Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > GPS και Car PC

GPS και Car PC Συζητήσεις γύρω από το θέμα του GPS και των Car PCs. Σχόλια, τεχνική υποστήριξη, εφαρμογές, λειτουργικά προγράμματα κλπ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 23-05-09, 20:21
Το avatar του χρήστη george kaleas
george kaleas Ο χρήστης george kaleas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Μηνύματα: 500
george kaleas is on a distinguished road
ας ρωτησο κατι μιας ειναι επι του θεματος
γνωριζει κανειις που μπωρο να βρω για ε46
το πλασιακι που μπενει για 1din αλα οχι αυτο που ειναι προς τα δεξια η οθονη...
αυτο που ειναι στο κεντρο ακριβος αν γνωριζει καινεις ας πει!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 17-06-09, 18:32
Το avatar του χρήστη Andreas_E92_ilsvm41
Andreas_E92_ilsvm41 Ο χρήστης Andreas_E92_ilsvm41 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 158
Andreas_E92_ilsvm41 is on a distinguished road
Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοιο πλαίσιο!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 19-07-09, 17:34
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
ρε παιδια σε ε90 αν παρω αυτο http://www.dynamicsounds.co.uk/conne...el-p-9396.html λογικα θα παρει 2din οθονη ε?σκεφτομαι να παρω μια kenwood.ολα τα kenwoof περνουν can bus adaptors για τα χειριστηρια στο τιμονι?φιλε μου αν μπορεις μπορεις να μου πεις τι κωδικο εχουν αυτα που χρησιμοποιησες να τα βρω στο ebay?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-07-09, 17:56
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Φίλε μου καλησπέρα!

Στο δικό μου έχω τοποθετήσει αυτά τα δυο που θα βρείς πατώντας εδώ φίσα σύνδεσης & CAN-Bus Interface
Προσοχή, θα πρέπει να τους πείς το μοντέλο της πηγής που θα συνδέσεις, για να σου δώσουν το αντίστοιχο καλωδιάκι που θα συνδεθεί το CAN-Bus Interface με την πηγή σου.
Επίσης απο μηνύματα που έχω δεχτεί στο youtube απο χρήστες που βλέπουν το βίντεο, καταλαβαίνω πως ΔΕΝ δουλεύουν οι εργοστασιακοί αισθητήρες parkin (αν έχεις), προφανώς γιατι χρησιμοποιούν τον ήχο που ακούγεται απο τα ηχεία τους οποίους και αυτούς θα τους χάσεις (το καμπανάκι των προειδοποιήσεων δηλαδή) αλλα θα έχεις κανονικά τις οπτικές ενδείξεις στο ταμπλό σου.

Ωραία η μετατροπή σε 2 din, προφανώς μεταφέρεται ο κλιματισμός πιο χαμηλά (ίσως και πιο έξω) για να έχει τον απαραίτητο χώρο η κεντρική μονάδα. Για μένα τα Kenwood είναι κορυφή αυτή την στιγμή... οτι χρειαστείς μπορώ να σε βοηθήσω, είμαι ηλεκτρονικός και την εγκατάσταση την έχω κάνει μόνος μου στο δικό μου! Καλή επιτυχία, περιμένουμε φωτό!!!!
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-07-09, 19:37
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
ωχ με χαρακωσες...εμενα εχουν μονο ηχητικη ειδοποιηση οι αισθητηρες παρκαρισματος...δεν εχω οπτικη ειδοποιηση.και στην αθηνα βολευει...τωρα?δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να διατηρηθει ο ηχος?ατιμοι βαβαροι...δινουμε μια περιουσια για τα αυτοκινητα σας και δεν βαζετε ενα multimedia station.εδω τα suzuki και τα corsakia τα δινουν ετσι.
σκατζοχοιρε μηπως αυτο το μαραφετι http://www.connects2.com/c2search.as...=204&modID=529 δινει λυση στην περιπτωση του αισθητηρα παρκαρισματος?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 20-07-09 στις 19:40
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-07-09, 08:30
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
την εχω δει live την 2din βαση,οντως ο κλιματισμος βγαινει ποιο εξω για να χωρεσει η οθονη.αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι δεν εχει θεση για τα κουμπια του start&stop,για τα θερμενομενα καθισματα.εχω τοποθετηση και εγω οθονη 1din της pionner και εχω χασει τους ηχους απο τις ειδοποιησεις.skatzoxire πως εβαλες το σημα της bmw στην οθονη???για πες μας!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 22-07-09, 11:12
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
την εχω δει live την 2din βαση,οντως ο κλιματισμος βγαινει ποιο εξω για να χωρεσει η οθονη.αυτο που δεν μου αρεσε ειναι οτι δεν εχει θεση για τα κουμπια του start&stop,για τα θερμενομενα καθισματα.εχω τοποθετηση και εγω οθονη 1din της pionner και εχω χασει τους ηχους απο τις ειδοποιησεις.skatzoxire πως εβαλες το σημα της bmw στην οθονη???για πες μας!!
Καλά το φαντάστηκα για την 2din βάση. Αισθητικά κάνει μπαμ, ή είναι οκ αν εξαιρέσεις τα κουμπάκια?
Για τους ήχους μάλλον με αυτό το module που βρήκε ο φίλος μας κάνεις δουλειά, αλλα προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν.
Τα Kenwood δεχονται ότι wallpaper θες, αν δείς βίντεο στο Utube θα δεις οτι κάποιοι έχουν βάλει και φωτό του αυτοκινήτου τους, εμένα μου άρεσε το logo της BMW
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 22-07-09, 11:41
scania124 Ο χρήστης scania124 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-11-2007
Μηνύματα: 568
scania124 will become famous soon enough
λες αν βαλουμε αυτην την φυσα να επανελφουν οι ηχοι??
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-07-09, 11:56
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Το πιο πιθανό, είναι να ακούγεται απο το κουτάκι ενας βομβητής, δυστυχώς όμως δε δίνει λεπτομέρειες το site. Πάντως να ακούγονται όπως πριν τα καμπανάκια απο τα ηχεία του αυτοκινήτου αποκλείεται... Στην πηγή της μαμάς, ο ήχος αποκωδικοποιείται απο το Can bus μέσα στην μονάδα και γίνεται μίξη στο τελικό στάδιο ενίσχυσης του ενισχυτή μαζί με την πηγή που ήδη ακούς (ραδιο, CD...)
Μάλιστα η βαθμίδα ενίσχυσης δουλεύει μόνιμα είτε ανοικτό το έχεις το ραδιόφωνο, είτε κλειστό για να βγαίνουν οι ήχοι και όταν έχεις κλειστό το ηχοσύστημά σου.
Όπως βλέπεις είναι πολύπλοκο το θέμα...
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-07-09, 12:27
Το avatar του χρήστη michaelp900
michaelp900 Ο χρήστης michaelp900 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2007
Μηνύματα: 534
michaelp900 is on a distinguished road
Skatzo εμενα 2 πραγματα με ενδιαφερουν
Αντε και το εβαλα αυτο.Δε λεω...ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ!
Εχω προεγκαταση τηλ με μπλε δοντι (που εχει και το καρχαριακι πανω στον ουρανο) αυτο μετα απο που θα μπορω να το χειριζομαι?
Επισης την καταναλωση και οσα γραφει και μηδενιζεις μεσα απο το cd player μετα ΠΩΣ??
__________________
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.