 2007 και μεχρι τωρα,μη το ματιασω,δεν μου εχει καψει ουτε λαμπακι!οποτε πες του να το τσεκαρει και καλοσορισε τον στην οικογενεια!!!!!!!!BMW FOR EVER AND EVER!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-04-09, 13:44
kostasxv400 Ο χρήστης kostasxv400 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-04-2009
Μηνύματα: 16
kostasxv400 is on a distinguished road
τι κανει το servotronic?γιατι θα το μετανιωσει? θα τον ρωτησω τι εξτρα εχει και θα σου πω
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-04-09, 13:57
kostasxv400 Ο χρήστης kostasxv400 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 08-04-2009
Μηνύματα: 16
kostasxv400 is on a distinguished road
μοντελο 01/2007,45.000χλμ, κλιμα,cruise control,parktronic,ηλιοροφη,σκαλοπατια,ηλεκτρικ,κα θρεφτες+ τα στανταρ που εχουν ολα.το δινει γυρω στις 28000. τωρα για το servotronic δεν ξερω?τι λες ειναι καλο?επισης ειναι με την μπεζ δερματινη που του αρεσει. ευχαριστω!!BMW POWER!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-04-09, 15:55
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
τωρα με 20% εκπτωση απο bmw και 50% μειωση του τελους ταξινομησης + δωρακια απο αντιπροσωπο μηπως να σκεφτεις πολυ σοβαρα την αγορα καινουργιας χ3, βεβαια εξαρταται και απο την τιμη που δινει τη μεταχειρισμενη.
Γενικα ειναι πολυ καλο αυτοκινητο που προσφερει δυνατες συγκινησεις.ευκολοδηγητο και με καλη για την κατηγορια του ροπη. Μικροπροβληματακια και ειδικα στα παλια μοντελα εχουν παρουσιαστει ειδικα με το σασμαν.
Λαβε υποψην οτι τελος του 2009 θα παρουσιαστει επισημα και η νεα χ3 με eff.dynamicsκαι κυκλοφορια το αργοτερο αρχες του 2010,καθως και η χ1.
Η καταναλωση για τα 2000 cc και την κατηγορια του τετρακινητο sav κυμαινεται σε πολυ καλα επιπεδα. κυκλος πολης στο 12.5 - 13 και εκτος απο 8λιτ/100 χιλ- οτι "ποδι" εχεις.
Επιπεδα εξοπλισμου στη βασικη εκδοση περαν ολων των συστηματων και των ηλεκτρονικων γαι σταθεροποιηση αντιspin esp dtc dsc κλπ.πολλα δεν εχει.Απαραιτητα να προσθεσεις αν αγοραστει καινουργια servotronic γιατι αλλιως me to 235/55/17 λαστιχο που εχει θα το μετανιωσεις!!

τι ειναι το servotronic;;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-04-09, 17:03
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostasxv400 Εμφάνιση μηνυμάτων
μοντελο 01/2007,45.000χλμ, κλιμα,cruise control,parktronic,ηλιοροφη,σκαλοπατια,ηλεκτρικ,κα θρεφτες+ τα στανταρ που εχουν ολα.το δινει γυρω στις 28000. τωρα για το servotronic δεν ξερω?τι λες ειναι καλο?επισης ειναι με την μπεζ δερματινη που του αρεσει. ευχαριστω!!BMW POWER!

Νεα τιμη χ3 38585 - 20%= 30868 η δερματινη σαν extra κοστιζει 280 ευρω το pdc σιγουρα θα το παρεις ως δωρο λιγα παζαρια θελει!!!τωρα ηλιοροφη και cruise control(γιατι αλλαζει ολο το τιμονι το οποιο θα εχει και τα χειριστηρια) υπολογισε με την μειωση του τελους ταξινομησης γυρω στα 2100-2200 ευρω. Και φυσικα εργοστασιακη εγγυηση για δυο χρονια, η διαφορα δεν ειναι μεγαλη σκεψου το σοβαρα.
servotronic ειναι μηχανικη υποβοηθηση αναλογα της ταχυτητας στο τιμονι δηλαδη εν σταση οταν ξεπαρκαρεις γυρνας το τιμονι με ενα δακτυλο τοσο ελαφρυ ειναι, ενω οταν μεγαλωνει η ταχυτητα γινεται πιο βαρυ.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nino x3 : 12-04-09 στις 17:09
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-04-09, 20:40
gzenzefyllis Ο χρήστης gzenzefyllis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Μηνύματα: 1
gzenzefyllis is on a distinguished road
ειμαι ο πατεραs του
κωσταχv400
η τιμη της χ3 2000 την παρασκευη στον σφακιανακη ηταν με την εκπτωση 38347 γυμνη γνωριζεις καπου να εχουν καλυτερη τιμη ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-04-09, 08:28
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gzenzefyllis Εμφάνιση μηνυμάτων
ειμαι ο πατεραs του
κωσταχv400
η τιμη της χ3 2000 την παρασκευη στον σφακιανακη ηταν με την εκπτωση 38347 γυμνη γνωριζεις καπου να εχουν καλυτερη τιμη ευχαριστω
Αυτη ειναι η τιμη του επισημου τιμοκαταλογου οπως προκυπτει απο την μειωση του τελους ταξινομησης και που θα ισχυει για 4 μηνες.
Στη τιμη αυτη δεν εχει αφαιρεθει η προσφορα για την εκπτωση του 20% το οποιο βεβαια δεν ειναι επι του συνολου της αξιας του αυτοκινητου αλλα επι της αξιας του προ φορων.
Η προσωπικη μου γνωμη, ρωτηστε σε δυο -τρεις επισημους αντιπροσωπους,οχι απο το τηλεφωνο αλλα με καθ'ιδιαν επισκεψη, παρτε γραπτες προσφορες στις οποιες η τιμη θα διαφερει και μετα αποφασιζεις.
Και μια και θα βρεθεις στους αντιπροσωπους ρωτα και για αλλες εκδοσεις με πλουσιοτερο εξοπλισμο που εχουν ετοιμοπαραδοτες και εχουν πολυ καλη τιμη ως πακετο, με την εκπτωση.

υγ. με γραπτη προσφορα απο εναν εμπορο κανεις πολυ "δυνατες" διαπραγματευσεις σε εναν αλλο εμπορο....
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nino x3 : 13-04-09 στις 08:41
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 13-04-09, 10:29
Το avatar του χρήστη McQueen
McQueen Ο χρήστης McQueen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-01-2009
Μηνύματα: 9
McQueen is on a distinguished road
Φίλε Κώστα,
Έχω κάνει πολλά, πάρα πολλά χιλιόμετρα με διάφορα 4x4 (ΤΟΥΟΤΑ RAV4, PAJERO, GRAND VITARA, TERIOS) τα τελευταία χρόνια, σε διάφορες οδικές και κυκλοφοριακές συνθήκες (εντός κι εκτός δρόμου). Στα μέσα του προηγούμενου χρόνου πήρα την απόφαση (δεν δυσκολεύτηκαι και πολύ για να πω την αλήθεια) για να αλλάξω το GRAND VITARA που είχα μιας κι είχα απογοητευτεί πλήρως (5ος/2007) με τη Χ3 και τον κινητήρα diesel. Το παρέλαβα τον Δεκέμβρη και μέχρι σήμερα του έχω κάνει πάνω από 20.000 χλμ μέσα κι έξω από το δρόμο, σε νερά και λάσπες, σε χιόνια και πάγο, οπουδήποτε μπορεί να φανταστείς. Το αμάξι πηγαίνει από μόνο του και δεν μετάνοιωσα που κατέληξα στη Χ3 κι όχι στο Q5 της AUDI (που είναι και πιο καινούργιο σαν μοντέλο).
Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!
Θα συμφωνήσω με το Nino X3 για την εξάντληση του περιθώριου αγοράς ενός καινούργιου σε σχέσημε το μεταχειρισμένο, δεδομένου ότι υπάρχει σημαντική πτώση των τιμών λόγω και της μείωσης του τέλους ταξινόμησης, αλλά και της επιπλέον έκπτωσης που δίνει η BMW (20%) σε ετοιμοπαράδοτα αυτοκίνητα. Οπότε μία επίσκεψη σε τουλάχιστον 2 dealers της BMW θα ωφελούσε πολύ περισσότερο από οτιδήποτε άλλο.
Σε κάθε περίπτωση η ύπαρξη του servotronic κρίνεται αρκούντως αναγκαία στην χρήση του αυτοκινήτου, μιας και για ένα χρονικό διάστημα 1 μήνα χρησιμοποιούσα ένα 2.0 lt X3 χωρίς servotronic και κατάλαβα τη διαφορά μόλις πήρα το δικό μου που το είχε στον extra εξοπλισμό.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:01.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.