Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-05-12, 14:22
Το avatar του χρήστη bmw e46 316
bmw e46 316 Ο χρήστης bmw e46 316 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Μηνύματα: 19
bmw e46 316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Δίσκος πλατώ δίχαλο και ρουλεμάν...
το πηγα σε δυο συνεργεια bmw...τελικα ειναι το βολαν με ειπαν εχει πυρωσει λιγο και κανει αυτο κατα την εκκινηση!Με ειπαν να μην το κανω τιποτα γιατι ο δισκοσ ειναι μια χαρα και χρειαστει να τον αλλαξω τοτε να φαω και λιγο το βολαν σε εναν τορνο ωστε να λειανθει!προσ το παρον δεν εχω κανενα προβλημα ειπαν
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-05-12, 16:26
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Μπορω να ρωτησω σε ποια συνεργεια το πηγες?..

Για να...πυρωσει το βολαν θα πρεπει να του ειχες σκισει τα ματια σε burn out, παντιλικια με αποτομα κατεβασματα, κοντρες, βιαιες εκκινησεις, αποτομες αλλαγες ταχυτητων κ.α. ινδιανιλικια! Δε νομιζω να καταλαβαινει και τοσα το βολαν ειδικα απο 115 αλογα και απο σκαρτα 15 κιλα ροπης... Και το να φας βολαν σε τορνο,δε ξερω αλλα μου φαινεται και λιγο επικινδυνο...Αδυνατιζει το εξαρτημα αφαιρωντας του υλικο και υπαρχει και μια πιθανοτητα να διαλυσει απ τη φυγοκεντρο δυναμη μετα. Ασε τι επιπτωσεις ισως να εχει στο στροφαλο μετα απο αλλαγη του ζυγισματος γιατι ουσιαστικα μιλαμε για αλαφρωμα βολαν...

Δεν το πας και σε κανα αλλο συνεργειο?.. Κανα μεγαλο εξουσιοδοτημενο ή καποιο γνωστο μεγαλο εξειδικευμενο να παρεις κι αλλες γνωμες?..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-05-12, 16:39
Το avatar του χρήστη bmw e46 316
bmw e46 316 Ο χρήστης bmw e46 316 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Μηνύματα: 19
bmw e46 316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορω να ρωτησω σε ποια συνεργεια το πηγες?..

Για να...πυρωσει το βολαν θα πρεπει να του ειχες σκισει τα ματια σε burn out, παντιλικια με αποτομα κατεβασματα, κοντρες, βιαιες εκκινησεις, αποτομες αλλαγες ταχυτητων κ.α. ινδιανιλικια! Δε νομιζω να καταλαβαινει και τοσα το βολαν ειδικα απο 115 αλογα και απο σκαρτα 15 κιλα ροπης... Και το να φας βολαν σε τορνο,δε ξερω αλλα μου φαινεται και λιγο επικινδυνο...Αδυνατιζει το εξαρτημα αφαιρωντας του υλικο και υπαρχει και μια πιθανοτητα να διαλυσει απ τη φυγοκεντρο δυναμη μετα. Ασε τι επιπτωσεις ισως να εχει στο στροφαλο μετα απο αλλαγη του ζυγισματος γιατι ουσιαστικα μιλαμε για αλαφρωμα βολαν...

Δεν το πας και σε κανα αλλο συνεργειο?.. Κανα μεγαλο εξουσιοδοτημενο ή καποιο γνωστο μεγαλο εξειδικευμενο να παρεις κι αλλες γνωμες?..
Στη Λαρισα το πηγα σε 2 εξοσουδιοτημενα συνεργεια bmw και μου ειπαν οτι ο δισκος ειναι μια χαρα γιατι εχει δυναμη το αμαξι και δεν πατιναρει και αυτο γινετε απο το βολαν αλλα δεν συμφερει να το αλλαξω θελει 700€ και πωσ δεν δημιουργει προβλημα στο αμαξι
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-05-12, 16:43
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw e46 316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στη Λαρισα το πηγα σε 2 εξοσουδιοτημενα συνεργεια bmw και μου ειπαν οτι ο δισκος ειναι μια χαρα γιατι εχει δυναμη το αμαξι και δεν πατιναρει και αυτο γινετε απο το βολαν αλλα δεν συμφερει να το αλλαξω θελει 700€ και πωσ δεν δημιουργει προβλημα στο αμαξι
Αλλαζεται και με λιγοτερα... Εγω ειχα βρει aftermarket με καμια 200αρια κατω απ την τιμη που σου εδωσαν...

Προβλημα σου ειπαν πως δεν δημιουργει οπως ειναι τωρα ή αμα τορνευτει?..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-05-12, 16:48
Το avatar του χρήστη bmw e46 316
bmw e46 316 Ο χρήστης bmw e46 316 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Μηνύματα: 19
bmw e46 316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλαζεται και με λιγοτερα... Εγω ειχα βρει aftermarket με καμια 200αρια κατω απ την τιμη που σου εδωσαν...

Προβλημα σου ειπαν πως δεν δημιουργει οπως ειναι τωρα ή αμα τορνευτει?..
700€ μαζι με εργατικα!
για τωρα με ειπαν πως αν δεν με ενοχλει αυτο που κανει το αυτοκινητο δεν θα βγαλει καποιο εχτρα προβλημα και μου ειπαν πως δεν θεωρουν ουτε αυτο σοβαρο προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-05-12, 17:06
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw e46 316 Εμφάνιση μηνυμάτων
το πηγα σε δυο συνεργεια bmw...τελικα ειναι το βολαν με ειπαν εχει πυρωσει λιγο και κανει αυτο κατα την εκκινηση!Με ειπαν να μην το κανω τιποτα γιατι ο δισκοσ ειναι μια χαρα και χρειαστει να τον αλλαξω τοτε να φαω και λιγο το βολαν σε εναν τορνο ωστε να λειανθει!προσ το παρον δεν εχω κανενα προβλημα ειπαν
Και είμαι σίγουρος, ότι αν μελάνιασε το βολάν, το πλατώ και ο δίσκος είναι σε άριστη
κατάσταση..
Οπως είμαι σίγουρος, πώς για να σου πούνε τη διάγνωση, φυσικά και κατέβασαν το κιβώτιο..
Και ερωτώ: Τι άλλο πρόβλημα να έχεις πέρα απο αυτό που ήδη έχεις??
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-05-12, 17:18
Το avatar του χρήστη bmw e46 316
bmw e46 316 Ο χρήστης bmw e46 316 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Μηνύματα: 19
bmw e46 316 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Και είμαι σίγουρος, ότι αν μελάνιασε το βολάν, το πλατώ και ο δίσκος είναι σε άριστη
κατάσταση..
Οπως είμαι σίγουρος, πώς για να σου πούνε τη διάγνωση, φυσικά και κατέβασαν το κιβώτιο..
Και ερωτώ: Τι άλλο πρόβλημα να έχεις πέρα απο αυτό που ήδη έχεις??
προφανως θα εννοουν οτι δεν θα επηρεασει αρνητικα σε καποιο αλλο εξαρτημα...
δεν ξερω και εγω βρισκομαι σε μια φαση που δεν ξερω τι να κανω!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-05-12, 20:02
Το avatar του χρήστη BmwΕ36Ε46
BmwΕ36Ε46 Ο χρήστης BmwΕ36Ε46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2012
Μηνύματα: 64
BmwΕ36Ε46 is on a distinguished road
Αλλαγή δίσκο πλατό κατευθείαν.Αυτό πρέπει να είναι φίλε
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-05-12, 21:30
Το avatar του χρήστη bmw e46 316
bmw e46 316 Ο χρήστης bmw e46 316 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 13-05-2012
Μηνύματα: 19
bmw e46 316 is on a distinguished road
ρε παιδια αν ηταν δισκος δεν θα επρεπε αν πηγαινα να ξεκινησω με μεγαλη ταχυτητα να σβηνει???εγω σημερα εβαλα τριτη κ ξεκινησε
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-05-12, 23:09
Το avatar του χρήστη BmwΕ36Ε46
BmwΕ36Ε46 Ο χρήστης BmwΕ36Ε46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 10-05-2012
Μηνύματα: 64
BmwΕ36Ε46 is on a distinguished road
Για να σου βγάλει βολάν πρέπει να του έχεις κάνει βίαιη χρήση κατά εξακολούθηση.Δεν χαλάει τόσο εύκολα.Πήγαινε το σε έναν δικό σου για να μπορέσεις να βγάλεις άκρη γιατί μέσα στις αντιπροσωπείες σου λένε ότι νάνε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.