Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1821  
Παλιά 16-02-13, 14:57
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλέπω πολύ ωραίο αμάξι με 30000χλμ και ''μαγική κατάσταση'' ή πως το έλεγε...όλες οι φώτο αυτό έδειχναν.
Εκτός του τιμονιού που είχε 70-100.000χλμ....τι συμβουλή να δώσεις και τι να πάρεις?
Απάντησες μόνος σου.

Το ότι εσύ μπορείς να κρίνεις πως το τιμόνι έχει πχ 100.000κμ δεν είναι εύκολο και δεν έχουν όλοι την ίδια δυνατότητα.

Αυτή η πληροφορία λοιπόν θα μπορούσε να "σώσει" κάποιον από τη παγίδα των 30.000κμ και δε πιστεύω πως το ΡΜ είναι η λύση.

Γιαυτό ακριβώς το λόγο πιστεύω ότι πρέπει να γίνεται ανοιχτή συζήτηση, αλλιώς ας κλειδωθεί το τόπικ.

Η αγορά Μ3 (ΤΩΡΑ που λέει και ο τίτλος) ξεκινάει από αναζήτηση σε αγγελίες...και πιστεύω ότι όντως τώρα είναι καλύτερη στιγμή να πάρεις εφόσον το ψάξεις διεξοδικά κι εδώ χρειάζεται γνώση και εμπειρία από φόρουμ/προηγούμενους κατόχους.

Τώρα παίρνεις ένα δυνητικά συλλεκτικό Μ (ίσως από τα καλύτερα που φτιάχτηκαν) σε εξευτελιστική τιμή για αυτό που αξίζει.
Απάντηση με παράθεση
  #1822  
Παλιά 16-02-13, 15:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos120i Εμφάνιση μηνυμάτων
Απάντησες μόνος σου.

Το ότι εσύ μπορείς να κρίνεις πως το τιμόνι έχει πχ 100.000κμ δεν είναι εύκολο και δεν έχουν όλοι την ίδια δυνατότητα.

Αυτή η πληροφορία λοιπόν θα μπορούσε να "σώσει" κάποιον από τη παγίδα των 30.000κμ και δε πιστεύω πως το ΡΜ είναι η λύση.
Και αν εγώ κάνω λάθος? Τον έκαψα τον αγοραστή. Και όλα αυτά πίσω από την ασφάλεια του πληκτρολογίου μου.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1823  
Παλιά 16-02-13, 15:02
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Οι μόνες πληροφορίες που μπορεί να πάρει κάποιος ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΑ, είναι από τον ιδιοκτήτη.

Αυτό στις αγγελίες του φόρουμ μπορεί να συμβεί στην κατάλληλη ενότητα που διέπεται από καποιον έλεγχο και περιορισμούς.

Όλα τα άλλα είναι υποννοούμενα και ''άλλα λόγια να αγαπιόμαστε''. Μπορεί να μάθεις κάτι, αλλά και πάλι ...δεν βγάζεις άκρη.

Να σας πω και για παλιό Μ3 μέλους από εδώ μέσα που άλλοι το έβγαλαν ''καλό''....

Εγώ το θεωρώ χρέπι...όσο ήταν του μέλους και όταν πουλήθηκε από αυτόν ήταν δουλεμένο και συντηρημένο. Και ήταν ΚΑΛΟ!!!
Από εκεί και πέρα έχει αλλάξει ιδιοκτήτες, και κανείς δεν έχει ιδέα, έχει εμφανιστεί σε αγγελίες σαν καραγκιόζ σαράι τουμπανιασμένο και μετά ξαναεπέστρεψε σε πιο νορμάλ συνθήκες....μετά τις συμβουλές δηλαδή...κάποιος θα πάει να το πάρει με χαρά??? ότι δηλαδή πήρε κάποια σοβαρή συμβουλή? (Και από μένα, έτσι? δεν είμαι ο καλός συμβουλάτορας).

Ας πούμε ότι εγώ πουλαω το δικό μου, που κάποιος έχει να το δεί 6 μήνες. Τι συμβουλή θα δώσει? Ότι είναι καλό? Και αν εγώ το ρημάδιασα προχτές?

Είναι λάθος η συμβούλευση περί ανέμων και υδάτων...

Και είναι λάθος το να δίνεται έτσι η δυνατότητα να παρακάμπτονται οι πραγματικές αγγελίες του φόρουμ, που κάποιος μπορεί να πάρει μια συμβουλή....

Και σε άλλο θέμα παλι τα ίδια βλέπω.

Τους κανόνες στις αγγελίες τους βάλαμε γιατί το 2007 είχε γίνει το φόρουμ ''χρυσή αγγελία''...
Τώρα πάλι τα ίδια με το μανδύα της ''συζήτησης και ενημερωσης''.

Παντού βλέπω σε όλα τα θέματα να ξεφυτρώνουν αγγελίες. Κυρίως από ανθρώπους που για το δικό τους λόγο δεν πληρούν την προδιαγραφή να βάλουν κανονική αγγελία.
Για καλό και για κακό.

Πάνω από όλα, είναι η αφορμή να βάλει ο καθένας την αγγελία του.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1824  
Παλιά 16-02-13, 15:14
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Επειδή και εγώ συμμετίχα στο "κράξιμο¨του φίλου motorsport έχω να πω τα εξής:

Καταρχάς μου φάνηκε άσχημο να κρίνει κάποιος ένα αμάξι έτσι.Ο ιδιοκτήτης που τυχαίνει να τον γνωρίζω το έχει απο το 06' αν δεν κάνω λάθος και το έχει ΚΑΙ για να πηγαίνει στην δουλειά του.Γι αυτό και τα τόσα χιλιόμετρα.Το αμάξι είναι συντηριμένο πολύ καλά (γράφει κιόλας το παιδί τι έχει αλλάξει) και το σημαντικό είναι ότι δεν έχει αλλάξει 100 ιδιοκτήτες όπως άλλα κι άλλα.
Εσύ θα προτιμούσες να έκανε ότι και οι άλλοι?Να πάει να γυρίσει τα χιλιόμετρα (νομίζεις ότι τα περισσότερα στο car.gr έχουν τα χιλιόμετρα που γράφουν?)Ο άνθρωπος είναι πολύ ειληκρινής κατα την γνώμη μου...

Και για του γιατρού το καρχαρινι λέτε εδω μέσα τα καλύτερα λόγια και ας έχει και αυτό στην πλάτη του 200.000+ χιλιόμετρα.

Φίλε motorsport εντελώς φιλικά όλα απλά ήθελα να καταλάβεις το σκεπτικό μου

Οσο για το θέμα του βιασμού του θρέντ απο αγγελίες δεν το βρίσκω λάθος.Κάποιος που ενδιαφέρεται και θέλει να μάθει για κάποιο αμάξι βρίσκει αρκετές πληροφορίες.Κάποιος άλλος μπορεί να έχει δει κάποιο αμάξι και είναι μάπα.Αν το γράψει μπορεί να το δει και κάποιος άλλος και να το αποκλείσει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έγινε τέτοιο θέμα.Και στο "Μ3 Ε30 η ιστορία του θρύλου στην Ελλάδα" μπαίνουν αγγελίες δεν είδα κάποιον να παραπονεθεί.Ίσα ίσα σχεδόν όλοι της βρίσκουν πολύ ενδιαφέρουσες τις πληροφορίες που θα πάρουν απο το ποστάρισμα της αγγελίας του αμαξιού που τους ενδιαφέρει.
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #1825  
Παλιά 16-02-13, 15:18
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Είναι λάθος παντού....

Αλλά έχει μια διαφορά.

Έχουμε ένα χρήστη ο οποίος είναι ενεργό μέλος και βάζει 10 λινκ και λέει αυτά μου αρέσουν...

Μετά μπαίνουν άλλοι 5 και βάζουν από 1 αγγελία που πιθανά είναι του δικού τους.

Τι κέρδος υπάρχει?

Απλά ο ''άσχετος'' κέρδισε το δικαίωμα να ποστάρει την αγγελία του. Με 10 δικαιολογίες πλέον....

Ποιό το κέρδος για τον πραγματικό χρήστη του φόρουμ? Κανένα...

Με την ίδια λογικη πρέπει να φτιαξουμε κατηγορίες:

-Αγορα Ε21 315
316
318
320/4
320/6
323

Ε36
316
318
320
323
325
328
Μ3

Ε46
316 Μ43
318
316 Ν40
318 Ν42
320
320 2.2 (αυτό υπάρχει )
323
325
328
...κλπ....κλπ....
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 16-02-13 στις 15:22
Απάντηση με παράθεση
  #1826  
Παλιά 16-02-13, 15:29
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Νομίζω ότι το σωστό είναι κάπου στην μέση.

Εγώ προσωπικά το βρίσκω σωστό να βοηθήσω κάποιο παιδί που θα τον ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο αμάξι (αν ξέρω κάτι).Άλλωστε με ξέρετε αρκετοί και απο κοντά...απλά γιατί όχι να μην βοηθήσω αν ξέρω κάτι χρήσιμο..?

Βέβαια όπως λες και εσύ κάποιος μπορεί να το εκμεταλευτεί και να ποστάρει την δικιά του αγγελία.Τι να κάνουμε Δημήτρη στις μέρες που ζούμε πρυτανεύει η κακιά και αδικία.

Το να πω εγώ και άλλοι 2-3 "γνωστοί" στο υπόλοιπο φόρουμ,κάτι το οποίο ξέρουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ δεν το βρίσκω κακο.

Φιλικά
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #1827  
Παλιά 16-02-13, 15:31
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3 E30 89' Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω ότι το σωστό είναι κάπου στην μέση.

Εγώ προσωπικά το βρίσκω σωστό να βοηθήσω κάποιο παιδί που θα τον ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο αμάξι (αν ξέρω κάτι).Άλλωστε με ξέρετε αρκετοί και απο κοντά...απλά γιατί όχι να μην βοηθήσω αν ξέρω κάτι χρήσιμο..?

Βέβαια όπως λες και εσύ κάποιος μπορεί να το εκμεταλευτεί και να ποστάρει την δικιά του αγγελία.Τι να κάνουμε Δημήτρη στις μέρες που ζούμε πρυτανεύει η κακιά και αδικία.

Το να πω εγώ και άλλοι 2-3 "γνωστοί" στο υπόλοιπο φόρουμ,κάτι το οποίο ξέρουμε ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ δεν το βρίσκω κακο.

Φιλικά
Όχι Βασίλη, δεν είναι κακό. Αλλά βλέπω να μην καταλαβαίνεις το ότι χάθηκε κάθε μέτρο.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1828  
Παλιά 16-02-13, 15:34
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Σίγουρα χάθηκε το μέτρο απο ένα σημείο και μετά..δεν διαφωνώ.

Απλά το να απαγορευτεί το ποστάρισμα των αγγελιών το θεωρώ παρατραβηγμένο.
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #1829  
Παλιά 16-02-13, 15:39
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Και πως θα γίνει δηλαδή με μέτρο? Πραγματικά ρωτάω.

2 χρόνια τώρα, το έχουμε αφήσει έτσι με τον μανδύα της ''καλοπροαίρετης ενημέρωσης''. Σιγά σιγά ξέφυγε. Θεωρώ ότι δεν πάει άλλο.

Βγάλατε κάποιο συμπέρασμα επίσης από τις πληροφορίες για τα Μ3?
Ποιό αξίζει πιο πολύ. Το πρώην κομπρεσέρ-κοντρέρ ή το πρώην πισταδόρικο με 50k έξτρα πράγματα?
Τελικά απλά μπήκαν 2 ακόμη αγγελίες στο φόρουμ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1830  
Παλιά 16-02-13, 15:54
Το avatar του χρήστη GIANNHS M
GIANNHS M Ο χρήστης GIANNHS M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2010
Μηνύματα: 539
GIANNHS M is on a distinguished road
τα μετρα κ τα σταθμα εχουν χαθει στη ζωη δεν θα χανοντουσαν μεσα σε ενα θρεντ!!!!οπως ειπες ο καθενας πισω απο ενα πληκτρολογειο μπορει κ γραφει οτι θελει για οποιο λογο εχει εκεινη την ωρα,σχετικο κ μη με το θεμα.για το πρωτο πραγμα που θα ηθελα να εχω αποψη ειναι Ο ΑΚΥΡΟΣ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΘΡΕΝΤ ! ! ! ! ! !ας αλλαξει ρε παιδια σε οτιδηποτε αλλο...παρεπεμπει δε υποψηφιο αγοραστη Μ3 που εψαχνε το 2009 κ εχουμε 184 σελιδες το 2013!!!ελεος.ο ανθρωπος θα πηρε αμαξι....ας κλεισει το θρεντ κ να ανοιχτει ενα αναλογο οπως των Μ3 Ε30,ΓΕΝΙΚΟ ομως που να συλλεγοντε πληροφοριες γενικα για την καροτσα το μοτερ κ τελος για καποια αυτοκινητα που πουλιουντε κ πιθανον να τα ξερουμε.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.