Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #601  
Παλιά 08-09-12, 16:02
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάποιος να με πιάσει και να με δέσει....Δεν γίνεται αλλιώς....
Τον τελευταίο μήνα κάτι έχω πάθει...

Μόλις έκανα και άλλη μία αγορά μετά απο όλα αυτά που είχα πάρει μαζεμένα πριν λίγο καιρό....
Λοιπόν:
Εξατμισόνι απο Ε46 330 τελικό το οποίο αγόρασα σε εξευτελιστηκή τιμή απο τρακαρισμένο....

Τα υπόλοιπα εδώ: http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=30523

Με τις υγείες μου...
Μεγιές-μεγιές...
Βασίλη μπάξε πράμα κ μη μασάς!Κρίση-ξεκρίση μια ζωή τη ζούμε!Ειδικά τώρα μ τους χαλεπούς καιρούς π θα πέσει ο μεσος ορος ζωης......προλάβετε να πραγματοποιείτε όνειρα!
Υ.Γ Πόσο πηρες την εξάτμιση αν επιτρέπεται?
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #602  
Παλιά 08-09-12, 17:26
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγιές-μεγιές...
Βασίλη μπάξε πράμα κ μη μασάς!Κρίση-ξεκρίση μια ζωή τη ζούμε!Ειδικά τώρα μ τους χαλεπούς καιρούς π θα πέσει ο μεσος ορος ζωης......προλάβετε να πραγματοποιείτε όνειρα!
Υ.Γ Πόσο πηρες την εξάτμιση αν επιτρέπεται?
Έχασε που έχασε την αξία του και δεν πουλιέται πλέον ας το αγριέψω λίγο γιατί το παντρεύτηκα....
Στο 100αρικο κόστισε μαζί με τα μεταφορικά....
Απάντηση με παράθεση
  #603  
Παλιά 08-09-12, 20:22
Το avatar του χρήστη giannis_compact
giannis_compact Ο χρήστης giannis_compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-06-2009
Μηνύματα: 819
giannis_compact will become famous soon enough
Κατσε λιγο Βασιλη, 100 ευρω μαζι με τα διακοσμητικα; Αν ναι η τιμη ειναι σουπερ, καθως σχεδον 80 εχουν μονο τα διακοσμητικα.
Απάντηση με παράθεση
  #604  
Παλιά 08-09-12, 20:46
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Μεγιες Βασίλη .....!
Εδωσες και ενα κλικ παραπανω στην εμφανιση τωρα........περιμενω οποσδηποτε εντυπωσεις απο τον ηχο γιατι και εγω σκεφτομαι να την βαλω η αυτη ή καμια αφτερμαρκετ......και μαζευω χρημα γιατι μπαξ στο μπαξ και εγω παει το κομποδεμα ....(αυτο το ατιμο το καλοκαιρι εμεινα αθηνα για τα εξοδα και καθε λιγο και λιγακι με ενα κατσαβιδι στο χερι ειμουν και εβαζα στην μπεμπα αχχχχχ............)
κατι αλλο την πηρες απο ιδιωτη ή απο ανταλλακτικα ( αν το πηρες απο καποιο μαγαζι στειλε στοιχεια αμα μπορεις!)
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #605  
Παλιά 08-09-12, 20:59
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Τώρα το είδα το θρεντ!!!
Γράφω λοιπόν όλα μαζί αυτά που έχω βάλει τον τελευταίο καιρό!!!
-Δισκόπλακες και Δαγκάνες από 2.8
-Καθαρισμός και Ασημί βάψιμο στις Δαγκάνες
-Τακάκια TEXTAR
-Ασφάλειες οδηγού-συνοδηγού νίκελ με σηματάκι BMW στη κορυφή
-Δακτυλίδια νίκελ στο καντράν κουμπωτά
-Σηματάκια μεταλλικά Μ στα πατάκια
-Πεταλιέρες Μεταλλικές Μ
-Μικρή κεραιούλα και καινούριο λαστιχάκι στη βάση της κεραίας
-Φούσκα Χειρόφρενου και Λεβιέ Ταχυτήτων με ραφές Μ
-Ηχεία Pioneer
-Φιμέ 3Μ CS-20
-Angel Eyes CCFL 8000K
-Xenon Μεσαία σκάλα 6000Κ
-Γυάλισμα των εμπρός φαναριών και Αφαίρεση των πορτοκαλί πλαστικών από τα φλας
-Φιμέ στα πίσω φανάρια (φλας-όπισθεν)
-Χειροποίητο τελικό Μ3 style
-Κ&Ν Φίλτρο Αέρος στο Φιλτροκούτι
-Μ3 μπαλάκια και συνεμπλόκ
-Βάψιμο εμπρός και πίσω προφυλακτήρα καθώς και αφαίρεση εμπρός πινακίδας όπως και τα πίσω φώτα πινακίδας
-Νίκελ βαλβίδες Μ με αλενόβιδα (για να μην μου τις κλέβουν )
-Επισκευή κρεμαγιέρας
-Top Mounts από Ε46 (?)
-Θήκη για χαρτομάντιλα Μ
-Αλλαγή παρμπρίζ

Μπορεί να ξέχασα και τίποτα.... Χαχαχαχαχααα

Και στο άμεσο μέλλον
-Μ Φωτιζόμενος λεβιές
-Μ Χειρόφρενο
-Φώτα στο προφυλακτήρα και στο πλάι φιμέ ή άσπρα
-Carbon αυτοκόλλητο γύρω από το παρμπριζ, βάσεις καθρέπτη και καρδιές
-Αγωνιστικό καταλύτη και μεσαίο

Αυτά...
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #606  
Παλιά 09-09-12, 00:39
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατσε λιγο Βασιλη, 100 ευρω μαζι με τα διακοσμητικα; Αν ναι η τιμη ειναι σουπερ, καθως σχεδον 80 εχουν μονο τα διακοσμητικα.
Ω ναι...Τόσο αγοράστηκε....
Απάντηση με παράθεση
  #607  
Παλιά 09-09-12, 00:41
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεγιες Βασίλη .....!
Εδωσες και ενα κλικ παραπανω στην εμφανιση τωρα........περιμενω οποσδηποτε εντυπωσεις απο τον ηχο γιατι και εγω σκεφτομαι να την βαλω η αυτη ή καμια αφτερμαρκετ......και μαζευω χρημα γιατι μπαξ στο μπαξ και εγω παει το κομποδεμα ....(αυτο το ατιμο το καλοκαιρι εμεινα αθηνα για τα εξοδα και καθε λιγο και λιγακι με ενα κατσαβιδι στο χερι ειμουν και εβαζα στην μπεμπα αχχχχχ............)
κατι αλλο την πηρες απο ιδιωτη ή απο ανταλλακτικα ( αν το πηρες απο καποιο μαγαζι στειλε στοιχεια αμα μπορεις!)
Αν σκέφτεσαι σοβαρά να βάλεις εξάτμιση απο Ε46 330 υπάρχει ακόμη ένα τελικό με 70000χλμ το πουλάει γνωστός μου....
Ότι θελήσεις πες μου....
Απάντηση με παράθεση
  #608  
Παλιά 09-09-12, 07:09
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis E46 Cabrio Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν σκέφτεσαι σοβαρά να βάλεις εξάτμιση απο Ε46 330 υπάρχει ακόμη ένα τελικό με 70000χλμ το πουλάει γνωστός μου....
Ότι θελήσεις πες μου....
Εξατμιση θα βαλω κυριως για τον ηχο.....οποτε θελω να δω καμια σε δραση η τουλαχιστον καμια γνωμη...........δεν ειχα παρει σοβαρα γιατι δεν την θελω τωρα τωρα αλλα θα ξεκινησω να ψαχνομαι σε τιμες κυριως στις αφτερμαρκετ γιατι στις οεμ ξερω τι παιζει ..............θα παρω και γνωμες και βλεπουμε . Αντε με το καλο να την βαλεις να μας πεις....
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #609  
Παλιά 20-11-12, 13:01
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Ψωνίσαμε και πάλι...
Θέλω να πιστεύω πως θα είναι το προτελευταίο για φέτος...
Μεσολαβούν κάτι δισκόπλακες Νααααααααααα... με το συμπάθειο για να κλείσουμε τη χρονιά.....

Διαφορικό 3.38 απο Ε46 330 αυτόματο....
Επιτέλους θα κοντύνω πάλι, θα έρθω στα αρχικά μου δεδομένα αφού το 2.93 που είχα πάνω είχε αρχίσει να με κουράζει πλέον...
Έχανα όλη τη ροπή του κινητήρα στις εκκινήσεις λόγο του βήματος και για την πόλη που το δουλεύω κατα 80% είχα κρεμάσει κάπως....
Πάντως για ταξίδι είναι ότι πρέπει μιας και στις καλοκαιρινές μου εξορμίσεις στην Εγνατία έβλεπα στο ΒC 6.5-7.5 κατανάλωση....

Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ τον φίλο Ζαχαρία μιας και το διαφορικό ήταν το δικό του, το οποίο αντικατέστησε με σχεδόν καινούριο....
Κάποια στιγμή θα το βάλω πάνω απλά δεν βιάζομαι κιόλας....

Παρεμπιπτώντος το δικό μου πωλείται μιάς και δεν θα μου χρειαστεί πιά (δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά) μακρυά απο μας.....

IMG233.jpg IMG235.jpg IMG236.jpg
Απάντηση με παράθεση
  #610  
Παλιά 22-12-12, 13:48
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Τη προηγούμενη βδομάδα τοποθετήθηκαν εμπρόσθια μπακετ βυσσινί δερμάτινα καθίσματα απο Ε46 mpack.Βρέθηκαν μετά απο 2 χρόνια ψαξίματος!Η λύση να ντυνόταν διαφορα μπακετ που εβρικα, απορριφθηκε διοτι θα υπηρχε χρωματικη διαφορά με το υπόλοιπο σαλόνι.Την τοποθετηση ανελαβε με επιτυχια ο Σάκης στο Ιπποκρατειο. Είναι γνωστο ότι είναι γνωστος στη Βορειο Ελλάδα ως ο καλύτερος ηλ/γος Bmw.Ειναι υπομονετικός,τελειομανης κ τιτιζης μεχρι αηδιας(θερμοσυστελομενα κτλ), κ προπαντων γνωστης του αντικειμενου.Τα καθισματα είναι ηλεκτρικα ρυθμιζομενα,θερμαινομενα κ με μνημες, οπότε τραβηξε νεες γραμμες - στο ιδιο σημειο με τα αυτοκινητα πουχουν εργιοστασιακα ηλ. καθισματα - κατω απο τη μοκετα,πλαι στο μασπιε ως την ασφαλειοθηκη(κ οχι δινοντας ρευμα απο αναπτηρα!).Αλλάξαμε και τον αισθητηρα καταληψης στο καθισμα του συνοδηγου προληπτικα.....οποτε εκτελεσε κ χρεη ταπετσερη..παλι χωρις το παραμικρο λαθος....παρολο που είναι δυσκολο εγχειρημα η αλλαγη αισθητηρα καταληψης...μιας κ χρειαζεται να ανοιχτει η ντυμενη βαση του καθισματος !


Υ.Γ Η αίσθηση ανεσης,κρατηματος(ακομα και με μικρες μ.ω.τ) που προσφερουν τα μπακετ καθισματα σε σχεση με τα απλά όντως είναι πολύ παρατηρήσιμη.....
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC07782.jpg (128,0 KB, 29 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC07784.jpg (136,4 KB, 24 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC07824.jpg (147,4 KB, 29 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC07788.jpg (146,1 KB, 26 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.