Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 23-12-09, 11:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φιλος μιλαει πιστευω για τη χρηση που κανει ο καθενας στο αμαξι του..Οπως το πας θα σε παει..Δεν πιστευω να εχει σχεση η γραμμη παραγωγης..
Οπως πήγαινα το παλιό, πάω και το καινούριο.. Αν αντέχει ή οχι, στην συγκεκριμένη περίπτωση μάλλον έχει να κάνει περισσότερο με το αυτοκίνητο παρά με τον οδηγό...
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 23-12-09, 11:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36-Hartge Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαλαρά ρε παιδιά γιατί όλο αυτό το άγχος?

Ο άνθρωπος συγκρινει ανάλογα με το έτος κατασκευής αν κατάλαβα καλα και όχι αν τα βάλεις δίπλα δίπλα.

Το έχω πει και πιό παλια αλλα θα το ξαναπώ οτι είχα τρια ολοκαίνουρια αυτοκίνητα και στο τέλος αποφασισα να αγοράσω ενα μεταχειρισμέμο E36 Coupe και τώρα ενα E36 Cabrio γνωρίζοντας πολύ καλά οτι δεν θα είναι καινούριο και κάποια πραγματα δεν θα είναι ποτέ όπως ένα καινούριο.

Σιγουρα δεν περίμενα να πάρω ενα σαράβαλο και να μην ξέρω απο που να ξεκινησω το μάζεμα.

Το 36αρι παρόλα τα 14 χρονια του και μη γνωρίζοντας τι και απο πόσους έχει περάσει ήταν και είναι πολύ καλό με κάποια στάνταρ προβλήματα που έβγαλαν σαν μοντέλα όπως κάθε μοντέλο.

Τώρα με το Cabrio δεν ξέρω ακόμα αλλα αν πάει όπως το Coupe δεν θέλω τίποτα αλλο.

Όσο για το 46αρι δεν έτυχε να εχω αλλα έτυχε να οδηγησω πριν αγοράσω το 36αρι και απλά μου φάνηκε πολύ ησυχο πολύ μικρό μέσα αλλα με καλη ποιοτητα πλαστικών.
Μιλάω για ένα 316 τετράπορτο και όχι για Μ3 Coupe.
Αυτό κάνω φίλε, λέω αυτά που είδα στο αυτοκίνητο, και δεν τα έβλεπε ο προηγούμενος..
Δεν καταλαβαίνω όμως αυτούς, που έχουν δεί τα ίδια και χειρότερα, και για κάποιο λόγο προσπαθούν να υπερασπιστούν την κατάσταση διακαιολογώντας τα αδικαιολόγητα..
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 23-12-09, 12:00
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318CI Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τους πολλαπλασιαστές, τη ζώνη ασφαλείας, την κονσόλα και
τις, τσιμούχες των παραθύρων (που δεν τις αναφέρεις) έχεις δίκιο,
είναι γνωστά προβλήματα και πολυσυζητημένα. Σαφώς και δεν θα
έπρεπε να υπάρχουν, αλλά δεν είναι ικανά να κακοχαρακτηρίσουν
το (πιό επιτυχημένο) μοντέλο της εταιρείας. Και σαφώς σε όλα τα μοντέλα
όλων των εταιρείων υφίσταται χαμηλότερο κόστος κατασκευής σε σχέση με
πριν 20 χρόνια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Σε καμία περίπτωση όμως ένα
αυτοκίνητο 20ετίας δεν είναι καλύτερο από ένα σημερινό, μην τρελαθούμε
τελείως.
συγχωρεσε με,αλλα συμφωνα με αρθρο σε περιοδικο ειδικου τυπου.το μοντελο που απογειωσε τις πωλησεις της bmw ειναι το Ε36.εκεινο θεωρείτε μέχρι σημερα το πιο επιτυχημενο εμπορικα μοντελο της
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 23-12-09, 12:01
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αλλά δεν το πιστεύω
Ποιό απο όλα?
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 23-12-09, 12:02
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ίδιο λέμε ρε φίλε, να φάς και καλή όρεξη, αλλά αν τρώς σούπα φιδέ, μην λές σε όλους οτι τρώς φιλέτο επειδή το πλήρωσες στην τιμή του φιλέτου..
ποτε ειπα οτι εφαγα φιλετο αντι για φιδε?!...εχω περασει το κομπλεξ οτι πληρωσα για να εχω 'αμαξαρα'...εαν αρχιζει να κανει μαμουνιες το πουλαω...αλλα καποιοι περνουν βμw για να λενε οτι εχουν...και για να μιλησω στην γλωσσα σου..περνουν φιλετο για να λενε οτι τρωνε φιλετο...αλλα στην πραγματικοτητα το πετανε...βεβαια δεν με νοιαζει τι κανουν οι αλλοι...

εγω επανερχομαι στο θεμα...καποιος ειπε τα παλια ηταν καλυτερα απο τα καινουργια...για τον αλφα χ ψ λογο...και?!...τι να κανουμε?! αναφορα στην bmw να βγαζει τα αμαξια τα παλια?!...ο ανθρωπος εκανε μια διαπιστωση...τι το τραβατε...να κανω και εγω μια διαπιστωση...τα 46 ειναι πολυ κατωτερα απο τα καινουργια!...και?!
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 23-12-09, 12:04
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mike_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
θυμηθηκα να προσθεσω και εγω οτι ενος πολυ καλου μου φιλου το 46 μετα απο σκληρη χρηση κουρεψε διαφορικο στα 120000 και σαζμαν 170000χλ!!!Και δεν ειναι ο μονος!Ακομα ενας γνωστος επαθε τα ιδια και τωρα παει για 3ο σαζμαν με 80000χλμ πανω!! Πολυ σπανια να το εχει παθει κανεις σε ε30 και ε28.Επισης εχουν αλλαξει και οι 2 τους πολλαπλασιαστες.(Valvetronic)Παρολα αυτα ειναι πολυ καλης ποιοτητας τα 46 και συναρμολογησης και δεν μπορουμε να τα υποβιβαζουμε τοσο πολυ.Δεν συγκρινονται με κοινα αυτοκινητα ιδιας χρονολογιας.
Δεν υποβιβάζω το αυτοκίνητο, ούτε το συγκρίνω με αντίστοιχα άλλων εταιριών..
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 23-12-09, 12:07
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fast-enough Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά έκανες και δεν τα έβαλες διότι αυτά και θεωρούνται και είναι αναλώσιμα!
Το 46άρι σου είναι ελληνικό ή από γερμανία?

Απο γερμανία, το πήρε ολοκαίνουριο ο αδερφός μου μέσα απο την BMW..
Δεν είχε καμία ένδειξη για το τί είναι, μόνο ένα L στο πορτμπαγκάζ.
(το οποίο και έφυγε απο πάνω, ή το κλέψανε...)

Υ.Γ. και τους πολλαπλασιαστές αναλώσιμους τους θεωρώ..
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 23-12-09, 17:14
Το avatar του χρήστη Mike_gr
Mike_gr Ο χρήστης Mike_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 500
Mike_gr is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
υπερβολες...παρτε τα σαραβαλα 20ετιας που δεν εχουν ουτε abs...και καντε την παπια στην βροχη...και λογος αντισπιν κτλ ουτε....τι λετε ρε

και καποιοι δεν καταλαβαινω τι κανετε!!!λετε δεν μου αρεσει ο σταυλος γιατι μυριζει αλλα θα κοιμαμαι εκει...εαν δεν σας αρεσει τοσο και το κρινετε απαραδεχτο...μην το παιρνετε....ή πουληστε το και παρτε αλλο

Ειπαμε οχι και σαραβαλα η παλια σχολη!!!Οσο για abs φυσικα και ειχαν και αν θες ψαξε να βρεις τον εξοπλισμο εποχης να δεις τι πραγματα υπηρχαν τοτε να παθεις πλακα.Επισης σαν εξτρα μπορουσες να εχεις και μπλοκε διαφορικο που ειναι μακραν καλυτερο απο αντισπιν και λοιπα.Κανενα καινουριο bmw δεν εχει ουτε σαν εξτρα μπλοκε διαφορικο εκτος απο τις M σειρες.Respect την παλια σχολη γιατι ηταν αυτοκινητα που εβγαιναν με ψυχη και δεν θα ξεχαστουν ποτε!
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 23-12-09, 19:37
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Δεν ειχατε ποτε ιταλικο μαλλον γιαυτο καθεστε και ψελνετε το Ε46.Εχω απο δευτερο χερι ενα 320 CI του 2001 με 123000 χλμ. Αν εξαιρεσεις οτι ειναι ελαφρως ψοφιμι κατα ολα τα αλλα το αμαξι ειναι αλλου και σε ποιοτητα και σε συμπεριφορα σε ταξιδι
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 24-12-09, 07:44
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ημουν ο ευτυχής κάτοχος ενός BMW 535i σειράς Ε28.

........
Παναγιώτης
Συγκρινεις τον Αγαμεμνωνα με τον Obama.
Οταν μιλας για Ε28 μιλας για αντικα.
Οταν μιλας για Ε46 μιλας για αυτοκινητο.
Οταν αγοραζες την αντικα το 1970 η το το 1980 την αγοραζες για να κανεις τη δουλεια σου για 30 χρονια.
Το 2000 και το 2010 αγοραζεις ενα ασφαλες αυτοκινητο για να κανεις τα γουστα σου.

Αλλωστε τα αυτοκινητα σημερα ειναι φθηνα στην αγορα τους και ακριβα στη συντηρηση τους.

To BMW ειναι ειδικη περιπτωση εχει χαρακτηρα ειτε ειναι πλαστικο ειτε ειναι αλουμινενιο
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.