Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 25-05-09, 02:36
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία και πες πως εγώ είμαι φασιστοειδές (καλό!) στους δικούς σου ιστότοπους ας πούμε, πως χειρίζεσαι εκείνους που ενώ τους υποδεικνύεται και τους εξηγείται (post #81) το γιατί υπάρχει κάποιος περιορισμός σε κάτι, τον καταπατούν και "ετσιθελικά" αυτοανακηρύσουν τον εαυτό τους υπεράνω των περιορισμών αυτών;
Έχεις σκεφτεί καθόλου ότι υπάρχουν λόγοι για το κάθε πράγμα και η λέξη φασισμός μπορεί να έχει πολλές εκφάνσεις;

Τα πράγματα γενικά τα αντιμετωπίζω και εγώ με χιούμορ, βέβαια υπάρχουν και κάποια πράγματα που αναγκαστικά πρέπει να τα αντιμετωπίζω με σχετική σοβαρότητα. Το forum έχει παρελθόν 5 ετών λειτουργίας και με βάση το πως έχει δουλέψει το κάθε τι και το τι forum θέλουν να έχουν όσοι το έφτιαξαν έχουν θέσει κάποιους περιορισμούς. Δεν ξέρω πως αλλιώς ή περισσότερο να στο εξηγήσω. Είμαι πολύ κοντά στο να σηκώσω τα χέρια ψηλά μαζί σου...

Αλήθεια το παραμυθάς τι ακριβώς είναι; To username μου πάντως δεν είναι όπως το γράφεις και κανένα από τα 2 τους δεν μεταφράζεται σε αυτό...
C U out there
Το "παραμυθας" δεξου το σαν ενα ειδος "λογοπαιγνιου" και το Fairytail καθεαυτου ειναι μια ιστορια με νεράιδες. Στις ΗΠΑ μεταφραζεται και ως παραμυθι ας μη κολλησουμε εκει. Το θεμα ειναι πως αυτα που λες ναι μεν καλα κ χρυσα ειναι αλλα μεχρι να μιλησεις εσυ και να "κλεισεις" το όλο θεμα με τον ιδιαιτερο 'τρόπο' σου εσυ εισαι αυτος που δημιουργει κλίμα. Αν διαβασεις προσεχτικα ολα τα ποστς των παιδιων ασχετως αν διαφωνω η συμφωνω σε πολλα θα δεις πως μιλαμε ολοι κοσμια και δεν εχει προκληθει το παραμικρο. ΑΝ ΓΙΝΕΙ κατι τετοιο ειμαι συμφωνος να κλεισει το thread. Κατι τετοιο ομως ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ!
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 25-05-09, 03:10
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
tail είναι η ουρά χαχαχα, tale είναι η ιστορία, teller αυτός που περιγράφεις στο λογοπαίγνιο.

Στο θέμα. Αν ζυγίσεις την αντίδραση μου με το ύφος του post σου που διεγράφει θα το βρεις (σωστά) σαν υπερδιόρθωση. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Είναι ότι φτάσαμε σε αυτήν την κατάσταση που περιγράφω (καθόλου γλαφυρά σε διαβεβαιώ) από τα όσα βρήκαμε μπροστά μας. Και απλά δεν θέλουμε να τα ξαναβρούμε... Και κάποτε οι "μονομαχίες" με τις καλύτερες των προθέσεων ξεκίνησαν και εδώ και είμασταν και πολύ λιγότεροι από όσοι τώρα.
Για την ιστορία (και όσο και αν σου φαίνεται παράξενο) θα θέλαμε να υπάρχουν, είχαν και τα καλά τους και το ενδιαφέρον τους, τον τρόπο (μερικού) ελέγχου τους ψάχνουμε (κοιτάζοντας το πως τις αντιμετωπίζουν αλλού).

Γενικά δεν είμαστε τίποτα τυπάκια με βούρδουλες. Ευχαριστημένους προσπαθούμε να σας έχουμε και ένα ευχάριστο κλίμα να υπάρχει και υπομονή κάνουμε (συχνά μεγαλύτερη από εσάς μάλιστα), απλά μερικά πράγματα είναι πραγματικά... σπαζοκεφαλιά!
Και να ξέρεις ότι δεν μας αρέσει ότε να διαγράφουμε post, ούτε μέλη, ούτε να κλείνουμε threads. Όλα αυτά είναι παραδοχή (μας) ότι δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε (όλοι μαζί) σωστά!
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 25-05-09, 04:56
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
tail είναι η ουρά χαχαχα, tale είναι η ιστορία, teller αυτός που περιγράφεις στο λογοπαίγνιο.

Στο θέμα. Αν ζυγίσεις την αντίδραση μου με το ύφος του post σου που διεγράφει θα το βρεις (σωστά) σαν υπερδιόρθωση. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Είναι ότι φτάσαμε σε αυτήν την κατάσταση που περιγράφω (καθόλου γλαφυρά σε διαβεβαιώ) από τα όσα βρήκαμε μπροστά μας. Και απλά δεν θέλουμε να τα ξαναβρούμε... Και κάποτε οι "μονομαχίες" με τις καλύτερες των προθέσεων ξεκίνησαν και εδώ και είμασταν και πολύ λιγότεροι από όσοι τώρα.
Για την ιστορία (και όσο και αν σου φαίνεται παράξενο) θα θέλαμε να υπάρχουν, είχαν και τα καλά τους και το ενδιαφέρον τους, τον τρόπο (μερικού) ελέγχου τους ψάχνουμε (κοιτάζοντας το πως τις αντιμετωπίζουν αλλού).

Γενικά δεν είμαστε τίποτα τυπάκια με βούρδουλες. Ευχαριστημένους προσπαθούμε να σας έχουμε και ένα ευχάριστο κλίμα να υπάρχει και υπομονή κάνουμε (συχνά μεγαλύτερη από εσάς μάλιστα), απλά μερικά πράγματα είναι πραγματικά... σπαζοκεφαλιά!
Και να ξέρεις ότι δεν μας αρέσει ότε να διαγράφουμε post, ούτε μέλη, ούτε να κλείνουμε threads. Όλα αυτά είναι παραδοχή (μας) ότι δεν μπορούμε να λειτουργήσουμε (όλοι μαζί) σωστά!
C U out there
Σωστο 5 χρονια ΗΠΑ ημουνα και το spelling μου still sucks I m sorry απορω τοτε γτ δεν καταλαβες τον λογο που σε αποκαλεσα "παραμυθα"; Αφου το νοημα το καταλαβε το μυαλουδακι σου... τεσπα. Δηλαδη εσυ εισαι ενας "προαγγελος" του κακού που μπορει και προλαμβανει τα κακώς κειμενα προβαροντας μια δικομματικη ρητορεία χωριζοντας δηλ τους χρηστες του φορουμ σε καλους και κακους ή σε εξυπνους και χαζούς; Αυτη η εξυπναδα σου σε τοποθετει ενα σκαλοπατι πιο πανω ακομα και απο τον Μαικλ Σκόφιλντ. Μπραβο Keep on banning!
ΥΣ Εισαι 24 ωρες το 24ωρο στο σαητ αυτο και απαντας στα παντα; Σου εχει γινει εθισμος!
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pitbull : 25-05-09 στις 04:58
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 25-05-09, 05:00
Το avatar του χρήστη pitbull
pitbull Ο χρήστης pitbull δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 208
pitbull can only hope to improve
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
tail είναι η ουρά χαχαχα, tale είναι η ιστορία, teller αυτός που περιγράφεις στο λογοπαίγνιο.

Στο θέμα. Αν ζυγίσεις την αντίδραση μου με το ύφος του post σου που διεγράφει θα το..... μπλα μπλα μπλα
C U out there
Μιας και διορθωνεις λαθη να σου πω οτι το σωστο ειναι "διεγραφη", δεν υφισταται η λεξη διεγραφΕΙ Φιλικα
__________________
ΟΟΟ..... ΕΕΕ.. ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΣΑΡΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΜΙΑ B M W!
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 25-05-09, 05:12
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Για την ιστορία δεν έχω κάνει ban ΚΑΝΕΝΑΝ.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορούμε να συννενοηθούμε... Αναρωτιέμαι πραγματικά αν διαβάζεις όλα τα post στην συζήτηση!
Δεν βοηθάς και εσύ ιδιαίτερα βέβαια. Επιτίθεσαι σε όσους έχουν διαφορετική γνώμη με εσένα σε όλο το thread.

Υπάρχουν πράγματα που δεν μπορούν να έρθουν ακριβώς στα μέτρα μας, πράγματα που χρειάζεται η δική μας προσαρμογή σε αυτά, αν μας ενδιαφέρει να συνεχίσουμε να συμμετέχουμε φυσικά...

Όπως σου έγραψα και νωρίτερα δεν ξέρω τι άλλο να προσθέσω, παραιτούμαι από την προσπάθεια...
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 25-05-09, 07:15
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Φίλε Pitbull απο τη στιγμή που δεν μας βάλανε με το ζόρι σε αυτό το φόρουμ αλλά μόνοι μας το κάναμε, οφείλουμε να σεβαστούμε τους κανόνες. όποιοι και αν είναι αυτοί.

Δεν ξέρω τον fairytale και δεν είμαι ενάντια στις κόντρες αλλά απο τη στιγμή που είμαστε φιλοξενούμενοι σε αυτό το μέρος πρέπει να ενεργούμε βάση των κανόνων του.
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 25-05-09, 07:52
sciroccoR Ο χρήστης sciroccoR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 220
sciroccoR will become famous soon enough
Ας φτιαξουν ενα δευτερο σαιτ οι φιλοι των πατηματων,των Ψηλων,των στοιχηματων,των καρφωτων αλλαγων...θα προτεινα και μερικα θεματα...μουργο gti vs kagourex si,τα δωσα ολα τα νιτρα και του σκισα τα κλαπετα του γαμπρου με την πορσε,τσαι και χαμομηλι σε ολη τιν πιατσα με το σεσουαρ το καινουργιο που εβαλα χτες στον μαστορα τον καλυτερο κλπ κλπ
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 25-05-09, 08:05
Το avatar του χρήστη Sokin M3
Sokin M3 Ο χρήστης Sokin M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-04-2008
Μηνύματα: 473
Sokin M3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να τα λεμε και πιο απλα,στην γλωσσα του Νικου....βλεπε ody με giannisnos....και δεν ειναι ολοι υπερ του ody....
Κατι αντιστοιχο δεν θελουμε να συμβει και εδω...(δυστυχως)
Γιωργο με πειραξε το κατινιες......τιποτε αλλο.......απο εκει και περα εαν δεν θελει η Ο.Δ. subforum με κοντρες ειναι δικαιωμα της.........

ομως οι χαρακτηρισμοι αυτοι δεν ειναι σωστοι

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer316 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Pitbull απο τη στιγμή που δεν μας βάλανε με το ζόρι σε αυτό το φόρουμ αλλά μόνοι μας το κάναμε, οφείλουμε να σεβαστούμε τους κανόνες. όποιοι και αν είναι αυτοί.

Δεν ξέρω τον fairytale και δεν είμαι ενάντια στις κόντρες αλλά απο τη στιγμή που είμαστε φιλοξενούμενοι σε αυτό το μέρος πρέπει να ενεργούμε βάση των κανόνων του.
+1000 ολοι μας πρεπει να σεβομαστε τους κανονες αλλα και οι moderators θα πρεπει να δινουν το καλο παραδειγμα και να προσεχουν τους χαρακτηρισμους τους

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red520i Εμφάνιση μηνυμάτων
Ας φτιαξουν ενα δευτερο σαιτ οι φιλοι των πατηματων,των Ψηλων,των στοιχηματων,των καρφωτων αλλαγων...θα προτεινα και μερικα θεματα...μουργο gti vs kagourex si,τα δωσα ολα τα νιτρα και του σκισα τα κλαπετα του γαμπρου με την πορσε,τσαι και χαμομηλι σε ολη τιν πιατσα με το σεσουαρ το καινουργιο που εβαλα χτες στον μαστορα τον καλυτερο κλπ κλπ
υπαρχουν τετοια site και δοξα τον θεο ειμαστε πολλα μελη απο εδω,εκει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 25-05-09 στις 11:05 Αιτία: συγχώνευση 3 post
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 25-05-09, 08:32
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
λοιπόν παιδιά νομίζω ότι το όλο θέμα είναι υπέρ των κντράκιδων μιάς και είναι οι αδικημένοι με τα 1000.
το forum καταρχίν απαρτίζεται από όλους μας είτε νέους είτε παλιούς.
οι επιθυμίες όλων πρέπει να είναι σεβαστές και να υπάρχει σεβασμός απο τους ιδιοκτήτες προς τα μέλη.
κατα τη δικιά μου άποψη αν δε θες να βλέπεις μια ενότητα δε τι βλέπεις.
προσωπικά εμένα το θέμα κόντρας μου είναι τελείως αδιάφορο αλλά απο τη στιγμή που υπάρχουν άτομα τα οποία θέλουν να γράφουν και να διαβάζουν εκεί κάτι πρέπει να γίνει.
δλδ δε κατάλαβα ρε παιδιά αν δεν είναι φασισμός αποφασίζω για κάτι και το κάνω χωρίς να ρωτήσω κανέναν από ένα σύνολο που είμαστε όλοι ένα με ένα κοινο ενδιαφέρον, τότε τι είναι;
επίσεις το θέμα σβύστηκαν pm το θεωρώ τελείως απαράδεκτο και το κατακρίνω πρώτον επειδή το άτομο που τα έστειλε σεβάστηκε την αναφορά σας περί κοντρών στο forum και ενώ μπορούσε να γράψει εδώ και να το δουν 10-20 ατομα σε 5 λεπτά έκατσε και έφαγε το χρόνο του για να γράψει σε 5-10 άτομα προσωπικά. με πιο δικαίωμα σβύσθηκαν τα μυνήματα του;δλδ δε κατάλαβα λογαριασμό θα δώσουμε και για τα προσωπικά μυνήματα; στο κάτω κάτω δε τα βλέπει κανείς και δε πάνε ενάντια στους κανόνες απο τι στιγμή που δεν είνα σε δημόσια θέα.για σοβαρευτείτε ρε μάγκες λίγο.
και στη τελική ρε παιδιά όλοι εσείς που κατακτίνεται την ενότητα ε μη τη διαβάζεται τη ριμάδα αν δε σας ενδιαφέρει.
και κάτι τελευταίο εδώ είμαστε μια παρέα και τπτ άλλο κανένας δεν είναι αφεντικό κανενός και όλα πρέπει να γίνονται με συζήτηση. δεν υπάρχουν δικαολογίες ούτε εξηγήσεις. απο τη στιγμή που πολά άτομα ζητάν να ανοίξει η ενότητα σκεφτείτε και κάντε κάτι για να είναι όλοι ευχαριστημένοι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomelef : 25-05-09 στις 08:38
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 25-05-09, 08:58
Το avatar του χρήστη StratosGR
StratosGR Ο χρήστης StratosGR δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-03-2008
Μηνύματα: 88
StratosGR is on a distinguished road
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδή το άτομο που τα έστειλε σεβάστηκε την αναφορά σας περί κοντρών στο forum και ενώ μπορούσε να γράψει εδώ και να το δουν 10-20 ατομα σε 5 λεπτά έκατσε και έφαγε το χρόνο του για να γράψει σε 5-10 άτομα προσωπικά.
Φίλε μου μάλλον δε κατάλαβες καλά.Το πόσταρε κανονικά στο φόρουμ και το έσβησαν από εδώ.Όχι pm.Άρα δε "σεβάστηκε" τους κανόνες όπως είπες.
Ευτυχώς εγώ πρόλαβα να το δω πάντως
Κι εγώ δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με τις "φιλικές"; κόντρες και θα ήταν ωραίο να δημοσιεύονται.Αλλά από ότι κατάλαβα (μιας και είμαι πιο νέο μέλος και δε πρόλαβα πότε να δω αυτό το section) το οποίο είναι και αναμενόμενο βλέποντας και άλλα φόρουμ, ο κόσμος πλακωνόταν και δε θα ήταν και τόσο κόσμιοι
Οι επιλογές είναι 2.Είτε το κόβεις εντελώς το section ,είτε αρχίζεις τα ban (εγώ αυτό προτιμώ).
Οι έχοντες και κατέχοντες του site πάντως επέλεξαν το 2ο και πρέπει να το σεβαστούμε όλοι,συμφωνούμε ή διαφωνούμε.
Αυτοί βάζουν τους κανόνες τους οποίους δέχεσαι όταν κάνεις αίτηση μέλους.
Το να κάνεις αίτηση μέλους όμως και μετά να λες α! δε μ' αρέσει αυτός ο κανόνας είναι απαράδεκτο.
Το συγκεκριμένο post ήταν κόσμιο 100%,αλλά από τη στιγμή που δεν επιτρέπεται ,δεν είναι και σωστό να υπάρχουν και εξαιρέσεις.Μετά θα είχαμε τα άλλα παιδικά φαινόμενα.
"Γιατί έσβησες το δικό μου που ήταν πιο κόσμιο από του άλλου" και πάει λέγοντας.
Ελπίζω πάντως κάποια στιγμή να αναθεωρήσουν την άποψη τους οι administrators-mods και να ανοίξει το section.Kι όποιος δε μπορεί να συγκρατηθεί στην πυρά
Πάντως με καταπάτηση των κανόνων και πρόκληση δε πρόκειται να προωθηθεί αυτή η άποψη.

__________________
WOW

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.