Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 05-05-09, 18:55
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το μονο που εχω μετανιωσει που για μερικα ψωροευρω δεν εβαλα την ασφυικη στηριξη.
Υπάρχουν κάτι ωραία πλατοκαθίσματα, με ενίσχυση και ενσωματωμένο μαξιλαράκι στο σημείο της μέσης. Βέβαια δεν είναι ρυθμιζόμενο, αλλά για μεγάλα ταξίδια είναι αναπαυτικό και ξεκουράζει το επίμαχο σημείο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nino x3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Του ετοιμαζω και μπαξιμο angel eyes και θα γινει κουκλαρα!!!
Είναι κουκλάρα η άτιμη με τα αγγελικά της μάτια...
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 05-05-09, 21:19
Το avatar του χρήστη SpyrosK
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2009
Μηνύματα: 78
SpyrosK is on a distinguished road
Κουκλαρα ειναι η Χ3 οπως κι οι περισσοτερες BMW.Η πανοραμικη ηλιοροφη ολα τα λεφτα,κι οποιος τη παραγγειλει μην την αγνοησει.Πραγματικα αξιζει τοσο η οσφυικη υποστηριξη; παντως ο καταλογος του εξτρα εξοπλισμου ειναι ατελειωτος.Και κατι τελευταιο.Παρατηρησα σημερα οτι οι καθρεπτες (το κρυσταλλο οδηγου και συνοδηγου) κατα την λειτουργια του κινητηρα ειχαν υπερθερμανθει (ουσιαστικα εκαιγαν σχεδον σαν λαμπα!).Ειναι δικαιολογημενο; το εχετε παρατηρησει;
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 05-05-09, 22:53
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SpyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρατηρησα σημερα οτι οι καθρεπτες (το κρυσταλλο οδηγου και συνοδηγου) κατα την λειτουργια του κινητηρα ειχαν υπερθερμανθει (ουσιαστικα εκαιγαν σχεδον σαν λαμπα!).Ειναι δικαιολογημενο; το εχετε παρατηρησει;
Δεν το έχω παρατηρήσει, αλλά δεν είναι και φυσιολογικό... Ή ήταν αναμμένη η αντίσταση που τα θερμαίνει, ή κόλλησε ο θερμοστάτης τους. Παρατήρησε αν είναι θερμό και το πίσω τζάμι... Αλλά καλύτερα να αποτανθείς σε έναν ηλεκτρολόγο, ή στην αντιπροσωπεία.
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 06-05-09, 12:43
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SpyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
Κουκλαρα ειναι η Χ3 οπως κι οι περισσοτερες BMW.Η πανοραμικη ηλιοροφη ολα τα λεφτα,κι οποιος τη παραγγειλει μην την αγνοησει.Πραγματικα αξιζει τοσο η οσφυικη υποστηριξη; παντως ο καταλογος του εξτρα εξοπλισμου ειναι ατελειωτος.Και κατι τελευταιο.Παρατηρησα σημερα οτι οι καθρεπτες (το κρυσταλλο οδηγου και συνοδηγου) κατα την λειτουργια του κινητηρα ειχαν υπερθερμανθει (ουσιαστικα εκαιγαν σχεδον σαν λαμπα!).Ειναι δικαιολογημενο; το εχετε παρατηρησει;
Η ηλιοροφη panorama οντως ειναι ολα τα λεφτα βεβαια το καλοκαιρι αν την ανοιξεις ολη ψηνεσαι,απογευματακι ομως ειναι χαρα θεου, βραδυ δε μετρας και τα αστρα.
η οσφυικη στηριξη σε μεγαλα ταξιδια ειναι απαραιτητη το ταξιδι γινεται ξεκουραστα και χαλαρα.
οι καθρεπτες ειναι θερμαινομενοι αλλα λογικα λειτουργουν με το κουμπι που θερμαινει και το πισω τζαμι αν αυτο ειναι "κλειστο" δεν θα πρεπει να καινε.
Καλυτερα να πας για εναν ελεγχο αμεσα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 12-05-09, 18:43
yiorgoos Ο χρήστης yiorgoos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-05-2005
Μηνύματα: 56
yiorgoos is on a distinguished road
εγω το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι μερικες φορες κανει πυρακια ο κινητηρας. 8000χλχλ. με τον 2000
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 14-05-09, 13:17
Το avatar του χρήστη spy!
spy! Ο χρήστης spy! δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-05-2009
Μηνύματα: 9
spy! is on a distinguished road
Ειμαι καινουργιος στο forum αυτο και ας μοιραστω τις εντυπωσεις μου μαζι σας.
Απο τον Οκτ.07 εχω ενα Χ3, 3.0si και εχω καταληξει πως ειναι το πιο ολοκληρωμενο αυτοκινητο που ειχα ποτε, καθε φορα που το οδηγω σε ταξιδι ειναι αρκετο να μου φτιαξει το κεφι.
Ο λογος που επελεξα αυτο το αυτοκινητο ειναι πως ολα τα Σαββατοκυριακα του χειμωνα ειμαι στα χιονια (αρα και ταξιδι 400χλμ στην Εθνικη καθε εβδομαδα) και χρειαζομαι μονο κατι για ελαφρυ off-roading σε πατημενο χωμα και χιονι.
Το Χ3 λοιπον εχει παει παντου απροβληματιστα, στο ταξιδι ειναι καταπληκτικο (ειδικα σε συγκριση με αλλα 4χ4) και ειδικα η ικανοτητα να προσπερνας σε dt στον επαρχιακο δρομο ειναι οτι ακριβως θα ηθελα. Ειδικα για το χιονι και παγο, περισυ ειχα τα λαστιχα της .. μαμας (Pirelli STR) και δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα. Φετος φορεσαμε χειμερινα και αφηνα τα Land Cruiser και τα Touareg (με "απλα" λαστιχα) να παιδευονται.
Απο βλαβες απολυτως τιποτα (στα 35.000χλμ), ενα τριξιμο μονο στην πορτα του οδηγου το οποιο λυθηκε με ολιγο λαδακι στο συνεργειο. Η μεση καταναλωση ειναι 12lt/100km (με 100αρα βενζινη), σημαντικα μειωμενη απο αυτη που εκανα για την ιδια ακριβως χρηση με το RAV4 που ειχα πριν.
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 15-05-09, 09:41
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Σιγα που θα "γλυτωνε" το δικο μου χ3 απο το γνωστο προβλημα του ρελαντι (εσβηνε στα φαναρια) ετσι το πηγα σημερα και εκαναν προγραμματισμο εγκεφαλου - σασμαν και απο οτι βλεπω ανεβασαν το ρελαντι στις 1000 στρ.
μια και μιση ωριτσα για επαναπρογραμματισμο φυσικα καλυφθηκε απο την εγγυηση.
Αξιζει ομως να σημειωθει η αψογη συμπεριφορα και εξυπηρετηση του εξουσιοδοτημενου service στο μαρουσι.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 23-08-09, 09:32
jabar Ο χρήστης jabar δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-09-2006
Μηνύματα: 40
jabar is on a distinguished road
εγω,απο 1 πριμερα (2002-2005)και μετα,ειχα αποκτησει κουσουρι στο δεξι ποδι,μουδιαζε κ πονουσε,σε μεγαλες διαδρομες επρεπε μολις βγω να κατσω ακινητος 20-30 δευτερα για να μπορω να περπατησω.τελευταια πονουσα ακομη κ σε απλο περπατημα κι οταν ελεγα στους γιατρους οτι μαλλον φταιει το καθισμα αυτοι σφυριζαν αδιαφορα και με πλακωναν στα celebrex και στα norgesic...στο τελος το χα παρει αποφαση οτι μαλλον ημουν πλεον σακατης...το καλοκαιρι του 2005 το νισσαν,(ατιμη ρενω) ζητημα να το ειχα εκτος συνεργειου 20 μερες στο συνολο,με εγγυηση αλλα τι να το κανεις,οι πολλαπλασιαστες να καιγονται συννεφο,μου αλλαξαν και εγκεφαλο και χρειαστηκε να κανω την διαδρομη Θεσσαλονικη-Αθηνα και πισω με 316 του 2003 του πατερα με το απλο καθισμα μεσα...το(ευχαριστο) σοκ μολις κατεβηκα Αθηνα,αλλα και στον γυρισμο,που κατεβαινα και δεν ενοιωθα τιποτα,δεν περιγραφετε...τοτε αποφασισα για το επομενο αυτοκινητο
και δικαιωθηκα αφου με απλο,απλοτατο καθισμα σε χ3 2.0 εχω ξεχασει τι θα πει πονος στο ποδι...στο πριμερα ειχα και οσφυικη και απ ολα αλλα δεν...
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 23-08-09, 15:25
Το avatar του χρήστη nino x3
nino x3 Ο χρήστης nino x3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2008
Μηνύματα: 998
nino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nicenino x3 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jabar Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω,απο 1 πριμερα (2002-2005)και μετα,ειχα αποκτησει κουσουρι στο δεξι ποδι,μουδιαζε κ πονουσε,σε μεγαλες διαδρομες επρεπε μολις βγω να κατσω ακινητος 20-30 δευτερα για να μπορω να περπατησω.τελευταια πονουσα ακομη κ σε απλο περπατημα κι οταν ελεγα στους γιατρους οτι μαλλον φταιει το καθισμα αυτοι σφυριζαν αδιαφορα και με πλακωναν στα celebrex και στα norgesic...στο τελος το χα παρει αποφαση οτι μαλλον ημουν πλεον σακατης...το καλοκαιρι του 2005 το νισσαν,(ατιμη ρενω) ζητημα να το ειχα εκτος συνεργειου 20 μερες στο συνολο,με εγγυηση αλλα τι να το κανεις,οι πολλαπλασιαστες να καιγονται συννεφο,μου αλλαξαν και εγκεφαλο και χρειαστηκε να κανω την διαδρομη Θεσσαλονικη-Αθηνα και πισω με 316 του 2003 του πατερα με το απλο καθισμα μεσα...το(ευχαριστο) σοκ μολις κατεβηκα Αθηνα,αλλα και στον γυρισμο,που κατεβαινα και δεν ενοιωθα τιποτα,δεν περιγραφετε...τοτε αποφασισα για το επομενο αυτοκινητο
και δικαιωθηκα αφου με απλο,απλοτατο καθισμα σε χ3 2.0 εχω ξεχασει τι θα πει πονος στο ποδι...στο πριμερα ειχα και οσφυικη και απ ολα αλλα δεν...
το προηγουμενο αμαξι μου ηταν primera ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα στο ποδι (δεξι),σε μεγαλο ταξειδι μου εβγαζε την ψυχη,προσπαθουσα να βρω μια θεση οδηγησης και αλλαζα 100 διαφορετικες στασεις μη σωστες, ασε που ποναγε για ωρες μετα.
Τωρα με καθισμα πιο απλο και χωρις την οσφυικη στηριξη(μεγαλη μακακια που δεν την "εβαλα") δεν εχει ξαναπονεσει το ποδι ουτε καν ενοχληση δεν εχω.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 24-08-09, 19:05
jabar Ο χρήστης jabar δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-09-2006
Μηνύματα: 40
jabar is on a distinguished road
ασε και μονο που το σκεφτομαι τι τραβηξα...να κανω μια διορθωση (μουτζωνομαι αυτη τη στιγμη...)στο αριστερο εβγαλα το προβλημα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.