Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 19-09-12, 21:39
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΦΘΟΡΑ σε Ε90

Στο Ε90 που πηρα μεταχειρισμενο, στο εσωτερικό έχω παρατηρησει τα εξης ξεφλουδισματα, στην εσωτερικη πλευρα του χερουλιου της πορτας του οδηγου και στον τεμπελη οπως τελειωνει στο πισω μερος, δίπλα απο τους αεραγωγους που ειναι πισω. πιο αναλυτικα εχει ξεφλουδισει το δερμα αν ειναι δερμα (μπεζ) και φαινεται λευκο απο μεσα.
Πως φτιαχνεται αυτο?Ξέρει κανεις? Αυριο θα βαλω και φωτο
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-09-12, 02:05
wolfman Ο χρήστης wolfman δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-02-2005
Μηνύματα: 94
wolfman is on a distinguished road
Angry

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Ε90 που πηρα μεταχειρισμενο, στο εσωτερικό έχω παρατηρησει τα εξης ξεφλουδισματα, στην εσωτερικη πλευρα του χερουλιου της πορτας του οδηγου...
Κάτι τέτοιο έχω κι εγώ στην πόρτα του οδηγού, δεν ξέρω αν φτιάχνεται!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-09-12, 15:53
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Ε90 που πηρα μεταχειρισμενο, στο εσωτερικό έχω παρατηρησει τα εξης ξεφλουδισματα, στην εσωτερικη πλευρα του χερουλιου της πορτας του οδηγου και στον τεμπελη οπως τελειωνει στο πισω μερος, δίπλα απο τους αεραγωγους που ειναι πισω. πιο αναλυτικα εχει ξεφλουδισει το δερμα αν ειναι δερμα (μπεζ) και φαινεται λευκο απο μεσα.
Πως φτιαχνεται αυτο?Ξέρει κανεις? Αυριο θα βαλω και φωτο
Δεν κατάλαβα το δεύτερο που λες, αλλά το ξεφλούδισμα στη χειρολαβή δε φτιάχνεται.
Είναι γνωστό πρόβλημα σε Ε90, όπως και το ξεφλούδισμα γύρω απ'τον αερόσακο στο τιμόνι.
Βέβαια για το τιμόνι μια πολύ καλή λύση είναι να βάλεις μεμβράνη, είτε μαύρη είτε κάρμπον.
Στο χερούλι δεν ξέρω αν μπαίνει μόνο στο εσωτερικό μέρος.

Για να αποφευχθούν τα προβλήματα αυτά στα πλαστικά χρειάζεται καλή ενυδάτωση με κάποιο ειδικό γαλάκτωμα και κυρίως, να μην ακουμπώνται με αιχμηρά αντικείμενα, νύχια κλπ.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-09-12, 23:00
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
Τι είδους γαλάκτωμα? Το φέρνει και η BMW αν ξέρεις?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-09-12, 13:27
GAN E90 Ο χρήστης GAN E90 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 56
GAN E90 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Ε90 που πηρα μεταχειρισμενο, στο εσωτερικό έχω παρατηρησει τα εξης ξεφλουδισματα, στην εσωτερικη πλευρα του χερουλιου της πορτας του οδηγου και στον τεμπελη οπως τελειωνει στο πισω μερος, δίπλα απο τους αεραγωγους που ειναι πισω. πιο αναλυτικα εχει ξεφλουδισει το δερμα αν ειναι δερμα (μπεζ) και φαινεται λευκο απο μεσα.
Πως φτιαχνεται αυτο?Ξέρει κανεις? Αυριο θα βαλω και φωτο
Για δες λιγο εδω http://www.colorglo.gr/ και εδω θα βρεις και χερουλια απο ε90 Colorglo-Hellas Glyfada-Athens στο facebook

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GAN E90 : 23-09-12 στις 13:34
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-09-12, 16:30
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι είδους γαλάκτωμα? Το φέρνει και η BMW αν ξέρεις?
Kαλύτερα να πάρεις κάποιο σαν το Μ40 της meguiars ή το PERL της carpro.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-09-12, 10:53
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
και οι σχετικές φωτό
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg IMAG0323.jpg (292,8 KB, 113 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg IMAG0328.jpg (293,0 KB, 101 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg IMAG0327.jpg (293,8 KB, 91 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-09-12, 12:05
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τα πλαστικα αυτα κομματια φθειρονται ετσι κι ειδικα αν τα 'περιποιηθεις' με κανα εντονο καθαριστικο τοτε χαλανε πολυ ευκολα. Κι εγω την εχω πατησει και μαλιστα και σε 'επαγγελματια'...

Απλα παρειγγηλα καινουρια και αλλαξα: Τους διακοπτες στις πορτες οδηγου, συνοδηγου και μιας πορτας πισω, τα φιλετα στα χερουλια οδηγου συνοδηγου, το τριγωνο τριμ στο λεβιε ταχυτητων, το καλυμα του πινακα οργανων απο πανω και τωρα ειμαι ετοιμος να αλλαξω και ολους τους αεραγωγους στο ταμπλω γιατι απο μαυροι εχουν γινει γκρι. Επισης το ενα ηδη αλλαγμενο φιλετο στην πορτα του συνοδηγου ξαναγρατζουνιστηκε. Γενικα ειναι πολυ ευπαθη και χαλανε, ξεφλουδιζουν, ξεθωριαζουν και γρατζουνιζονται ευκολα και θελουν φροντιδα και πολυ προσοχη. Βεβαια τα μετεπειτα που εβαλα δειχνουν πιο ανθεκτικα ακομη και με την οψη, σε σχεση με τα παλια απ το εργοστασιο αλλα και παλι δεν ειναι και αθανατα. Παντως κρατανε καλα ως τωρα! Τελος πολυ προσοχη εκτος απο χημικα καθαριστικα, γρατζουνιες, κλωτσιες κλπ κακομεταχειριση και στα αποσμητικα αυτοκινητου. Αν ειναι τυπου υγρου μπορουν μεχρι και να λιωσουν ταμπλω! Εμενα το τριμ στο λεβιε ετσι ξεφλουδισε, ουσιαστικα σα να ελιωσε το χρωμα του! Εμενα ειναι μαυρο ταμπλω μαυροι διακοπτες και αεραγωγοι με ασημι τριμ.

Ψαξε να τα βρεις να τ αλλαξεις για μενα, ακομα και σε καλη κατασταση μεταχειρισμενα αν δε θες καινουρια. Δε πρεπει να ναι πολυ ακριβα παντως ορισμενα απο αυτα οπως πχ οι διακοπτες. Δεν αξιζει ν ασχοληθεις να τα 'σωσεις' με αλλα χημικα, αλοιφες, χρωματα κλπ.

Κρατα μας ενημερους για το θεμα αυτο παντως.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 25-09-12, 12:42
Το avatar του χρήστη xristaras
xristaras Ο χρήστης xristaras δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 593
xristaras will become famous soon enough
φίλε γιάννη πολύ καλές οι πληροφοφίες σου, επειδή έίχα πάει στο επισημο σερβις πριν μια εβδομαδα για αλλαγή τακάκια και ρώτησα και για το χερούλι της πόρτας μου είπαν 170 €
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 25-09-12, 12:46
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xristaras Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε γιάννη πολύ καλές οι πληροφοφίες σου, επειδή έίχα πάει στο επισημο σερβις πριν μια εβδομαδα για αλλαγή τακάκια και ρώτησα και για το χερούλι της πόρτας μου είπαν 170 €
Μη ψαχνεις σε επισημα, ειναι γνωστοι γδαρτες κι ειδικα τωρα με την κριση που πασχιζουν να βγαζουν ακομα και τα λειτουργικα τους εξοδα, θα δουν πως να μας γδαρουν κι αλλο! Ρωτα σε εισαγωγεις ανταλλακτικων, μαντρες με μεταχειρισμενα, ακομα και σε φανοποιεια και σε συνεργεια, και γιατι οχι ακομα και μεσω ιντερνετ αν κανεις αγορες ετσι. Εγω τα ειχα βρει απο ανεξαρτητο εισαγωγεα, εαν θες μπορω να σου δωσω δυο τρια ονοματα τετοιους να ρωτησεις.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.