Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 30-12-10, 17:58
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
περιεργο πραγμα με 316 ε36

παιδια καλησπερα ενα φιλαρακι εχει ενα 316 ε36 μου το ελεγε καιρο οτι κατι παιζει με το αμξι του σε στο υψοσ του αμαξιου ακουστε συμερα το ειδα και εγω μου ελεγε οτι πυσω αρηστερα ειναι ποιο χαμιλο απο το πισσο δεξιο μεροσ και τον κοροιδευβα σημερα το ειδα και εγω εκη που το παρατηρουσα το πισω μεροσ αν θα το δειτε και εσεισ το αμξι απο την αρηστερη πλευρα καθετε ποιο χαμιλα απο το δεξιο μεροσ και το μετρησαμε κιολασ πισω φωραει ιδια ελαδστκα ιδιεσ ζαντσ απο την μια πλευρα μπενπουν 2 δαχτιλακια και απο την αλη μπενει μωνο εενα πυρα και το μετρο και το μετρησα απο την μια πλευρα ειναι απο το εδαφοσ μεχρη τον θολο 50 εκατοστα και απο την α΄λη ειναι 48 τι μπωρει να φτεει μου λεει βεβεα οτι το πισω αμορτησερ εχει κλαταρει τελιοσ και οτυ χτυπαει μπωρει να φτεει αυτο? ασ μου πεισ καποισ ρε παιδια γιατι ουτε εγω ξερω να τον βουθησω
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-12-10, 18:31
Το avatar του χρήστη konc
konc Ο χρήστης konc δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-10-2005
Μηνύματα: 1.587
konc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to beholdkonc is a splendid one to behold
Το είπες μόνος σου... μάλλον το πίσω αμορτισέρ φταίει. Εφόσον έχει κλατάρει έτσι και αλλιώς να τα αλλάξετε και σχεδόν σίγουρα θα επανέλθει εκεί που πρέπει. Και να μην είναι αυτό, την ανάρτηση φτιάξτε την και βλέπουμε μετά. Διάβασα το Thread γιατί σε παρόμοιο πρόβλημα που ήμουν σίγουρος ότι όλα είναι ΟΚ με την ανάρτηση τελικά έφταιγε ένα σχεδόν κομμένο συνεμπλόκ. Ο μάστορας που το βρήκε και δεν με έστειλε σπίτι μου "όλα καλά μεγάλε, σου φαίνεται ότι γέρνει από εκεί" με έχει ακόμα πελάτη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-12-10, 18:39
Dimpas Ο χρήστης Dimpas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Μηνύματα: 325
Dimpas has a spectacular aura aboutDimpas has a spectacular aura about
Από όσο ξέρω το ύψος το ρυθμίζουν τα ελατήρια και όχι τα αμορτισέρ....
__________________
Opel Kadett D GTE
Looking for a REAL car .....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-12-10, 18:56
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimpas Εμφάνιση μηνυμάτων
Από όσο ξέρω το ύψος το ρυθμίζουν τα ελατήρια και όχι τα αμορτισέρ....
Ισχυει αλλα αν ειναι σπασμενο τ'αμορτισερ,τοτε καθεται εκεινη η πλευρα απ'το βαρος του αυτοκινητου εκτος αν εχει πολυ σκληρα ελατηρια....Δεν ειναι απιθανο ομως να φοραει κι ενα λαθος ελατηριο τ'αμαξι στον πισω τροχο....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-12-10, 19:15
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
οχι οχι φωραει μαμησια ελατηρια το αμξι ειναι εντελοσ μαμα το αμαξι μωνο ζαντεσ εχει αυτο λετε να ειναι ?/ θα του το πω στησ λακουβεσ κανει ενα θοριβο εκηνο το αμορτησερ κλοκλοκλ σαν κουφιο να πυγενει η αλιωσ θα ειναι συνμπλοκ εε?/ φωβοταν στην αρχη μυπωσ το αμξι ηταν κομενο ρε συ πυσω και του ειπα εγω απο τα λιγα που ξερω σε φαναρτζιδηκεσ δουλιεσ οτι αμα τουσ ειχε φυγει τοσο στο κολημα του τροπετου το πυσω πυγενε να πει οτι δεν ηταν μαστορεσ γιατι 2 ποντοι ειναι πολοι
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 30-12-10, 19:35
Το avatar του χρήστη individual
individual Ο χρήστης individual δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Μηνύματα: 251
individual will become famous soon enough
ευχομαι στο φιλο σου να μην εχει πεσει σε κομμενο αμαξι!!!
αλλιως αλλαγη και των 2 αμορτισερ και των ελατηριων....και αν μπορει και σινεμπλοκ..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-12-10, 01:01
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
ρε παδια ακομα και κομενο να ητανε θα εφεβγε 2 ποντουσ?/ δεν νωμυζω να ειναι κομενο γιατι πυστευω οτι δεν θα τεραιαζε το πισο τροπετο στησ κολονεσ και σε αυτα δυλακη εκη που εφαπτει στην αρχη δεν το παρταηρουσεσ απο οτι μου ειχε πει απο την ημερα που του εκανε τα κουλα το αμορτησερ και εμτα το παρατηρησε καπια στιγμη
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-12-10, 01:04
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
αλα δεν νωμυζω για κομενο αμαξι γιατι πυγε και σε μαστορα καλο που εχουμε εδω χρονια στο αντηκυμενο πανω και δεν ειδε κολυσεισ αλεσ στο τροπετο τουλαχιστον κυταξε εκη που πρεπει να κυταζει κανεισ γιαν να δει αν εχουν γυνει κολυσεισ γιατι δεν κανουν κολυσεισ οπου νανε το πυγε και σε εναν καλο μαστορακο με ευθηυγραμυσεισ και το μετρησε το αμαξι και δεν τραβαει και δεν κανει τιποτα τωρα αν ειναι κομενο θα του το πω και πυστευω να το διωξει αν τελικα ειναι κομενο γιατι μπωρει αν του φυγει κανανσ κωλοσ και να τον ψαχνει
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-12-10, 01:06
kwstantinos Ο χρήστης kwstantinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2010
Μηνύματα: 219
kwstantinos has a little shameless behaviour in the past
αθυτο διωρθονετε παιδια?/ αν ειναι κομενο λεω μπωρεισ να του βαλει αναρτηυσεισ ρυθμηζομενεσ και να το φερεισ να καθετε ισια?/ και απο τησ 2 μεριεσ?/ τον βλεπω πολη ξενερομενο
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-12-10, 01:09
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Το αμαρτισερ κατα πασα πιθανοτητα εχει κλαταρει .

Πες του να μπει απο κατω να δει αν εχει βγαλει υγρα η μπουκαλα.

Οπωσδηποτε θελει μαστορα !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.