Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 19-02-09, 17:15
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παλι καλα.
Παντως αν κουνηθηκε θα εγινε μετα, γιατι αρχικα γραφεις οτι σου αναψε το προειδοποιητικο για ψυκτικο. Αρα κατι απο αυτα που αλλαξες εφταιγε.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 19-02-09, 17:26
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Πάντως το πρόβλημα με το παγούρι είναι συνηθησμένο για τα 46άρια. Εμένα μου άναβε το λαμπάκι για συμπλήρωση ψυκτικού και δε φαινόταν να χάνει απο πουθενά! Φάνηκε μόνο όταν βάλαμε μια τρόμπα στο καπάκι/τάπα απο το παγούρι και ανεβάσαμε την πίεση.Τότε άρχισε να "δακρύζει" και φυσικά αλλάχτηκε και απο τότε όλα ΟΚ!
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-02-09, 09:27
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
πλεον η ποδια ειναι στεγνη και δεν εχω καμια διαροη απο το συστημα ψυξης.
το παγουρι ισως οντως να ηταν τρυπιο οποτε μεχρι εδω ολα καλα!

το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια ελαχιστη διαροη ισως απο τα σωληνακια που πανε στα πλιστικα των xenon.δηλ το νερο για τους υαλοκαθαριστηρες.

Σε εναν μαστορα εξω μου ειπε οτι πρεπει να βγει ο προφυλακτηρας για να μπορεσουμε να δουμε σε πιο σωληνακι ειναι η διαρροη.
Παιδια δεν με πειραζουν τα 100ευρω που μου ειπε εργασια αλλα αν θα ξαναμπει ο προφυλακτηρας στην θεση του και οχι στραβα!
Επειδη ειμαι ψυρας με το αμαξι δεν θελω να βλεπω τον προφυλακτηρα μου να μην ειναι ΟΚ!
Απτην αλλη δεν μπορω να αφηνω να σταζει το αμαξι...

Τι να κανω???

Τελος η σταση του σφακιανακη απαραδεκτη! η απαντηση ηταν οτι ΕΤΥΧΕ την ιδια μερα που αλλαξαμε παγουρι να ξεκινησει διαροη στα σωληνακια των xenon!ΕΛΕΟΣ!
Για βλαμμενους μας περνουν???Ακου ΕΤΥΧΕ!

τα σχολια δικα σας και δεν ξερω τι σχεση εχετε με τον σφακιανακη αλλα εγω δεν ξαναπαταω εκει...






Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάντως το πρόβλημα με το παγούρι είναι συνηθησμένο για τα 46άρια. Εμένα μου άναβε το λαμπάκι για συμπλήρωση ψυκτικού και δε φαινόταν να χάνει απο πουθενά! Φάνηκε μόνο όταν βάλαμε μια τρόμπα στο καπάκι/τάπα απο το παγούρι και ανεβάσαμε την πίεση.Τότε άρχισε να "δακρύζει" και φυσικά αλλάχτηκε και απο τότε όλα ΟΚ!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-02-09, 09:33
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
φιλαρακι...καταλαβαινω την ταλαιπωρια σου.....αφου ομως δεν το ξαναπας εκει το αμαξι σου...και σιγουρα δεν θες να το αφησεις με ψιλοδιαρροη....βρες ενα ικανο συνεργειο που θα σου συσταθει εστω και απο δω μεσα...και προχωρα στην επισκευη του λαστιχου αφοβα....ο προφυλακτηρας μπαινει και βγαινει σε συγκεκριμενα σημεια σαν να κουμπωνει!Αμα βεβαια πεσεις σε τοσο ηλιθιο...τι να σου πω....απλα θα συνεχιστει η ατυχια και ταλαιπωρια σου!!!




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
πλεον η ποδια ειναι στεγνη και δεν εχω καμια διαροη απο το συστημα ψυξης.
το παγουρι ισως οντως να ηταν τρυπιο οποτε μεχρι εδω ολα καλα!

το θεμα ειναι οτι υπαρχει μια ελαχιστη διαροη ισως απο τα σωληνακια που πανε στα πλιστικα των xenon.δηλ το νερο για τους υαλοκαθαριστηρες.

Σε εναν μαστορα εξω μου ειπε οτι πρεπει να βγει ο προφυλακτηρας για να μπορεσουμε να δουμε σε πιο σωληνακι ειναι η διαρροη.
Παιδια δεν με πειραζουν τα 100ευρω που μου ειπε εργασια αλλα αν θα ξαναμπει ο προφυλακτηρας στην θεση του και οχι στραβα!
Επειδη ειμαι ψυρας με το αμαξι δεν θελω να βλεπω τον προφυλακτηρα μου να μην ειναι ΟΚ!
Απτην αλλη δεν μπορω να αφηνω να σταζει το αμαξι...

Τι να κανω???

Τελος η σταση του σφακιανακη απαραδεκτη! η απαντηση ηταν οτι ΕΤΥΧΕ την ιδια μερα που αλλαξαμε παγουρι να ξεκινησει διαροη στα σωληνακια των xenon!ΕΛΕΟΣ!
Για βλαμμενους μας περνουν???Ακου ΕΤΥΧΕ!

τα σχολια δικα σας και δεν ξερω τι σχεση εχετε με τον σφακιανακη αλλα εγω δεν ξαναπαταω εκει...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-02-09, 09:39
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
bill βρηκα εναν μαστορα που λεγετε ΜΙΧΑΗΛ ΣΒΙΓΓΟΣ και ειναι παραλληλα της λεωφ κηφησιας μετα το ψυχικο δεξια.

Εχει παει κανεις εκει? εννοειτε δεν θα αφησω να σταζει νερο το αμαξι και θα παω να το φτιαξω απλα εχω ενδιασμους στο βαλε βγαλε , αν μπει εστω και λιγο στραβα θα ξενερωσω πολυ ασχημα!
ομως πρεπει να γινει τι να κανω...
τα 100ευρω που μου ειπε πιστευω ειναι μια χαρα. τι λες?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλαρακι...καταλαβαινω την ταλαιπωρια σου.....αφου ομως δεν το ξαναπας εκει το αμαξι σου...και σιγουρα δεν θες να το αφησεις με ψιλοδιαρροη....βρες ενα ικανο συνεργειο που θα σου συσταθει εστω και απο δω μεσα...και προχωρα στην επισκευη του λαστιχου αφοβα....ο προφυλακτηρας μπαινει και βγαινει σε συγκεκριμενα σημεια σαν να κουμπωνει!Αμα βεβαια πεσεις σε τοσο ηλιθιο...τι να σου πω....απλα θα συνεχιστει η ατυχια και ταλαιπωρια σου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-02-09, 09:42
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
ρε παιδια...ειναι τοσο απλο για να βγαλεις τον προφυλακτηρα που τα θεωρω υπερβολικα!!Βιδες ειναι 6 ή 8 δεν θυμαμαι.....!Τι να πω....κοροιδια λεφτα τα θεωρω....οντως μπορει αυτη να ειναι η εργατοωρα τους αλλα εγω θα τον κατεβαζα μονος μου,θα κοιταγα και τα λαστιχακια μονος μου και θα τον ξανατοποθετουσα!!!!τοσο απλο ειναι!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-02-09, 09:49
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
bill ξερεις να παμε μαζι καπου να τον βγαλουμε?εχεις κανα φιλο με συνεργειο ?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια...ειναι τοσο απλο για να βγαλεις τον προφυλακτηρα που τα θεωρω υπερβολικα!!Βιδες ειναι 6 ή 8 δεν θυμαμαι.....!Τι να πω....κοροιδια λεφτα τα θεωρω....οντως μπορει αυτη να ειναι η εργατοωρα τους αλλα εγω θα τον κατεβαζα μονος μου,θα κοιταγα και τα λαστιχακια μονος μου και θα τον ξανατοποθετουσα!!!!τοσο απλο ειναι!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-02-09, 09:56
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
φιλαρακι...ευχαριστως να στον εβγαζα εγω αλλα ξενα πραγματα δεν πειραζω...ασε που τωρα θυμηθηκα οτι μιλαμε για Ζ και οχι για Ε46!Ωστοσο μετα την μετατροπη που εκανα και μετα απο την συσταση του Παπ...... για καλο συνεργειο που δεν δαγκωνει και κανει καλη δουλεια,παω στην Αργυρουπολη σε εναν Νικο....που μου τοποθετησε και τους καινουργιους καθρεπτες και δεν επαιρνε και φραγκο.....μονος μου του εδωσα οτι ηθελα και εφυγα πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια του.....αν θελεις ευχαριστως να σου δωσω το τηλ του να πας εκ μερους μου!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-02-09, 10:20
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
Τελος η σταση του σφακιανακη απαραδεκτη! η απαντηση ηταν οτι ΕΤΥΧΕ την ιδια μερα που αλλαξαμε παγουρι να ξεκινησει διαροη στα σωληνακια των xenon!ΕΛΕΟΣ!
Για βλαμμενους μας περνουν???Ακου ΕΤΥΧΕ!

τα σχολια δικα σας και δεν ξερω τι σχεση εχετε με τον σφακιανακη αλλα εγω δεν ξαναπαταω εκει...
Χωρις σχολιο...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas Εμφάνιση μηνυμάτων
.....

Σε ποιο συνεργειο Σφακιανακη?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas Εμφάνιση μηνυμάτων
.....
Σε ρωτησα σε ποιον Σφακιανακη πηγες και δεν ειπες και εχεις και το ΡΜ κλειστο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 20-02-09, 11:41
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Kona το καταραμενο το Pm μου δεν το εχω κλειστο!
ελεος ρε παιδια admins ξεκλειδωστε σβηστε δεν ξερω τι θα κανετε στο pm μου καντε το να δουλευει! ΕΛΕΟΣ!

Το συνεργειο που παω ειναι στην μεσογειων στον Σφακιανακη οπου πλεον δεν με βλεπω να ξαναπαταω εκει!
Επεισης εχω παει και μια φορα στον σφακιανακη στο MALL στην κηφησιας οπου με κλεψανε και εφυγα τρεχοντας!

Στην μεσογειων πηγαινα γιατι εχω εναν γνωστο ανθρωπο οπου ηταν σε αδεια τωρα που πηγα με το παγουρι.Απο βδομαδα θα ξαναπαω να μιλησω μαζι του οχι για να μου το φτιαξει αλλα για να του πω οτι δεν ειναι επαγγελματιες και οτι το Γνωστοποιω στο CLUB διοτι η αντιμετωπιση του ΕΤΥΧΕ και πλεον κοψε κυριε πελατακο το κεφαλι σου να το φτιαξεις με το κοστος δικο σου!Ε παει πολυ!

Τα σχολια δικα σας...

Τελος ο πατερας μου βρηκε εναν φαναρτζη εξω και θα παω εκει να να δουμε πως θα ξεκουμπωσουμε τον προφυλακτηρα να φτιαξω το σωληνακι...








Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk
.....
Τελος η σταση του σφακιανακη απαραδεκτη! η απαντηση ηταν οτι ΕΤΥΧΕ την ιδια μερα που αλλαξαμε παγουρι να ξεκινησει διαροη στα σωληνακια των xenon!ΕΛΕΟΣ!
Για βλαμμενους μας περνουν???Ακου ΕΤΥΧΕ!

τα σχολια δικα σας και δεν ξερω τι σχεση εχετε με τον σφακιανακη αλλα εγω δεν ξαναπαταω εκει...

Χωρις σχολιο...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas
.....

Σε ποιο συνεργειο Σφακιανακη?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas
.....
Σε ρωτησα σε ποιον Σφακιανακη πηγες και δεν ειπες και εχεις και το ΡΜ κλειστο!!!

__________________


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konas Εμφάνιση μηνυμάτων
Χωρις σχολιο...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.