Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Ταξίδια

Ταξίδια Γράφουμε τις εντυπώσεις μας και προτάσεις απο οδικά ταξίδια που έχουμε κάνει

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-03-09, 18:27
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Πηγες σε ενα απο τα καλυτερα πιστευω μερη του κοσμου.
Να σια καλα και καλη συνεχεια σε αλλα ταξιδια!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-03-09, 18:35
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Ευχαριστώ παιδιά.
Ξέχασα να αναφέρω σχετικά με ''τα δικά μας'' ότι Γαλλία παίζει πολύ 118d, mini και φυσικά όλα τα peugeot, citroen, renault.

Ξέρει κανείς τι παίζει με τις κάμερες σε Ιταλία-Γαλλία? Να περιμένω φωτογραφία σπίτι? Ένας φίλος νοίκιασε porsche στο Λονδίνο και του ήρθε η κλήση Κέρκυρα μετά απο 20 μέρες!!!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-03-09, 19:16
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
ΜΠΡΑΒΟ, πολύ καλή η εκδρομή σου όπως και η περιγραφή σου.

Σίγουρα αυτό θα βοηθήσει πολλούς που στο μέλλον θα θέλουν να κάνουν αυτό το ταξίδι.
Έχω πάει στη Γαλλική Ριβιέρα αλλά με ταξιδιοτικό γραφείο και πούλμαν. Είναι όντως φανταστικα, με αποκορύφωση το Μόντε Κάρλο με τα καζίνο του και τα καθημερινά για εκείνου αυτοκίνητα. Ακόμα και τα ταξί είναι το μικρότερο 7άρα ή S class.

Μόνο μια ερώτηση: κατέγραψες καθόλου τα έξοδα (βενζίνες, ξενοδοχεία κτλ)? Αν θές πές μας την λυπητερή γιατί ένα road trip τέτοιου μεγέθους είναι σίγουρα δαπανηρό...

__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-03-09, 19:23
Το avatar του χρήστη JimPik
JimPik Ο χρήστης JimPik δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-11-2005
Μηνύματα: 155
JimPik is on a distinguished road
καλησπερα και απο μενα!!!!!

να ευχαριστησω για τα καλα λογια στο αρχικο ποστ!!!

φιλε bimmer316 οπως σου ειπα μην ανησυχεις αν και δεν εχω εμπειρια απο τοσο τρεξιμο ο ιδιος φιλοι μου με αντιστοιχα αυτοκινητα και ταχυτητες δεν εχουν παρει κληση.

θελω να προσθεσω πως οι προστατευτικοι υαλοπινακες στις ακρες του αυτοκινητοδρομου οπου διαπερνα κατοικημενη περιοχη ειναι κατι που εχει εφαρμοστει τα τελευταια 3 χρονια

γενικα οι ξενοι οδηγουν πολυ καλα σε αυτοκινητοδρομο γιατι ειναι μαθημενοι με μεγαλες ταχυτητες...για βαλε τους να ανεβουν Σωκρακι η στον Παντοκρατορα(Κερκυρα).... χεχε

με τι φωτογραφικη μηχανη εχεις κανει τις ληψεις;
πολυ καλες φωτογραφιες!!!
ακομα μια πληρη περιγραφη σου...θες να αφησεις εποχη ε;

ΥΓ.ειδες να κανει ο καφες πιο φθηνα στο Μοντε Καρλο απο Ελλαδα...;

ΥΓ.2 το επομενο ταξιδακι αν θελει ο θεος περιμενε να παμε μαζι Στελβιο Πας....
σε κανα χρονακι θα σου μαι ετοιμος.....
__________________
Δημητρης ///
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-03-09, 20:32
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
stratos βενζίνη 240 Ευρώ αλλά είμαι ακόμα με μισό ντεπόζιτο.
Ξενοδοχείο 70 Ευρώ τη μέρα + 9 Ευρώ γκαράζ
Καράβι 350 Ευρώ με επιστροφή και δίκλινη καμπίνα
Φέρυ απο Κέρκυρα-Ηγουμενίτσα και επιστροφή 65 Ευρώ.
Διόδια 100 Ευρώ
Όλα μαζί 1150 Ευρώ με φαγητό έξω κάθε μέρα. Αν μπει κάποιος στο κόπο τότε είναι καλύτερα να κάτσει λίγες μέρες παραπάνω αφού πληρώνεις που πληρώνεις διόδια, βενζίνη και καράβι. Μπορείς να πάς απο εκεί και Ισπανία Βαρκελώνη. Όλα μαζί θέλουν μια εβδομάδα.

JimPik μου έδωσες κουράγιο για τις κλήσεις. Οι φωτογραφίες είναι με sony dsc-v1 που την έχω 5 χρόνια αλλά δεν την αλλάζω με τίποτα. Να φανταστείς ότι φάγανε το shrink της αρκούδας για να τις ανεβάσω γρήγορα επειδή το αρχικό μέγεθος ήταν τεράστιο.
Γυαλί για ηχομόνωση είχαν εδώ και 15 χρόνια τουλάχιστων κοντά στα σύνορα με Γαλλία. Μου το είπε ο ξάδελφος μου που έκανε το ταξίδι τότε.

Πάμε με Ε90 και Ε92 μαζί όπου θες!!! όσο πιο μακριά τόσο πιο καλά!
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-03-09, 22:07
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
θελω και γω........................
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-03-09, 22:13
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Φίλε μου μπράβο σου!Έκανες ένα ταξιδάκι που θέλω να κάνω και εγώ στο προσεχές μέλλον...Πιστεύω πως η Γαλλική ριβιέρα είναι απο τα ομορφότερα μέρη στον κόσμο (μετά την Ελλάδα...χααχαχαχαχαχα!!!)
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-03-09, 22:54
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Μπράβο φίλε!
Ναι είσαι καλά να ξαναπάς!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-03-09, 22:56
Το avatar του χρήστη MTerry
MTerry Ο χρήστης MTerry δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-05-2008
Μηνύματα: 103
MTerry is on a distinguished road
Φιλε μου bimmer316 "ΜΠΡΑΒΟ" σου για το κόπο να κάτσεις να μας περιγράψεις (λόγια και φωτό) το πολύ όμορφο ταξίδι σου !!!
Το έχω κάνει (+ Βαρκελώνη,Ανδόρα-10 μέρες σύνολο) το 2003 με την μηχανή
και πραγματικά οταν διαβασα αυτά που έγραψες ηταν σαν να το ξανακανα . . . !!!

Εμείς (3 μοτοσυκλέτες) ειχαμε πάει Αυγουστο και τα πράγματα ηταν λιγο διαφορετικά. Πολύ κίνηση στούς δρόμους ,τα ξενοδοχεία γεμάτα . . . πιό πολύ αστυνομία ( μας γράψαν 2 φορές απο 90 Ευρω/φορά ο καθένας στην Νικαια/Μασσαλία για ταχύτητα "τάχα" . . . εμείς πηγαίναμε με 200+ και αυτοί μας λέγαν 148/155 - απο κάμερες δεν μας ηρθε τίποτα ) . . . τεσπα . . .

Ολα τ΄αλλα . . . espresso , αυτοκίνητα , τοπία , χλιδή , οργάνωση , τιμές , κ.λ..π. . . . ηταν έτσι όπως πολύ ωραία τα περιεγραψες και σε ευχαριστούμε γι αυτό!

ΩΡΑΙΟ ΤΑΞΙΔΙ !!!!
Πάντα τέτοια !!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-03-09, 07:46
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Το αστείο είναι ότι στο Μονακό έχει συχνά κιτ 'εκκίνησης καρδιάς' γιατι με αυτά που βλέπουν θα παθαίνουν έμφραγμα οι κακόμοιροι τουρίστες χαχαχαχαχ.

Και εγώ για Ισπανία θα πήγαινα αν είχα έστω μια εβδομάδα.Αν πιεστείς μπορεί να το κάνεις και σε μια μέρα απο Ανκόνα - Βαρκελώνη
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.